Şimdi Ara

***TIGUAN KULÜBÜ*** 500+ kullanıcı üye... (1870. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
9 Misafir (2 Mobil) - 7 Masaüstü2 Mobil
5 sn
39.776
Cevap
418
Favori
3.764.394
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 18681869187018711872
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Teşekkür ederim. Aynen başimiza geldi bir kere çekecegiz. rektifiye işlemi yapilacak buyuk ihtimal. Yetkili servis daha garanti geliyor oyuzden ilk tercihım o yönde olacak. Bi deneyelim şansimizi iyi niyet garantisinde. Olmazsa mail ilede deneyecegim. Fikirleriniz için sagolun arkadaşlar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • HiGHWAYMOUSE kullanıcısına yanıt
    gokansen1 G kullanıcısına yanıt
    quote:

Şayet bu durum hala böyle ise dışarıda kendin yaptırman daha mantıklı olur. Hem aracını işlem sürecinde kontrol edebilirsin (böylelikle gereksiz masrafların önüne geçebilirsin) hem daha az para ödersin.

ya işte "zaman lazım olacak" derken tam da bunlar vardı aklımda. Yetkili servisten daha düşük maliyet olacağına ben de katılıyorum ama işçilik ve parça kalitesinden nasıl emin olunur? Haydi parça listesini alır, kendiniz temin edersiniz diyelim, araç başında sürekli bekleyemezsiniz ki. Bir yerden sonra işçinin insafına kalacaksınız. Acaba yetkili servisin sorumluluğu daha mı etkilidir işçilik kalitesinde?

Bir de bu parçaların doldurulup yollanması konusu çok yaşanan bir şey mi ki bu kadar aklınızı meşgul ediyor? Yani siz aracı gösterdiniz, arıza tespiti, arızanın tahmini boyutu, maliyet vs. çıkarıldı diyelim. İyi niyet indirimi yapılacak mı, yapılmayacak mı söylerler, neleri kapsayacağı zaten bellidir, tahmini rakam ortaya çıkar. Yanılıyormuyum? Sizin ödeyeceğiniz alt-üst limit baştan belli olmayacak mı? o zaman niye toplayıp kucaklayıp gidesiniz ki?

• gokansen1 G kullanıcısına yanıt
    Geçmiş olsun. İyi niyet garantisi 1 yıl mı dediler?! Böyle saçma birşey olabilir mi ben mi yanlış biliyorum iyi niyet garantisi en az 4-5 yıl sürüyor diye biliyorum 2013 model araba için takınılan bu tavrı asla kabul etmeyin hakkınızı arayın hizaya gelmezler ise Almanya'ya mail atın. Bizim 5 yaşındaki Passat ımızın komple şanzımanını değiştirdiler 15.000 lira demişlerdi tek kuruş ödemedik.

• Akineton kullanıcısına yanıt
    Ben aracın durumunu anlattım yetkili servise, zaten direkt anladılar olayı ve tahmini 15 20 bin civarı çıkacaktır dediler. Volkswagen'e mail atacaklarını ve iyi niyet garanti süresini geçtiğim için ihtimalin düşük olduğunu söylediler. Parçaların toplanma olayı da , adam zaten en baştan tavrını belli ediyor. Yüksek tutar çıkıpta iyi niyet garantisine giremezseniz, ödemeyi de kabul etmezseniz aracı toplamadan iade ederim diyor. O durumda ne denilebilirki? Farklı bir yetkili servisle görüştüm. İnşallah hafta sonu bırakacağım aracı.
  • XaserV kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim XaserV . Aynen iyi niyet garantisi için 1 yıl dediler. Bi sonuç versinler de ona göre hakkımı arayacağım inşallah.
  • Bugün bir çılgınlık yapmak zorunda kaldım. Yazlık lastikli tiguanımla batı karadenize gittim ve geldim. Bolu tüneli öncesinden kar başladı. Korka korka ama ani fren, gaz ve hızdan sakınarak itidalli bir şekilde yolculuk ettim. En ufak tedirgin olduğum bir an olmadı ki yerler kar ve hava sıcaklığı -7 ila max -1 arasında değişiyordu. Bu başarıyı tiguana mı versem michellin primacy 3'lere mi versem bilemedim. :))

***TIGUAN KULÜBÜ*** 500+ kullanıcı üye...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HiGHWAYMOUSE -- 15 Şubat 2017; 22:45:39 >

Cesaret ama iyi cesaret mi desem bilemedim. Zincir falan vardı herhalde yanınızda.

Gerçi eskiden nasıldı yolculuklar sanki...
    Zincir de yoktu. Biraz deli cesareti oldu 😜 Biraz da mecburiyet.

Ortalama gidiş dönüş 6.1 ortalama yaktı. Serbest sürüş modunun karlı havalarda sıkıntı yaratabileceğini gördüm. Çünkü frene basma ihtiiyacı artıyor. Kaygan zeminde de frene basmaktan kaçınmanın önemi aşikar.

Üzücü bir durum başınıza gelmiş gerçekten geçmiş olsun. İyi niyet garantisini 1 yıldan fazla olarak hatırlıyorum ama başka bir servise sorma şansınız oldu mu?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    Gerçekten o hava koşulunda çok iyi yakmış. Michelin primacy 7 derece altında da performansını göstermiş anladığım. Bende benzer koşulda Ankaraya gitmiştim Michealin CrossClimate lastiklerimle en ufak bir sorun yaşamadım. Tabi bu koşullarda D modunda gidecekseniz serbest sürüşü kapatmak gerekiyor veya S modunda gidebilirsiniz.

• Arkadaşlar yeni bir aksesuar sipariş vermiştim geçenlerde geldi ve tiguana taktım. Ön taraftaki plaka altındaki açık bölüm için krom ızgara şeklinde koruma parçası.

Kalitesi fena değil 43 dolara maloldu kargo bedava fakat şuanda kargo parası istiyor tekrar baktığımda. Aliexpress den sipariş vermiştim. Gelişi biraz uzun sürdü satıcı sonunda ürünü rusya üzerinden gönderdi rus devlet postası ile elime ulaştı.

https://tr.aliexpress.com/item/1pcs-set-Car-Grille-for-Volkswagen-Tiguan-2012-car-styling-molding-decoration-protection-chrome-pad-cover/32435153361.html?isOrigTitle=true

• seagleye S kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun hocam. Şahsen beğendim. Gayet hoş olmuş.

Serbest sürüşü kapatmak aklıma geldi ama hep kullanırken. Molalarda iptal etmek aklımdan çıktı. Yanılmıyorsam ayarlamak için de aracın durur vaziyette olması gerekiyordu. Sport modunda devreden çıktığını öğrenmem iyi oldu.

Yolculuk boyunca 4x4 olsa bir de kış lastiği olsa nerdeyse her yere giderim diye düşünceler oluşmadı değil. 🤗

Teşekkür ederim. Umarim başka tiguancilarin başina gelmez..Evet bir tanidik vasitasiyla farkli bir servisle görüstuk.Bu ariza 1.4 tsi araçlarda sıkça rastlaniyormuş.elimizden geleni yapariz dediler.hafta sonu birakacagim.Hayirlisi diyorum artik.

• Arkadaşlar araç bozuldugunda bosch marka bobin takmiştim sorunu anlamak için. Yetkili servise giderken eskileri taksammi? Iyi niyet garantisine engel olurmu sizce?

Bujileri de değişmiştiniz galiba,onları ne yaptınız?
    Eğer eskiler sağlamsa zaten takın kullanın. Az değil tanesi 80-90 lira falandı galiba.
    Bunlar da kenarda yedek dursun nasılsa lazım olacak, bobinler eskiyen parçalar.
    Bujilerimin saglam oldugunu gorunce degiştirmedim.sadece bobinler degişti.yarin yetkili servise birakacagim da orjinalleri geri taksammi diye dusunuyorum. Iyi niyet garantisine engel olurmu acaba

Bu gibi ikilemde ben değiştiririm.
  • Kazasız belasız sağ salim dönmüşsün ayrıca Tiguan'ına da iyi gelmiştir ciğerleri açılmıştır İstanbul'da yata yata sıkılmıştı. Valla michelin primacy 3 lerin o şartlarda bu kadar iyi olduğunu bilseydim kışlık lastikleri almazdım :p keşke daha önce yapsaydın bu çılgınlığı abi bana daha eritmek eskitmek için 4 yıl harcayacağım kışlık takıma verdiğim paraya mal oldu bu gecikmiş macera

@seagleye

Hayırlı olsun güzel duruyor koyu renkli siyaha yakın galiba değil mi? Çok ben burdayım demiyor daha iyi böyle. Ben aliexpresste Tiguanla ilgili ne var ne yok biliyorum sanıyordum bu parçaya hiç rastlamamıştım

• XaserV kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim. Evet koyu siyah olan daha iyi duruyor. Aslında bu bolüme takılan vw nin orjinal parçası mevcut fakat üstündeki plastik gibi tam kapalı (ızgarasız) üzerinde bir havalandırma deliği olan bir parça. Bu yan sanayi hem ucuz hemde ızgaralı olarak daha iyi gösteriyor kendini. Aliexpress de pek satılan bir ürün değil ondan görmemişinizdir. Bende rus forumunda gördüm rusya da satılıyordu sonra aliexpress den aratınca çıktı. Buarada enterans 0,6TL damga vergisi cıktı gümrük vergisi cikmadi.

Artı olarak akü için koruma kapağı aldım. Genelde yurtdışındaki tiguanlarda hazırda görüyorum nedense burdaki araçlarda yok. Fakat takmak için aküyü çıkarmak gerekiyor henüz elim ermedi malum havalarda soğuk.
    https://tr.aliexpress.com/item/1KD-915-336-1KD-915-443-Battery-Tray-Side-Trim-Cover-for-VW-Jetta-MK5-Passat/32629741669.html?spm=2114.13010608.0.0.enyaNx

Motor için bikac daha aksesuar var ornek audi R8 yag kapağı gibi fakat fiyat yuksek geldi.

Lane assist gibi ilersi için daha detaylı bir projem var. Parçaları toplamaya başladım şimdiden.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi seagleye -- 18 Şubat 2017; 2:1:10 >

Bize her türlü şeyi fazla görüyorlar koymuyorlar evet. Baktım akü korumaya iyiymiş. Sizin ızgaranın da linkini atabilirseniz ona da bakmak isterim. Lane assist mi? Siz aşmışsınız olayı

• 
Sayfa: önceki 18681869187018711872
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.