Şimdi Ara

***TIGUAN KULÜBÜ*** 500+ kullanıcı üye... (1793. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
39.776
Cevap
419
Favori
3.764.024
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 17911792179317941795
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    evet ışık yanıyor. yanmasına rağmen camlar devredışı kalmıyor. önceleri çalışıp sonradan çalışmaması kafama takıldı. üstelik aracımız daha yeni sayılır

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba, Bende geçtiğimiz hafta 2009 model bir 1,4TSİ 150BG S&S tiguan aldım.
    Muğla da oturuyorum, aracı mersinden aldım. Yaklaşık 950 km lik yolculuk sonrası Muğla' ya geldim.
    Araç gerçekten harika ve keyif verici yakıt konusunda biraz bonkör geldi bana tabi dizelden
    benzinliye geçince benzinliğe gitmek biraz acı veriyor ama alışacaz artık. Bu keyife değer diyorum.
    Aracı yeni tanıyorum mesela alırken hız sabitleme var mı diye sordum sahibine bana yok dedi ben de hiç kurcalamadım
    ve o kadar yolu ayağım gaz pedalında
    geldim. Dün bir ustaya göstrdim ona sordum ve bana gösterdi yerini.
    Anlamadım valla aldığım adam demekki 6 yıl hiç kullanmamış hız sabitlemeyi. Hoş arabaya binmemişki hiç daha 50 binde araba :)
  • nuhmurat kullanıcısına yanıt
    Hayırlı uğurlu olsun çok isabetli bir alışveriş yapmışsınız güle güle kazasız belasız arızasız kullanmak nasip olsun.

• Arkadaşlar geçen rus sitesinde gezerken gördüm çin üretimi kolçak için saklama kutusu varmış. İşe yarayabilir olduğundan paylaşmak istedim.

***TIGUAN KULÜBÜ*** 500+ kullanıcı üye...
     ***TIGUAN KULÜBÜ*** 500+ kullanıcı üye...

http://www.aliexpress.com/wholesale?catId=0&initiative_id=SB_20160518024441&SearchText=Volkswagen+Tiguan+armrest+storage+box

• Arkadaşlar auto hold özelliğinin nasıl çalıştığını anlatabilir misiniz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: altinok

Arkadaşlar auto hold özelliğinin nasıl çalıştığını anlatabilir misiniz?

Sürücünün emniyet kemeri takılı olduğu müddetçe çalışır.Auto hold açık olmalı yani üzerindeki ışığı yanmalı.Seyir halinde frene basılıp vites boşa alınır ve frenden ayağımızı çekeriz devreye auto hold girer, aracı kaydırmaz.Kalkış için araç vitese atılır ve gaza bastığımızda auto hold frenleri bırakır araç hareket eder. Birşeye dikkat etmek gerekir, yokuş aşağıya auto hold açıkken frene basıp vites boşa alındığında auto hold devredeyken, tekrar vitese atıp gaza bastığımızda auto hold frenleri bıraktığında araç mehilli olduğu için birden atılır, şayet yakından araç takip ediyorsak sıkıntı olabilir, buna dikkat etmek gerekir, yakın mesafede mehilli yerlerde önümüzdeki araç arasındaki mesafe biraz fazla olmalı. Yokuş yukarı ise auto hold kesinlikle araçı geri kaydırmaz, rahat bir şekilde kalkış olur.Kısaca auto hold şanzımanı ve sürücüyü koruyan bir sistem....

Auto hold devreye girerken mekanik sesindende devrede olduğu anlaşılır.

• seagleye S kullanıcısına yanıt
    kesinlikle işe yarıyor ama uzakdoğudan getirtmek mesele....
  • quote:

Orijinalden alıntı: yimust

quote:

Orijinalden alıntı: altinok

Arkadaşlar auto hold özelliğinin nasıl çalıştığını anlatabilir misiniz?

Sürücünün emniyet kemeri takılı olduğu müddetçe çalışır.Auto hold açık olmalı yani üzerindeki ışığı yanmalı.Seyir halinde frene basılıp vites boşa alınır ve frenden ayağımızı çekeriz devreye auto hold girer, aracı kaydırmaz.Kalkış için araç vitese atılır ve gaza bastığımızda auto hold frenleri bırakır araç hareket eder. Birşeye dikkat etmek gerekir, yokuş aşağıya auto hold açıkken frene basıp vites boşa alındığında auto hold devredeyken, tekrar vitese atıp gaza bastığımızda auto hold frenleri bıraktığında araç mehilli olduğu için birden atılır, şayet yakından araç takip ediyorsak sıkıntı olabilir, buna dikkat etmek gerekir, yakın mesafede mehilli yerlerde önümüzdeki araç arasındaki mesafe biraz fazla olmalı. Yokuş yukarı ise auto hold kesinlikle araçı geri kaydırmaz, rahat bir şekilde kalkış olur.Kısaca auto hold şanzımanı ve sürücüyü koruyan bir sistem....

Auto hold devreye girerken mekanik sesindende devrede olduğu anlaşılır.

Benim aracın auta holding ışığı hiç yanmıyor. Yarın seyir halinde ve vitesi boşa alıp bir kez daha deneyecek. Olmazsa servise soracağım artık.

• altinok A kullanıcısına yanıt
    Autohold düğmesine bastınız değil mi? Kemeriniz takılıyken düğmeye basın, ışık hala yanmıyorsa bir sorun olabilir.

Bu arada geçenlerde doğuş otoya uğradım yeni tiguana bakmak için. Hayal kırıklığına uğradım. Bende 2015 modeli olmasıyla veya pahalı oluşuyla hiç ilgisi de yok ben çok objektifimdir bu konularda.

Arabanın kasasının çizgileri dışında iyileşmiş olan hiçbir şeye rastlamadım. Tabii ki motor teknolojisi, dijital göstergesi vb şeylerde ilerleme olmuş fakat döşeme kalitesi iç malzeme kalitesi işçiliği kötüye gitmiş resmen içeride kullanılan plastikler daha ince daha dandik ve üstelik baktığım araç highline ! Didik didik dokundum kurcaladım tek tek ellemediğim yüzeyi kısmı kalmadı aracın. Bu fiyata bu kalite? Fiyasko resmen. Kendi Tiguanlarımızın kıymetini bilelim.

Burada ve başka yerlerde inceleyenlerin yorumlarını okumuştum koltuk döşemeleri, kullanılan süngerin dansitesi hakkında yazılanlar doğruymuş hatta bu kadar kötü olmasını beklemiyordum şaşırdım.

TOKluğuyla ünlü caanım Tiguanı resmen KOFlaştırmışlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi XaserV -- 19 Mayıs 2016; 0:52:05 >

• seagleye S kullanıcısına yanıt
    Ben bir ürünü favorilere atmıştım, birkaç şey daha gözüme takılırsa sipariş verecektim.
    yalnız bunun çakmaları da var, ön ve yanlar arasındaki yükseklik farkı ihmal edilmiş, kullanışsız olacağını düşünüyorum. bu iyi.

şu ürün ilginç "kontak çerçevesi" diyelim, fosforlu olduğu için gece parlıyor.
    www.aliexpress.com/item/Fashion-New-Luminous-Ignition-Switch-Cover-for-VW-Golf-Polo-Passat-Eos-Tiguan-Audi-A3-A4/32563867703.html?spm=2114.13010308.0.58.hvQYIi

şu da alacağım ürünler arasında. Hem kilit, hem de menteşe kapağı. nikelajlıları da var ama ben hoşlanmıyorum.
    http://www.aliexpress.com/item/Door-Stopper-Protection-Cover-For-VW-Jetta-Tiguan-Passat-Golf-POLO-CC-Skoda-Octavia-Fabia-Superb/32602033164.html?spm=2114.13010308.0.63.hvQYIi

bir de şu led ampul takımı vardı, içeriyi güzel aydınlatacak gibi.
    http://www.aliexpress.com/item/10-pcs-For-Volkswagen-Tiguan-2009-2010-2012-2013-white-LED-Interior-light-Kit-package-car/32603380737.html?spm=2114.13010308.0.48.Ji1Mgg

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Akineton -- 19 Mayıs 2016; 1:10:59 >

• XaserV kullanıcısına yanıt
    Bundan sonra bizim Tiguanlara eski kasa demiyoruz; efsane kasa diyoruz.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Akineton kullanıcısına yanıt
    dostum 2. linkteki üründen aldım hatta kapı kilitlerinin karşılığı kasadaki kilitlenen yani menteşe ninde plastik muhafazası var ondan da aldım çok güzel oturdular....
  • quote:

Orijinalden alıntı: HiGHWAYMOUSE

Bundan sonra bizim Tiguanlara eski kasa demiyoruz; efsane kasa diyoruz.

• quote:

Orijinalden alıntı: XaserV

Autohold düğmesine bastınız değil mi? Kemeriniz takılıyken düğmeye basın, ışık hala yanmıyorsa bir sorun olabilir.

Bu arada geçenlerde doğuş otoya uğradım yeni tiguana bakmak için. Hayal kırıklığına uğradım. Bende 2015 modeli olmasıyla veya pahalı oluşuyla hiç ilgisi de yok ben çok objektifimdir bu konularda.

Arabanın kasasının çizgileri dışında iyileşmiş olan hiçbir şeye rastlamadım. Tabii ki motor teknolojisi, dijital göstergesi vb şeylerde ilerleme olmuş fakat döşeme kalitesi iç malzeme kalitesi işçiliği kötüye gitmiş resmen içeride kullanılan plastikler daha ince daha dandik ve üstelik baktığım araç highline ! Didik didik dokundum kurcaladım tek tek ellemediğim yüzeyi kısmı kalmadı aracın. Bu fiyata bu kalite? Fiyasko resmen. Kendi Tiguanlarımızın kıymetini bilelim.

Burada ve başka yerlerde inceleyenlerin yorumlarını okumuştum koltuk döşemeleri, kullanılan süngerin dansitesi hakkında yazılanlar doğruymuş hatta bu kadar kötü olmasını beklemiyordum şaşırdım.

TOKluğuyla ünlü caanım Tiguanı resmen KOFlaştırmışlar

Evet bugün kemer takılıyken, hem D konumunda hem de N konumunda auto hold düğmesine bastım ama ışık yanmadı. Zannediyorum bir sorun var.

• HiGHWAYMOUSE kullanıcısına yanıt
    Kesinlikle efsane!

@Akineton, Ben o kontak çerçevesini sahibindende ve başka birkaç sitede 2-3 ay önce görmüştüm mesaj attım siyahı var mı elinizde diye, olumsuz cevap geldi. Her yerde 30 lirayken donanımhaberde birisi 5 liraya satıyordu güvenemedim almadım.

Aliexpresste açık adres istiyor ne yazsam kabul etmiyor adresi bu işin sırrı nedir bilen var mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi XaserV -- 19 Mayıs 2016; 13:13:26 >
  • XaserV kullanıcısına yanıt
    Bu durum sadece arabalarda değil,tüm sektörde teknolojiyi artırıp kaliteyi düşürüyorlar.Artık nasıl daha ucuz satabiliriz havasındalar.Zaten bu duruma ben hiç şaşırmadım.Herşeyi Çin de imal edip avrupada
    montajlıyorlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi levent17 -- 19 Mayıs 2016; 14:13:57 >
  • İlk defa gözlüklüğü olan bir arabam oldu. Geçen uzun yola çıkarken gözlüğü oraya koyayım şöyle havalı havalı olsun dedim. gözlük sığmadı yaw. Öyle büyük bir gözlük de değil.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • HiGHWAYMOUSE kullanıcısına yanıt
    Ben de ilkten sigdiramadim megersem tam koyamamisim bir kac denemeden sonra oturttum haberiniz olsun. Biraz kurcalayin belli bir konumu var ona denk getirince oturuyor

• quote:

Orijinalden alıntı: levent17

Bu durum sadece arabalarda değil,tüm sektörde teknolojiyi artırıp kaliteyi düşürüyorlar.Artık nasıl daha ucuz satabiliriz havasındalar.Zaten bu duruma ben hiç şaşırmadım.Herşeyi Çin de imal edip avrupada
    montajlıyorlar.

Evet çok haklısınız aynen öyle durum

@HiGHWAYMOUSE, Benim gözlükler çok rahat sığıyor. Hazan'ın dediği gibi tersine çevirip, olmadı yüzüstü-sırtüstü pozisyonuna göre denemek lazım toplam 4 pozisyon var.

• aynen ben de evire çevire buldum doğru pozisyonu.
  • 
Sayfa: önceki 17911792179317941795
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.