Şimdi Ara

***TIGUAN KULÜBÜ*** 500+ kullanıcı üye... (1792. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
39.776
Cevap
419
Favori
3.763.690
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 17901791179217931794
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: XaserV

HiGHWAYMOUSE Safranbolu tarafına yolculuk gerçekleşti mi? Nasıl geçti?

Dönüş yolundayım. Biraz sıkıntılı geçti. Anlatırım...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • HiGHWAYMOUSE kullanıcısına yanıt
    Umarız ciddi bir sıkıntı değildir.

• emirce kullanıcısına yanıt
    Daldan dala kısaca anlatayım...

Gece 2 gibi yatıp 5 gibi kalktım. İstanbul trafiğine kalmadan yola çıkmaktı arzum. Gece baktım çocuklar hasta gibiydi. Yine de çok istediklerinden hazırladım yola çıktık.

İzmitin yakınlarında tem'i tamamen kapatıp eski d-100 karayoluna yönlendirdiler. D100'ünde zaten iki şerit olan şeritlerinden birini bakıma almışlar. İki saat trafikte kaldık. Ne bir polis var ne de bir çalışma. Kazmış bırakmışlar. Bekliyosun ama neyi beklediğin belli değil.

Bolu tüneline az birşey kala yine trafik tamamen durdu. Tünel çıkışı tek şerite düşürmüşler. Yine tek bir polis dahi yok. Öyle bekliyorsun.

Eşim de gelemediği için çocukların herşeyi bana kaldı. Öyle sinir stres bir yolculuk oldu.

İzmite gelene kadar ortalama 5,4 lt idi. O trafik nedeniyle köye vardığımda 6,8 lt olmuştu.

Dönüşte FSM'de yoğunluk vardı. Ortalama eve geldiğimde 5,9 lt oldu. Ort hız 83 km

Tiguanın yol tutuşunu ve direksiyon hissini bependim. Önceki arabalarımda virajlarda direksiyonun birden hafiflemesi endişelendirir kollarım gerilirdi. Tiguanda hiç yaşamadım.

Motor güç dengesi kasa ile tam olmuş. 150/160 bg likler için. Daha güçlü de olsa sanki mutlaka 4x4 olması gerekiyormuş gibi geliyor bana. Çünkü gaza sert yüklenmelerde ön tarafta yalpalama hissediliyor.

Serbest sürüş modu kesinlikle çalışmıyor. Ondan emin oldum.

Bir günde 1000 km yaptım. Zevkli kullanım için 250 km geçilmemeli. yorgunluk ve sinirden dolayı bir tad alamadım.

• Giderken yolu yarıladıladıktan sonra benim bu tiguanda hız sabitleyicinin olduğu aklıma geldi. Bol bol kullandım. Sakin kullandığım için ayağımı gaz pedalının yukarısında tutmaktan ayağım ağrırdı. Hız sabitleyicisi sayesinde ağrı olmadı.

• HiGHWAYMOUSE kullanıcısına yanıt
    Yola uykusuz vaziyette başlamışsın tüh. Akıp gidebilmek için sabah 5 te kalkıyorsun ona rağmen İstanbuldan rahatça çıkamıyorsun yaa şaka gibi
    O saçmasapan şerit daraltmalar kazmalar çalışmalarda bol bol kulak çınlatıyorum ben

Bende de çalışmıyor ama hiç kafama takmıyorum büyük bir kayıp olmadığı kanısındayım. Nette araştırma yaptım üzülmeye değmez bence. Hatta boşta sürüşten rahatsız olup kapatanlar bile var.

Keyfini kaçıran faktörlere bir de çocukların vızıldaması eklenmiş neyse sağ salim dönmüşsünüz.

Bu mesaja eklenen görseller:

• 2014 s&s dsg tiguanım var. serbest sürüş modunu bir süre kullandım gazdan çekince D yazıyor frene yada gaza basınca hıza uygun vitese geçiyor. ama sonradan kapattım sanki çok kullanırsam bişey olacak gibi

• geçen gün baktım mirror link mi neyse onu bulamadım geri vitese takınca ayna aşağı inmesi için. acaba donanımda yok mu.

• ibrahim_2014 sport style İ kullanıcısına yanıt
    Kılavuz a bir gözatın isterseniz.

• teşekkürler.

• Benim yol bilgisayarında o menü çıkmıyor. Acaba bi sıkıntı mı var?

2014 s&s donanımda var mı bu özellik. kullanım klavuzunda herşey yazıyor ön koltuk ısıtma vs. ama yok.

s&s donanımda koltuk ısıtma yok, kullanım klavuzu genel olarak özellikleri içerir, yani tüm tiguanların.
    Kullanma kılavuzunda okuduğunuz ya da görmüş olduğunuz özellikler her araçta olacak diye bir şey yok.
    Donanımsal ve opsiyonel olarak değişiklik göstermektedir.
    Altta benim aracın daha önce çekmiş olduğum bilgi ekranının fotolarından iki kare ekliyorum.
    Direksiyondaki sağ tuşlardan önce konfor u seçiyorsunuz.
    ''Ayna indirme'' Konfor menüsünün altında var ise araçta bu özellik vardır.

Teşekkürler hocam. Bu bilgi benim de işime yaradı. Hiç dikkatimi çekmemişti şimdiye kadar. Senkron ayna ayarı varmış. Denedim güzel çalışıyor.

@hakanmbe

Arka çamurluk ve kapı arasında sol ve sağ cenahta bir farklılık görmedim hocam.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    sizin araç s&s mı? acaba standart mı bu özellik öğrenmek için soruyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: aykut22

Merhaba,

Bende otomatik 1.4 150 Hp cam tavanlı araştırıyorum.
    Sizin araç bu özelliklere uygun mu acaba ?
    Kaça aldınız?
    Fiyat mertebelerini çözmeye çalışıyorum.Bütçem 70-80 bin arasında
    Bende yakıt konusunda biraz tereddütlüyüm de.
    Bilgi verebilirseniz sevinirim.

Evet 2013 1.4 dsg 150 beygir 160 ta olabilir cok farki yok. Crome edition ful versiyonu yani.. Alacaksaniz fulunu alin goruntu cik farkediyor gercekten..
    Yakit olarakta kullanmaya gore degisiyor. Akici trafikte sehir ici 40 kurus sehirler arasi 100-110 hiz 30 kurus yakiyor benimki..

Fiyatlarida 2013 kazasiz boyasiz 82-85 civarinda..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oskar38 -- 16 Mayıs 2016; 15:20:18 >
    Benim araç, 13.03.2013 Gümrük Giriş Beyannameli
    Tiguan 2.0 TDI 140 PS 4X4 Sport & Style Tiptr.
    Ben Opsiyon olarak satın almışım.

Opsiyon, P14 Elektrikli Katlanır Yan Aynalar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emirce -- 16 Mayıs 2016; 15:42:15 >
    sağolun.

• arkadaşlar iyi geceler bir sorum olacak. şoför kapısında bulunan diğer camların tuşlarını istenildiğinde kilitleyen tuş var bilirsiniz. geçenlerde arkada çocuklar otururken aktifleştirmiştim camı açamadılar buraya kadar sorun yok. fakat o günden sonra tekrar kullanmaya çalıştım aktifleştirmeme rağmen camlar hala açılıp kapanmaya devam ediyor. bir sorun mu oluştu yoksa herhangi bir ayarı mı var bilenler yardımcı olabilir mi? yoksa servise mi gideyim? şimdiden cevap verecek tüm arkadaşlara teşekkür ediyorum.

• hakan_710 H kullanıcısına yanıt
    Peki bastığınız zaman düğmenin ışıgı yanıyor mu?
    bildiğim kadarıyla başka bir ayarı yoktu.
  • 
Sayfa: önceki 17901791179217931794
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.