Şimdi Ara

***TIGUAN KULÜBÜ*** 500+ kullanıcı üye... (1791. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
9 Misafir (1 Mobil) - 8 Masaüstü1 Mobil
5 sn
39.776
Cevap
419
Favori
3.764.027
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 17891790179117921793
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Ya yârdan ya serden geçeceksin diye bir tabir vardır hocam. Yeni kasayı hemen almanında biraz zaman geçip almanında kendine göre avantaj-dezavantajları var. Bu konuda mutlak doğru diye birşey yok.

Zaten eğer arabaya acil ihtiyacın varsa benim yok bir kaç sene bekle dememin de bir mantığı yok. Ben şimdiki tiguanı alırken 10 gün kadar arabasız kaldım. Çoluk çocuk varken yok olmuyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • HiGHWAYMOUSE kullanıcısına yanıt
    Biraz da kısmet şansızlık oldu mu,
    Gıda, otomotiv, elektronik, tekstil benzer sorunlar bir çok şeyde yaşanabiliyor.

Fakat ülkemizde sıkça rastladığımız, sorun bayi ya da servisin daha ötesine geçemediği için çözüme ulaşamıyor. İthalatçı ya da üreticiye direkt ulaştığınızda sizi yine sorun yaşadığınız bayi ya da servis ile baş başa bırakıyor.

Kısaca senin cebinden yüksek meblağlar çıkmış, çıkmamış kimsenin fazla umurunda olmuyor.

Mesela az önce yaşadığım bir örnek, bu kadar beklemeye yedek parça ile görüşemedim.
     ***TIGUAN KULÜBÜ*** 500+ kullanıcı üye...

• emirce kullanıcısına yanıt
    Mrb, bu görüntüler yeni Tiguandanmı, boyanın altında macun vs. Böyle yeni Tiguanın...... hayatta ben bu aracı almam, bu kadar para vereceksin..hayret, qq yı gülüyorduk, aldıkten sonra bu aracı götürüp Doğuşun kapısına bırakırım, .....imzamdaki aracımda böyle bir emare yok....
    Profesyonel görünümlü amatörler. Başka ne denebilir ki? Ne sanayi esnafı olabilmiş ne tam bir profesyonel. Arafta kalıyoruz hep...

• yimust kullanıcısına yanıt
    Benim eklediğim fotoğraf kendi tiguanıma ait hocam. Çok incelemedim başka yerlerde yok galiba ama bagaj kapısını açtıktan sonra üst kısımlarda bizimkilerde de var. Müsait olursan sen de bir bak.

• quote:

Orijinalden alıntı: HiGHWAYMOUSE

Benim eklediğim fotoğraf kendi tiguanıma ait hocam. Çok incelemedim başka yerlerde yok galiba ama bagaj kapısını açtıktan sonra üst kısımlarda bizimkilerde de var. Müsait olursan sen de bir bak.

hocam sizden rica etsem sol arka kapı ve sol arka çamurluğun birleştiği en alt kısmın yani tekerin üstününün fotosunu koyabilirmisin

benimde sol taraf ile sağ taraf arasında far var

sizdede aynı mı merak ettim

• quote:

Orijinalden alıntı: yimust

Mrb, bu görüntüler yeni Tiguandanmı, boyanın altında macun vs. Böyle yeni Tiguanın...... hayatta ben bu aracı almam, bu kadar para vereceksin..hayret, qq yı gülüyorduk, aldıkten sonra bu aracı götürüp Doğuşun kapısına bırakırım, .....imzamdaki aracımda böyle bir emare yok....

Üstelik 180 000 liralık tiguan!

• HiGHWAYMOUSE kullanıcısına yanıt
    Bu da benim araçtan.

Fotoğraf yanıltmıyorsa benimkinden daha iyi durumda.

• hakanmbe kullanıcısına yanıt
    Yarın inşallah bakarım dostum.

• quote:

Orijinalden alıntı: HiGHWAYMOUSE

Yarın inşallah bakarım dostum.

yarın bende becerebilirsem koyuyum karşılaştıralım.

bir sorumda şu olacak bizim teyipte neden klima çıkmıyor ? bendemi bir problem var ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Akineton

Park asistanı hem çok pratik, hem de Türkiye sürüş anlayışı içinde bir o kadar kullanışsız bir özellik. Ben yazayım siz hangi yönünü dikkate alacağınıza karar verin.

Sağ sinyali yakıp asist düğmesine bastığınızda sistem sağ tarafı taramaya başlar.

Yer beğenirken aracı tampon tampona sokabileceğiniz yerleri es geçer çünkü insan gibi park edilen bir toplum standardındadır. Sizi mazoşist gibi gösterecek 8 ileri - 9 geri manevra isteyen yerlere asist aktifleşmez, zorundaysanız kendiniz gireceksiniz. Burada geri kamera son derece kolaylık sağlayan kıymetli bir eklenti!

Diyelim ki sığabileceğiniz bir aralık algıladı ve ekranda park boşluğu resmi var; ekranda geri vites işareti "R" görünene kadar ileri alıp tam durmak gerekiyor. sonrasında zaten araç direksiyonu devralıyor, size sadece ekrandaki yönergeye göre ileri - geri gitmek kalıyor. Yani direksiyon araçta, pedallar ve vites sizde. (Ben manuel kullanıyorum, DSGde farklılık varsa arkadaşlar yazar zaten)

Buraya kadar herşey çok güzel, teoride araba şıp diye nizami parketti dimi. Peki arkadaki odunu (afedersiniz) ne yapıcaz? hani sinyal verip park yerinin hemen önünde durduğunuzda arkanızda tam dibinize kadar yanaşan ve korna çalanı diyorum. Veya daha kötüsü sizin gireceğiniz yere burnunu sokandan bahsediyorum (sanki öyle yanaşabilecekmiş gibi uyanıklık yapan).

Bir de mesela park alanının önündeki araç düzgün parketmemişse sistem de düzgün yanaşamayabiliyor. Mesela adam kaldırıma çıktıysa sistem de buna meylediyor bazen.

Yukarıda bahsettiğim örnekler her zaman yaşanmıyor ama denk geliyorsunuz işte.

Dikey park konusunda bu kadar öfkeli değilim zira avm ler daha nizami. Ayrıca öyle güzel parkediyor ki seyretseniz hayran kalırsınız. Gerçekten!

Tabi bir de yatay park yerinden çıkış da yapıyor sistem. Yine park düğmesine basıp çıkacağınız yöne sinyal verirseniz, sistem sizi aracın burnu kurtaracak duruma getirip park alanından tam çıkmadan direksiyonu devrediyor. Bu da gayet güzel çalışıyor.

Birkaç arkadaşıma, kardeşlerime direksiyon talimi yaptırdım. Evet park konusu herkesin hemen kavrayıp kolayca uygulabileceği bir aksiyon değil. Belki bayanlar biraz daha zorlanıyor olabilirler, offside gibi düşünün (yeterince yumuşak oldu mu beyler?)
    Yani ileri giderken direksiyonu sağa çeviriyorsan, geri giderken sola çevirmelisin diyerek öğretilemiyor işte ne yapalım.
    Durum bu iken park asistanı ve geri kamera çok sevdiğimiz tigumuzun hâmisi ve koruyucusu oluyor.

https://www.youtube.com/watch?v=xuHOXdT8OQk

cevabınız için çok teşekkürler. emğinize sağlık yarın yol üzerinde bir servise ugrayacağım bir sorayım maliyet ne olacak :)

Bende de çıkmıyor. Bir sorun olduğunu sanmıyorum. Öyle yapmış gevur.

ama bir dakika servis yapmaz ki park assist! yapılamaz diyecekler size, en fazla ön tampona da bir park sensörü takalım derler ama tabi onun asiste etme kabiliyeti olmayacak.
    bu konuları iyi bilen elektronikçiye ihtiyacınız var. başlangıç olarak enderelektronik com dan fiyata bakabilirsiniz, ya da telefon açıp konuşabilirsiniz. başka bir yere yaptırsanız bile fiyatlardan haberiniz olur.
    ön bilgi olması açısından; aracınızın tamponları sökülecek arkada zaten var ama yanlara da takılacak. Toplamda 8 göz daha eklenip park sensörünün beyni değişecek, abs sensörleri de değişecek. bunlardan sonra kodlama yapılınca işlem bitecek.
    Bu konuya çok takıldım.
    Yeni Tiguan 2.0 TDI kullanma kılavuzu olan arkadaşların paylaşımları olursa forumda daha yakın sonuçlara ulaşılacaktır.
    Bir yanlış anlaşılma yok ise, benim Avrupa kaynaklarından edindiğim bilgi Tiguan için 12 Litre AdBlue tank kapasitesi var. 2400 Km. menzili var.

Yetkili servislerde, AdBlue fiyatını henüz öğrenemedim. Malum 5:49 dakika telefonda bekleyince pes edip kapattım. Fakat Avrupa da sıkça kullanılmakta olan imalatçısı Kruse Automotive olan ürünün litresi 4,23 € ya gelmektedir. 1,89 Litrelik şişelerde satış şekli ise, 7,99 € seviyelerinde.

Aynı ürün Türkiye de var 1,89 Litre/65,00 TL yani litresi 34,3915 TL sına geliyor. Eğer net olmayan tüketim değerlerine bakarsak Km maliyeti 0,172 TL gibi bir rakam.

Şu an ki güncel tüketimim 0,29783 TL/1,00 Km + 0,172 TL/1,00 Km AdBlue maliyetini de eklediğimiz de 0,46983 TL/1,00 Km sonuç çıkar. Bu da bazı TSI kullanıcısı arkadaşlarımdan almış olduğum bilgi sonucunda TDI tüketimi, maliyet olarak TSI tüketiminin %12-13 kadar üzerine çıkar.

Doğuş Otomotiv Canlı Destek ile görüştüm. O nokta da da henüz net bilgi alamadım.
    Dönüş yapacaklarını bilgi vereceklerini ilettiler. Beklemedeyim Umarım yanılıyorumdur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emirce -- 14 Mayıs 2016; 10:31:48 >

• Tıguan çalışırken güvenlik sebebiyle arka bagaj açılmıyor.Acaba içerden bagajı açmak için herhangi ayarı veya anahtarı varmıdır?Bilen varsa cevabınızı bekliyorum.
  • levent17 L kullanıcısına yanıt
    Avmlerdr bagaj kontrolu sirasinda sikinti oluyor sanirim. Anahtardan kapilari acma dugmesine basin disardan bagaj acilacaktir

• Hazan kullanıcısına yanıt
    Bende içeriden kilitlediğim de, özellikle AVM ler de içeriden kilit açma düğmesine bir kez bastığımda görevli yine açamıyor.
    Açma düğmesine ikinci kez bastığımda serbest kalıyor ve açılıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: emirce

Bende içeriden kilitlediğim de, özellikle AVM ler de içeriden kilit açma düğmesine bir kez bastığımda görevli yine açamıyor.
    Açma düğmesine ikinci kez bastığımda serbest kalıyor ve açılıyor.

Çok sağolun.Ben o anahtarları sadece kapılar için sanıyordum.

• HiGHWAYMOUSE Safranbolu tarafına yolculuk gerçekleşti mi? Nasıl geçti?

• 
Sayfa: önceki 17891790179117921793
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.