Şimdi Ara

***TIGUAN KULÜBÜ*** 500+ kullanıcı üye... (1784. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
16 Misafir (3 Mobil) - 13 Masaüstü3 Mobil
5 sn
39.776
Cevap
418
Favori
3.764.411
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 17821783178417851786
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Valla ben biraz aşırı titizlik yapıyor olabilirim ama araç Ağustosta yurda giriş yapıp Ocağa kadar beni beklediği için ve şu anda da 4250 kmde yarım litre yağ eksiltmiş durumda olduğunu da düşünürsek 15000 km veya taa Ocağa kadar beklemeyeceğim aracın trafiğe çıkış tarihini değil aylarca yatmasını da hesaba katacağım üretiminin temmuz ağustos olduğunu düşünerek yaz sıcakları bastırmadan önce hazirana kadar biraz daha yağ eksilttiğinde Haziran olmadı en geç Temmuz başı gibi kendim Doğuşun yolunu tutup kardeşim ben istiyorum ilk bakımdan önce değiştirin bunun yağını yağ filtresini diyeceğim temiz ve full yağ ile yazın sıcağında Bursa-Bodrum yolculuğuna detokslu vaziyette çıksın yavrucak =)

(Yağ sadece motor çalıştığında değil durduğu yerde de eskidiği için yapısında yavaş yavaş bozulma oluyor yağın üretim tarihi üzerinden geçen zaman ne kadar az ise o kadar iyi. )

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi XaserV -- 6 Mayıs 2016; 22:59:21 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • XaserV kullanıcısına yanıt
    Maddi açıdan bir zorluk
    Çıkarmadıktan sonra erken bakım iyidir tabi. Yaz ayında polen flitresi değişirse klima iyi soğutuyor. Benimki de temmuz girişli. Belki ben de ağustos gibi sokarım bakıma.

• HiGHWAYMOUSE kullanıcısına yanıt
    Bende jetta varken garanti doldu 24000 km sonra özel servise gittim km belirtmeden yola çıkacam yağına bir bakın dedim ölçtüler 1500-2000 km daha gider değişime gerek yok deyip yağ ilave ettiler. 27000km değişim yaptım hiç sorun olmadı :))

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 2014 ve 2015 model dsgli olan arkadaslara bir sorayim

Serbest sürüş modu açık d3 de giderken gazdan cektiniz d ye gecti serbest mod hiziniz 30 km civari frene bastiniz hiziniz 15 e altina dusene kadar d de devam edip sonrasinda mi d2 ye geciriyor yoksa herkosulda frene bastiginiz anda mi d2 ye gecirip arac birden motor freniyle ani yavasliyor.

• seagleye S kullanıcısına yanıt
    Benimki hala serbest sürüş modu açık olduğu halde geçmiyor. Belki ben boşa geçtiğini anlayamıyorumdur diye sorayım...

Boşa geçtiğinde göstergede D2-D3 ... Vs yazan kısımda bir değişiklik oluyor mu? Sadece D mi yazıyor?

Frene dokunduğunuz anda o anki hıza uygun vitese geçiyor D3 de olur D4 de.
    Serbest modundayken sadece D yazar.
  • mşah kullanıcısına yanıt
    Evet frene dokunulduğunda uygun vitese geçiyor d3,d4,d5 bunlarda bir sıkıntı yok.
    Fakat d de giderken frene dokundugumuzda otomatik d2 ye gectiginde arac motor freniyle birlikte bir öne yığılma yapıyordu.
    Ben yakin zamanda dsg yazilim guncellemesi yaptim artik d de giderken direk d2 ye atmiyor belli bir hiza dusene kadar d yazili sekliyle bekliyor ve sonrasinda d2 ye atiyor.
    Bu sekilde daha konforlu bir surus ve frenleme oluyor. 2014 2015 model olarak sorma amacim bu araclarda yeni yazilim oldugundan mevcut durumu ogrenmek istedim.
  • caadas14 C kullanıcısına yanıt
    garanti uzatımı için ne kadar ödeme yaptınız?

• Herkese selam;
    plaka boştamı değilmi sorgusu nasıl yapılıyordu, linki bilen varmı arkadaşlar
    Araç serbest sürüş moduna geçtiğinde ekranda yanlızca D yazar
    Benim aracım 2015 söylediğiniz problem hiç bir zaman olmuyor,herhalde bahsettiğiniz yeni yazılımdan dolayıdır
  • quote:

Orijinalden alıntı: mşah

Serbest modundayken sadece D yazar.

Teşekkürler. Benimki yok geçmiyor. Çalışmıyor o özellik. Az İhtimal olmasına rağmen yol bilgisayarını fabrika ayarlarına döndürdüm az önce. Bakalım bir işe yarayacak mı?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • mudo72 kullanıcısına yanıt
    e-devlet'de var plaka sorgulama. ama günlük sınırı olması lazım.
  • Akineton kullanıcısına yanıt
    teşekkür ederim bi araştırayım.
  • e-devlet den sadece kendi aracını sorgulayabiliyorsunuz, amacım örnek 06 ADD 06 Plaka bi araçtamı yoksa boş mu diye nasıl öğrenebilirim bilen varmı.
    Malsef bilgisayardan öğrenemezsiniz! Eskiden e-devlet ten sorgulanabiliyordu. Artık yok. Tek çare trafik şubeye sormak. Boş ise bağış karşılığı verirler.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
    e-devletten istediğin plakayı sorgulayabilirsin, hatta aracın rengini vs.....
  • alosmanac A kullanıcısına yanıt
    "İçişleri Bakanlığı Emniyet Genel Müdürlüğü işbirliği ile sunulmakta olan bu hizmet, Emniyet Genel Müdürlüğü talimatı ile; Anayasa ve diğer mevzuatta düzenlenen kişisel verilerin korunması kapsamında e-Devlet Kapısı’na giriş yapan gerçek kişinin yalnızca kendisine ait araç ve sürücü belge bilgisi sorgulama işlemleri yapabileceği şekilde yeniden düzenlenmiştir."

Evet bunu bilmiyordum, tigumu aldığımda plakalardan plaka seçmiştik, en beğendiklerimizi liste yapmıştık. Ta ki o talihsiz bağış rakamı telaffuz edilene kadar... ne günlerdi.
  • Akineton kullanıcısına yanıt
    haklıymışsınız, son zamanlarda e-devlete girmediğim için bilemedim, önceleri güzel bir uygulama idi, alacağınız araç sorgulamasında net bilgilere ulaşıyordunuz, kötü oldu, bence.
  • 
Sayfa: önceki 17821783178417851786
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.