Şimdi Ara

***TIGUAN KULÜBÜ*** 500+ kullanıcı üye... (1714. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
12 Misafir (2 Mobil) - 10 Masaüstü2 Mobil
5 sn
39.776
Cevap
419
Favori
3.763.949
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 17121713171417151716
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • bilenlere bir soru daha sormak istiyorum ön koltukların kafa kısmı plastik burası acaba lcd ekran konulması içinmi tasarlanmış. arabanın arkasına ekran koydurmak istiyorum acaba fikri olan varmı ?
  • Arkadaşlar Tiguan arıyorum aşağıda linkini verdiğim ilana bakar mı ustalar. Fiyat hesaplı geldi.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pick-up-volkswagen-acilll-2012-model-orjinal-km-de-tiguen-jeep-otomatik-266696123/detay/
  • altinok A kullanıcısına yanıt
    Fiyat uygun. Araç kazalı değilse hemen gider. En kötü galericiler damlar. Bir arayın konuşun derim.
  • Arkadaşlar iyi günler
    Oncelikle olarak kusura bakmayin o kadar sayfayi okumaya usendim,
    150 hp dsg tiguan ile 160 hp tiguan arasinda performans ve yakit tuketimi kriterleri acisindan farklilik var mi
    Trend fun da sonradan tavan rayi ve sade dreksiyonu sport style direksiyon olarak dönüştürme imkanimiz var mi
    Sport style ile trend fun arasindaki donanimsal farkliliklar nelerdir
    Izmirde sehiricinde sizce ne kadar yakarim
    Cevaplarsaniz çok sevinirim
    Simdiden teşekkürler
    Not su anki aracim 2015 auris premium cvt olani

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • asandra A kullanıcısına yanıt
    Bulabildiğim teknik verileri şöyle:

160 ps:
    ----------------
    Tork: 240
    Son hız: 198
    0-100: 8,9
    Ş.içi yakıt: 8,9
    Ş.dışı: 6
    Co2 salınımı: 164

150 ps:
    -------------
    Tork: 250 (1500-3000)
    Son hız: 196
    0-100: 9,3
    Ş.içi: 8,1
    Ş.dışı: 5,9
    Co2: 157

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Trend fun ile sport style arasında aklıma gelen farklar ise şunlar:
    - 16" - 17" cant
    - ss'in koltukları alcantra denen süet dalgıç koyafeti karışımı birşey. Kalite hissi veriyor. Bana göre lounge'un bile koltuklarından güzel. Ayrıca ss'in koltuklarının bacak kısmı değil ama yan destekleri daha fazla
    - tavan üstü çıtalar
    - ön koltuk altlarında çekmeceler
    - stepne (tf de yok)
    - büyük ekranlı radyo cd çalar
    - renkli yol bilgisayarı
    - ön koltuk arkalarında masalar
    - ön sis farları
    - kapı içleri ve göstergelerle düğme kenarlarında alaminyum görünümlü kaplamalar çıtalar
    - kendiliğinden kararan dikiz aynası
    - karanlıkta otomatik yanan farlar
    - yağmur sensörü
    - maşbiyer ve cam kenarlarında alaminyum çıtalar
    - çok fonksiyonlu direksiyon.
    - hız sabitleyici

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HiGHWAYMOUSE -- 27 Ocak 2016; 20:06:01 >

• Bunlar dsg olan mi,eger bu dogruysa yakit tuketimi 160 hp de artmis

• quote:

Orijinalden alıntı: asandra

Bunlar dsg olan mi,eger bu dogruysa yakit tuketimi 160 hp de artmis

Dsg evet. 160'lık, bir önceki motor. 150'lik euro 6 standardına uydurulan güncel yeni motor. Gerçi 160'lıktan önce bir süre yine 150'lik motor vardı. Onu kastediyorsan önceki 150 liğin verilerine bakmadım. Muhtemelen şimdiki 150 lik gibiymiştir. Yakıt tüketimi Artmış denebilir o zaman.

• Su anki 160 hp lik 2012 olan 150 hp lik olan

• quote:

Orijinalden alıntı: asandra

Su anki 160 hp lik 2012 olan 150 hp lik olan

Anladığım kadarıyla eski 160'lıkla daha eski 150'liği soruyorsun. Alttaki linkte detaylı olmasa da kısaca teknik verilerine değinmiş. Yakıt tüketimi aynı değişmemiş diyor.

http://m.ototeknikveri.com/Haber/750/volkswagen-tiguan-14-tsi-dsg-artik-160-hp

• quote:

Orijinalden alıntı: tokatfatihi

quote:

Orijinalden alıntı: CapriCornian

quote:

Cihazın koduna bakarsaniz kamera desteği olup olmadığı anlayabiliriz.

Cihazın koduna nasıl bakıyoruz bilgi verebilirmisiniz?

Cihaz açık iken SETUP tuşuna basın, basmaya devam edin elinizi çekmeyin. Önce ayarlar menüsü geleceksiniz,sonra servis menüsü çıkacak. Orada PART NUMBER yazılı kısma bakın. 5K... ile başlayan bir numara var. O numaranın sonunda bir harf olur A ya da B eğer ki son harf B ise kamera çıkışı yoktur. A ise vardır. Genelde 2013 sonrası modellerde araç üzerinde gelen rcd510 larda yok diye hatırlıyorum.

Evet baktım benimki B ile bitiyor, korkarım kamera desteği yok gerçekten de.
    Çok yazık, oraya kocaman ekran koy renkli LCD ama sadece grafik vs göster.
    Alternatif bir teyp (teyp ifadesi de çok demode biliyorum ama en anlaşılır o oluyor ) takanlar tecrübelerini aktarabilirlerse sevinirim.

İyi günler.

• 2015 model aralık ayında aldığım 1,4 tsı S&S manuel aracım 90 km sabit hızda 50 km mesafeye 6,5 litre yaktı 6,5*4,27=27,76 krş paylaşmak istedim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kml4242

2015 model aralık ayında aldığım 1,4 tsı S&S manuel aracım 90 km sabit hızda 50 km mesafeye 6,5 litre yaktı 6,5*4,27=27,76 krş paylaşmak istedim.

Hızı 70-75 bandına düşürebilirsen yakıt tüketiminin de fabrika verisi olan 5,5 lt düştüğünü görebilirsin ki benim uzun yolda bu değeri yakalamışlığım vardır

Şimdiki otomatik tiguanın ilk 300 km lik ortalamasını da ben paylaşayım. Tam 14,7 lt. :)) yalnız şehir içi bile diyemiyeceğim. Semt içi kısa mesafe. Motor hep soğuk. Biraz da rodaj süresi içinde olması da etkili tabi. Ort hızın 12 km/sa

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HiGHWAYMOUSE -- 29 Ocak 2016; 17:39:27 >
  • Arkadaşlar Merhaba,

Geçenlerde eşime Tiguan almalı mıyım diye sormuştum burada, incelemelerimiz sonucunda çok sevdik Tiguan'ı, lakin yenisine vurulduğumuz için, birkaç ay bekleyeceğiz gibi gözüküyor. Yardımlarınız için teşekkür ederim.
  • HiGHWAYMOUSE kullanıcısına yanıt
    2015 aralık 1.4 tsi 125 hp lounge toplam 1200 km yol yaptım bunun 600 ü şehirlararası olmak üzere ortalamam 7.9 lt şehirlar arası 7 litrenin altınada düşüyor genelde

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hakanmbe -- 29 Ocak 2016; 18:44:43 >
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Cihazın koduna bakarsaniz kamera desteği olup olmadığı anlayabiliriz.

Cihazın koduna nasıl bakıyoruz bilgi verebilirmisiniz?

Cihaz açık iken SETUP tuşuna basın, basmaya devam edin elinizi çekmeyin. Önce ayarlar menüsü geleceksiniz,sonra servis menüsü çıkacak. Orada PART NUMBER yazılı kısma bakın. 5K... ile başlayan bir numara var. O numaranın sonunda bir harf olur A ya da B eğer ki son harf B ise kamera çıkışı yoktur. A ise vardır. Genelde 2013 sonrası modellerde araç üzerinde gelen rcd510 larda yok diye hatırlıyorum.

Evet baktım benimki B ile bitiyor, korkarım kamera desteği yok gerçekten de.
    Çok yazık, oraya kocaman ekran koy renkli LCD ama sadece grafik vs göster.
    Alternatif bir teyp (teyp ifadesi de çok demode biliyorum ama en anlaşılır o oluyor ) takanlar tecrübelerini aktarabilirlerse sevinirim.

İyi günler.

Benim şuan mevcut yeni kasa jetta ilk gelen araçlardan ve RCD510 var bende araştırmalar sonucunda teyp olarak zenec 2011D ile yine daha gelişmiş son sürüm olan zenec 2015 arasında kaldım ve zenec en mantıklısı geldi. Aracımda bluetooth, navigasyon yk cihazlar dvd oynatmıyor usb giriş yk kamera desteği yk zenec ile kamerada veriyorlar bluetooth on numara navigasyon rns510 dan dahi iyi direksiyon tuşları ile vs uyumlu sıkıntı yok yol bilgisayarı ile eşleşmede sıkıntı yk dvd oynatabiliyor oglum ufak sagı solu kurcalıyor koltuk kafalıklarına ilerde aparat taktırabilirim. Ankara ve istanbula yolum düşse çıkma temin edilir..
    Zenec tavsiye ederim.

• quote:

Orijinalden alıntı: Magnetic

Arkadaşlar Merhaba,

Geçenlerde eşime Tiguan almalı mıyım diye sormuştum burada, incelemelerimiz sonucunda çok sevdik Tiguan'ı, lakin yenisine vurulduğumuz için, birkaç ay bekleyeceğiz gibi gözüküyor. Yardımlarınız için teşekkür ederim.

Bekleme imkanı varsa yeni kasayı beklemek daha mantıklı. Bunun istisnası beklenen süre içinde fiyatların çok artmış olması olabilir. İnşallah olmaz diyelim.

Evde tek araç olunca arabasız beklemek zor oluyor. Arabasız kaldığım üç beş gün içinde taksicilerden nefret ettim. Bir hastane ziyareti yapacaktım çoluk çocuk yaşlı annem yollarda perişan olduk. Arabadan indiren taksici bile oldu. Yok değişim saatiymişte uzağa gidemezmişte vs.

• quote:

Orijinalden alıntı: hakanmbe

2015 aralık 1.4 tsi 125 hp lounge toplam 1200 km yol yaptım bunun 600 ü şehirlararası olmak üzere ortalamam 7.9 lt şehirlar arası 7 litrenin altınada düşüyor genelde

Bunlar böyle bir araba için normal hatta güzel değerler. Ama benimki gibi 14-15 ler olursa ocağımıza incir ağacı diker. ama tabi tekrar yazayım kısa mesafe sokak aralarında elde edilen değerler bunlar. Ortalama hızım 25'e çıktığında 9-10 lt bandına oturursa benim için makuldür. Çünkü önceki 2000 motor volvo s60'la 25 ortalamayla 13,5-14,5 arası yakıyordum.

• ankarada güvenebileceğimiz aracın gizli özelliklerini açan bir yer var mı ?

• quote:

Orijinalden alıntı: hakanmbe

Bu değerleri görünce insanın alası geliyor :)

• 
Sayfa: önceki 17121713171417151716
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.