Şimdi Ara

***TIGUAN KULÜBÜ*** 500+ kullanıcı üye... (1713. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
6 Misafir (1 Mobil) - 5 Masaüstü1 Mobil
5 sn
39.772
Cevap
418
Favori
3.762.188
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 17111712171317141715
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Olayı Türkiye'deki altyapıya bağlamaları pek mantıklı görülmüyor. Gerekli altyapı araçlarımızda mevcut zaten. Türkiye'ye farklı teyp veya farklı iphone üretilmediğine göre...

Bundan 7-8 ay önce vw, apple'la lisans anlaşması yapmaya çalışıyordu. Bu süreçte ha geldi ha gelecek, uğraşıyoruz vs demek kabul edilebilir. Ama herşey olmuş bitmiş anlaşılmış. Ona göre cihazlar üretilmiş. İphone bile apple car play özelliği kazanacak şekilde güncellenmiş. Geriye bir kod girmek kalmış.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba,

Aracımda orjinal RCD510 teyp var ve geri görüş kamerası taktırmak istiyorum, servisi arayıp sorduğumda takılamadığını söylediler, desteklemiyormuş. Ancak Zenec marka tepy alırsam ona takılıyormuş, bana biraz saçma geldi.
    Sıfır alırken geri görüş kamerası opsiyonu vardı onlar nasıl oluyordu dedim, sonradan takamıyoruz falan filan dediler.

Bu konuda bilgisi olan var mı?
  • Açıkca söylemek gerekirse araca hastayım. Ama yakıt yüzünden alamadım. 1,6 dizel modeli gelse yine alamam. Çünkü sıfır araç bir de dizel olunca fiyat çok yüklü oluyor.
    LPG konusunda deneyimleriniz neler?
    1.6 modeli kesin gelecek mi?
    Şuan bende dizel auris var 1.4. Eğer satarsam 2. Arabam mutlaka suv olacak. Yüzde doksan tiguan. :)

• CapriCornian C kullanıcısına yanıt
    2012 Temmuzdan önceki rcd510 larda kamera soketi vardı, sadece kamera ve kablo alarak takılabiliyordu. Ancak 2012 Temmuz ve sonrasında rcd510 larda bu soket yok. Kamera takılabilmesi için ekstra modül gerekiyordu galiba. En doğru cevabı Ender Elk. Metin Bey verecektir. Zenec ile kıyaslamayın o farklı bir cihaz, ayrıca navigasyon, bluetooth da var. Böyle bir eklenti düşünüyorsanız zaten servis yapamaz Ender Elk. gitmelisiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Akineton -- 25 Ocak 2016; 13:52:31 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: CapriCornian

Merhaba,

Aracımda orjinal RCD510 teyp var ve geri görüş kamerası taktırmak istiyorum, servisi arayıp sorduğumda takılamadığını söylediler, desteklemiyormuş. Ancak Zenec marka tepy alırsam ona takılıyormuş, bana biraz saçma geldi.
    Sıfır alırken geri görüş kamerası opsiyonu vardı onlar nasıl oluyordu dedim, sonradan takamıyoruz falan filan dediler.

Bu konuda bilgisi olan var mı?

Doğruluk payı var.
    Resimdeki cihazların her ikisi de RCD510 dur.
    Sağdaki cihaz geri görüş kamera girişli olandır.
     ***TIGUAN KULÜBÜ*** 500+ kullanıcı üye...
  • Akineton kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler yanıt için.
    Biraz araştırınca farkettim RCD-510'un iki versiyonu varmış Delphi ve Bosch üretimi olarak, sanırım Delphi'lerde video girişi mevcut o sayede geri vites kamerası takılabiliyor.
    Zenec konusu ayrı tabiki kıyaslanacak birşeyi yok, zaten servisin bu durum için Zenec önermesi biraz saçma oldu.
  • CapriCornian C kullanıcısına yanıt
    Ben de geri görüş kamerası olan biri olarak naçizane şöyle bir katkı yapayınim: pek matah bir şey değil. ;) yani olmadan önce insan özeniyor hak veriyorum ama park sensörü ve görsel animasyon olarak gösteren bir sistem olduktan sonra geri görüş kamerasına pek ihtiyaç yok diyebilirim. En azından, sıfır araç alımında kamera için istedikleri 1100-1200 tl farka değmeyeceğini düşünüyorum.

Eğer rcd510 için modül falan takılması gerekiyorsa yine bin tl ları bulur. Onun yerine 1200 tl civarına ikinci el zenec almak daha uygun olur. Zenec'le navigasyon, dvd oynatma gibi çokça artı özellik geliyor çünkü.

• HiGHWAYMOUSE kullanıcısına yanıt
    Haklısın park sensörü büyük ölçüde işi götürüyor aslında ama kamera sensörün limiti geçildiğinde lazım ve o anda gerçekten işe yarıyor. Mesela sensörler 30 cm ve altında sürekli ötüyor ama İstanbul'da o santimlerin ne kadar önemli olduğunu bilmeyen yoktur. Kamera ile sıfır noktasına inebilmek beni park konusunda çok rahatlatıyor. Hem kimi zaman sensör ötüyor ama neden öttüğünü anlamak mümkün olmuyor, bazen insanın aklına kurt düşüyor yerde birşey mi vardı acaba az daha gitsem düşermiyim gibi, böyle durumlarda kamera "iyi ki varsın" dedirtiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Akineton -- 25 Ocak 2016; 16:12:41 >
  • Cihazın koduna bakarsaniz kamera desteği olup olmadığı anlayabiliriz.

• arkadaşlar yeni euro 6 1.4 tsi motoru aracı olan bir arkadaşımız motor kaputunun içerisini çekip paylaşabilir mi ? motorun üzerinde volswagen amblemi folan yokda dikkatimi çekti. daha önce aldığım poloda falan vardı bunda neden yok merak ettim açıkcası.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hakanmbe

arkadaşlar yeni euro 6 1.4 tsi motoru aracı olan bir arkadaşımız motor kaputunun içerisini çekip paylaşabilir mi ? motorun üzerinde volswagen amblemi folan yokda dikkatimi çekti. daha önce aldığım poloda falan vardı bunda neden yok merak ettim açıkcası.

Benden önce davranan olmazsa yarın çekmeye çalışırım inşallah. Sayende motoru da görmüş olurum. Daha hiç açmadım.

Bu euro5 ve 6 arasında 10 bg'lik azalış sadece yazılımla mı elde edildi acaba? Mekanik bir farklılık var mı hocam biliyor musun?

@akineton

Söylediklerinde haklısın hocam. Olması elbette iyi. Yalnız ne bileyim tercih hakkım olsa geri görüş kamerası yerine mesela anahtarsız girişi seçerdim. (Yaklaşık fiyatları aynı diye aklımda kalmış)
  • quote:

Orijinalden alıntı: tokatfatihi

Cihazın koduna bakarsaniz kamera desteği olup olmadığı anlayabiliriz.

Cihazın koduna nasıl bakıyoruz bilgi verebilirmisiniz?
  • Benimkinde de bir şey yazmıyormuş.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

• quote:

Orijinalden alıntı: CapriCornian

quote:

Cihaz açık iken SETUP tuşuna basın, basmaya devam edin elinizi çekmeyin. Önce ayarlar menüsü geleceksiniz,sonra servis menüsü çıkacak. Orada PART NUMBER yazılı kısma bakın. 5K... ile başlayan bir numara var. O numaranın sonunda bir harf olur A ya da B eğer ki son harf B ise kamera çıkışı yoktur. A ise vardır. Genelde 2013 sonrası modellerde araç üzerinde gelen rcd510 larda yok diye hatırlıyorum.
  • quote:

arkadaşlar yeni euro 6 1.4 tsi motoru aracı olan bir arkadaşımız motor kaputunun içerisini çekip paylaşabilir mi ? motorun üzerinde volswagen amblemi folan yokda dikkatimi çekti. daha önce aldığım poloda falan vardı bunda neden yok merak ettim açıkcası.

Benimkinde de bir şey yazmıyormuş.

• HiGHWAYMOUSE kullanıcısına yanıt
    hocam tşklr acaba neden yok bizde volswagen üretmiyormu bizim motoru
  • quote:

Sahte tiguan kakalamışlar bize. şaka bir yana bilmiyorum hocam. Benim önceki 2012 model 122'lik tiguan'da var mıydı, onu da hatırlayamadım. Hafıza kalmamış bende...

Senin araçta 150 bglik miydi?

• quote:

Orijinalden alıntı: HiGHWAYMOUSE

quote:

Sahte tiguan kakalamışlar bize. şaka bir yana bilmiyorum hocam. Benim önceki 2012 model 122'lik tiguan'da var mıydı, onu da hatırlayamadım. Hafıza kalmamış bende...

Senin araçta 150 bglik miydi?

hayır 125 benmki manuel benimkide aynısı seninkin önceki yıllarda kilerde var
  • hakanmbe kullanıcısına yanıt
    Hayırlısı artık yapacak bir şey yok. Ama üç beş tl lık bir kapak koymaktan kaçınmak vw'e yakışmamış.

• 
Sayfa: önceki 17111712171317141715
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.