Şimdi Ara

***TIGUAN KULÜBÜ*** 500+ kullanıcı üye... (1710. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
39.772
Cevap
418
Favori
3.762.207
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 17081709171017111712
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Geçen hafta yıllık bakımı yaptırdım,araç 23000 km de,son 3-4 gündür sabah ilk çalıştırmada gıcırtı şeklinde(sanki dönen bişey) ses duyuyorum,rölanti devir düştükçe ses azalıyor,hafif gaz verince kayboluyor bi daha da duyulmuyor...ama her sabah ilk çalıştırmada hep var...bu ne ola ki?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • arkadaşlar tiguda ön cam silecekleri nasıl kaldırıyoruz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kml4242

arkadaşlar tiguda ön cam silecekleri nasıl kaldırıyoruz?

bende merak ediyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: hakanmbe

quote:

bende merak ediyorum

Arabayı stop ediyorsunuz. Sonra kontağı açıp tekrar kontağı kapatıyorsunuz. Ve son olarak silecek kolunu aşağı çekip bırakıyorsunuz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HiGHWAYMOUSE -- 20 Ocak 2016; 17:44:25 >
  • Benim de bir sorum olacak panaromik cam tav kullananlara...

Görebildiğim kadarıyla arabayı stop ettiğimizde hatta kilitlediğimizde cam tavan otomatik kapanmıyor. Bu da tabi insanlık hali açık unutma durumunda riskleri beraberinde getiriyor. Bunun bir çözümü var mıdır?

• quote:

Orijinalden alıntı: HiGHWAYMOUSE

quote:

Orijinalden alıntı: hakanmbe

quote:

bende merak ediyorum

Arabayı stop ediyorsunuz. Sonra kontağı açıp tekrar kontağı kapatıyorsunuz. Ve son olarak silecek kolunu aşağı çekip bırakıyorsunuz.

Boyle yapinca ne oluyor ki anlayamadim ben durumu?

• Hazan kullanıcısına yanıt
    Bizim silecekler kısmen kaputun altında kalıyor. Misal karlı donlu bir akşam silecekleri yukarı kaldırmak istedin; kaldıramazsın. Önce yukarıda anlattığım gibi servis konumuna alman lazım. Veya silecek lastiklerini değişeceğin zaman vs

• HiGHWAYMOUSE kullanıcısına yanıt
    Araç zaten çalışıyorsa kontağı kapattıktan sonra anahtarı çıkarmadan silecek kolunu indirin silecekler dikey konumda kalacaktır. (aç-kapa yapmaya gerek yok)

Cam tavan ve tavan perdesi aracın diğer camları gibi aracı kilitledikten sonra kilit butonuna basılı tutunca kapanıyor.
    Aa tesekkur ederim hic bilmiyordum

• Arkadaslar elan kullanmakta olduğum a4 aracimi sattım gibi. Sakaryadan bakmaya gelecekler. Tiguan alma konusunda kararliyim ama 6000-7000 tl daha az verip S&S mi almak lazim yoksa bu farki verip chrome edition/Cup gibi en üst versiyonu mu almak lazim onda kararsızım.

• quote:

Orijinalden alıntı: Akineton

Araç zaten çalışıyorsa kontağı kapattıktan sonra anahtarı çıkarmadan silecek kolunu indirin silecekler dikey konumda kalacaktır. (aç-kapa yapmaya gerek yok)

Cam tavan ve tavan perdesi aracın diğer camları gibi aracı kilitledikten sonra kilit butonuna basılı tutunca kapanıyor.

harikasınız hocam çok tşklr. bilmediğimiz başka özellikler var mı bilemiyorum ama siz bildiklerinizi yazarsanız çok sevinirim. birde bizim araçlarda dvd falan izlenebiliyormu ?
    birde ön park sensörünü daha önce sormuştum bizim araçlarda (2015 lounge) ön park sensörü yok mu ?
    merhaba,

ender elektronikte bazı özellikler açılıyor. açılanlardan bir tanesi (bana göre en güzeli) yağmur başlayınca tüm camları, cam tavan dahil kapatması.

ya yağmur yağmazsa?

yine ender de orjinal alarm taktırttım. cam tavan veya camlar açık kalırsa kilitledikten sonra araba sizi uyarıyor, camlar açık, dön kapat diye. umarım işinize yarar

selamlar
  • quote:

Orijinalden alıntı: bryavuz

merhaba,

ender elektronikte bazı özellikler açılıyor. açılanlardan bir tanesi (bana göre en güzeli) yağmur başlayınca tüm camları, cam tavan dahil kapatması.

ya yağmur yağmazsa?

yine ender de orjinal alarm taktırttım. cam tavan veya camlar açık kalırsa kilitledikten sonra araba sizi uyarıyor, camlar açık, dön kapat diye. umarım işinize yarar

selamlar

hocam öncelikle lastik almam konusunda yardımlarınız için tşklr pirelli 235/50 18 tam ölçü buldum tanesini indirim falan 520 ye mal ettim

sorum ise bu enderelektronik özellikelri açtığında aracın garantisi bozuluyor mu ?

ne tür başka ilave özellikler eklenebiliyor ?
  • Teşekkürler. En azından hatırladığında tekrar arabaya girip kontağı açmaya gerek kalmaması güzel @Akineton

@bryavuz

Ender'e gitmesi gelmesi uğraşması istanbul trafiğini de düşününce insanın bir gününü alır. Ama kodlamayla bu özelliğin kazanılabilmesi güzel. Keşke fabrika çıkışı bu şekilde ayarlanmış olsaydı. Sanırım bunun bazı mahsurları varki kapalı tutulmuş. Çünkü biz hep aracı kapattık gittik tüm camlar ve sunroof kapansın işte diye düşünüyoruz. Halbuki kapılar kapandığı halde sunroofun kapanmamasının gerektiği peş çok senaryo olabilir.

Mesela arabada küçük çocuk var. Sen bilinçli bir şekilde sunroofu açık bırakmış olabilirsin; içerisi havasız ve sıcak olmasın gibi...

Biraz düşününce fabrika çıkışı bu özelliğin olmsmasına bu tip gerekçeler buldum. Ama doğru ama yanlış...:)

• Akineton kullanıcısına yanıt
    Selamlar 2012 White night tiguanimda kilit tuşuna uzun basınca cam tavan açık bile olsa kapanıyordu ve yine uzun basınca tamamen açılıyordu. Ancak 2015 tiguan cup donanım tiguanda cam tavan açıkken uzun basınca kapanmıyor.Cam tavan sadece tilt modunda ise kapanıyor. Gizli özellik açan birisine baktırdım ama yine yapamadı.

• hakanmbe kullanıcısına yanıt
    rica ederim. lastiklerinizi kazasız belasız kullanın. ender de garantinin bozulmadığı söylendi. ender elektronik herhangi bir yer değilmiş. yetkili servisler bile (sahibi eski vw çalışanıymış yanlış bilmiyorsam) buraya danışıyorlar ve tanıyorlar. sitelerinde bilgiler var;

http://enderelektronik.com.tr/tiguan-gizli-ozellikler.html

aracım daha 23 km deyken açtırtmıştım...
    dediğiniz yanlış diyemem. ben de düşündüm bunlar neden kapalı geliyor diye. değişik senaryolar kurgulanabilir, tersten de kurgulanabilir. ama dial sweep denen göstergelerin açılışta taraması çok hoşuma gidiyor.. zaten gerçekten ihtiyaç olmaması haricinde araçları kurcalamamak lazım diye düşünüyorum. selamlar
  • bryavuz B kullanıcısına yanıt
    Linkteki açılacak gizli özelliklere baktım. İşe yarayacak benim de "olsa iyi olur" diyebileceğim şeyler var. Örneğin 120 km'den daha hızlı giderken frene basıldığında dörtlü flaşörlerin otomatik yanması gibi.

Bunun yanısıra bir özellik dikkatimi çekti. Diyor ki "elektronik diferansiyel kilidini açarak viraja daha güvenli girmesi sağlanır". Bu özellik zaten açık değil mi bizde? Farklı bir şeyden mi bahsediyor acaba?

• quote:

Orijinalden alıntı: deniz_86

Selamlar 2012 White night tiguanimda kilit tuşuna uzun basınca cam tavan açık bile olsa kapanıyordu ve yine uzun basınca tamamen açılıyordu. Ancak 2015 tiguan cup donanım tiguanda cam tavan açıkken uzun basınca kapanmıyor.Cam tavan sadece tilt modunda ise kapanıyor. Gizli özellik açan birisine baktırdım ama yine yapamadı.

Denedim benimkinde de kapanmıyor. Camlar kapanıyor. Cam tavan maalesef...

• quote:

Orijinalden alıntı: HiGHWAYMOUSE

quote:

Orijinalden alıntı: deniz_86

Denedim benimkinde de kapanmıyor. Camlar kapanıyor. Cam tavan maalesef...

sizdeki araç kaç model ve donanımı ne hocam
  • 
Sayfa: önceki 17081709171017111712
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.