Şimdi Ara

***TIGUAN KULÜBÜ*** 500+ kullanıcı üye... (1709. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
39.776
Cevap
419
Favori
3.764.039
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 17071708170917101711
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Liste fiyatı 89600₺. %7 indirim yapıyorlar pazarlıksız. Bu durumda 83300 civarına bırakması gerekiyordu. 84 biraz çok.

Trend fun'ı üç sene kullandım. Eğer arabada donanım seviyorsanız tf'da eksiklik hissedebilirsiniz. Yani bir süre sonra üç beş daha verseydik de bir üst donanım alsaydık demeyin diye söylüyorum bunu.

Ams bütçe daha yukarılara çıkmıyorsa veya diğerlerindeki koltuğu şöyleymiş teybi büyük ekranlıymış cantı büyükmüş vs pek ilginizi çekmiyorsa bence gayet de olur.

Bu arada deri direksiyon hepsinde standart. :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Teybi büyük ekran diyerek en hassas yerimden vurdunuz beni :) birkaç bayi daha araştırayım bakalım neler var ellerinde.

Bu arada deri direksiyondan kastım çok fonksiyonlu direksiyon olacaktı. Araçta bir de ek olarak ön sis farı vardı.

Teşekkür ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Magnetic -- 17 Ocak 2016; 0:22:47 >
  • Bu arada yeni nesil led far yeni tiguan highline donaniminda standart degilmis.

• Bu arada yeni nesil led far yeni tiguan highline donaniminda standart degilmis.

• quote:

Orijinalden alıntı: Magnetic

Teybi büyük ekran diyerek en hassas yerimden vurdunuz beni :) birkaç bayi daha araştırayım bakalım neler var ellerinde.

Bu arada deri direksiyondan kastım çok fonksiyonlu direksiyon olacaktı. Araçta bir de ek olarak ön sis farı vardı.

Teşekkür ederim.

O zaman fiyat normal. Temmuzdan önce üretilen TF'larda dokunmatik lcd ekran yoktu. Rcd310 denen bir radyo-cd çalar vardı. 6,5" ekranlı rcd510'a geçmek kolaydı. İkinci el ilanlarında 400 tl civarına sürüsüne bereket var. Montajı da basitti.

Fakat son modellerde TF'daki rcd310 gitmiş yerine lcd'li (ama 6,5" değil) golf'lardeki gibş 5 veya 5,5" olan bir radyo-cd çalar var. Fakat daha yeni olması nedeniyle ikinci el piyasında uygun daha büyük ekranlı model bulması zor olabilir.

• arkadaşlar pirelli marka kış lastiği aldım 235 50 18 için palete ya da zincire gerek var mı ? kullanıp yararını gördüğünüz ürü var mı
  • Niyetimiz 2016 model 1.6 tdi almak, fakat 12 Ocak tarihli yeni liste fiyatlarında 1.6 tdi motor henüz gözükmüyor.

1-Kesin gelmeyecek diyebilir miyiz?
    2-2016 model araçlar için VW'nin indirime gittiği herhangi bir tarih aralığı var mıdır? Ya da beklememizi tavsiye edeceğiniz bir dönem?

Teşekkürler.

http://binekarac.vw.com.tr/pdf/fiyat2016/tiguan-fiyat-listesi.pdf
  • HoXLeY H kullanıcısına yanıt
    Yaklaşık 5 bin tl zam gelmiş. 2015 modellerde yaptıkları %7 lik indirimi de muhtemelen artık yapmayacaklardır. Nerdeyse 12 bin tl zam gelmiş oluyor.

Soruna gelirsek...1.6 tdi şimdiki kasaya gelmez artık. Yeni tiguanla gelirse gelir. Almanya da bile bırak 1.6 tdi'ı 1.4 tsi'lar bile henüz satışa hazır olmadığını düşünürsek 1.6 tdi yeni tiguan'ın Türkiye'ye gelmesi yıl sonunu veya 2017 başlarını bulabilir.

İndirimi bilmek ise Türkiye tam bir bilinmezlik ülkesi olduğundan ve en usta ekonomistin bile kur tahmini yapmaya çekindiği bir ortamda öümkün değil gibi bir şey maalesef.

• HoXLeY H kullanıcısına yanıt
    Bu yeni tiguanin fiyatlari mi?

• Hazan kullanıcısına yanıt
    Evet almanyada yayınlanan liste.BU arada yine alman sitesinden passatın aynı motor aynı donanımıyla kıyasladım.Yaklaşık olarak aynı fiyattalar.
    1.4Tsi Trendline Yeni Tiguan 77 83 bandında satışa sunulacaktır.Çok acil araç ihtiyacı olmayanlar beklesinler bence.
  • darkfire45 kullanıcısına yanıt
    Hayir bundan bahsediyorum

• Hazan kullanıcısına yanıt
    Bu fiyat listesi eskisine ait. Yeni olsa mutlaka belirtir ana sayfasında da reklamı olurdu. İkincisi yeni tiguanın isimlendirmeleri diğer vw modelleri gibi olacak. Yani trendline confortline highline gibi. Üçüncüsü Almanya'da dahi şu an 1.4 tsi'lar satışa çıkmadı.

• quote:

Orijinalden alıntı: Hazan

Hayir bundan bahsediyorum

kurlar böyle giderse 0 araç almak hayal olacak gibi :)

Tiguan 1.4 TSI 125 PS BlueMotion Technology Trend&Fun 28.800 EUR 75.909 TL
    Tiguan 1.4 TSI 150 PS BlueMotion Technology Tiptr. DSG Trend&Fun 34.100 EUR 89.689 TL
    Tiguan 1.4 TSI 125 PS BlueMotion Technology Sport&Style 31.700 EUR 83.449 TL
    Tiguan 1.4 TSI 150 PS BlueMotion Technology Tiptr. DSG Sport&Style 37.000 EUR 97.229 TL
    Tiguan 1.4 TSI 125 PS BlueMotion Technology LOUNGE 35.200 EUR 92.549 TL
    Tiguan 1.4 TSI 150 PS BlueMotion Technology Tiptr. DSG LOUNGE 40.500 EUR 106.329 TL
    Tiguan 2.0 TDI SCR 150 PS BlueMotion Technology Tiptr. DSG 4MOTION. Sport&Style 49.900 EUR 131.656 TL

1,4 TSI BMT 125 PS Trend&Fun Man. 81.219 ₺
    1,4 TSI BMT 150 PS Trend&Fun DSG 95.529 ₺
    1,4 TSI BMT 125 PS Sport&Style Man. 88.509 ₺
    1,4 TSI BMT 150 PS Sport&Style DSG 102.819 ₺
    1,4 TSI BMT 125 PS LOUNGE Man. 97.959 ₺
    1,4 TSI BMT 150 PS LOUNGE DSG 112.269 ₺
    2,0 TDI SCR BMT 150 PS 4M Sport & Style DSG 140.156 ₺

• KayhanKaan kullanıcısına yanıt
    2.0 tdi tiguan daki dsg 7 HW: 0BH 927 711 C kodlu daha yuksek tork değerlerine cevap verebiliyor. Maximum 600nm'dan bahsediliyor. Bu dsg ayrıca audi q3 tdi ve Audi TT RS de de kullanilmis.
    Sonuc olarak 2012 ve sonrasi dsg'ler genellikle sorunsuz kronik bir sorun kalmadi gibi.
  • Yeni Tıguenin bayiyi aradım. Benzinli otomatik 2015 beyaz 92 dedi. Yenisi için 100 den bahsediyor. Tavsiyem arabamıza sahip çıkın

• quote:

Orijinalden alıntı: seagleye

2.0 tdi tiguan daki dsg 7 HW: 0BH 927 711 C kodlu daha yuksek tork değerlerine cevap verebiliyor. Maximum 600nm'dan bahsediliyor. Bu dsg ayrıca audi q3 tdi ve Audi TT RS de de kullanilmis.
    Sonuc olarak 2012 ve sonrasi dsg'ler genellikle sorunsuz kronik bir sorun kalmadi gibi.

Teşekkürler
  • faruk2050 kullanıcısına yanıt
    benzinli otomatik dediğinizin donanımı nedir s&s mi

• bekon B kullanıcısına yanıt
    Merhaba arkadasim.kusura bakma bayadir girmiyodum form a simdi gordum.aracim 2010 tiguan 1.4 150 beygir 4*2 sport style modeli.dedigim degerler biraz agresif ve hizli kullanmama bagli degerler.kayseride yasiyorum ve trafik hicde sakin bir sehir degil.su an kar yagislari ve soguklarin da etkisi ile en son olcdugum deger 24.5 kurus.

• bekon B kullanıcısına yanıt
    Sivi sistem olarak ben vialliyi takdirdim.sunki fiyati 6500 oldugunu duydum.ben 6000 tl gibi bi fiyat odemistim.ama kesinlikle deger benim acimdan.1.5 seneye yaklasiyor ve ben 25000 km yapmisim.

• 
Sayfa: önceki 17071708170917101711
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.