Şimdi Ara

***TIGUAN KULÜBÜ*** 500+ kullanıcı üye... (1681. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
39.776
Cevap
418
Favori
3.764.364
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 16791680168116821683
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Kullandığım araç benzinli ve dizeller gibi çevreyi kirletmiyor ne yapalım benzin döküp yakalımmı aracımızı sorununuz ne anlamış değilim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ayrıca bu konu sayfalar dolusu tartışıldı forumda buraya neden gelip yazıyorsunuz

• arkadaşlar yeni tiguan ülkemize ne zaman gelicek,kesin bilgi var mı? internette 2016 ilkbahar falan diyor
  • Muhtemelen mart nisan gibi gelir haberler o şekilde ama belli de olmaz passatta lansmanı yapıldıktan sonra sonbaharda gelmişti türkiyeye
    Frankfurtta lansmanı yapıldı tiguan belki daha erkende gelebilir

• iyi o zaman, nisana kadar biraz daha para biriktiriyim, 2.0 tdi olanından almayı düşünüyorum,biraz tuzluya patlayacak
  • Merhaba arkadaşlar,

Tiguan 1.4 TSI SportStyle DSG almayı düşünüyoruz; Fakat baktığımız bir yer bize "160 ps" olan için bir fiyat çıkardı. Normal internet fiyatından biraz daha uygun.. Fakat daha sonra biraz araştırma yaptık ki sitede "160 ps" lik Tiguan SportStyle satışı yok.. "150 ps" ve "125 ps"lik paketler mevcut. Bize önerilen ürün çok eski bir ürün mü yoksa farklı bir durum mu var bu işte. Bu konuda yardımcı olacak arkadaşların fikirleri bizim için önemli. Bilgisi veya önerisi olan var mı? Teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gltknbtn -- 3 Ekim 2015; 20:34:24 >
  • Ben mart ayında aldım aracı 2015 model 1.4 tsi 160 bg sonra gelen modeller 150 bg euro6 motor olarak geldi

• Teşekkürler ilginiz için.. Fiyat aldığımız yer bizden kısa bir zamanda dönüş beklemekte bundan dolayı aklımdaki soru işaretlerini netleştirip dönüş yapmam gerekiyor. 150 ps lik olan ile 160 ps lik arasında fark diyeceğimiz iç-donanım ve dış-donanım olarak fark var mı? Yakıt sarfiyatı konusunda bir şey söyleyebilir misiniz? ayrıca sizin fark olarak gördüğünüz başka durumlar var mı? Teşekkür tekrardan.
  • gltknbtn G kullanıcısına yanıt
    Yakıt olarak önemsenmeyecek bi fark var 150 bg olan daha ekonomik şehir içi 0.4 lt şehir dışı 0.1 lt fark var
    160 bg olanın hızlanması 0.2 sn daha iyi yanlış hatırlamıyorsam
    sport-style donanım olduğu için 150 ile 160 bg arasında donanım farkı olmayacaktır

• Teşekkürler cevabınız için.. Yakıt sarfiyatı önemsenecek boyutta değilmiş. Bize önerdikleri fiyat 88.700 TL siz ne düşünüyorsunuz fiyat hakkında? önereceğiniz başka bir yer var mıdır? Lokasyonum Istanbul.
    Araç sıfırmı acaba fiyat uygun geldi bana ben eskişehir asil otomotivden aldım orada doğuş oto yok çok memnun kaldım

• Evet sıfır araç söylediklerine göre.. Doğuş oto yetkili bayisinden aldık fiyatı.. Siz belirttikten sonra siteyi biraz daha detaylı inceledim orada Euro5 motorlar için Euro kurunu: 2,55 te sabit tutmuşlar.. Euro6 için ise 2,67.. 2,55 e göre 95 bin küsür oluyo.. %3 genel indirim ve bayi indirimi diyince söylediğim fiyata bırakırız dediler.. Anlayacağınız biraz şüphelendim durumdan.. Eğer fark sadece sizin söylediğiniz gibiyse; Motor durumları , iç dış donanım, DSG filan aynı ise sanırım düşünülebilir.. Çünkü diğer türlü 96 bin filan oluyo Euro6. siz ne dersiniz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: drsalmonella

Yakıt olarak önemsenmeyecek bi fark var 150 bg olan daha ekonomik şehir içi 0.4 lt şehir dışı 0.1 lt fark var
    160 bg olanın hızlanması 0.2 sn daha iyi yanlış hatırlamıyorsam
    sport-style donanım olduğu için 150 ile 160 bg arasında donanım farkı olmayacaktır

Hocam euro6 motorlu sport style araclarda euro5 sport style araclara gore donanim farki var oda bluetooth ve usb girisi. Ben de detayli baktigim bir gun farketmistim. Haberiniz olsun sizinde.

Edit; bende 160 bg s&s dsg kullaniyorum. 150 ps(10bg fark) bluetooth usb 0,4 lt icin 8 lira vermeye deger mi bilemedim tabii ki.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hazan -- 3 Ekim 2015; 22:49:29 >
  • Hazan kullanıcısına yanıt
    Doğrudur üstad keşke bizim araçlarda da olsa usb girişi

• Teşekkürler Bilgilendirdiğiniz için.. Bana kalırsa da aradaki fiyat farkına göre eksik kalan özellikler önemsiz. Fakat bu farkların farkında olmak önemli. Sizin gibi değerli kullanıcılar olmasa fark etmek mümkün olmayacak.. En azından soru işaretleri olmadan böyle bir şeye kalkışmak huzur verici. Tekrardan teşekkürler.
    Rica ederiz şimdiden hayırlı olsun

Selamlar bende 160 hp DSG cup donanım kullanıcısıyım. Geçenlerde Ankara Çankaya Doğuş otoya öylesine uğradım. Zamlardan etkilenmeyen bir Full Lounge donanım aracımız var 102 bine bırakırız dediler. Zamlardan etkilenen 107 binmiş. Sport Style'a ek olarak Bi-xenon,cam tavan,18" New York jant var. Bluetooth da var. Türk usulü 100 bine bağlarsanız çok iyi alışveriş olur. Saydığım donanımlar 12 bine değer bence Saygilarimla inşallah hayırlısı olur sizin için.

• Dnz_sport kullanıcısına yanıt
    Cok pardon ama merak ettim ne is yapiyorsunuz daha ogrenciyimde merak ettim

• Herkese merhaba,

ilk 500 km yakıt tüketim değerimi paylaşmak istedim. (Sıfır 125 HP BMT Lounge)

500 km de ortalama 8,7lt/100 km lik tüketim değeri elde ettim. Start-stop u genelde kapalı tuttum. (Makina iyice alışsın, kranka gereksiz yük bindirmek istemedim). Klima %70 kullanımda açıktı.

Ortalama süratim 22 km/h ti.

Bu araçtan önce 2010 model 90 hp dizel ford focus kullanıyordum. Aynı sürüş paterniyle (aynı trafik, aynı ortalama sürat) yaklaşık 6,3 lt/100 km ortalamam oluyordu. (Bu ford focus ile 68000 km ortalamam 5,3 lt/100 km idi).

Bu bilgiler ışığında ford focus ile aylık 1250 km için 310 tl yakıt masrafım oluyordu. 125 HP Tiguan'da ise 495 tl yakıt masrafı öngörüyorum şu haliyle.

Tiguan ve Ford Focus'ta yaptığım hesaplar araç bilgisayarından bağımsız, depo full - depo full değerleridir.

Dikkatimi çeken bir detay ford focus ta bilgisayar tüketimi 0,5 litre daha az gösteriyordu gerçek değerinden. Tiguan'da ise bilgisayar depodan depoya ölçüme göre 0,2 litre daha az gösteriyor.

Sanırım birkaç bin km den sonra tüketim değerleri biraz daha düşecek. Tiguan ı almadan hesaplar yapmıştım ve bu hesaplarda 8,5 lt/100 km yi baz almıştım. Bu değere ulaşmamda bu forumda yakıt tüketimi hakkında beyan edilen görüşlerden çok faydalandım. Zamanını ayırıp değerlerini yazan herkese teşekkür ederim. Yakıt değeri hesabıyla ekonomik yönünden ziyade hobi gibi olduğu için ilgileniyorum. Daha uzun dönem istatistiklerimi yine burada paylaşırım.

Not. Focus - Tiguan karşılaştırması yaparken aynı patern dedim, iki araba için de dikkatli bir sürüş geçerlidir. Önüme bakarım kırmızı ışığa gazla gelmem, arabanın ataletini mümkünse kullanmaya çalışırım ve 110 km/h i çocuk olduğu için geçmem.

Herkese hayırlı sürüşler.

Hazır yazmışken bir de kış lastiği tavsiyesi sorayım dedim. Tecrübeli kullanıcılar, konfordan ziyade buz-kar performanslı, %90 İstanbul içi için bir kış lastiği tavsiye ederlerse sevinirim. Nokian var kafamda (235 50 r18 yerine 235 55 r18 istiyorum ama sanırım tavsiye edilmiyor), yinede sormak istedim ilk defa alacağım kısmetse.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bryavuz -- 4 Ekim 2015; 17:57:45 >

• bryavuz B kullanıcısına yanıt
    Aracın diğer donanımlarında 17 jant varsa, bir takım 17 jant ve kış lastiği alabilirsiniz.
    Ben oyle yapmıştım. Orijinali 17 idi. Bir takım 16 jant ve kış lastiği aldım. Çünkü 17 kış lastikleri çok pahalı idi. Yaz kış kendim söküp takıyorum.
    Hem sıra beklemiyorum. Hem jant ve lastik zarar görmüyor.
    Dizel den sonra benzinli ye geçmek konfor ve ekonomik yönden nasıl bir his

• 
Sayfa: önceki 16791680168116821683
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.