Şimdi Ara

***TIGUAN KULÜBÜ*** 500+ kullanıcı üye... (1542. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
39.776
Cevap
419
Favori
3.763.682
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 15401541154215431544
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: LegendizmiR

Son bakımı 57000 km de iken yani 45000 bakımı yapılmış ..Servisteki bir arkadaş istersen 75000 de getir bakımlarıda düzene girsin dedi ama.Biliyorsun bu arada start stop ta çalışmıyor malesef ,start stop u göstermeye gitsem diyecekler bakımı gelmiş ,Özele götürsem de yağını mı değiştirtsem sadece diye düşünüyorum...???

Madem ss sorunu da var. Bence yetkiliye götür hocam. Istersen 73 bin civarı götür. Sonraki bakımını 90 binde...böylece Kademeli bir şekilde servis periyodunu düzene sokmuş olursun. Yani bir seferde sevis zamanını 3000 km geçmiş olmaktansa ikiye bölüp 1500-1500 geçir fazla risk almamış olursun.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Metropol33

quote:

Orijinalden alıntı: exclusive man

Arkadaşlar benim araçta, gaz verdiğimde motor bölümünden hava sesi ile birlikte zırıltı sesi geliyor. Bu iki seste yeni çıktı, daha önce yoktu. Acaba ne olabilir?

Son bir haftadır ben de hissetmeye başladım bu zırıltıyı. Hareket etmezken 1000 ile 1500 devir bandı arasında duyuyorum. Aracın içinde değilde dışarıdan dinleyince daha ne anlaşılıyor. Torpidonun oradan gelen ses değil bu farklı bir ses. 15000 bakımı da 2 ay sonra. Gidince bir sorarım.

yakıt borularından geliyor.Serviste bir kelepçe takıyorlar sorun çözülüyor.önceki sayfalarda da bulabilirsiniz.

• iyi akşamlar herkese; arkadaşlar ben de tiguan almayı düşünüyorum 2014 bitmeden.2014 tiguan r-line düşünüyorum ama türkiyedeki fiyatı ne kadar ve neden vw türkiye internet sitesinde tiguanın r line modeli gözükmüyo anlamış değilim.bilgi sahibi olan vamı bu konuda???
  • quote:

Orijinalden alıntı: patoege

iyi akşamlar herkese; arkadaşlar ben de tiguan almayı düşünüyorum 2014 bitmeden.2014 tiguan r-line düşünüyorum ama türkiyedeki fiyatı ne kadar ve neden vw türkiye internet sitesinde tiguanın r line modeli gözükmüyo anlamış değilim.bilgi sahibi olan vamı bu konuda???

Türkiye'de satılmadığı için fiyat listesine de koymuyorlar. Özel istekle bir ihtimal getirebilirler. Bu durumda 4-5 aylık bekleme süresini göze almak gerekir. Fiyatı da ancak bayiye gidip "getirebiliriz" derlerse konuşarak yüz yüze belli olur.

• quote:

Orijinalden alıntı: HiGHWAYMOUSE

quote:

Orijinalden alıntı: LegendizmiR

Son bakımı 57000 km de iken yani 45000 bakımı yapılmış ..Servisteki bir arkadaş istersen 75000 de getir bakımlarıda düzene girsin dedi ama.Biliyorsun bu arada start stop ta çalışmıyor malesef ,start stop u göstermeye gitsem diyecekler bakımı gelmiş ,Özele götürsem de yağını mı değiştirtsem sadece diye düşünüyorum...???

Madem ss sorunu da var. Bence yetkiliye götür hocam. Istersen 73 bin civarı götür. Sonraki bakımını 90 binde...böylece Kademeli bir şekilde servis periyodunu düzene sokmuş olursun. Yani bir seferde sevis zamanını 3000 km geçmiş olmaktansa ikiye bölüp 1500-1500 geçir fazla risk almamış olursun.

Çok doğru söylüyorsun. teşekkürler çok sağolasın... SS için mutlaka götürmem de lazım zaten.

• Kış lastiği konusunda imzamdaki araç için ben de ikilemde kalmıştım. 18 inç kışlık da yazlıkda çok pahalı. Yan sanayi jant ile birlikte 17 yapmayı düşündüm. Ancak sonra tüm ayarları bozarım diye vaz geçtim ve 18 inc kışlık aldım. 3 yılda bir araç değiştirdiğim için bana mantıklı gelmişti. Ancak şimdi Tigudan ayrılmak zor geldiği için galiba uzun dönem lastik değiş tokuşu yaptıracağım. Bu da her sökme takmada 50-60 TL maliyet getiriyor. Ayrıca lastik söküp takmada lastiklerde deformasyon da olabilir. Diğer bir olumsuz tarafı da söküm takım işinin bayağı sürmesi. Bu nedenlerle şimdiki aklım olsaydı 17 inc jant ve lastik takımı alabilirdim. Tabi bunlar için yedekleri saklamak için yer de temin etmelisiniz. Benim lastikçim lastikleri ondan aldığım için ücretsiz hotel hizmeti veriyor.

• Güzel dilekleriniz için teşekkür ederim

• Kenger46 K kullanıcısına yanıt
    hayırlı olsun kazasız sürüşler dilerim kaça aldınız
  • quote:

Orijinalden alıntı: unknownlover

hayırlı olsun kazasız sürüşler dilerim kaça aldınız

80 bin tl kahramanmaraş Elis otodan

• Merhabalar,

Tiguan için güçlü beyaz ışık veren far ampülü arıyorum.
    Daha önce kullanıp memnun kalmış arkadaşlar marka ve model önerebilirseniz sevinirim.

Teşekkürler...
  • herkese merhaba
    bugün ZENEC ZE NC2011D multimedya cihaz taktırdım.
    fiyatını merak edenler için ürün 1 hafta kullanılmış garantisi bile imzalanmamış şekildeydi, kutusu, kitapçıkları herşeyi duruyordu ya da bana böyle söylendi. kendi rcd 510 umu verip üzerine 1350 lira verdim.
    aracında bu ürün bulunan kişilere bir kaç soru sormak istiyorum. ürünün vw servisinde taktırmadığım için kendi sitesinde yazan yol bilgisayarı ekranında navigasyon ok tuşlarını göstermek için kodlama yapılıyormuş. bunu nasıl yaptırabilirim bilginiz var mı?
    bir de ürünün kendi sitesinde navigasyon güncellemesi yaparken dikkat edilmesi gerekir cihaz zarar görebilir gibi bir açıklama var. yazılım güncellerken hiç sorun yaşadınız mı?
  • Hayırlı olsun.Önümüzdeki hafta ben de Zenec taktırmayı düşünüyorum.Tecrübelerinizi yazarsanız bizi de bilgilendirmiş olursunuz...
  • bulo63 kullanıcısına yanıt
    sağolun.
    açıkçası iş yerinden izin alıp 1 saat içerisinde izin alıp taktırıp geri geldim. sadece telefonumu bluetoothla bağlayıp deneme yaptım ve navigasyonla yol tarifi yaptırdım.
    dokunmatik ekranı rcd 510 a göre çok daha kolay algılıyor.
    bluetoothla telefonum sorunsuz eşleşti ve arama yapabildim.
    navigasyon beni götürmesi gereken yere sorunsuz olarak götürdü ve gayet düzgün çalışıyor.

açılışının rcd 510 a göre biraz geç olduğunu düşünüyorum ve arabayı hemen çalıştırıp geri geri gelirken çıkması gereken optik park sisteminin devreye geç girdiğini farkettim.
    ayrıca bunda 6 lı cd değiştirici yok sanırım ya da ben yapamadım.

şimdilik izlenimlerim bu kadar.

ama ben zaten eksiklik olarak gördüğüm bluetooth ve navigasyon detayı için değişim hissettiğim için pişman olmayacağımı düşünüyorum.

• RCD 510 olan bir arabaya Zenec veya RNS 510 takmak bence mantıklı bir secenek degil.

Güzel orjinal premimum bir bluetooth taktırın mesela novero 3C8035730D cep telefonuzdan (Trafik bilgisini de hesap katan ücretsiz mesela Yandex!) sesli navigasyonla yolunuza bakın. Yani teldeki sesli naviyi versin arabanın hoperlorlerine, telefonu da illa gormek istiyorsanız gozunuzun onune alın oyle bir durumda.

Zenec bilmiyorum. Ama yeni versiyonlar almadıkca(R,Q gibi) RNS 510, RCD'den cok daha yavas. CD changer yok. Bu devirde DVD izlesem o ekrandan ne ise yarar ve trafik bilgisi olmayan navigasyon gereksiz?

Yani bence 6 CD'li RCD ve Premimum Bluetooth tamamdır
  • quote:

Orijinalden alıntı: caadas14

sağolun.
    açıkçası iş yerinden izin alıp 1 saat içerisinde izin alıp taktırıp geri geldim. sadece telefonumu bluetoothla bağlayıp deneme yaptım ve navigasyonla yol tarifi yaptırdım.
    dokunmatik ekranı rcd 510 a göre çok daha kolay algılıyor.
    bluetoothla telefonum sorunsuz eşleşti ve arama yapabildim.
    navigasyon beni götürmesi gereken yere sorunsuz olarak götürdü ve gayet düzgün çalışıyor.

açılışının rcd 510 a göre biraz geç olduğunu düşünüyorum ve arabayı hemen çalıştırıp geri geri gelirken çıkması gereken optik park sisteminin devreye geç girdiğini farkettim.
    ayrıca bunda 6 lı cd değiştirici yok sanırım ya da ben yapamadım.

şimdilik izlenimlerim bu kadar.

ama ben zaten eksiklik olarak gördüğüm bluetooth ve navigasyon detayı için değişim hissettiğim için pişman olmayacağımı düşünüyorum.

Bluetooth ile arama yaptığınızda sesler açık ve net mi?Karşı taraf sizi anlamakta güçlük çekti mi?Optik Park sistemi kaç saniyede devreye girdi?

• quote:

Orijinalden alıntı: alpaslanoz

Kış lastiği konusunda imzamdaki araç için ben de ikilemde kalmıştım. 18 inç kışlık da yazlıkda çok pahalı. Yan sanayi jant ile birlikte 17 yapmayı düşündüm. Ancak sonra tüm ayarları bozarım diye vaz geçtim ve 18 inc kışlık aldım. 3 yılda bir araç değiştirdiğim için bana mantıklı gelmişti. Ancak şimdi Tigudan ayrılmak zor geldiği için galiba uzun dönem lastik değiş tokuşu yaptıracağım. Bu da her sökme takmada 50-60 TL maliyet getiriyor. Ayrıca lastik söküp takmada lastiklerde deformasyon da olabilir. Diğer bir olumsuz tarafı da söküm takım işinin bayağı sürmesi. Bu nedenlerle şimdiki aklım olsaydı 17 inc jant ve lastik takımı alabilirdim. Tabi bunlar için yedekleri saklamak için yer de temin etmelisiniz. Benim lastikçim lastikleri ondan aldığım için ücretsiz hotel hizmeti veriyor.

16 jant niye dusunmediniz? Daha uygun fiyatlari,ataca da uyuyor ayrica?

bluetooth ile arama yaptığımda sesler gayet net. karşı tarafın sesimi anlamama gibi bir durumu olmadı.
    cihaz 15-20 sn gibi bir sürede açılıyor ve geri vitese takıldığı anda optik park sistemi hemen açılıyor. kamera takıldığında istenirse kamera istenirse optik park sisteminin açılması seçeneği var.
  • Sayın caadas14 yanıtlarınız için teşekkürler...15-20saniye açılma süresi var diyorsunuz.Uzun bir süre bu...Başka alternatifleri araştıracağım.
  • Arkadaşlar deneyen oldumu acaba RCD510 DVD okuya biliyormu (müzik için )

evet zenec 2011d kullanan birisi olarak acilmasi suresi biraz uzun ama rcd/rns disindaki orjinaller disindaki cihazlar iclerindeki windows tabanli eski isletim sistemi yuzunden yavas kaliyorlar. Yeni nesil hizli bir android tabanli cihaz (ama tam uyumlu olan) olsa cok iyi olurdu. Ben acilistaki zenec logosunu degistirdim binebze sanki yeni logoya bakarken zaman cabuk geciyor
    Zenec in
    artilari
    igo tabanli basarili navigasyon,
    sorunsuz bluetooth ve canbus uyumlulugu (navigasyon isaretlerini dahi mfd ekranda gorebilirsiniz),
    cok iyi ceken bir radyo.
    arac sehir halinde video oynatimi
    eksileri
    genel anlamda yavas calismasi, ekran kapasitif degil tuslara bazen birkac kez basmaniz gerekiyor.
    ayni anda hem geri gorus camerasini hemde ops sensor ekranini gostermiyor (2011d de yok 2014 ve 2015 de koymuslar)
    acilisi bahsedilgi gibi yavas.

Yeni cikan bir zenec modeli var ama yenilik kagit ustunde cok yok calisir bir videosunu goremedim henuz.
    zenec z-e2015/

Alternatiflerine baktigimda necvox var ve diger cin mali bazi markalar goruyoruz. Necvox u onerenler var fiaytina gore basarili oldugu soyleniyor ama sikayet edenlerde var.
    Birde bilenen bir kenwood markasi var. Tiguana uygulanmis bir video youtube da bulunuyor. Ekran kalitesi iyi olarak bahsedilmesine ragmen canbus uyumluğu konusunda bir şikayet okudum passatturkiye forumunda.
    http://www.youtube.com/watch?v=1U_0zJeDqs8

KENWOOD DNX 531VBT

kenwood dnx531vbt

kenwood dnx535vbt yeni olan türkiyede goremedim.

• 
Sayfa: önceki 15401541154215431544
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.