Şimdi Ara

***TIGUAN KULÜBÜ*** 500+ kullanıcı üye... (1534. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar: Hazan
1 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 6 Misafir - 6 Masaüstü1 Mobil
5 sn
39.776
Cevap
419
Favori
3.764.318
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 15321533153415351536
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Seninkinde hiç mi ss devreye girmiyor? Öyleyse bir sorun vardır. Tamam benimki kafasına göre takılıyor ama çoğu zaman %80 oranında çalışıyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • HiGHWAYMOUSE kullanıcısına yanıt
    Malesef hiç devreye girmiyor bir kez izmir ayvalık arası yolda iken çalışmadığının farkına vardım kontak açıp kapadım düzeldi dahada banamısın demiyor....Bilemiyorum hani kullanma şeklimde değişmedi aynı şekilde kullanırım ,Kırmızı yandığında normalde yavaşlarım kırmızıya kadar artık o yavaşlamayıda motor freni ile vites düşürerek yapıyorum belki ondandır dedim o da değil.Çok ilginç ...?????
  • quote:

Orijinalden alıntı: bacak34

Bursa dogus oto da 45.000 km bakim 485 tl tuttu...ilgilenen arkadaşlara duyrulur...

+1

60 000 km bakımı 670 tl nerdeyse 700 tl ye çıkacak , servise mi özelemi yaptırsam diye düşünüyorum ?izmirde uzman 1 veya 2 yer var servise kalan km 700

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LegendizmiR -- 19 Eylül 2014; 10:32:51 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: İlyas KARA

quote:

Orijinalden alıntı: sixers3

quote:

Orijinalden alıntı: yimust

biraz agresif kullanıyorsunuz galiba, 100 km daha olmalı...bence...

Golf6 Manuel 1.4 TSI 122hpden Tiguan 1.4 tsi 122liğe geçtim temmuz ayında.
    4000 km oldu aracım. Yakıt olarak 1.5-2 litre farkediyor.
    Golf yakşaşık 250 km daha hafif ve tasarım olarak rüzgar sürtünmesi filan olaylarında daha başarılı.
    Geçen hafta boluya gidip geldim uzun yol ve bolu şehir içi totalde 550 km yaptım yakıt ortalamam 7.8
    Aynı şartlarda Golf ile 6 -6.3 arası yakıyordum.
    Zamanla yakıtın yarım litre civarı düşeceğini tahmin ediyorum.

korkuttunuz beni. bizim araçlar bmt olmadığı için şu andaki tiguyla pek farkın olmayacağını düşünüyordum.

Arkadaşlar, Tiguan'ın Golf'ten az yakmasını beklemiyorsunuz değil mi? :)

• liberter1 kullanıcısına yanıt
    Yağ eklerken bir noktaya dikkat edilmesi gerekiyor. Düz zeminde durun. Yağı azar azar ekleyin. Mesela, 250 ml eklediniz bir 2-3 dakika bekleyin. iyice çöksün. Sonra tekrar ekleyin ve 2-3 dakika yine bekleyin. Çubuk ile kontrollerinizi hep 2-3 dakika bekledikten sonra yapın. Fazla yağ koyma riskinin önüne geçmiş olursunuz.
  • 2012 Golf 6 Manuel Comfortline kazasız ve 32bin kmdeydi. 45bine sattım.
    Sizin ilanınızı açamıyorum çünkü işyeri PC'sinde sahibinden sitesi engelli.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • AppleFB kullanıcısına yanıt
    Düşük devir sorunuza cevap verildimi bakamadım ama bende cevaplayayım. Düşük devir aracı sağırlaştırır diye düşünenlerdenim. Yakıt konusunda sizin avantajınız olur. Ama bu sağırlık aracı hantallaştırır.
  • huseyyil kullanıcısına yanıt
    tabii ki az yakmasını beklemiyorum ama çok fark da olacağını düşünmüyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: LegendizmiR

Malesef hiç devreye girmiyor bir kez izmir ayvalık arası yolda iken çalışmadığının farkına vardım kontak açıp kapadım düzeldi dahada banamısın demiyor....Bilemiyorum hani kullanma şeklimde değişmedi aynı şekilde kullanırım ,Kırmızı yandığında normalde yavaşlarım kırmızıya kadar artık o yavaşlamayıda motor freni ile vites düşürerek yapıyorum belki ondandır dedim o da değil.Çok ilginç ...?????

SS'un çalışma prensibi ile ilgili şöyle bir yazı buldum. Umarım faydası olur...
    Kaynak:http://www.passatturkiye.com/teknik-bilgiler/1606-start-stop-fonksiyonu-calisma-sekili-anlatimi.html

Start Stop Fonksiyonu ne zaman calismaz;

Start Stop Fonksiyonu su sartlar altinda calismaz yani ya Motor kapanmaz yada Motor calismaz;

• Klima Kompresörü en yüksek Hizda calisiyor, misal Ön camin bugusunu cözmek icin.

• Fren yada Direksyon Yardimi gerektiginde, örnek olarak bir yamac üzerinde yuvarlandigimiz zaman

• Kemerkilidi takili degil ise veya Sürücü kapisi yada Motor Kaputu aciksa

• Aracin ici cabuk sogutulacak veya isinacaksa

• Hava Üfleme manuel en yüksek seviyede ise

• Akü dolulugu az bir seviyede ise

• Arac gereken isletme isisina ulasmadiysa

• Geri Vites "R" takili ise

• Geri gidildiyse veya Direksyon asiri sekilde döndürüldüyse (rückwärts gefahren oder das Lenkrad stark eingeschlagen wurde (Manevra Modu)

• Arka cekic calisiyorsa

• duracagi an Vites degistirildiyse

• Parklenkassistent "Park Assist" (PLA) calisiyorsa

• Havali Suspansiyonlar aktif seviyeyi düzeltiyorsa (su anda sadece Touareg de var

• Dizel Partikulasyo Filtresi (DPF) temizleniyorsa (sadece Dizel Motorlar icin)

Start Stop Sistemi calismiyordur. Tüm herkesin bilgisine
    ----------------------------------------------------------------------------

Manuel Araclarda Start Stop nasil calisiyor (calisma sekili);

Motor kapanirken

• Sürücü Kirmizi Trafik Lambasina dogru 50km/s ile ilerliyor.

• Sürücü Vitesi kücültüyor yavaslamak icin ve durana kadar Fren e basiyor

• Ardindan Vitesi Bosa aliyor ve Debriyaji birakiyor

• Start Stopp Sistemi Motoru kapatiyor. Motorun herhan calismaya hazir oldugunu MFA+ Göstergeden Start Stopp isaretinden görüyoruz.

Motor tekrar calisirken

• Trafik Lambasi Yesil yaniyor

• Sürücü Debriyaja basiyor

• Start Stopp Sistemi Motoru tekrar calistiriyor ve MFA+ daki Start Stopp Sembolü sönüyor

• Sürücü Vitesi takiyor ve Gaza basip yoluna devam ediyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: HiGHWAYMOUSE

quote:

Orijinalden alıntı: LegendizmiR

SS'un çalışma prensibi ile ilgili şöyle bir yazı buldum. Umarım faydası olur...
    Kaynak:http://www.passatturkiye.com/teknik-bilgiler/1606-start-stop-fonksiyonu-calisma-sekili-anlatimi.html

Start Stop Fonksiyonu ne zaman calismaz;

Start Stop Fonksiyonu su sartlar altinda calismaz yani ya Motor kapanmaz yada Motor calismaz;

• Klima Kompresörü en yüksek Hizda calisiyor, misal Ön camin bugusunu cözmek icin.

• Fren yada Direksyon Yardimi gerektiginde, örnek olarak bir yamac üzerinde yuvarlandigimiz zaman

• Kemerkilidi takili degil ise veya Sürücü kapisi yada Motor Kaputu aciksa

• Aracin ici cabuk sogutulacak veya isinacaksa

• Hava Üfleme manuel en yüksek seviyede ise

• Akü dolulugu az bir seviyede ise

• Arac gereken isletme isisina ulasmadiysa

• Geri Vites "R" takili ise

• Geri gidildiyse veya Direksyon asiri sekilde döndürüldüyse (rückwärts gefahren oder das Lenkrad stark eingeschlagen wurde (Manevra Modu)

• Arka cekic calisiyorsa

• duracagi an Vites degistirildiyse

• Parklenkassistent "Park Assist" (PLA) calisiyorsa

• Havali Suspansiyonlar aktif seviyeyi düzeltiyorsa (su anda sadece Touareg de var

• Dizel Partikulasyo Filtresi (DPF) temizleniyorsa (sadece Dizel Motorlar icin)

Start Stop Sistemi calismiyordur. Tüm herkesin bilgisine
    ----------------------------------------------------------------------------

Manuel Araclarda Start Stop nasil calisiyor (calisma sekili);

Motor kapanirken

• Sürücü Kirmizi Trafik Lambasina dogru 50km/s ile ilerliyor.

• Sürücü Vitesi kücültüyor yavaslamak icin ve durana kadar Fren e basiyor

• Ardindan Vitesi Bosa aliyor ve Debriyaji birakiyor

• Start Stopp Sistemi Motoru kapatiyor. Motorun herhan calismaya hazir oldugunu MFA+ Göstergeden Start Stopp isaretinden görüyoruz.

Motor tekrar calisirken

• Trafik Lambasi Yesil yaniyor

• Sürücü Debriyaja basiyor

• Start Stopp Sistemi Motoru tekrar calistiriyor ve MFA+ daki Start Stopp Sembolü sönüyor

• Sürücü Vitesi takiyor ve Gaza basip yoluna devam ediyor.

Verdiğin bilgiler tam bir ansiklopedik bilgi emeğin için ve araştırma için çok teşekkür ederim. Bunlar dahilinde aklıma gelen tek seçenek akünün zayıf olma olasılığı........ Ama diğer ihtimalleride yeniden gözden geçireceğim... Tekrar çok sağolasın...

• Sanki v8 dodge challenger'a biniyoruz beyler ya yakıt tüketimim sizce`de yüksek değil mi ? Araçta mı bir sorun var acaba daha rodaj süresinde yenı oldugu ıcın mı bu kadar yakıyor ?
     ***TIGUAN KULÜBÜ*** 500+ kullanıcı üye...
  • UnknownArtist17 kullanıcısına yanıt
    Başlangıçtan itibaren tüketim fotosu koymuşsunuz ama kaç kilometrenin ortalaması o tüketim? Benim araç evimin otoparkından çıktıktan sonra start'dan itibaren ortalamayı veriyor 25-30 lt/100 km şeklinde ama gideceğim yere kadar 7-8 lt/100 km oluyor.1. ve 2. viteste ilerlerken ortalama çok yükselir. Siz ekran o şekilde iken direksiyon sağ tarafındaki "OK" tuşuna basın uzun süre ortalamayı gösterir. Iyi forumlar

• Arkadaşlar,

Benim Tiguan, Trend&Fun modeli. Dolayısıyla teybi RCD-310. Bir kaç gündür arabanın içini daha şık gösterecek biraz daha fazla özelliklere sahip alternatif arayışına girdim. RNS 510 VE ZENEC gibi alternatifler bana pahalı geliyor. O yüzden eledim. Orijinal cihaz her zaman bana daha sıcak geldiğinden geriye RCD 510 kaldı seçeneklerden...

Sahibinden.com gibi sitelerde araştırınca fiyatlarının yaklaşık 400-500 TL arasında olduğunu gördüm. Yalnız iki şey kafama takıldı:

1- Ya çalıntı iseler...Nasıl anlarım? Gönül rahatlığı ile almak olmazsa olmazım...
    2- Çıkma bu teypler malum Passat gibi sedan bir araçtan sökülmüş veya Golf gibi HB bir araçtan sökülmüş olma ihtimali var. Peki bu durumda örneğin park sensörleri çalışırken ekrandaki araç görüntüsü Passat mı olur; yoksa otomatik tanır ve Tiguan mı çıkar?

Evime yakınlığı nedeniyle seçtiğim bir ilanı da paylaşayım. Yukarıda yazmış olduğum çalıntı mal olması endişesini de göz önüne alarak ilanı yorumlayabilirseniz sevinirim.

http://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-oto-ses-sistemleri-muzik-calar-oto-teyp-vw-rcd-510-6-li-cd-changer-tertemiz-hatasiz-179106973/detay

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HiGHWAYMOUSE -- 21 Eylül 2014; 13:06:20 >

• SAKARYA OTOKUR'UN SAHİBİ DEDİKİ KASIM AYINDA GEL TİGUAN'A TALEBİNİ YAZALIM...ÇALIŞAN BİRİSİDE KASIM AYINDA GEL PASSAT GELCEK DEDİ......YANİ 2014 KASIM AYINDA HEM 2015 TİGUAN HEMDE PASSAT GELİYOR...
  • quote:

Orijinalden alıntı: semih5428

SAKARYA OTOKUR'UN SAHİBİ DEDİKİ KASIM AYINDA GEL TİGUAN'A TALEBİNİ YAZALIM...ÇALIŞAN BİRİSİDE KASIM AYINDA GEL PASSAT GELCEK DEDİ......YANİ 2014 KASIM AYINDA HEM 2015 TİGUAN HEMDE PASSAT GELİYOR...

Hocam kasimda yeni tiguan mi gelecek yoksa sadece şimdiki kasanin 2015 modeli mi?
    Yeni passat donanimi ile ilgili bir sey dediler mi?

• quote:

SAKARYA OTOKUR'UN SAHİBİ DEDİKİ KASIM AYINDA GEL TİGUAN'A TALEBİNİ YAZALIM...ÇALIŞAN BİRİSİDE KASIM AYINDA GEL PASSAT GELCEK DEDİ......YANİ 2014 KASIM AYINDA HEM 2015 TİGUAN HEMDE PASSAT GELİYOR...

Daha tanıtımı yapılmamış neyi geliyor abi

• quote:

Orijinalden alıntı: Metropol33

quote:

Daha tanıtımı yapılmamış neyi geliyor abi

+1000
  • volkswagene geçmemin en büyük sebeplerinden biri de, ikinci elde fiyatların düşmemesiydi.ben haziranda 122 bg chrome edition beyaz renk arabamı 79250 tlye almıştım.sanırım şu an cupu daha ucuza veriyorlar.bende bir bahtsızlık var galiba.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mehmetkry

volkswagene geçmemin en büyük sebeplerinden biri de, ikinci elde fiyatların düşmemesiydi.ben haziranda 122 bg chrome edition beyaz renk arabamı 79250 tlye almıştım.sanırım şu an cupu daha ucuza veriyorlar.bende bir bahtsızlık var galiba.

Şuan VW sitesinde Tiguan CUP manuel 83470 TL anahtar teslim fiyatı var.Yakın zamanda bayiye gidip konuşmadım ama 2 ay kadar önce liste fiyatından 1 krş indirim yapmıyorlardı.Ancak sizin aldığınız fiyattan(79 bin) daha aşağı olacağını sanmam.
  • deniz_86 kullanıcısına yanıt
    CUPun bluetooth fazlası var.o da 600-700 lira civarı.
  • 
Sayfa: önceki 15321533153415351536
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.