Şimdi Ara

***TIGUAN KULÜBÜ*** 500+ kullanıcı üye... (1236. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
39.776
Cevap
419
Favori
3.763.903
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12341235123612371238
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Benim Tiguan'i komple kaplatma niyetim var arkadaşlar, sitede oturuyorum ağaç v.s. çok ve hep bir şeyler düşüyor arabanın üstüne ufak ufak sarı reçineler yıkamayla geçmeyen siyah kirler ve lekeler var onlar çok rahatsız etmeye başladı araç beyaz olduğu için, aracı yıkattığım yer bu işi de yapmaya başlamış bir kaç aydır, onlarlada görüştüm ama beklediğimden yüksek bir fiyat çıktı, en son aracı yıkatırken yakın zamanda kapladıkları bir mini cooper jip gördüm biraz inceleme fırsatım oldu birazda sahibiyle görüştüm çok memnun olduğunu söyledi hem çiziklere karşı koruyor hemde kir çamur fazla tutmuyor yağmurla akıp gidiyor dedi iştahamı kabarttı, bende incelerken ufak bir iki yerde kabarıklık olduğunu gördüm onlarında zamanla gideceğini söyledi arkadaş, bir çok renkte kaplıyorlarmış ama ben şeffaf koruma olarak yaptırmayı düşünüyorum aracım renginden memnunum, burada yaptıran yaptırmayı düşünen var mı ? Veya bu konuyu araştıran var mı ? Siz ne düşünüyorsunuz bu işlemi yaptırmayı değer mi ?

• quote:

Orijinalden alıntı: Akineton

Ambiyans Aydınlatmaları ve Bluetooth Mikrofonunun yeri ile ilgili resimler.

ambiyans aydınlatmanın önündeki delikli yuvaları sormuştum...

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: RS7N
    quote:

Orijinalden alıntı: yimust
    arkadaşlar,2 sorum olacak;
    1- tiguanın kitapçığında soğutma suyu azaldığındaG 12 PLUS-PLUS (TL-VW774G) VEYA G-12 PLUS (TL-VW 774F) kullanınız, elinizde mevcut soğutma suyu yoksa, geçici olarak SAF SU kullanınız diyor, servise sorduğumda ise saf su kesinlikle kullanmayın, normal su kullanın diyorlar...Kitapçıkta yazılanı servis görevlisine hatırlattığımda, olsu yine saf su kullanmayın diyor...Kime inanalım...ne dersiniz...
    2-Aracın ön tavan lambaları yanında iki tane küçük ızgara şeklinde(hoparlör ızgarası gibi) yuvalar var, bunları kullanım kitapçığında bulamadım, ne işe yararlar, bilen varmı...hoşçakıln...

2. Ya iç denetim sensörü yada büyük olasılıkla mikrofon. Orjinal bluetooth takıldığı zaman ön hazırlık orada bulunuyor olması lazım.

Aslında cevabı bilen arkadaşlar çoğunluktadır ama, herkes yanıtlama keyfini arkadaşına bırakmak isteyince cevap gecikiyor bazen.

Ben bluetoth taktırırken dikkat ettim delikli kısımlarda birşey yok, bluetooth mikrofonunu koydular oraya. (sol tarafa)
    En kısa zamanda şu tavan kısmını resimlemek lazım, ambiyans vs nedir neresidir karışıyor.

Radyatör konusunda henüz sorun yaşayacak kadar ihtiyarlamadı ki araçlarımız, deneyim sahibi olalım.. :)
    Eskiden böyle bir durumda ne suyu bulursak doldururduk radyatöre ama Tiguma ihtiyaç olsa çeşme suyu koymam çünkü kireçli. Arı su her zaman her yerde bulunmaz, kalan tek mantıklı seçenek şişe su gibi görünüyor... Zaten @KFTN da yazdı, su eksilmiş olsa bile radyatör içindeki mevcut antifiriz tolere edecektir su kalitesindeki farkı.

RS7N ve Akineton arkadaşlar ilginize tşk. ederim...galiba dediğiniz gibi...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yimust -- 6 Nisan 2013; 1:51:02 >

• Tıguan Crome edition koltuklarının resimleri varmı? Yardım lutfen

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Ambiyans Aydınlatmaları ve Bluetooth Mikrofonunun yeri ile ilgili resimler.

bu konuyu açtığım iyi olmuş, araçla ilgili bilinmeyen noktaları, detaylarını öğrenmiş oluyoruz

Ben birden fazla renk seçeneği olduğunu düşünmüştüm (Volvo S40 Cross Country'de 7 renk var)
    Belki Tiguan'da da vardır, menüleri araştırmak lazım...

• quote:

Orijinalden alıntı: Tumer1717

Tıguan Crome edition koltuklarının resimleri varmı? Yardım lutfen

@lerolande arkadasimiz dun paylasti biraz geriye donuk incelerseniz rahatlikla bulabilirsiniz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • @harris32 ambiyans aydınlatma ile ilgili herhangi bir müdahale seçeneği yok menülerde. (Babamın bmwsini inceledim onda da tek renk.)

@yimust mikrofonun olduğu yeri kastediyorsunuz galiba. Resimde de farkedildiği gibi aslında sadece mikrofonun takıldığı yerdeki deliklerin içi boş. Diğer kısımlar tamamen dolu, sadece hoparlör ızgarası havası verilmiş. Söküldüğü zaman dikkat etmiştim herhangi bir cihaz, sensör yok orada. Araç içi hareket sensörleri ön camın üst köşelerine yerleştiriliyor.
  • quote:

@harris32 ambiyans aydınlatma ile ilgili herhangi bir müdahale seçeneği yok menülerde. (Babamın bmwsini inceledim onda da tek renk.)

@yimust mikrofonun olduğu yeri kastediyorsunuz galiba. Resimde de farkedildiği gibi aslında sadece mikrofonun takıldığı yerdeki deliklerin içi boş. Diğer kısımlar tamamen dolu, sadece hoparlör ızgarası havası verilmiş. Söküldüğü zaman dikkat etmiştim herhangi bir cihaz, sensör yok orada. Araç içi hareket sensörleri ön camın üst köşelerine yerleştiriliyor.

Ön camın üst kenarlarına takılan hareket sensörleri sanıyorum, sonradan takılan Meta alarm sisteminin gözleri
    Orjinal de sanırım, tavan harita lambalarının olduğu parça üzerinde.
  • Aracı servisten çıkarmadan, iç aydınlatmaları Led olarak değiştirsem garantiyi bozar mı acaba?
    Servise sordum sağlıklı bir yanıt alamadım. Canbus hatalarını göstermeye ni önermiyoruz dediler.
    Ben daha önce kullandığım aracımda, Philips in Led lerini kullandım. Hiçbir sorun ile karşılaşmadım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: emirce

Aracı servisten çıkarmadan, iç aydınlatmaları Led olarak değiştirsem garantiyi bozar mı acaba?
    Servise sordum sağlıklı bir yanıt alamadım. Canbus hatalarını göstermeye ni önermiyoruz dediler.
    Ben daha önce kullandığım aracımda, Philips in Led lerini kullandım. Hiçbir sorun ile karşılaşmadım.

Benim de aklımdaydı bu soru Tiguan testinde gördüğüm de iç tavan lambaları sarı yanıyordu ,Ford Kuga testind e de kuga ya baktığımda iç tavan aydınlatmaları beyaz ışık yanıyordu ve gzl bir görüntüsü var dı bizde Tigu ya beyaz ışıklı lamba taktırabilirmiyiz acaba ?
  • quote:

Ön camın üst kenarlarına takılan hareket sensörleri sanıyorum, sonradan takılan Meta alarm sisteminin gözleri

Hmm olabilir, kulağa mantıklı geliyor. Peki aracın orijinal alarmı da meta ise farklı bir versiyon mu acaba.

tavan ampullerini normal mavi ampullerle (beyaz ışık) değiştirince arıza çıkaracağını sanmıyorum. led ampul sıkıntılı. sofit ledler bizim araçların hepsine uymuyor galiba.
    servis elemanının bahsettiği şey CAN arızalarını göstertmeyen modülse elbette iyi birşey değil. ama "philips photon" gibi ledlerin zararına ilişkin hiç bir şey duymadım.
  • quote:

@harris32 ambiyans aydınlatma ile ilgili herhangi bir müdahale seçeneği yok menülerde. (Babamın bmwsini inceledim onda da tek renk.)

Sorun değil, gece araç içinde hoş bir atmosfer oluyor, benim sevdiğim detaylardan,
    keşke başka renk seçimi de olsaymış
  • quote:

quote:

Hmm olabilir, kulağa mantıklı geliyor. Peki aracın orijinal alarmı da meta ise farklı bir versiyon mu acaba.

tavan ampullerini normal mavi ampullerle (beyaz ışık) değiştirince arıza çıkaracağını sanmıyorum. led ampul sıkıntılı. sofit ledler bizim araçların hepsine uymuyor galiba.
    servis elemanının bahsettiği şey CAN arızalarını göstertmeyen modülse elbette iyi birşey değil. ama "philips photon" gibi ledlerin zararına ilişkin hiç bir şey duymadım.

Aracın orjinal alarm sistemini henüz öğrenemedim. VW markasına ilk defa eşime aldığımız bu Tiguan ile geçiş yapıyoruz.
    Onları da öğreneceğiz zamanla. Meta ise bile, farklı versiyondur.
    Fakat Ben kendi aracım için servise sorduğumda; ön hazırlığı ve harita aydınlatmalarının olduğu kısıma kadar kablo alt yapısı olmadığı için, uygulanamaz denmişti. Açıkçası görsellik adına, Alarma ödediğim bedele ek olarak, 600,00 TL kablo altyapısı gözümde büyüdü.

Az önce, Doğuş ile de görüştüm. Araç üzerinde oem ürünler dışında yapılan müdahaleler garantiyi geçersiz kılar diye söylendi. Bu arada çok emin olmamak ile birlikte photon markası Philips' in ürünü değil.

Ben Philips kullandım hiç bir sorun yaşamadım.
    Kullandığım ürünler,

• quote:

Orijinalden alıntı: sezervolkan

quote:

Orijinalden alıntı: CengoCenk

quote:

Yok olmaz öyle Cenk Bey aman derim. Emanet duruyor dikine saca dayanan krikoya güvenilir mi yahu. En hafif kaza krikonun basamağı ve kapınızı ezmesiyle sonuçlanır. Allah korusun.

Photonlar arıza lambası yaktı mı dikkat ettiniz mi?
    Ben de philips extreme vision takmıştım, Night brakerlar gibi açık sarı. Cool bluelar farlarla beraber yanınca nasıl duruyor merak ettim. Yorumunuz nedir?

Kriko konusunda kesinlikle haklısınız. Bunun mutlaka bir çözümü olması gerekiyor. Aksi taktirde 1,5 ton kaldıran kriko dikine saç üzerinde olmamalı. En azından "+" şeklinde bir aparatı olmalı ki iki tarafı birbirine tam oturtabilsin. Aksi taktirde kaldırılacak bir durum değil. Benim kızdığım nokta, ben bu ürünü (mecburen; ilk arabayı alırken ki yazığım konuları takip edenler bilirler) maslak doğuş a taktırdım. Kendi orjinal ürünü yerine bunu taktı. Kriko aparatı var mı dedim var merak etmeyin dediler. Aslında suç bende aracı alırken sormam gerekirdi. Güvendim sormadım.

Neyse şimdi yine bu yetkin olmayan yetkili servis ile tartışma halindeyiz. Adamlara bir türlü bunun güvensiz olduğunu inandıramadım. Bakalım sonunda ne olacak.

Photon kesinlikle arıza ışığı yakmadı. Ancak farlarda sarı, parklarda beyaz ışık çok tutarlı gelmedi bana. O yüzden photon u takmaktan vazgeçtim. Ancak photon ile sadece parklar yanarken kesinlikle çok karizmatik oluyor. Onu da belirtmem gerekli :)

Parklardaki osram cool blue kesinlikle osram night breaker ile aynı tonda ve canlı bir renk veriyor. İkisinin rengi de aynı diyebilirim. Eski orj parklara göre de kesinlikle çok daha parlak ve beyaza yakın bir renk veriyor. Zaten yukarıdaki resimlerden ilkini ve en sonuncusunu yan yana açarsanız farkı rahatça görebilirsiniz.

Osram night breaker ile cool blue yu birlikte yanarken bir foto çektim. Ancak kısa farların gücünden olsa gerek parklardaki ışık çok belli olmuyor resimlerde. O yüzden burada yayınlamadım.

Bu konuda değişiklik yapacak arkadaşlara kişisel tavsiyem kesinlikle orjinal ampullerin değiştirilmesi yönünde. Çünkü görüş ve görünüş olarak ciddi fark ediyor. Ve baktığınızda bu işin bana maliyeti 60-70 TL civarı bir tutar oldu. Benim denediğim ampuller
    Kısa Far: Osram Night Breaker
    Park: Osram Cool Blue

Sayın CengoCenk beyaz ışıklarınız bence gayet güzel olmuş elinize sağlık,bende taktırmayı düşünüyorum dediğiniz ampullerden,sanırım siz sadece parklar ve kısaları değiştirdiniz yalnız aklıma takıldı kısalar ve parklar için kullandığınız beyaz ampullerden hangisi gündüz sürüş farları için uygun acaba veya gündüz sürüş farlarında hangi tip ampul kullanabiliriz?Teşekkürler...

Merhabalar
    Dun aksam parklara photon lari (zenon gibi beyaz isik verenleri) takayim dedim bu sefer ariza verdi. O yuzden cool blue yu geri takmak zorunda kaldim.

Sizin sorunuza gelirsek. Emin degilim ama gunduz fari olarak uzunlari dusuk voltajda kullaniyor sanirim. Ben genelde gunduz fari yerine parklari yakiyorum. Uzunlarda beyaz ampul kullanmak ne kadar performans saglar emin degilim. O yuzden uzunlari degistirmeyi simdilik dusunmuyorum. Yok uzunlar degil baska bir ampul daha var ise o durunda ariza vermeyen bir beyaz renkli ampul takmayi dusunebilirim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Arkadaşlar buraya yeni katıldım aynı zamanda önümüzdeki hafta crome edition tiguanım geliyor kısmetse .ama matrixline koltuk döşemesini blen gören varmı?

• quote:

evet tşk ederim, olay anlaşılmıştır, demekki bu ızgaralar başka bir donanım içinde değerlendirilebilir, mantık bu....

• quote:

Orijinalden alıntı: lerolande

Merhaba arkadaşlar. Biraz geç oldu ama sonunda çekebildim fırsat bulup resimleri.
    Resimlerden anlaşıldığı gibi gayet şık duruyor. Orjinalinden bin kat daha iyidir diye düşünüyorum fiyatına göre. Biraz kurcalama şansım oldu görüşlerimi belirteyim istedim.

Öncelikle cihaz biraz sesli çalışıyor. Aracı stop ettiğimde farkettim. İçinde pc kasa arkası kadar fanı var. Ama araç çalıştırıldığında kesinlikle rahatsız edici bir ses değil. Stop etmesem farketmezdim bile.
    Bluetooth'la bağlanmaya çalıştım. Sıkıntısız cep telefonu ile bağlantı kurabiliyor. Yalnız pederin android cihazını gördü benim iphone'u tanımlayamadım. Sanırım cihaz android olduğu için ios'la bağlantı kurmuyor. Zaten android bi telefon almayı düşünüyordum bu da bahane oldu almak için :))
    Mikrofona gelince onu henüz deneyemedim. Mikrofon testi için bir kaç program kurdum çalışıp çalışmadığını öğrenmek için ama yüklediğim programlar hata verdi. Yalnız peder de bluetoothla cihazını eşleştirince bir kaç kişiyle görüşme yapmış. Kendim deneyemedim ama çalışıyor demek ki.
    Navigasyon olarak iGo'nun navigasyonunu kurdum. Gayet memnunum. Tomtom'un navigasyonu da iyi diyolar onu da ilerleyen zamanlarda denerim. Şu anlık bir sıkıntı olmadığı sürece iGo'yu kullanacağım.
    Bir de aklıma gelmişken söyleyeyim. Teybi taktırdıktan sonra araç bilgi ekranında uyarı veriyor. Teybin hemen üstünde " Passenger Air Bag " yazıyor. Teyp sökülürken sanırım o çıkartılıp tekrardan takıldığı için. Cuma gününe randevu aldım Doğuş'tan. Uyarıyı sildireceğim. Sanırım bir daha uyarı vermez.

Şimdilik aklıma gelenler bunlar. Varsa sorunuz alabilirim.

arkadaşım güle güle kullan güzel olmuş, yanlız birşey soracağım, bu cihaz gördüğüm kadarıyle 3G yi destekliyor, cihaza herhangi bir dış hat çektinizmi, cihazın bulunduğu alanda manyetik alan oluşması nedeniyle, aracın elektronik sistemine herhangi bir etki oluşturması olurmu, servise sordunuzmu...

• quote:

Orijinalden alıntı: KFTN

quote:

Tıguan Crome edition koltuklarının resimleri varmı? Yardım lutfen

@lerolande arkadasimiz dun paylasti biraz geriye donuk incelerseniz rahatlikla bulabilirsiniz

Teşekkürler

• quote:

Arkadaşlar buraya yeni katıldım aynı zamanda önümüzdeki hafta crome edition tiguanım geliyor kısmetse .ama matrixline koltuk döşemesini blen gören varmı?

lerolande yukarıda kendi aracınınkini yayınlamış. Güzel görünüyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mabisim -- 7 Nisan 2013; 1:56:06 >
  • 
Sayfa: önceki 12341235123612371238
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.