Şimdi Ara

***TIGUAN KULÜBÜ*** 500+ kullanıcı üye... (1109. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
39.772
Cevap
418
Favori
3.762.206
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 11071108110911101111
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Cuneyd tiguan

MERHABA DUN ITIBARI ILE ARACIMA KAVUSTUM SS 1.4 DSG CAM TAVAN SIYAH ICI BEJ
    Hız sabıtleyıcı taktırmak ıstıyorum 800 tl dedıler banada taktırsam orjınalligi montaj esnasında bozulurmu yanı dıreksıyon dan abuk subuk tıkırtılar gelmeye başlarmı dıye tereddut edıyorum taktıran arkadaslar varsa deneyımını paylasırsa sevınırım

Merhabalar,

Tigunuz iyi günlerde keyifle kullanın, hayırlı uğurlu olsun. Ben geçenlerde taktırdım 800TL işcilik dahil maliyeti oluyor. Size tavsiyem önce bayiden aracınızın sasi numarasına göre parçanın ellerinde olup olmadığnı sorun ve teyit aldıktan sonrada sabah saatlerine randevu alın(çünkü iş yoğunluğundan bazen öğleden sonra işlem yapılan araçlar yetişemeyebiliyor)
    İşlem aslın hiç uzun sürmüyor direksiyonun ve arkasındaki plastikler sökülüyor ve daha sonra sinyal ve silecek kolları yerinden çıkartılıyor. Ardından cruise control'lu yeni kollar takılıp , sökülen parçalar geri yerlerine takılıyor. Ancak bu esnada en önemlisi direksiyonu takarlarken hem direksiyon milinde , hemde direksiyonun ortasında çentikler var bu çentikler takılırken aynı hizzada olmalı. Buna dikkat edilmesi iyi olur, direksiyonun düzlüğü açısından. Daha sonrada montajı yapılan ekipmanların araca tanıtılması ve Almayadan onayı icin 10-15dk aracı diagnostik cihazına bağlıyorlar ve daha sonra test'e çıkıp kontrolleri yapıldıktan sonra size teslim ediyorlar.
    Size tavsiyem aracın test işlemide bittikten ve siz faturayı ödemeden önce direksiyonu araç çalışır durumdayken tam sağ ve tam sola hızlıca çevirerek herhangi bir ses konusunda kendi kontrolunuzu yapmanız (birkaç kez deneyin mutlaka). Eğer ki bir gıcırtı , çıtırtı vb bir ses siz aracı bırakmadan önce gelmeyen bir ses geliyorsa kontrol edilmesini ve gereğinin yapılmasını talep edin. Grekirse ellerindeki başka cc'yi takıp denesinler. İşlem toplam 2-2,5 saat sürüyor toplamda. Kullanımıda çok kolay ve pratik.

Keyifli sürüşler
  • quote:

Orijinalden alıntı: racerant

Allahtan Antalya'dayım da lastik derdim yok. Şu kış lastiklerine harcanan paralar fena valla

Merhabalar,

Antalyada ihtiyacınız olmayacağı kesin ama saklıkentedemi hiç çıkmıyorsunuz? Yada çıkarken neler yapıyorsunuz?
  • Arkadaslar aracimda garip bir sekilde takirti mevcut. Garip diyorum cunku servise goturdugumde tecrube suruslerinde maalesef bu sesi duyamadik.

Ses sag tekerin kasist veya kasist gibi birazcik yuksek biryere gelmesiyle yine sag teker civarindan agir bir metalin bosluga dustugunde cikardigi sese benziyor. TAK sesini bariz sekilde %70 her kasistte muzik yuksek sesde olsada duyuyorum.

Etimesgut Dogusta gecen hafta birkac islem yapildi ama ses devam etti. Ardindan dun tekrar bir usta ile teste ciktik ve sesi 2 sefer duyduk ama isin garibi bu usta mekanikci olmadigi icin nereden gelebilecegini bilemedi. Daha sonra mekanik ustasi ile ciktigimizda ise sesi bir turlu yakalayamadik. Hasta doktoru gorunce iyilesirmis :) Ustada aynisini soyledi ve gelen ses sikayetlerinin buyuk bolumu tecrube surusunde duyulamiyormus :( Oturup aglayan musterileri dahi olmus :)

Sonuc olarak sesi ugraslarima ragmen yakalayamadik. Bir sure sonra insani rahatsiz etmeye ve arabadan sogutmaya baslamasindan korkuyorum sonuc olarak 2 aylik henuz arabam.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kerkmen

Merhaba,
    Öncelikle aranıza yeni katılan ve henüz 5 günlük bir WN sahibiyim.
    Aracı aldığım 3. gün, ne yazık ki, otoparktan teybim çalındı.
    Doğuş Oto Esrnyurt'ta alarm taktırdım. Bahçeşehir'de oturuyorum ama burada da hırsızlar cirit atabiliyorlar.
    Geçen sene evime de girmişler, ondan önceki sene de arabamı çalmışlardı.
    Neyse, alarm kesin çözüm değil ama insanın içi buruluyor ister istemez. Başına benzeri bir şey gelen Tiguandaş'larım varsa önerilerini duymak, okumak istetim.
    Aranıza sevinçle katılmayı arzu ederdim ama kısmet bu şekildeymiş.
    Saygılarımla...

Geçmiş olsun Arkadaşım.Bende bu hafta teslim alıyorum tigumu ve ZENEC taktırdım.Bende aynı endişeyi falzasıyla yaşıyorum.2001-2004 arası kullandığım golf te blaupunkt teyp vardı.Bindiğim 3.5 sene içinde çalınan teyp sayısını hatırlamıyorum.Bende Alarm taktırdım daha almadan arabayı ve birde güvenlik filmi yaptırmayı planlıyorum.Çalıntı kasko karşılıyor fakat çamın kırılması aracın servise gitmesi zaman kaybı vs...
    Allah olmayana da versin...ne diyelim...
  • Havalar burada iyice soğumaya başladı arkadaşlar, ben aracı isterken birde kış paketi olsun diye istemiztim ama kedi misali umduğunu değil tuttuğumuzu aldık, daha önceki aracımda koltuk ısıtma vardı ve kışın cidden çok işe yarıyordu. Yetkili sewrvislerde bunu sonradan yaptırma ihtimalimiz var mı acaba? Piyasada çakmak prizinden çalışan minder şeklinde çözümler vara ama etraf kablo vs oluyor çok dağınık görünsün istemiyorum, bazı uygulamamlarda ise direk döşemeye gömüp hatta konsola düğme eklentisi ile sanki orjinalmiş gibi yapılan çalışmalarda var ama sonuçta araç garantili olduğu için serviste tuzluya malolmuyorsa yaptırmayı tercih ederim. Bunu hiç araştıran bilen var mı acaba veya Ankarada yaptırabileceğim bir yer?
  • Aracına chip uygulatan varmı varsa kaç beygire cıktı ve sıkıntısı varmı

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • zenec kullanan arkadaslar radyo performansından memnunmusunuz
  • Ben çok memnunum okul gereği şileye gidip geliorm o yolda bile çekio

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • yakıt konusunda bir değer de benim tigumdan yazayım.

uzun süre ortalamam:8,5
    470 km sonra yeniden fullediğim depom 176 liralık benzin aldı (95oktan)
    37,45 krş tüketim/kilometre
    İst. And. Yakası üsküdar, ümraniye, ataşehir, maltepe, kartal güzergahları sakin sürüş.
  • quote:

Orijinalden alıntı: canfather

Ben çok memnunum okul gereği şileye gidip geliorm o yolda bile çekio

bendeki zenec te radyoda sureklı bır cızırtılı ses var zenec servisten geldıler bu butun zeneclerde olan bır sıkıntı oldugunu soyledıler sizdekındede cızırtılar oluyormu
  • Arkadaşlar, Tiguan Club sticker için bu tür baskı yapan bir yer buldum. En kaliteli malzemeden olacak şekilde 15x10 cm ebatında 2 adet (1 tanesi yedek) 10 TL'dir. Yeterli talep olursa siparişi vericem...

• quote:

Orijinalden alıntı: tomeri

Arkadaşlar, Tiguan Club sticker için bu tür baskı yapan bir yer buldum. En kaliteli malzemeden olacak şekilde 15x10 cm ebatında 2 adet (1 tanesi yedek) 10 TL'dir. Yeterli talep olursa siparişi vericem...

+2 yedeğiyle tabiki :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi muratno -- 24 Kasım 2012; 15:44:58 >
  • Çift kişilikli Tiguan'ı anlatan güzel bir reklam. Formuda her ikisinden de bolca var

http://www.videoizle.co/video/43597/the-new-2012-tiguan
  • quote:

Arkadaşlar, Tiguan Club sticker için bu tür baskı yapan bir yer buldum. En kaliteli malzemeden olacak şekilde 15x10 cm ebatında 2 adet (1 tanesi yedek) 10 TL'dir. Yeterli talep olursa siparişi vericem...

+2 (1 tanesi yedek)

• quote:

Orijinalden alıntı: muratno

Çift kişilikli Tiguan'ı anlatan güzel bir reklam. Formuda her ikisinden de bolca var

http://www.videoizle.co/video/43597/the-new-2012-tiguan

çok güzel
  • quote:

Sticker için bu iyimi arkadaşlar, Kesin karar vermemiz gerekiyor...

http://img641.imageshack.us/img641/4836/tiguan22clubters1png.png

Yada bu:

http://img835.imageshack.us/img835/3521/tiguan21clubters.png

bir de Türkçe alternatif yapmıştım, onu da ekleyebilirsiniz.
    Bir arkadaşımız daha ilgileniyordu, ondan henüz cevap gelmedi ama ayrıntı gelirse paylaşırım.

Bu arada benim tercihim imzamdaki versiyon ama çoğunluğa uyarım.
    En kötüsü daha Tiguan'ı alacak aşamaya bile gelemedim, ne zaman olacağını da bilemiyorum

Malzeme konusunda biraz ayrıntı verebilirseniz sevinirim, sanırım dışarıdan yapışacak, bunun yıkanma vs için
    uygun olup olmaması önemli, yoksa sık sık çıkartmanın aşınması veya kendiliğinden düşmesi gündeme gelecektir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Harris32 -- 24 Kasım 2012; 21:40:55 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Harris32

quote:

Yada bu:

Bir arkadaşımız daha ilgileniyordu, ondan henüz cevap gelmedi ama ayrıntı gelirse paylaşırım.

En kötüsü daha Tiguan'ı alacak aşamaya bile gelemedim, ne zaman olacağını da bilemiyorum

Malzeme konusunda biraz ayrıntı verebilirseniz sevinirim, sanırım dışarıdan yapışacak, bunun yıkanma vs için
    uygun olup olmaması önemli, yoksa sık sık çıkartmanın aşınması veya kendiliğinden düşmesi gündeme gelecektir.

Malzeme konusunda bu işi yapan kişi; en kaliteli malzemeden olacağını ve kesinlikle basınçlı suyla çıkmayacağını vurguladı.
    Hangi malzemenin olacağına bir an önce karar verebilirsek 1 adet numune yapacak ve bende araca uygulayarak sizlerle paylaşıcam.
    Ama başka arkadaşta ilgileniyorsa, benden önce sorumluluğu o aldığı için ben beklemede kalayım şimdilik...
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Harris32

quote:

Yada bu:

Malzeme konusunda bu işi yapan kişi; en kaliteli malzemeden olacağını ve kesinlikle basınçlı suyla çıkmayacağını vurguladı.
    Hangi malzemenin olacağına bir an önce karar verebilirsek 1 adet numune yapacak ve bende araca uygulayarak sizlerle paylaşıcam.
    Ama başka arkadaşta ilgileniyorsa, benden önce sorumluluğu o aldığı için ben beklemede kalayım şimdilik...

GALVOLASER arkadaşımıza birkaç gün önce yüksek çözünürlükleri gönderdim ama henüz bir ayrıntı gelmedi.
    mesajlarımızı buradan da görüyordur, ondan olumlu yada olumsuz dönüş olursa bir şekilde orta yol bulunur.

İsterseniz biraz bekleyelim, foruma uğradığında veya bana mesaj gönderdiğinde adım atılabilir.

Bu arada ona aşağıdaki 2 çalışmayı göndermiştim.
     ***TIGUAN KULÜBÜ*** 500+ kullanıcı üye...

***TIGUAN KULÜBÜ*** 500+ kullanıcı üye...
  • quote:

+2
  • 
Sayfa: önceki 11071108110911101111
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.