Şimdi Ara

Tiguan Fiyat? (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
64
Cevap
0
Favori
7.607
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • çarpışma testlerinde de 100 kg ağır olmasına rağmen Tiguan önden 14.3 puan, X1 14 puan almışlar. whiplash testinde de Tiguan 3 puanla yeşil sınırlarında kalırken X1 kahverengide kalmı. pole testinde de X1 0.8 puan iyi almış.
    ancak iihs'de tiguanın rekor sayılabilecek bir tavan sağlamlığı var. BMW'ler ise test edilmemiş durumda...
  • BMW X1 xdrive20d otomatik vites boş ağırlık 1660 kg, düz vites 1650kg.

Tiguan 2.0 TDI şimdi 100 kg daha mı ağır? İnternette öyle demiyor ama. Otomatik vites için 1679 kg, düz vites içinse 1665 kg yazıyor.

X1 daha ABD'de satılmıyor, yaza kadar ancak gidecek galiba. Bu yüzden daha ABD testi olmadı.

Dediğiniz gibi VW Tiguan tavan dayanımı açısından birinci. Mübarek tank gibi araç yapmışlar.

Bu yüzdendir ki Tiguan almak istiyorum.

quote:

Orijinalden alıntı: autograph

çarpışma testlerinde de 100 kg ağır olmasına rağmen Tiguan önden 14.3 puan, X1 14 puan almışlar. whiplash testinde de Tiguan 3 puanla yeşil sınırlarında kalırken X1 kahverengide kalmı. pole testinde de X1 0.8 puan iyi almış.
    ancak iihs'de tiguanın rekor sayılabilecek bir tavan sağlamlığı var. BMW'ler ise test edilmemiş durumda...

• ben yapılan teste bakıyorum. X1 1490 kg, Tiguan 1590 kg araçlarla çarpışma testine girmiş.
    euroncap.com.

ağır araçların aldığı eşit puan daha fazla dayanıklılık anlamına geliyor.

http://forum.donanimhaber.com/m_28895659/mpage_1/key_suv%2Cguvenlik//tm.htm#29163781

• yanlış da anlaşılmasın, arkadaşlar yazmış zaten de 58.000 TL'ye benzinlisi varken 30 daha verip dizel almam. zaten 50.000 avro civarına araç alacak olsam ikisini de almam...
    aracımı seviyorum. fiyat performans oranı iyi olduğu için. yazdıklarım yiğidin hakkını yiğide vermek için, yoksa marka bağımlılığı değil kesinlikle...
    çünkü hiç biri bedava değil, anam babam hiç değil...
  • Tamam dediğinizi anladım.

BMW kataloğunda aracın ağırlıgı xdrive20d için 1660 kg yazılmış, hem de boş ağırlığı. Ben 1490 kgmı anlayamadım.

Belki de testteki aracın jantının normal jant olması yüzünden mi; çünkü epey sıradan bir jantla test yapmışlar. Aslında önde çarpmada jantlara kadar deformasyon oluşuyor ve daha dayanıklı jantların takılı olmasının olumlu yönde etkisi olurdu. Tiguan testinde alaşım jantlar kullanılmış.

quote:

Orijinalden alıntı: autograph

ben yapılan teste bakıyorum. X1 1490 kg, Tiguan 1590 kg araçlarla çarpışma testine girmiş.
    euroncap.com.

ağır araçların aldığı eşit puan daha fazla dayanıklılık anlamına geliyor.

http://forum.donanimhaber.com/m_28895659/mpage_1/key_suv%2Cguvenlik//tm.htm#29163781

• jantların çarpışma testine etkisi olacağını sanmıyorum
  • iki aracı karşılaştırmanın yersiz olduğunu düşünüyorum. bmw ve vw ayrı isteklere hitap eden firmalar. bmw daha çok performans ve spor tasarımlı otomobiller üretiyorken vw daha çok sağlam ve uzun süre kullanılabilecek günlük kullanım araçları üretiyor.

hızlı ve fiyakalı ( gerçi x1'in tipi hayal kırıklığı) bir araca sahip olmak isteyenler x1 alır, binerler.

normal, uzun süre sorunsuz kullanabileceği, ikinci elde fazla zarar etmeyceği bir araç isteyenler de tiguan alır binerler. tabi 1.4 TSI alarak yoksa 2.0 TDI'a o kadar fazla para verilmez.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kegand

iki aracı karşılaştırmanın yersiz olduğunu düşünüyorum. bmw ve vw ayrı isteklere hitap eden firmalar. bmw daha çok performans ve spor tasarımlı otomobiller üretiyorken vw daha çok sağlam ve uzun süre kullanılabilecek günlük kullanım araçları üretiyor.

hızlı ve fiyakalı ( gerçi x1'in tipi hayal kırıklığı) bir araca sahip olmak isteyenler x1 alır, binerler.

normal, uzun süre sorunsuz kullanabileceği, ikinci elde fazla zarar etmeyceği bir araç isteyenler de tiguan alır binerler. tabi 1.4 TSI alarak yoksa 2.0 TDI'a o kadar fazla para verilmez.

• BMW X1 XDrive20D - VW Tiguan 2.0 TDI karşılaştırması...

Tiguan Fiyat?

Tiguan Fiyat?
  • ...devamı

Tiguan Fiyat?
  • sonuç sayfası..

Tiguan Fiyat?
  • Bmw X3 20i - VW Tiguan 1.4 TSI Sport & Style karşılaştırması...

Tiguan Fiyat?

Tiguan Fiyat?

Tiguan Fiyat?

• ..sonuç sayfası

Tiguan Fiyat?

Tiguan Fiyat?
  • Astramastra karşılaştırmalı veriler için teşekkürler, güzel çalışma.
    Buradan benim çıkardığım sonuç VW Tiguan 'ın gerek boyut gerekse diğer özellikleri ve performansı açısından karşılaştırılabileceği araç BMW X3.
    BMW X1 ise biraz daha farklı bir segmentte yer alıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: oscarmiller

Astramastra karşılaştırmalı veriler için teşekkürler, güzel çalışma.

• ben x1 in tipini çok beğeniyorum,beyaz inanılmaz yakışıyor.ayrıca orta konsol olarak tiguandan çok daha güzel bir araba

Tiguan Fiyat?

Tiguan Fiyat?
  • 1.4 Tiguanda neden otomatik sanzuman yok? Aracin agirligimi bu motorda otomatik sanzumani engelliyor?

Manuel arac kullanabilecegimi bilsem, aklima manuel vitesle ozellikle park esnasinda yapacagim kazalar ve trafikte araci stop ettirme ihtimallerim gelmese bende Tiguan 1.4 TSI almak icin calisma baslatacagim. Ama manuel vites benim icin bir kabus
  • tiguan sınıfsız gibi ne c ne suv ortada kalmış hiç alışamadım 60 bin küsüre forester alırım yada patriot bunu almak fanatiklik
  • quote:

Orijinalden alıntı: işadamı

tiguan sınıfsız gibi ne c ne suv ortada kalmış hiç alışamadım 60 bin küsüre forester alırım yada patriot bunu almak fanatiklik

quote:

var noldu 50 bine aldım

quote:

daha gelmedi kapora verdim 1 ay sonraya özel yaptırttım

quote:

1.4 TSI 140 hb olanını aldım cosma full 60 bin felan normalde

Sen 1.4 TSI 140 HP Yeni Astra siparisi vermemismiydin

• eveet tiguan aldım demedim ki forester veya patriot alırdımdedim yakın gözlüğü kullan
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.