Şimdi Ara

Tiguan Fiyat? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
64
Cevap
0
Favori
7.608
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Fanatiklikle alakası yok bu durumun kişiden kişiye göre değişmesi çok normal.
  • Zevkler ve renkler tartışılmaz. Tiguan çok sempatik bir araç.
  • Yılbaşından önceki fiyatlarla şimdiki fiyatlar değişti+ isteseniz bile 100milyara X1 alamıyorsunuz şuanda çünkü araç yok sipariş verip 3.5 ay sonra alabiliyorsunuz ancak o da boş aracı alabilmek için.

Daha 2 gün önce test sürüşü yaptım X1 ile gayet güzel bir araç beğendim direksiyonu 320d ye göre oldukça hafif oturma pozisyonuda jipten ziyada spor araç gibi oda hoşuma gitti.

Dediğim gibi deri koltuklu, cam tavanlı, xenon farlı, 18 jantlı, Dış krom aksesurlı(orjınal mat) bir X1'in fiyatı 120 küsur milyar bana verilen teklif bu şekilde. Yani kısacası şuanda 100milyara X1 yok.
  • Tip olarak gerçekten güzel araba ama Vw fiyat konusunda biraz daha ucuz olmalı.Arazi kabiliyeti konusunda pek bi +'sı yok
  • quote:

Orijinalden alıntı: quiet_dead

quote:

Orijinalden alıntı: ~Trabzon61~

quote:

Orijinalden alıntı: teaman1977

BMW X1 aynı fiyata hatırlatayım.

Baz donanımlısı 110.000 TL'den başlamıyor mu ?

Tiguan Fiyat?

BMW'de baz donanım diye bir şey yok. Bayiideki arabayı almak zorundasınız. Gelen arabalar da genellikle 55.000 euro civarında. Boş araç getirmediklerini söylüyorlar.

• En azından Bmw'nin Tiguan'a nazaran arazide,donanım ve güvenlik konusunda +'sı var.(Benim gözlemlediğim kadarıyla)
  • teaman1977 hocam ;

X1'in yakıt tüketimi hakkında bilgi verebilirmisiniz.
    Bmw'nin 2.0 177 beygirlik dizel motorların oldukça az yaktığını biliyorum o performansa karşın. Değerlere baktım Tiguan'dan düşük gözüküyor.

Verilere göre ;

Tiguan : Şehir içi 9,4 Şehir dışı 5,9 lt olarak gözüküyor 100 km'de.
    X1 ise : Şehir içi 7,7 Şehir dışı 5,4 lt olarak gözüküyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ~Trabzon61~ -- 24 Ocak 2010; 23:02:38 >
  • Birkan kandırdılar seni hemşerum.Su gibi mazot çekiyo senin araba:D
  • quote:

Orijinalden alıntı: gen_61

Bugün sıkıtıdan siteleri dolaşıyodum.Biraz Tiguan'ı inceledim.2.0 Tdi Fun&Funciton modeli parasını hakediyor mu?Bu fiyata başka ne seçenekler olabilir.
    Not:Alacağımdan değil merak

Honda CR-V

Land Rover Freelander 2
  • quote:

Birkan kandırdılar seni hemşerum.Su gibi mazot çekiyo senin araba:D

Kandırılmak değil de , alırken başka alternatifim yoktu be oğlum.
  • quote:

quote:

O da doğru bence sen sat babanın kanına gir Bmw X1 al

• quote:

quote:

Senin arabanda çok güzel hocam sempatik duran bir araç.Güle güle kullan.

Bu arada Borusan Ankara da vardı geçen 105bin tl lik bir x1.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi burak9006 -- 26 Ocak 2010; 22:40:43 >

• Dediğiniz fabrika değerleri, sakin kullanımda elde ediliyor. Subaru Forester dizelin de şehiriçi yakış değeri 7.7 ama manuelde. X1'inki 7.7 ama otomatik vites ile.

Annem şehir dışına çıkıyor. O yüzden 2 haftalığına aracını ben kullanacağım. Yakışla ilgili tecrübelerimi aktarırım.

Şunu belirteyim VW dizel motorda pek iddialı değildir aslında. Ben de VW'nin yakış değerlerine şaşırıyorum. VW TSI motoru dışında motor konusunda atılımı olmadı. Ben de Tiguan almak istiyorum ve inşallah 1.4 TSI motorlusu alacağım, çok yakında.

Bu arada X1'in ağırlığı da 1660 kg(boş ağırlık).

quote:

teaman1977 hocam ;

X1'in yakıt tüketimi hakkında bilgi verebilirmisiniz.
    Bmw'nin 2.0 177 beygirlik dizel motorların oldukça az yaktığını biliyorum o performansa karşın. Değerlere baktım Tiguan'dan düşük gözüküyor.

Verilere göre ;

Tiguan : Şehir içi 9,4 Şehir dışı 5,9 lt olarak gözüküyor 100 km'de.
    X1 ise : Şehir içi 7,7 Şehir dışı 5,4 lt olarak gözüküyor.

• Şaka Birkan'ım Kazasız belasız Off-Road'lı günler geçirmen dileğiyle
  • quote:

O da doğru bence sen sat babanın kanına gir Bmw X1 al

Babam Focus ve Arsa olayından sonra bana bakkaldan bir şişe su dahi almaz

__________________________________________________________________________________________________________

teaman1977 hocam ;

X1 yakıt tüketimini bu konu üzerinden veya yeni bir konu açarak araç hakkında izlenimlerinizi ve yakıt tüketimini paylaşırsanız çok memnun olurum. Hem hepimizde forumca yararlanmış oluruz Dediğiniz gibi Vw dizel motorda pek iddialı değil , aracı her çalıştırdığımda TDI motorun o traktör sesini rahatlıkla duyabiliyorum. Hayırlısı olsun , Tiguan alınırsa zaten TSi alınması caizdir Şimdiden hayırlı olsun diyelim o zaman

• Bence sen babanla takasa gir.Hem 1.4 hem benzinli.
  • quote:

En azından Bmw'nin Tiguan'a nazaran arazide,donanım ve güvenlik konusunda +'sı var.(Benim gözlemlediğim kadarıyla)

bu gözlemlerinizi yazarsanız, faydalanmak isteriz.

güvenlikte daha iyi değil
    euroncap.com
    iihs.com

arzide iyi olduğuna ait bi yazı varsa okumak isterim. 4motion da kendini gayet iyi kanıtlamış bir 4x4 sistemidir.

donanım derseniz tüm donanımlar ikisinde de standart veya ekstra olarak alınabiliyor...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi autograph -- 24 Ocak 2010; 23:35:27 >
  • xdrive ve 4motion teknolojilerinin karşılaştırmasını yapan başlıklar açılmıştı. Bu başlıklarda bahsi geçen videolarda da açıkça xdrive'ın 4motiondan önde olduğu gösteriliyor.

4x4 olayında en iddialılar: 4matic, Quattro, xdrive ve Subaru'nun simetrik AWDsi. 4motion ise ikinci sepette iddialı.

Unutmayalım ki normal sürüşte bile BMW xdrive arkaya %60 itiş öne %40 çekiş verirken, 4motion ile bu %90 ön ve %10 arka oluyor. Bu tabii ki de normal sürüşte bambaşka bir keyif verecektir. Araç hızlanırken bile arkadan itişi hissetmek ayrı bir zevk.

Güvenlik konusunda iki araç aynı puanları alıyor.

http://www.euroncap.com/results/bmw/x1/375.aspx
    http://www.euroncap.com/results/vw/tiguan/363.aspx

X1 31 puanla 5 yıldız.
    Tiguan da 31 puanla 5 yıldız almış.

X1 çoçuk güvenliğinde 42 puan
    Tiguansa 39 puan almış.

Yayalar konusunda ise X1 23 puan, Tiguansa 17 puan almış.

Bunlar gayet yakın değerler. Benzer ağırlıkta iki araç söz konusu, ancak aralarında yükseklik farkı var. Tiguan daha yüksek araç. Belki de tam karşılaştırma mümkün olur mu bilemiyorum.

Şunu belirteyim ki X1'in daha alçak yani binek tarzı araç olmasından dolayı virajlarda yola yapışması çok daha etkili. Bu açıdan Tiguan yükseklikten dolayı hafif savrulma hissi verebilir (savrulmasa da).

quote:

Orijinalden alıntı: autograph

quote:

En azından Bmw'nin Tiguan'a nazaran arazide,donanım ve güvenlik konusunda +'sı var.(Benim gözlemlediğim kadarıyla)

hangi gözlemler, yazsanız da biz de faydalansak.
    güvenlikte daha iyi değil
    euroncap.com
    iihs.com

arzide iyi olduğuna ait bi yazı varsa okumak isterim. 4motion da kendini gayet iyi kanıtlamış bir 4x4 sistemidir. donanım derseniz tüm donanımlar ikisinde de standart veya ekstra olarak alınabiliyor...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi teaman1977 -- 24 Ocak 2010; 23:41:03 >

• Şöyle söyleyiyim Bmw'nin Xdrive. Kendini kanıtlamış bi sistem.Sonuçta Bmw teknolojisi Vw ye göre daha gelişmiş durumda.
  • o zaman BMW X'nın Top Gear programındaki düştüğü durumu izlemenizi öneririm...
    http://oyun.donanimhaber.com/m_36847453/mpage_1/f_/key_//tm.htm#36868278

Xdrive'ın geçip de 4motion'un geçemediği bir video veya yazı gösteririseniz görmek-okumak isterim...
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.