Şimdi Ara

TIDAL, RTUK tarafından yasaklandı.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
194
Cevap
1
Favori
13.236
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
116 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Maalesef bu da gerçekleşti. HI-FI müzik dinleyebileceğimiz yegane platformlardan olan tidal ve deezer yasaklandı. Gerekçe ise RTÜK'ten lisans almamış olmamaları.

AKP'nin yeni Türkiye'si çok leş. Haraç pardon vergi ödemeyi kabul etmedi diye bunları engellemek nasıl bir hukuksuzluğun, nasıl bir acizliğin göstergesidir? Yorum sizlerin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BlackLead -- 30 Kasım 2020; 11:0:57 >

• Doğru karar falan diye kafa ütüleyecekler hiç yazmasınlar bile kalplerini kırarım.

Twitter, youtube ve wikipedia lisans almadığı için mi kapatılmışlardı zamanında? Hem sansür uygulamak için şartlarını oluşturuyorlar, hem de lisans parası altında cukka alıyorlar. Adamlar kullanıcıdan yeterli haracı kesemiyoruz diyerek paypal gibi bir uygulamayı ülkeden attı, booking.com'un türkiye içi kullanımını engelledi, tidal'ı mı engellemeyecek? Bana haraç vermezsen engellerim diyorlar işte daha ne desinler? Devletin parasını yediler bitirdiler, adamlar borsayı katar'a sattı lan daha bugün....

İsviçre'nin bir kasabasında yaşıyormuşuz gibi davranmayı bırakın artık yok "kurallarımıza uysunlar, yok lisans alsınlar o zaman" gibi laf salatalarıyla. Öyle bir ülke olmadığımızı cümle alem biliyor.

Adım adım İran...

Toplumcu, yeşil komünist hükümetimize oy basıp yüksek vergiler ödemeye, dahi siyasetçilerimizin saatlerce düşünüp vardıkları kararlar doğrultusunda neleri kullanıp/kullanamayacağımıza karar vermelerini talep etmeye devam edelim.

------

Artık ciddi ciddi İran'da, Sovyetler'de yaşıyor gibi hissediyorum.

Günlük tutmaya başlayıp 40 yıl sonra "Yeşil Komünist Bir Ülkede Yaşamak" adıyla kitaba dönüştürebilirim.

Vergisini veriyorlar zaten. Lisans almak ile verginin hiçbir alakası yok.

Yasağı savunanlar da, eleştirenler de mevzuyu anlamamış.

Vergisini vermeyen platformu maliye bakanlığı denetler ve cezasını keser.

Lisans olayı ise RTÜK le alakalı.

RTÜK diyor ki vergini vermen yetmez, bana lisans parası da ödeyeceksin diyor. Tabi daha bir sürü başka şeyler de istiyor.

Zaten vergi veriyor Tidal. Ahaber ve ensonhaber yeni yasayı halka değiştirerek anlattığı için anlamamışsınız. Yayınlara otosansür yetkisi geldi. Lisans alsa bile hükümet sevmediği şarkı ve podcast’leri kaldırtabilecek, kaldırtamazsa platformu para cezasına boğup yasaklayacak. Mevzu para değil kırk kez internet hukuku uzmanları anlattı.

tidal ülkemizde çok fazla abonesi olan çok para kazanan bir platform değil lisans almaya değmez diğer vergiler gibi lisans % olarak değil sabit ücret olarak veriliyor bundan dolayı platform yöneticileri para vermeye değer mi diye bakmış hesaplamış gelir gider dengesini yapmıştır sonuç olarak bu pazarın artık karlı olmadığına kanaat getirmişler ve Türkiyeyi bırakmışlar

Yani siz bu şirketleri niye mahalle bakkalı gibi düşünüyorsunuz bilmiyorum aklınıza gelip gelmeyecek her şeyi onlar düşünüyor

yıllardır vergisini veriyor tüm platformlar zaten. bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmaya çalışmayın. olay lisans adı altında verilen cukka parasını vermemiş olması ve sansür uygulatabilmek için yetkili bir merkez kursun istiyor türkiye'de. onu yapmamış olması. tidal kanye west'in uygulaması. bu şartları duyunca küfür edip gidin lan bunları kafayı yemişi çekmiştir. kabul edin artık 3. dünya ülkesi iran'a çevirdiniz memleketi.

•  müzik platformlarını yasaklayıp tv dizilerinde yengeyi kayınçoya bıçaklatma sahnelerine dewamke.

• Doğru karar falan diye kafa ütüleyecekler hiç yazmasınlar bile kalplerini kırarım.

Twitter, youtube ve wikipedia lisans almadığı için mi kapatılmışlardı zamanında? Hem sansür uygulamak için şartlarını oluşturuyorlar, hem de lisans parası altında cukka alıyorlar. Adamlar kullanıcıdan yeterli haracı kesemiyoruz diyerek paypal gibi bir uygulamayı ülkeden attı, booking.com'un türkiye içi kullanımını engelledi, tidal'ı mı engellemeyecek? Bana haraç vermezsen engellerim diyorlar işte daha ne desinler? Devletin parasını yediler bitirdiler, adamlar borsayı katar'a sattı lan daha bugün....

İsviçre'nin bir kasabasında yaşıyormuşuz gibi davranmayı bırakın artık yok "kurallarımıza uysunlar, yok lisans alsınlar o zaman" gibi laf salatalarıyla. Öyle bir ülke olmadığımızı cümle alem biliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BlackLead -- 27 Kasım 2020; 20:26:17 >
  • Adım adım İran...

Toplumcu, yeşil komünist hükümetimize oy basıp yüksek vergiler ödemeye, dahi siyasetçilerimizin saatlerce düşünüp vardıkları kararlar doğrultusunda neleri kullanıp/kullanamayacağımıza karar vermelerini talep etmeye devam edelim.

------

Artık ciddi ciddi İran'da, Sovyetler'de yaşıyor gibi hissediyorum.

Günlük tutmaya başlayıp 40 yıl sonra "Yeşil Komünist Bir Ülkede Yaşamak" adıyla kitaba dönüştürebilirim.

• Böyle bir ülkede ne bekliyorsunuzki. İyi bir vpn alıp devam edeceksiniz.

Anayasa mahkemesine başvuruldu o olmazsa Sonra aihm var ama sürer daha.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • RevengeRain kullanıcısına yanıt
    Yav arkadaş her ahepe konusuna Yeşil komünizm yazıp durma Komünizm böyle birşey değil öğren artık anlamını.
    Siyasal islamcılarla komünizm ne alaka.Komünizme hakaret etme

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: MaxPayne87

Yav arkadaş her ahepe konusuna Yeşil komünizm yazıp durma Komünizm böyle birşey değil öğren artık anlamını.
    Siyasal islamcılarla komünizm ne alaka.Komünizme hakaret etme

İran'da, Sovyetler'de,Venezuela'da durum böyle değil mi?

Oralarda da yüksek vergiler, her şeye karışan bürokratlar, toplumculuk, binlerce yasak yok mu yani? Bunu mu demek istiyorsunuz?

• Daha yeni 2TL tidal hifi 4 ay aboneliği almıştım

• komik olmayın bir ülke üzerinden para kazanan her platform vergisini vermelidir. Artik neye sacmalayacaginizi bilmiyorsunuz...

• en basitinden zavallı yerel radyolar dahi ne kadar vergi veriyor haberin var mi?
    gireceksin trilyonlar kazanıp vergi vermeyi kabul etmeyeceksin yok öyle haksiz rekabet.
    ha ayrıca burasi bir forum madem yaziyorsun senin gibi düşünmeyenlere de saygı duyup dinleyeceksin.
    yok yazmayın falan yok kalp kirarmis bu da yeni moda galiba

• harbi24 H kullanıcısına yanıt

Vergisini veriyorlar zaten. Lisans almak ile verginin hiçbir alakası yok.

Yasağı savunanlar da, eleştirenler de mevzuyu anlamamış.

Vergisini vermeyen platformu maliye bakanlığı denetler ve cezasını keser.

Lisans olayı ise RTÜK le alakalı.

RTÜK diyor ki vergini vermen yetmez, bana lisans parası da ödeyeceksin diyor. Tabi daha bir sürü başka şeyler de istiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Roumiruez -- 28 Kasım 2020; 9:7:44 >
  • harbi24 H kullanıcısına yanıt

Zaten vergi veriyor Tidal. Ahaber ve ensonhaber yeni yasayı halka değiştirerek anlattığı için anlamamışsınız. Yayınlara otosansür yetkisi geldi. Lisans alsa bile hükümet sevmediği şarkı ve podcast’leri kaldırtabilecek, kaldırtamazsa platformu para cezasına boğup yasaklayacak. Mevzu para değil kırk kez internet hukuku uzmanları anlattı.

• Abdülhak Hamit Tarhan kullanıcısına yanıt

Tidal zaten vergi veriyor. Düzenlemenin vergiyle bir alakası yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rasyonel teletabi -- 28 Kasım 2020; 9:23:7 >

tidal ülkemizde çok fazla abonesi olan çok para kazanan bir platform değil lisans almaya değmez diğer vergiler gibi lisans % olarak değil sabit ücret olarak veriliyor bundan dolayı platform yöneticileri para vermeye değer mi diye bakmış hesaplamış gelir gider dengesini yapmıştır sonuç olarak bu pazarın artık karlı olmadığına kanaat getirmişler ve Türkiyeyi bırakmışlar

Yani siz bu şirketleri niye mahalle bakkalı gibi düşünüyorsunuz bilmiyorum aklınıza gelip gelmeyecek her şeyi onlar düşünüyor

• kredi kartı ile işlem yapan firmaların vergi vermediklerini düşünenler var aynısını Uber için de yapıyorlardı

Aynen sonuçta yüzmilyonlarca lira vergi yurtdışına gidiyorsa ve bu vergi gelirleri yetimin, öğrencinin ve öğretmenin refahı için harcanabilecekse bu verginin alınması için gerekli önlemler mutlaka alınmalıdır.
  • Proprietor P kullanıcısına yanıt
    Hocam TIDAL ile husumetliyim, 1 gün geçirmişim tekrar para çekmiş. Geri yatırmadılar. çok sinirliyim onlara
  • amadeus99 A kullanıcısına yanıt

Son aylardaki AİHM başvuruları daha sonuçlanmadan, Türkiye Avrupa parlementosundan çıkıp, AİHM kararlarını tanımayacağını açıklayabilir.

Bunun için her ne kadar anayasa değişikliği gerekse de, nasıl olsa anayasayı da tanımıyor malum kişiler...

• Olayın lisans ile alakalı olmadığını resmen haraç kesilmek için uygun ortamın oluşturulduğunu, dinlenilen müziğine bile karışıldığı irandan hallice bir ülke haline geldik diyecektim ki yukarıda lisans alımını hunharca savunanlar da olmuş..Ne diyeyim..

Barbaros Şansal son sözü söylemişti zamanında..

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.