Şimdi Ara

TIDAL, RTUK tarafından yasaklandı. (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
194
Cevap
1
Favori
13.236
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
116 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bir kere de Netflix ve Amazon Prime neden salak gibi başvuru yapmış ve kabul görülmüş diye başlık açın şu forumda.

• quote:

Orijinalden alıntı: Cem300

Yakında tıpış tıpış lisansı alır yola gelir rahat olun.

Booking ile Paypal'ın yola geldiği gibi mi?

• quote:

Orijinalden alıntı: The Alim

Bu appleri hiç kullanmadım. Spotify kullanıyordum. Onu da vanced yutup ile çözdüm. Yutup vanced appini bizlere tanıtan arkadaşa da teşekürler. Çok ekmeğini yedim. Eskişehir'e gelirse bana pm atsın.

Neyse.. İstenilen haraç pardon ücret alındıktan sonra tekrar açılır.

Tidal ile spotify'ın aynı cümlede geçmesi bile komik, hele yasal olmayan yollarla karşılaştırmanız...

• quote:

Orijinalden alıntı: SezerBey247

Birincisi , Spotify vergisini öderken neden Deezer ve Tidal hizmet verdiği ülkede güllük gülistanlık şekilde para kazanıyor ?

İkincisi , Tidal dediğin şu Türk kuru getirmeyen firma mı ? :)

Bu ülkede milletten para koparıyorsan bi zahmet vergisini ödeyeceksin Spotify da Youtube da özel kur fiyatlandırmasını ve gerekli vergiyi devlete ödüyor. Ülkeyi kim yönetirse yönetsin bu ülkeden aldığı paranın bir kısmını da ülkeye ödeyecek.

Tekrardan Spotify ve Youtube Music'e karşı sempatim arttı . Helal olsun

Tidal 2015'de açıldığından beri TL üzerinden ücretlendirme yapıyor. Yazacağınız bir şey varsa araştırıp yazın, boş şeyler yazmak yerine. Kendinizi rezil etmeyin

• Ülkede yamuk olan çok şey var. Önce ona buna baksınlar diye konuyu şekerlendirmeden tek bu olay, detayına yorum yapmak gerekiyor.

Bu ülkede dijital hismet verecekseniz kanunda belirtilen şartlara uymak ile Mükellefsiniz.

Ha kanunlar doğru yanlış tartışılır, ama kanun kanundur.

Dolaylı vergi yerine doğrudan vergi vatandaş lehinedir. Tabi bunu fırsat bilerek bu vergiyi vatandaşa ödetmek ise bambaşka bir haraççılıktır.

Karar doğru, yöntem yanlış.
  • Huseyin-ZST kullanıcısına yanıt

Lisanssız ABD ve AB ülkelerinde tek bir şirket bile iş yapamaz. Dayanaksız iddialarınızı bir yana bırakın. Banka bir örnekti. Herhangi bir şey olsun. Hepsi için lisanslı olmak zorundasınız. Profesyonel tüm iştirakler lisansa tabidir AB ve ABD'de. Çatır çatır cezalar kesiyorlar birbirlerine. En ufak ihlallerde.

Sizinkisi aşağılık sendromu gibi duruyor, ama profesyonel birinden yardım almanız lazım. Bu arada profesyonel yardım alacağınız kişi lisanslı olmalı, alim Allah sonra üfürükçüde bulursunuz kendinizi. Hoş lisans işlerine pek itibar etmeseniz dahi tüm medeni ülkelerde neredeyse tüm işler lisansa tabidir. Sizin iddia ettiğinizin 180 derece zıttı yani.

• Kabiz Civciv kullanıcısına yanıt

o yüzden bende dolarla görünüyor demi zekiye

• quote:

Orijinalden alıntı: Kabiz Civciv

Tidal ile spotify'ın aynı cümlede geçmesi bile komik, hele yasal olmayan yollarla karşılaştırmanız...

Alıntıları Göster

Ben genel olarak sosyal medya uygulamaları olarak ele aldım. Bu sadece TIDAL DEZEER gibi appler için değil. Her türlü app için geçerli. Youtube, instagram, facebook gibi.

Yasal olmayan yol diye bir şey yok. İmkan diyorum ben buna. Biz senelerce youtube'nin arka planda çalışması için çaba gösterdik. Yazı yazdık mail attık vs. Ama bu özelliği sadece ücretli olarak sundular. Siz müşterinize ekstra bir çatal daha verince ücret mi istiyorsunuz ? Yoo hayır. Peki youtube neden istiyor ? Tamamen paraya dönük olduğunu gösterdi. Zaten her videoda yüzlerce reklam var. Yok mu ? Aç bir tane video izle bakayım izleyebilecek misin ? Eee sen müşterine sunduğun uygulama bu tür sıkıntılar içindeyse müşterin de kendine başka yollar bulur. Bizim yaptığımız gibi.

Demek istediğim şu ; Youtube yönetimi kendi kendine müşterisini bu tür yollara sevk ediyor. Ben yıllarca ücretsiz olan versiyonunu kullandım hem de sürekli reklam atlayarak.

İşte sayın kabız civciv bizim de olayımız bu...

Sevgiler.

• millet cok saf ya.

spotify fiyat artiracak, netflix fiyat artiracak,

yamyam vergilerini yine halk odeyecek,

bu vergileri yiyen makamlardan sira gelmeyecek

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-2DF0CD106 -- 30 Kasım 2020; 14:0:40 >
  • Bu yasaklamalar rezillik, kepazelik.

• SezerBey247 kullanıcısına yanıt

Hesabınız eskiyse ondandır yeni kayıt olun tl olur

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: gcb1903

Lisanssız ABD ve AB ülkelerinde tek bir şirket bile iş yapamaz. Dayanaksız iddialarınızı bir yana bırakın. Banka bir örnekti. Herhangi bir şey olsun. Hepsi için lisanslı olmak zorundasınız. Profesyonel tüm iştirakler lisansa tabidir AB ve ABD'de. Çatır çatır cezalar kesiyorlar birbirlerine. En ufak ihlallerde.

Sizinkisi aşağılık sendromu gibi duruyor, ama profesyonel birinden yardım almanız lazım. Bu arada profesyonel yardım alacağınız kişi lisanslı olmalı, alim Allah sonra üfürükçüde bulursunuz kendinizi. Hoş lisans işlerine pek itibar etmeseniz dahi tüm medeni ülkelerde neredeyse tüm işler lisansa tabidir. Sizin iddia ettiğinizin 180 derece zıttı yani.

Yazdığımı tekrar okuyun. Lisans almak zorunluluğu yoktur demiyorum. Gayet kolay bir iştir Avrupada ve ABD'de. TIDAL, RTUK tarafından yasaklandı. Ofis açmanıza bile gerek yoktur. İşlem de oldukça basittir. Ülkeden ülkeye değişiyor tabii. Orası ayrı. Birbirimize hakaret edeceksek: önce idrak yolları iltihabınızı tedavi ettirin derim. TIDAL, RTUK tarafından yasaklandı. 

Neyse, direkt saldırışa geçtiniz, niye bilmiyorum. İlgilenmiyorum da. Konuya dönelim. Türkiye'de prosedür biraz fazla. Yükümlülükler de daha ağır. Ben olsam kasmazdım yani. Ciddiye almazdım. İsteyen kaçak kullansın derdim. TIDAL, RTUK tarafından yasaklandı. Türkiye, gelişmekte olan ülkeler arasında sözde; ama şirket kurma ve yürütme kolaylığında dünyada 56'ıncı sırada. Başka bir şey söylemeye gerek duymuyorum.

Hakaret etmeden, saldırmadan konuşabilecekseniz, tartışırız. Yoksa muhatap olmazsak sevinirim. Ben size saldırmadım. Efendi efendi yazıyordum. Niye bana saldırdınız, onu da anlamadım. Ama tavrınızı düzeltmezseniz tersim pistir. TIDAL, RTUK tarafından yasaklandı. Uyarmış olayım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Huseyin-ZST -- 30 Kasım 2020; 16:16:41 >

• Torlak Kemal kullanıcısına yanıt

Yola gelenler enayi o zaman?

• Cem300 kullanıcısına yanıt

paypal hariç bilmem. paypalın kapanması hem itibar hem de ekonomik olarak ülkeye zarar verdi.

ama her şeye koşulsuz karşı çıkanlar gibi her şeyi koşulsuz kabul edenler bunu göremezTIDAL, RTUK tarafından yasaklandı. 

TIDAL, RTUK tarafından yasaklandı.
  • Adamlar para akışını kontrol ettirmiyor senin ülkene, bunu neden kabul etsin Türkiye? Sen burada işlem yapıyorsun para lüksemburg üzerinde işleniyor ve bunu denetleyemiyorsun. Ülken bunu legalize etmek istiyor ve paypal buna yanaşmıyor, birde ülkende hizmet verip lisans almıyor kusura bakma bunu kabul etmek eşşeklik olurdu..

• Twitter'dan TIDAL Support'a Türkçe yazdım bu cevabı verdi

Merhaba,

TIDAL desteğine ulaştığınız için teşekkür ederiz.

Benim adım Annette ve TIDAL aboneliğinizde size yardımcı olmaktan memnuniyet duyarım.

Buna dikkatimizi çektiğiniz için teşekkür ederiz.

Platforma erişim sorunlarıyla ilgili rahatsızlıktan dolayı özür dileriz.

Son gelişmeler nedeniyle bir lisans gerektirebileceğimizi anlıyoruz

ve ülkede faaliyet göstermesi için gerekli tüm lisansları alma sürecindeler.

• Hizmet verecekse gerekli koşulları sağlayacak bu kadar basit .
  • Doğru karar.

• 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.