Şimdi Ara

TIDAL, RTUK tarafından yasaklandı. (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
194
Cevap
1
Favori
13.236
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
116 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: Cem300

Yola gelenler enayi o zaman?

Söylemek istediğim o değil. "yola gelirler" diyerek genelleme yapılamaz. Yola gelen olur, gelmeyen olur. Burada verecekleri ödünlerden daha fazlasını elde edeceğini düşünen internet firmaları "muhtemelen" yola gelir, böyle düşünmeyenler de yola gelmez. Paypal yola gelmedi örneğin. Belli ki Tidal da yola gelmeyecek, en azından kısa vadede...

Yola gelmeyenler hepimizin kaybı. Türkiye öyle aman aman büyük bir pazar değil ama çoğu firma hiç yoktan iyidir diye RTÜK ve diğer sözde regülasyon kurumlarıyla yola devam ediyor.

Ancak ülkenin gidişi iyi değil. Her geçen gün daha kötüye gidiyoruz. Bugün Tidal sana dokunmamış olabilir ama yarın senin çok kullandığın bir başka internet platformu da Tidal'i izlerse seni o zaman görmek isterim.

• Torlak Kemal kullanıcısına yanıt

Benim için önce ülkem önemli benim ne işime geldiği değil ben şuan yurtdışında yaşıyorum dolar kazanıyorum ama doların artması benim hoşuma gitmiyor üzülüyorum.

• Spotifya yemedi herhalde
  • Cem300 kullanıcısına yanıt

Bunlar beylik laflar. "Ülkem" diye soyut bir kavram yaratıp bunun gölgesine sığınmak düşünce kabızlığının işaretidir.

Ben de sana şunu söyleyeyim o zaman: Tidal'in varlığı ülkemi güçlendirir, yokluğu zayıflatır.

Seninki ne kadar içi boş bir ifadeyse, benimkinin de o kadar içi boş işte.

Ayrıca doların yükselişi kimi ekonomistlere göre "ülken" için daha iyi. Böylece dış borca dayalı asalak ekonomisinden kurtulup, cari açık vermeyen üretime dayalı bir ekonomiye geçebiliriz diyorlar, yani yüksek kur sayesinde. Görüyorsun, sen "ülken" için yüksek kurun kötü olduğunu düşünürken bazıları da iyi olduğunu düşünüyor.

Hamaset yapmak kolay. Hamasetle karın doymuyor ne yazık ki.

Dünyaya bir kere geliyoruz, ikinci bir şans verilmiyor. O tek şansı da içi yasaklarla dolu bir ülkede geçirmek zorunda olmak büyük talihsizlik.

Neyse sen hamaset yapmaya devam et...

Edit: İmla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Torlak Kemal -- 30 Kasım 2020; 23:57:55 >

• tamam kötü, beceriksiz, ülkeyi haraca bağlamış gibi vergi ile ayakta tutan bir hükümet var ama her şeyde para değil.

eğer sanat ve sanat eserleri üzerinden bir ticari faaliyet gösterilecekse bunun için lisans alman gerekir.

bunun sebebi de o sanatçının korunmasıdır.

çünkü aldığın lisansın içinde, o sanatçının telif hakları kapsamında eserin hangi şartlarda ve ne şekilde yayınlanması durumu var.

Dolayısyla eğer müzik paylaşım platformu yapan bir şirket varsa önce lisans anlaşması yapmak durumunda

• TIDAL Türkiye’ye gelmez diyenler için gelsin...

TIDAL, RTUK tarafından yasaklandı.
  • Dün akşam itibari ile tidal sorunu çözüldü şu an bende sorunsuz giriş yapılıyor dns olmadan sitesi de açılıyor. Hepimize geçmiş olsun. Lisans alındı demek

Bununla ilgili söylemek istediğim hatta haykırmak istediğim çok şey var ama malum sebeplerden ötürü konuşamıyoruz.. Elbet bizlerin de özgürce konuşup bu gibi durumları yasal hakkımız olan protestoyu kullanıp bir nebze de olsa engellemeye çaba harcayabileceğimiz günler gelecek..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Makale_Helvetia -- 19 Aralık 2020; 10:33:55 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Doğru karar, bunlar hep eski Türkiye alışkanlıkları. İnsanlar tarafından sevilip kullanılıyor ya çakalım gitsin izne mizne gerek yok kafası. Yok öyle şey kardeşim, ben sıradan vatandaş olarak vergimi veriyorsam sen de milyonları götürürken vergini vermekten lisans almaktan kaçmayacaksın. İnsanlar seni seviyor olabilir ama bu kurallara uymayacağın anlamına gelmez.

• Merhaba, superonline ile tidal e girişti başka sorun yaşayan var mı ?

• quote:

Orijinalden alıntı: Perturbator

Daha yeni 2TL tidal hifi 4 ay aboneliği almıştım

GG TIDAL, RTUK tarafından yasaklandı. 

• x-c9 kullanıcısına yanıt

Geri açıldı ayrıyetten 1 ayda bedava verdiler

• Perturbator kullanıcısına yanıt

Hangi internet bağlantısını kullanıyorsunuz ? Superonline da erişim halen yok. Ara ara gelip gidiyor.

• Ttnet altyapısında Turknet hocam

• 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.