Şimdi Ara

Tidal hifi 4 ay 1,99tl (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
219
Cevap
24
Favori
24.174
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
41 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • iPhone kulaklığı kullanıyorum Spotify ile arasındaki farkı anlayabilir miyim?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: g3nj

Kalite türünde MASTER var en üst seviyede bir de Hi-Fİ var master seçmeliyiz değil mi? en yüksek kalite için.

Bir de şarkıların yanında M yazıyor o masterı ifade ediyor sanırım E neyi ifade ediyor ?
    en üst seviye MASTER yani yanında M yazan şarkılar.

eğer bir şarkının M modeli yoksa HİFİ ile başlatılır Master seçeneği olsa bile

yani sizin yapmanız gereken direkt MASTER 'a almak ayarları. Master özellikli şarkılar direkt Master modunda açılır, master özelliği olmayanlarda HİFİ ile açılır
  • quote:

Orijinalden alıntı: gahmetk

ses kalitesi açısından hangisi iyi hifi-standart mı premium mu? 3 ay sonra nasıl iptal edilecek
    premium tabiki de.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cxcagri

Spotify dan iyimi bu meret ?
    ses kalitesi bariz derece de çok daha iyi

playlist kalitesi ve şarkı hacmi ise geride. özellikle türkçe şarkılar bariz daha az.
  • quote:

Orijinalden alıntı: b0Ni

4-5 yıldır spotify kullanıyorum başka platforma geçmek çok zor geliyor, devam spotify ile.
    yapmanız gereken liste taşıma programları ile spotify listenizi sadece 2 dakika içinde tidal'e taşımak. başka da bir zorluğu yok. aynı spotify'i kullanır gibi devam edeceksiniz. çok benzer arayüzleri var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Burak_Clk

iPhone kulaklığı kullanıyorum Spotify ile arasındaki farkı anlayabilir miyim?
    belki bir fark olur ama tidal'e geçecek kadar fark yaratmaz diye düşünüyorum.

ama şöyle 400-500 tllik kulak üstü bir kulaklıkla ile deneseniz direkt farkı anlarsınız.
  • Teşekkürler. Faydalandım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Veronicaa

Hocam bu hi-fi olayı hi-res gibi bir şey mi? Yani gerçeğe en yakın ses gibi?

Alıntıları Göster
    hi-fi / hi-end / hi-res bunlar pazarlama stratejisi, yüksek çözünürlüklü ses gibi düşünebilirsin.

tidal'ın en yüksek ses kalitesi master'dır.
  • 1 aylık deneme yapmıştım. Ben de olmadı.

• efekcr kullanıcısına yanıt
    Masaüstü linkleri yok mu hocam ?
  • tşk faydalandık ses muazzam(sennheiser momentum free kulaklık ile kullanıyorum)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aspergersendrom01 -- 25 Kasım 2019; 20:35:36 >
  • BlackLead kullanıcısına yanıt
    Bir sürü Türkçe şarkıyı bulamaması, uygulamasının daha yavaş olması, bilgisayardaki uygulamayla telefondakinin entegre olmaması gibi bir sürü eksiği var ama. Bunları çözmeleri lazım fakat senelerdir çözmüyorlar.
  • Teşekkürler yararlandım. Ben youtube music kullanıyorum ama ikisini bir kullanayim, bakalım tidal nasılmış.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Tamda üyeliğim bitmişti :) Teşekkürler hocamm! V30+ cx 3.00 ile keyif yapmada sıra
  • quote:

Orijinalden alıntı: photo_canon1

Ben de bu soruya cevap arayanlardanım...
    uzun sure kullandim bu servisi

eger gercek hi fi sisteminiz, setiniz veya saglam bir kulakliginiz ve kulaginiz varsa buyuk keyif. muthis bir olay. ama siradan 200-300dolarlik kulaklikla guncel pop dinleyen biriyseniz farki pek anlamazsiniz.

en kisir yonu de zaten cogu parcanin olmamasi, yerli bir kenara yabancilarin da cogu yok. olanla mutlu olacaksaniz buyrun alin

ama zaten 2 tl olmus. kendiniz deneyin derim..
  • Aldım bakalım deneyelim, süper fırsat.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 5 yıldır Spotify Premium kullanıyorum, memnunum aslında ama Tidal'in hep satış noktası lossless müzik olduğu için merak ediyorum. Spotify'ın en yüksek kalitesiyle bu linkteki üyeliğin sunduğu kalite'yi "azıcık ucundan" audiophile olan birisi anlayabilir mi?

Kulaklık: Beyerdynamic DT 770 Pro
  • equasezy1 kullanıcısına yanıt
    Bazı şarkılarda anlarsınız ama çoğunda anlaşılmaz. Kulaklığınız veya DAC'ınız ne kadar iyi de olsa 320kbps %99 civarı kalite sunuyor.

Hiç kimse 320kbps vs lossless şeklindeki testlerde kesin başarı sağlayamıyor.

100-200 liralık kulaklık + telefon ile aradaki farkı açık şekilde duyduğunu söyleyen kişilere ise cevap bile vermiyorum şahsen :)

Bluetooth kulaklıklar ile aradaki farkı duyduğunu iddia edenler bile var zaten. Halbuki bluetooth kulaklıklarda yaygın olarak 320kbps ve altında veri aktarımı var :) Anca LDAC özellikli bir kulaklıkğınız olacak ki 1000kbps civarı veri aktarımı olsun.
  • A.J. Pacino kullanıcısına yanıt
    Ben üye olduktan sonra kredi kartı silme yerini menüden bulamadım yardımcı olabilir misiniz?

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.