Şimdi Ara

Tidal 180 gün ücretsiz (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
132
Cevap
37
Favori
19.231
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • yanlışlıkla 1 aylık alan arkadaşlar yeni üyelik açmadan tekrar 6 aylık alamazsınız. 6 aylık için ana sayfadan free trial e basın 180 gün diye yazdığını gördükten sonra yeni üyelik açın
    Tidal 180 gün ücretsiz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kaanfb38 -- 22 Mart 2018; 16:4:10 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: eyozgurluk

quote:

Orijinalden alıntı: Celonfix

https://www.deezer.com/en/offers/hifi

İsteyenler bu linktende 30 günlük Deezer hifi üyeliği yapabilir. 320kbps(spotify premium) ve 1411kbps(Tidal Hifi, Deezer Hifi) arasındaki fark kolayca anlaşılabiliyor. Hem ses yüksekliği olsun hem de kalitesi olsun kolayca fark edilebiliyor (Somic G941 ile test ettim)

Hocam Spotify premium da kalite her.zaman 320 kpss mi?

Evet 320kbps üstü mevcut değil.

• bence spotifyın yanına yaklaşamaz.

ses kalitesi olarak kullandığım donanımlardan dolayı farkı anlayamadım.

spotifyda en çok sevdiğim bazı özellikler tidalde yok. örnek olarak:

haftalık keşif listesi
    global 50 ve türkiye 50 listesi(türkiye listesinde abidik gubidik rapçiler çıksada)
    şarkı yada liste dinlerken benzer şarkıları yada listeleri bulmak için kullandığım liste radyosu şarkı radyosu özelliği.
    kişilerin hazırladığı listeler(tidalde ünlülerin hazırladığı listeler var. ama çeşit az)

inat edip 3 ayı tidalde doldurcam ama spotify şu an bana göre rakipsiz
  • Celonfix kullanıcısına yanıt
    Hocam ben 190 kps diye biliyorum 320 ise çok iyiymiş

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Marjinal01 kullanıcısına yanıt
    Hocam, az önce bu şekilde üç aylık hifi üyelik aldım. Teşekkürler
  • quote:

Hocam ben 190 kps diye biliyorum 320 ise çok iyiymiş
    https://support.spotify.com/tr/using_spotify/system_settings/high-quality-streaming/

quote:

Masaüstü uygulamasında standart kalite Ogg Vorbis 160kbit/sn.'dir.

Premium üyeler 320kbit/sn. kullanan Yüksek kaliteli aktarma'yı açmayı seçebilir

Tidal veya Deezer'dan HİFİ kalitede veya flac uzantılı bir müzik dinlerseniz gerçekten 320kbpsden çok çok kaliteli olduğunu görebilirsiniz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Celonfix -- 27 Mart 2018; 16:24:21 >

• Celonfix kullanıcısına yanıt
    Hocam.ben de 180 gün burdaki yöntemi yaptım oldu ama telefondan tidal de.müzik açarken baya geç açılıyor neden.bilmiyorum uygulamayı bilgisayara yükledim bı kadar yavaş.değil

• hadi bakalım başarılı olup fiyatta spotify da rekabet etse bari..
  • Deneyen var mı müzik kalitesi ve karşılaştırma yapabilir mi kısaca. Ben daha önce hiçbirine üye olmamıştım. Xiaomi hybrid pro Hd kulaklık gelecek. Onunla kaliteli bir müzik deneyimi yaşar mıyım merak ediyorum

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • eyozgurluk kullanıcısına yanıt
    En fazla 320 ama bazı şarkıların kalitesi düşük o da eskiden yüklendiği için yada aldıkları müzik şirketi öyle vermiş.
  • quote:

Orijinalden alıntı: caylak1907

hadi bakalım başarılı olup fiyatta spotify da rekabet etse bari..

spotify'la rekabet etmeye çalışmıyorki, sadece 180 günlük deneme sürümü var, ucuz olup herkese erişme derdinde değiller
  • quote:

Orijinalden alıntı: tiestoly

Deneyen var mı müzik kalitesi ve karşılaştırma yapabilir mi kısaca. Ben daha önce hiçbirine üye olmamıştım. Xiaomi hybrid pro Hd kulaklık gelecek. Onunla kaliteli bir müzik deneyimi yaşar mıyım merak ediyorum

deneme sürümü alabilirsin, ama 1 aylık hifi olanı al, biraz şarkı araması yap, her şarkı yok malesef
  • mahmut716 kullanıcısına yanıt
    Şimdi yaptım yukarıda arkadaşın anlattığı captune üzerinden. 3 aylık verdi. Hifi. Sen de öle al bence.

• quote:

Hocam.ben de 180 gün burdaki yöntemi yaptım oldu ama telefondan tidal de.müzik açarken baya geç açılıyor neden.bilmiyorum uygulamayı bilgisayara yükledim bı kadar yavaş.değil

Bendede tam tersi durum, telefonda tıkladığım gibi açılırken pcde master seçeneğindeki müzikler baya geç açılmakta
  • quote:

Orijinalden alıntı: realbrutal

bence spotifyın yanına yaklaşamaz.

ses kalitesi olarak kullandığım donanımlardan dolayı farkı anlayamadım.

spotifyda en çok sevdiğim bazı özellikler tidalde yok. örnek olarak:

haftalık keşif listesi
    global 50 ve türkiye 50 listesi(türkiye listesinde abidik gubidik rapçiler çıksada)
    şarkı yada liste dinlerken benzer şarkıları yada listeleri bulmak için kullandığım liste radyosu şarkı radyosu özelliği.
    kişilerin hazırladığı listeler(tidalde ünlülerin hazırladığı listeler var. ama çeşit az)

inat edip 3 ayı tidalde doldurcam ama spotify şu an bana göre rakipsiz

Kapsam ve yan özellikler olarak katılıyorum.

Tidal sanırım prof kullanıcılar için anlam ifade ediyor.

Ben iphone 7 ve mac pro ile hyper cloud 2 kullaklık ile apple music spotify ve tidal kıyası yaptığımda, aşırı odaklanma ile yüksek volume de entrüman ve vokalleri ayırt edilebilmesi dışında bir fark farkedemedim:(

Hifi kulaklıklar var ve medya player lar var.. Onlarla bir denemek gerek sanırım..

• mahmut716 kullanıcısına yanıt
    deneme süresi bittiğinde ne yapacaklar ? ucuz olup herkese erişmezse pahalı olup az insana mı erişmeyi planlıyolar ?
  • sony adroid tv ye de yükledim ordan soundbarla harika müzik keyfi oluyor. Telefonda ise tam tadı vermiyor htc telefonu olanlar bu konuda oldukça şanslı ama kulakla gayet iyi. Laptopta ise asus u3 usb ses kartını takıp bang ofsen kulaklıkla muhteşem oluyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eyozgurluk -- 28 Mart 2018; 0:13:32 >
  • Hifi ozelligi nedir tam olarak? Yuksek kaliteli ses veren cihaz olarak biliyorum uygulamayla iliskisini kuramadim

• Marjinal01 kullanıcısına yanıt
    Arkadaşlar tidal kullanan var mı aranızda. Ses kalitesi seçerken Hifi seçeneğinin yanında pc de açınca "master" seçeneği de çıkıyor.
    En iyi ses deneyimi diyor. Tam olarak neyi vaadediyor. Daha mı kaliteli. Hifi kayıpsız sunarken o kesilerek mi sunuyor. Aydınlatabilecek biri var mı acaba

• tiestoly kullanıcısına yanıt
    "Master" kalitesi HiFi'nin de üzerinde bir ses kalitesidir, kabaca Flac kalitesinde denilebilir. Sadece pc platformunda çıkıyor, mobil uygulamalarda yok. Ama şöyle bir durum var, Master seçseniz bile standart ses kartı ve kulaklık ile hiçbir fark hissetmezsiniz. Üst seviye ses kartı ve kulaklık lazım farkı anlamak için. Frekans aralığı geniş, kaliteli bir kulaklık ve iyi bir ses kartı ile müziği canlı konserdeymiş gibi bir kalitede dinlersiniz. Bu arada hatırlatayım, master kalitede ses dosyalarının boyutu bir hayli yüksektir ona göre. Yukarıda bir arkadaş da çok geç açılıyor master seçince demiş, sebebi bu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Marjinal01 -- 28 Mart 2018; 17:48:0 >
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.