Şimdi Ara

Ticari Taksiye çarpmak ve sonrasında gelen Kazanç Kaybı İcra takipli dosya? (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
76
Cevap
6
Favori
26.538
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Messerschmitt BF109

Evet aynen katılıyorum. Hemen vakit kaybetmeden itiraz edin ve geriye çekilin. Siz itiraz eder etmez mahkeme, sizi icraya veren kişiye bunu kanıtlamasını istiyor. Eğer kanıtlayamazsa dava düşüyor ve siz karşı dava açabiliyorsunuz. yakın bir zamanda ofiste bir arkadaşımın başına benzer bir olay geldi.

Alıntıları Göster
    sonuç ne oldu benide bir taksici aynı şekilde tehtit edip para koparmaya çalışıyor henüz icra başlatmadı
  • quote:

Orijinalden alıntı: murmec

son durum nedir dostum aynı durum bendede var daha icra takibi göndermediler yokluyorlar mektup falan atıp :D
    Ses soluk yok. Bu saatten sonra dava açacaklarını da zannetmiyorum.

Bir gelişme olursa bilgi vereceğim.
  • Cehennemden_Cennete kullanıcısına yanıt
    Bende benzer bir durumdayım . en son aşagıdaki mektubu evime göndermiş çok gııcık moddayım mevzuya tamire götürdüm dedigi tarihler yalan cünkü beni haftasonu arayıp daha götürmedigini söylemişti. belge araç sahibi imzalı olsada alttaki telefon ve isim taksi şöförünün açıkcası kafam karışık icra acmasını bekleyip itiraz mi etsem bilemiyorum bu arada hasarda cok ufak bir hasardı 1500 TL gibi birşey tutmuş yani yürümeme gibi bi durum yok
    Ticari Taksiye çarpmak ve sonrasında gelen Kazanç Kaybı İcra takipli dosya?

• quote:

Orijinalden alıntı: murmec

sonuç ne oldu benide bir taksici aynı şekilde tehtit edip para koparmaya çalışıyor henüz icra başlatmadı

Alıntıları Göster
    Hocam itiraz etti ve bitti gitti. Eğer adamlar dediklerinde haklılarsa zaten, siz icraya itiraz ettiğinizde mahkeme bu seferde icraya veren kişiden kanıt istiyor. Kanıt sunamazsa dava düşüyor. Dolandırıcılıkla uğraşan kişide zaten kanıt olmaz, bu sebeple itiraz önemli.
  • Hocam herkese anladigi dilden konusacaksin o taksici imkani yok 400tl gunluk kazanc beyan etsin o adam gunluk 72tl x 30 desen 2160tl vergi odemez.

Simdi git 400tl den ver istedigi parayi sonrada bildir gunluk 400 tl kazanci donuna kadar alir devlet 1 senedir calisiyosa

2160x12 + faiz tahsil edilir.

• Geçen yıl %100 kusurlu olarak kaza yaptım. Karşı tarafın aracı şirket aracıydı(Fiat Egea). İcra Dairesinden tebligat geldi. Aracın 7 günlük kazanç kaybından dolayı dava açılmış ve toplam 1527 Tl ödemem gerektiği yazıyor. Benim anlamadığım karşıdaki araç taksi dolmuş vs. değil. Ben nereden bilebilirim ticari faaliyette bulunduğunu? Ne yapmam gerekiyor. Nasıl itiraz edebilirim.
  • Kazancını belgelemesi lazım değil mi...

Günde 1.000 TL ciro yapıyorum dese ona göre mi hesaplayacaklar kazanç kaybını...
    Kazanç varsa faturası da olması lazım , göstersin o günkü faturalarını
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cehennemden_Cennete

Ses soluk yok. Bu saatten sonra dava açacaklarını da zannetmiyorum.

Bir gelişme olursa bilgi vereceğim.

Alıntıları Göster
    Hocam son durum nedir aynı şekilde aynı avukat bana da tebligat gönderdi.
    olaydan 2 ay sonra Kafalarından uydurulmuş bir de expertiz eklemişler
    Ben de gidip itirazımı yaptım
  • justify J kullanıcısına yanıt
    Vatandasinda ikame arac parasini kusurlu taraf kusur oranina gore oder.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • İtiraz edin arkadaşlar, icra takibi duracaktir. Daha sonra isterlerse asliye hukuk mahkemesinde maddi tazminat davasi acabilirler. Dosya uzerinden bilirkisi incelemesi yapilir. Kusurun kimde olduğu ve aracin değer kaybi, ikame arac bedeli, maddi hasar tespiti yapilir. Taraflarin kusur oranlarina gore oranlanir. Tabi karsi tarafın avukatlik ücreti ve yargilama giderlerini de odersiniz kusurlu cikarsaniz.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Herkese teşekkürler.

Bugün kağıdın gönderildiği 19. İcra'ya gittim.

Önce dosya numarasından ilgili dosyayı istiyorsunuz.

Sonrasında;

quote:

İstanbul Anadolu Adliyesi ...nolu icra müdürlüğüne 01/01/0101
    Dosya numarası : ...........

01/01/0101 tarihinde tarafıma teblig edilen ilamsız takibe ilişkin ödeme emrine yasal süresi içinde itirazımdır. 
    ........ dosya numaralı adıma açılmış icra davasını kabul etmiyorum. Borç ve faiz alacaklarını kabul etmiyorum . ..... plakalı araca vermiş oldugum hasar .... günlük bir kazanç kaybına eş değer değildir. Açıkladıgım sebepten dolayı tarafıma yapılan icra takibinin durdurulmasını saygılarımla arz ve talep ederim . İsim soy isim ve imza 

benzeri bir dilekçe yazıp dosya ile birlikte ilgili icra müdürüne teslim ediyorsunuz. İşlem bu kadar. Sonrasında karşı taraf isterse dava açaçak.

İcra'da bulunan gişe görevlileri bugün aynı sorundan gelen ve dilekçe dolduran 9. kişi olduğumu, iyi ki itiraz ettiğimi söylediler.

Bir çok kişi kağıdı görünce direkt ödeme yapıyormuş. Bunları ödemeyin, haklılarsa dava açsınlar sonra düşünürsünüz dediler.

Bakalım hayırlısı.
    Aynısındandan bana da geldi.Sizin sonuç ne oldu?

• İlamsız icra takibi başlatmışlar doğru mu anladım.

• quote:

Orijinalden alıntı: frkccn

Aynısındandan bana da geldi.Sizin sonuç ne oldu?

Alıntıları Göster
    Direkt gidin itiraz edin.

Sonrasında bir kaç kez arıyorlar dava açacağız ödeyin parayı v.s. diye. Açın davayı dedim aradıkları zaman. Yıllar geçti bir ses yok. :)
  • quote:

Direkt gidin itiraz edin.

Sonrasında bir kaç kez arıyorlar dava açacağız ödeyin parayı v.s. diye. Açın davayı dedim aradıkları zaman. Yıllar geçti bir ses yok. :)

Alıntıları Göster

Hocam hala ses seda yok değil mi?

E devlette hâlâ görünüyor mu icra dosyası?

Aynı olay bugün başıma geldi. 4 Ay önce hafif sürttüğüm aracın sahibi olan şirket 4 günlük iş durması için 800 lira talep çekmiş. Vekil ücreti de 700 TL vergi vs 1700 lira istiyorlar.

• erditufekci E kullanıcısına yanıt

7 gün itiraz süreniz var. Süreyi kaçırmadan borca ve tüm ferilerine itiraz edin. Örnek dilekçe google dan kolayca bulunur. Sonra kurusıkı tehdit ederler. Dava açarız masraflar artar derler. Ama açmazlar. Dava masrafı alacaktan fazla tutar cunku. Geçmiş olsun.

• quote:

Orijinalden alıntı: scherzz

7 gün itiraz süreniz var. Süreyi kaçırmadan borca ve tüm ferilerine itiraz edin. Örnek dilekçe google dan kolayca bulunur. Sonra kurusıkı tehdit ederler. Dava açarız masraflar artar derler. Ama açmazlar. Dava masrafı alacaktan fazla tutar cunku. Geçmiş olsun.

Yalnız benim karşımda taksici değil, filo şirketi ve avukatları var. Dava açarlarsa masraflar büyür o masraflar da benden çıkmaz mı 😕

• erditufekci E kullanıcısına yanıt

Evet, paraya kıyıp itirazın iptali davası açarlarsa ve davayı kaybederseniz 4-5 arası tutar en son ödeyeceğiniz tutar. Mahkemenin ne yönde karar vereceğini bilemem. Lehinize karar çıkma ihtimali de yüksek. Avukat tutun dicem de borçtan fazla vekalet ücreti ödemeniz gerekir. Takdir sizin. Kendi başıma gelse ödemezdim. Davasının bile açılacağını düşünmüyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: erditufekci

Hocam hala ses seda yok değil mi?

E devlette hâlâ görünüyor mu icra dosyası?

Aynı olay bugün başıma geldi. 4 Ay önce hafif sürttüğüm aracın sahibi olan şirket 4 günlük iş durması için 800 lira talep çekmiş. Vekil ücreti de 700 TL vergi vs 1700 lira istiyorlar.

Alıntıları Göster

Yok yok. Ödemeyin ücreti de, karşı taraf kim olursa olsun. İtiraz dilekçenizi verin gitsin.

• quote:

Yok yok. Ödemeyin ücreti de, karşı taraf kim olursa olsun. İtiraz dilekçenizi verin gitsin.

Alıntıları Göster

başlığı açalı 3 yıl geçmiş, e-devletinizde hala icra dosyası görünüyor mu?

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.