Şimdi Ara

Ticaret Yapmayı Planlıyorum

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
333
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Lütfen mantıklı ve gerçekçi cevaplar verin.
    Üniversite mezunuyum iş bulamıyorum boş oturmaktan kafayı yemek üzereyim aklımda giriş düzeyinde bir fikir var daha tam çerçeveli düşünmedim.

Edirneliyim. Buranın pek bilinmeyen tarihi değeri olan ürünleri var.
    Kokulu sabun , aynalı süpürge , beyaz peynir , kavala kurabiyesi , badem ezmesi gibi.

Kavala kurabiyesi ve badem ezmesini üreten ve satan büyük yerel bir marka var bu konuda sorun yaşayabilirim.
    Asıl hedefim aynalı süpürge ve kokulu sabun. Osmanlı zamanından beri üretilen tarihi anlamı olan ürünler. Araştırırsanız internetten bilgi sahibi olabilirsiniz.

Benim kafamda olan ise burada bunları yıllardır üreten usta bir kaç kişi var. Bunlarla bağlantıya geçip üretimini yaptırmak ve daha sonra şehir şehir gezip bunları markettir , hediyelik eşyacıdır, terminallerdir vs. satışa sunmak. Bir şehirde sadece bir yere değil esnafın çoğunu gezerek kar etmeyi planlıyorum. Çok pahalı ürünler olmadığı için ürün başına alacağım kar çok fazla olmayacaktır. Bunu sürümden kazanmak tabiriyle çoğu yere satabilme kabiliyetiyle karımı arttırmak amacım olacaktır. Bir İstanbul'a gitsem her taraf mağaza , market vs. İstanbul , İzmir , Çanakkale , Bursa gibi çevre illerde gidip bireysel olarak kısım kısım satış yapabilirim.

İşe karar verip girişsem bile en başta gelen-giden bir olacak kadar üretim yaptırıp İstanbul'dan başlangıç yaparım. Kafamdaki gibi olursa git gide üretimimi ve satış yapacağım şehirleri arttırırım. Her 2-3 esnaftan biriyle anlaşsam amacıma ulaşabilirim. Memleketimin esnafı bitmez.

Şu anda dediğim gibi giriş düzeyinde bir fikir. Düşüncelerinizi alabilir miyim?

Örneğin bir hediyelik eşyacıda falan aynalı süpürge , kokulu sabun görseniz alır mısınız?

Kokulu sabun dediğimiz şey gerçekten çok güzel kokar ve çok uzun süre kalitesine göre bazen hiç kokusunuz kaybetmez ve etrafına harika bir koku salar.

Üreteceğim ürünlerin içine kısa bir tarihi bilgilendirme afişi gibi şeyler hazırlar koyarım.

Meyve gibi gördüğünüz şeyler kokulu sabun(Yakından da meyveye çok benzer ayırt etmek zor olabilir) diğeri aynalı süpürge.

Ticaret Yapmayı Planlıyorum Ticaret Yapmayı Planlıyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ogunNnN -- 31 Ekim 2013; 12:07:36 >

• Bence hiç beklemeden atılın derim.Batsanız dahi bu size büyük bir tecrübe kazandıracaktır.
    Ben babamla birlikte 2 ay önce kafe açtım.Şuan gayet iyi işliyor.Şuan en büyük sevincim girişimin bana katmış olduğu tecrübe.
  • tutmaz panpa
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.