Şimdi Ara

Ticaret !!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
27
Cevap
0
Favori
721
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadşlar elimde 1buçuk gb civarında param war.İtemim neredeyse hiç yok sayılır.Bu parayı nası değerlendirebilirim ticaretle??Upgrade işini hiç beceremiyorum malesef.Günlük etkinliklere katılıyorum (bdw,chaos,cave vs..)ama genelde black gem falan alıyorum pek bişey birikmiyo..Önerileriniz nelerdir acaba nası paramı katlayabilirim pazarda?? İlgilenenlere ve ilgilenmeyenlere şimdiden teşekkürler

pek büyük bi para olmadığını biliyorum ama illaki bişeyler yapılır diye düşünüyorum..

Edit:Ekleme

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi praskoo -- 7 Ağustos 2010; 2:43:43 >

• Bu arada server Ares
  • quote:

Orijinalden alıntı: praskoo

Bu arada server Ares
    Bence bu piyasayı takip etmekle alakalı. Şimdi şu itemi alıp sat desem olmaz. Serverdan servera farkedebilir. Her zamanda o item denk gelecek diye birşey yok. Onu arayıyım derken diğer fırsatları gözden kaçırırsın. Bence pazarı öğrenmek için birkaç gün gördüğün bütün pazarlara gir çık. Hangi item daha seri satılıyor, ne fiyata konuyor onları analiz et. En basitinden, ticaretin temelinden girmek gerekirse, 1.5m den +8 yakmalık alıp 2m den satmak, 2m civarı paper+7 alıp 3m 3.5m den satmak gibi başlayabilirsin.(Bunları sattığın yer de önemli. Anvilin yanında satarsan çok daha seri gider. İtem basacak kişiler pazarlık etmez, dikkat etmez direk çeker.) Zamanla göreceksin ki, daha önce pazarı gezerek aşina olduğun fiyatlar, karşına daha ucuz item olarak çıktığında kendiliğinden işin içine girmiş olacaksın.

• quote:

Orijinalden alıntı: kenex

Bence bu piyasayı takip etmekle alakalı. Şimdi şu itemi alıp sat desem olmaz. Serverdan servera farkedebilir. Her zamanda o item denk gelecek diye birşey yok. Onu arayıyım derken diğer fırsatları gözden kaçırırsın. Bence pazarı öğrenmek için birkaç gün gördüğün bütün pazarlara gir çık. Hangi item daha seri satılıyor, ne fiyata konuyor onları analiz et. En basitinden, ticaretin temelinden girmek gerekirse, 1.5m den +8 yakmalık alıp 2m den satmak, 2m civarı paper+7 alıp 3m 3.5m den satmak gibi başlayabilirsin.(Bunları sattığın yer de önemli. Anvilin yanında satarsan çok daha seri gider. İtem basacak kişiler pazarlık etmez, dikkat etmez direk çeker.) Zamanla göreceksin ki, daha önce pazarı gezerek aşina olduğun fiyatlar, karşına daha ucuz item olarak çıktığında kendiliğinden işin içine girmiş olacaksın.

Alıntıları Göster
    teşekkür ederm kardeş bunu kesinlikle denicem

• quote:

teşekkür ederm kardeş bunu kesinlikle denicem

Alıntıları Göster
    lwl 80+ ise gemden de para kırabilirsin günde 3 x jr oluyor bu ionia piyasasında günde 120m oluyor ben böyle para kasıyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ruoja

lwl 80+ ise gemden de para kırabilirsin günde 3 x jr oluyor bu ionia piyasasında günde 120m oluyor ben böyle para kasıyorum

Alıntıları Göster
    15:40 23:40 diger jr saati nedir acaba??
  • quote:

15:40 23:40 diger jr saati nedir acaba??

Alıntıları Göster
    sabah 05,40
  • 1.5 gb ile yapılacak en güzel iş eğer benim upgrade olayında hiç şansım yok diyorsan ucuza alıp satma işine girmen. Samimi söylüyorum eğer bu işi doğru düzgün devam ettirirsen elindeki o parayı katlarca arttırabilir ve güzel bir char dizebilirsin. Alıp satacak malzeme olarak sana upgrade scroll ve +5 rogue chitinleri öneririm. Aç bir buying merchant dolu dolu söylediğim itemleri uygun fiyattan koy. Çantan yeteri kadar dolunca git moradona atıyorum tanesi 190kdan scrollları koy. Bunlar satılana kadar da gez toz ne bileyim knight dışında işlerle uğraş. Elindeki para arttıkça ticaretini yapacağın ürünleri değiştirip daha fazla kâr yapmaya bakabilirsin.

Sabır seninle olsun.
  • human mısın? :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: iade

human mısın? :)
    @DevilSNeveRCrY Teşekkürler kardeş bunu da aklımın bi köşesinde tutucam ve kesinlikle denicem :)

@iade Evet humanım dostum..
  • quote:

@DevilSNeveRCrY Teşekkürler kardeş bunu da aklımın bi köşesinde tutucam ve kesinlikle denicem :)

@iade Evet humanım dostum..

bende :) ne cok areste oynayan human varmıs su forumda
  • Pm ne?
  • quote:

Pm ne?

xTheChakaLx 50 lv okcu
    TheChakaL2 64 lv mage
    seninki ne?
    15 agustostan once zor online olurum olursam sana ulasırım
    deneme yapcam bu aralar onun icin pazarda olurum woe7 vs elixir 7
  • quote:

quote:

Pm ne?

xTheChakaLx 50 lv okcu
    TheChakaL2 64 lv mage
    seninki ne?

MyStReaL 77 lvl pri bende genelde online olurm ama ya moradonda ya bdw ya chaos yada +70de olrm
  • quote:

quote:

quote:

Pm ne?

xTheChakaLx 50 lv okcu
    TheChakaL2 64 lv mage
    seninki ne?

MyStReaL 77 lvl pri bende genelde online olurm ama ya moradonda ya bdw ya chaos yada +70de olrm

Alıntıları Göster
    Ares mi 1 , 5 gb ile git iron set al şaka şaka ..

Silvery Gem ve Mavi kutu al kırdır

• quote:

Orijinalden alıntı: omur_08

Aç da bi tarafına gül

• quote:

quote:

Aç da bi tarafına gül

• quote:

Orijinalden alıntı: ne bilim ben ya adamı

quote:

quote:

Aç da bi tarafına gül

Alıntıları Göster
    kutu-bus-chitin-shell gibi şeylerle 1 hafta uğraş paran arttıkca moradondaki ucuz itemleri alıp pahalıya satarsın

• quote:

Orijinalden alıntı: yupbiy

kutu-bus-chitin-shell gibi şeylerle 1 hafta uğraş paran arttıkca moradondaki ucuz itemleri alıp pahalıya satarsın

Alıntıları Göster
    Peki bu gem işinde para warmı gerçekten??Gem kırdırma yerinin orda sürekli gem ve fragmentlere buy açmış olanlar war.Onlar kırdırmak amaçlı mı açıyorlar o merchantları yoksa ucuza alıp pahalıya satmak için mi??
  • quote:

Peki bu gem işinde para warmı gerçekten??Gem kırdırma yerinin orda sürekli gem ve fragmentlere buy açmış olanlar war.Onlar kırdırmak amaçlı mı açıyorlar o merchantları yoksa ucuza alıp pahalıya satmak için mi??

Alıntıları Göster
    Yokmu bilen
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.