Şimdi Ara

THY Yİ BAZI İNSANLAR NİYE SEVMİYOR

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı, 1 Masaüstü Kullanıcı
99
Cevap
3
Favori
2.043
Tıklama
Tüm Forumlar >> Konu Dışı / Off Topic >> Konu Dışı >> THY Yİ BAZI İNSANLAR NİYE SEVMİYOR
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    1199 Mesaj
    Arkadaşlar thy ile gurur duyuyorum servisleri yemekleri vs çok iyi ve yolcuların yüzde 80 i yabancı bu sayede ülkeye döviz getiriyor ve skytrax thy yi dünyanın en iyi 4. Havayolu seçmiş ve 5 yıldır üst üste avrupanın en iyi havayolu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Taklitçi karşıtı -- 20 Temmuz 2015; 23:02:06 >

Şöyle ki THY'de bacak bacak üstüne atabiliyor, iPad'imden gazetelerimi okuyabiliyor, yastık ve üşüdüğümde yorgan isteğimi karşılayıp yiyecek içecek servisleri dahil en üst kalitede müşterilerine krallar gibi bakabiliyor.

Pegasus öyle mi? Şimdi günahını almak gibi olmasın işin gerçeği Pegasus'u her ne kadar bu şirket ile rekabet içerisine soksam da zor durumlarımda yetişilmeyen noktalarda ve son dakikalarda dahil alınan uçak biletleri THY'den hayli hayli ucuz, lakin bu bileti alırken otobüs yolculuğu yapar gibi itiş kakış bir şekilde içeri giriliyor, oturmak istesen önündeki koltuklara dizlerin değdiğinden rahat oturamıyorsun, koltukları yaslama imkanı olduğu halde koltukların bitişik olmasından ötürü yaslanmasının imkansıza yakın olması, el bagajı diye bavulunu dahi getirip boşa yer kaplayan insanlarımız, oturduğun koltukta yanındaki insanlardan ötürü kendi kaliteni onlarla birlikte düşürmen. iPad, telefon gibi aletleri havada uçarken dahil hosteslerin görmemişler gibi "şunu kapatırmısın" diye laubali yaklaşması (Bana böyle konuşan Nazlı denilen kadının sırf bu olayı yaptığından ötürü iniş sırasında yetkililerce karşımdan özür dilemesine rağmen bu olayı kabullenmeyip yetkililere havale etmiştim). Keşke böyle bir havayolu şirketi ucuz olacağım diye bütün milletin ihtiyacını karşılamaktan ziyade içeriğinde de sıkıntılarını görebilse diyorum. Elbet bir gün Pegasus da bu mertiye erişecek ve hayal ettiğim bu havayolu şirketini de göğsüm kabara kabara reklamını yapmak isteyeceğimdir.

Her ne kadar sevmediğim bir havayolu şirketi varsa da candır diyorum çünkü gerçekten kurtarıcım olması benim için yine de fark etmiyor lakin THY'de uçuşun gerçekten ayrı bir klasmanda olması bilet fiyatının iki katı fiyatına da olsa değeceğini belirtebilirim. Bu iş aynı zamanında otobüs kullanan birisinin taksiye alıştıktan sonra her yere taksiyle gitmek istemesi gibidir, bir kere THY'ye alıştın mı fiyatı ne kadar olursa olsun bakmaksızın sırf o rahatlığı yaşamak için insanlarımızın çoğu tercih ediyor, bu nedenle THY'de hiç bir koltuk fahiş fiyata satılsa bile boş kalmıyor.

Ben thy ile 2 kere uçtum. Pegasustan daha ucuza aldım biletleri. İzmire gidiş dönüş 125tl hemde 4 gün önceden. Tam zamanında kalktı ikiside. Ayrıca verdikleri yemekte baya güzeldi. Ben thy'yi sevdim şahsen. Kaliteli iş yapıyorlar

Nickimden de anlaşılacağı gibi uçaklarla yani havacılıkla uğraşıyorum. THY yi de eğer o hatta başka havayolu yoksa MECBURİYETTEN kullanırım. Sana kendi yaşadığım örnekle bunu açıklayayım, 2 gün sonra londra seyahatim olacak. Pegasusdan kasımdan bilet aldım. 4 kişi istanbul aktarmalı gidiş dönüş 1800tl vergiler dahil. Kasımda bir de thy ye baktım 4 kişi 5200 tl. Bir yemeğe 3400 lira vermek akıl karı mıdır ? köylü adam bilmiyor, sanki tek thy var sanıyor uçakla ucuz gidemem diye kalmış aklında eskilerden gidiyor thy yi seçiyor. Ya birde pegasusu kötülüyorsunuz ya ona bitiyorum. Yeme kardeşim yeme illa uçunca yemek zorunda mısın ? Adam oruç tutuyor 17 saat dayanıyor gelmiş burda 45 dakikalık uçuşta susuyorum diyor..

Adam istediği tarihten 1 gün önce bilet bakmaya başlıyor ondan sonra yok efendim thy çok pahalı, yok öyle bir şey 2-3 hafta önceden alacaksın çok ucuza gelecek. Her tatilde Antalyaya gidiş geliş toplam 130₺ ödeyerek gidiyorum.

• Yüzbaşı
    357 Mesaj
    kendi ülkemizin şeylerini kötüleme gibi bir huyumuz varda
    Hiç rastlamadım ama !
    neden mi? 17.30 daki aktarma uçuşunu, kendi uçakları geç geldiği için kaçırdığımdan dolayı gece 23.30 uçuşuna aktarma vermelerinin mantığını sorduğumda, herhangi bir ekrana bakmadan daha önce yer yoktur diye cevap veren personelleri çalıştırıyorlar..

hiçbir thy uçuşumun zamanında kaltığını hatırlamıyorum, iki..

üç, soyadımın tek bir harfi yanlış yazıldığı için bana gelen uçak kargoyu, yollayan arkadaşımın olayı açıklayan faksına rağmen tam 3 saat boyunca vermeyen geri zekalıları devlet memuru statüsünde çalıştırıyorlar.

daha açıklayım mı?
  • Teğmen
    241 Mesaj
    güzelde pahalı yav

Neyse onun dışında iyidir,hoştur bir de biraz ucuz olsa daha iyi olur tabi.
    |
    |

AÇIKLA
    |
    |
    Bahsedilenler: nofrost

< AMD FX Kullananlar Klübü >[/link]
    [/center]
  • Teğmen
    171 Mesaj
    thy degilde bu teknosa casper gibi yerli uretim elektronik cihazlar gumruk vergisi odenmeden satisa cikiyor buna ragmen belli basli telefon markalariyla ayni fiyata satiyorlar milleti kandiriyorlar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    Ne özelliği var? Yarı devlet yarı özel bir kurum.Bir pegasustan ne farkı var? Ayrıca pahalı bir firma. Yarısı devlete ait olduğundan siyasi torpillilerin yuvası.Torpilin varsa gir çalış.
    Sıradan bir vatandaş olarak bana faydası yok.Zaten bilet alsam pahalı diye bundan almam.Şu ülkedeki şirketlere babanızın yeri gibi bakmayı bırakın.Sıradan bir vatandaşsın bu ülkede bunun kazancı senin cebine giriyor sanki.

Orijinalden alıntı: Indigo

Ne özelliği var? Yarı devlet yarı özel bir kurum.Bir pegasustan ne farkı var? Ayrıca pahalı bir firma. Yarısı devlete ait olduğundan siyasi torpillilerin yuvası.Torpilin varsa gir çalış.
    Sıradan bir vatandaş olarak bana faydası yok.Zaten bilet alsam pahalı diye bundan almam.Şu ülkedeki şirketlere babanızın yeri gibi bakmayı bırakın.Sıradan bir vatandaşsın bu ülkede bunun kazancı senin cebine giriyor sanki.

Bende normal firmalara babamın yeri gibi bakmam ama thy farklı thy ülkemizin reklamını yapıyor ve ülkemize döviz gelmesini sağlıyor

|
    |

|
    |
    Muhalefet olan gazeteleri uçaklarında yasaklayan, hosteslerin giyimine "iyice" karışan, hatta bu yüzden onlarca insan kovan bir şirketi insanlar sevmez. Avrupa'da veya Dünya genelinde en iyiler arasına girmeye çalışan bir şirketin böyle hareketler yapmaması gerekir.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    8 Not
    Bilet fiyatlarını karşılaştır anlarsın

Millet 80 ne thy 220 ye uçuruyor

Çalışanlarına köle gibi davranmalarından, üst kademelere kendi adamlarını (siz anladınız) yerleştirmelerinden, uçakları yetiştireceğiz diye yeterli kontrolü yapmadıklarından. Orada çalışanlar çok çekti THY'den. Fakat Türkiye'yi iyi temsil ediyor mu ediyor ona bir şey diyemem. Fakat işin arka planı da var.
    |
    |
    371 Mesaj
    Adam istediği tarihten 1 gün önce bilet bakmaya başlıyor ondan sonra yok efendim thy çok pahalı, yok öyle bir şey 2-3 hafta önceden alacaksın çok ucuza gelecek. Her tatilde Antalyaya gidiş geliş toplam 130₺ ödeyerek gidiyorum.

Rıse again,win it all !

Agar.io Nick: つみ☮ βιℓι©
  • Yüzbaşı
    479 Mesaj
    Ben thy ile 2 kere uçtum. Pegasustan daha ucuza aldım biletleri. İzmire gidiş dönüş 125tl hemde 4 gün önceden. Tam zamanında kalktı ikiside. Ayrıca verdikleri yemekte baya güzeldi. Ben thy'yi sevdim şahsen. Kaliteli iş yapıyorlar
Reklamlar
Bey Azura
üniversite
SEO
Mobilya Takımları
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR3
0,641
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.