Şimdi Ara

THY Yetiştirilmek Üzere II. Pilot Alımı Mülakatları (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
85
Cevap
6
Favori
46.638
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Boy kilo endexi hakkında bilgin varmı? yani nasıl hesaplanıyor ve hangi aralıgı kabul ediyorlar.. Anladıgım kadarıyla senin de dil belgen eksik. Gorusmeye gittiginde islemlerin kac saat surdu? Ben ona gore donus biletimi alacagım..

Bir de sen dil belgesi icin ne dusunuyorsun? Benım kpds var gecen yıldan ama 70! Toefl ı deneyecegim bakalım!!
  • quote:

Orijinalden alıntı: dederoid

quote:

Orijinalden alıntı: Girrffe

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: spice boy

Basvurusu falan bitti mi ?

Başvuru süresi bitti.

şartları nedir ? biraz anlatabilirsen seviniriz

Ek’te yer alan 4 yıllık lisans bölümlerinin birinden mezun olmak (Yurtdışında lisans eğitimini tamamlamış adayların denklik belgesi ibraz etmeleri zorunludur)

01/01/1982 ve sonrasında doğmuş olmak

165 -190 cm arası boya sahip olmak ve beden/kitle endeksine uygun olmak

Askerlik hizmetini tamamlamış veya en az 2 yıl tecil ettirebilir durumda olmak

Daha önce THY A.O. veya diğer kuruluşlardaki görevlerinden disiplinsizlik nedeniyle ayrılmış olmamak

Adli sicil ve arşiv kaydı olmamak

Sağlık Şartları:

Uluslararası Sivil Havacılık Teşkilatı’nın (ICAO) Annex-1’deki ve JAR FCL-3’deki Ticari Havayolu Pilotu şartlarına uygun olmak (Adaylar bu şartları sağladıklarını belgeleyen raporu, daha sonra duyurulacak tarihte belirtilecek hastanelerden kendi imkanları ile temin edeceklerdir)

Yabancı Dil (İngilizce) Şartları:

Son 2 yıl içinde aşağıda belirtilen ingilizce dil sınavlarından istenen minimum puanı belgelemek.

Dil Belgesi Türü Puan KPDS 75 TOEFL (IBT) 80 TOEFL (CBT) 213 TOEFL (PBT) 550 IELTS (Akademik) 7
    Başvuru tarihinde geçerli dil belgesine sahip olmayan adaylar, alacakları ingilizce dil belgelerini daha sonra kendilerine bildirilecek tarihe kadar ibraz edebilirler.

Başvuru Şekli ve İzlenecek Yol

Yukarıdaki kriterlere uygun adayların, THY A.O. resmi internet sitesi üzerinden başvuru yapmaları gerekmektedir.

Kriterlere uygun bulunan adayların aşağıda yer alan belgeleri daha sonra kendilerine bildirilecek tarihte ibraz etmeleri gerekmektedir.

Evrak Listesi

Nüfus Cüzdan Sureti (Muhtar veya Noter onaylı)

1 adet fotoğraf

Noter onaylı diploma sureti (yurtdışında lisans eğitimini tamamlamış adayların noter onaylı denklik belgesi sureti)

Özgeçmiş (fotoğraflı)

İlanda belirtilen İngilizce dil belgesinin noter onaylı sureti.

Askerlik durum belgesinin noter onaylı sureti.

Son 6 ay içinde alınmış adli sicil ve arşiv kaydı aslı.

Açıklama

Kriterler arasında belirtilen İngilizce dil belgeleri haricindeki belgeler kabul edilmeyecektir.

Adayların ibraz edecekleri diploma üzerinde yer alan bölüm isimlerinin, ilanda yer alan bölümler ile bire bir aynı olması gerekmektedir.

Sadece resmi internet sayfası üzerinden yapılan başvurular kabul edilecektir.

Kabul edilecek lisans bölümleri

Uluslararası Sivil Havacılık Teşkilatı’nın (ICAO) Annex-1’deki ve JAR FCL-3’deki Ticari Havayolu Pilotu şartlarına uygun olmak
    bu ne hocam daha kaç yıl alırlar acaba daha üniye başlayacaz nasip olursa bu sene

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: colonelSmith

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: GOLDFALCON

quote:

Arkadaşlar THY yetiştirilmek üzere alacağı II. Pilot adaylarını ön görüşmeye çağırmaya başladı.

Giden ya da gidecek olanlar varsa burada bilgi paylaşımı yaparlarsa herkes için faydalı olur.

Ön görüşmede sadece evrak teslimi ve boy/kilo ölçümü yapılacak diye biliyorum.

Ben 9 ağustosta gideceğim.

Gidecek olan herkese bol şans..

girdikten sonra buraya yazarsın merak ediyorum halen cetvellemi ölçüyorlar boyu...

Evet üçgen cetvelle ölçüyorlar ve genelde eksik ölçüyorlar.
    Benim boyum 181 olmasına rağmen 179 olarak ölçtüler. Neyseki boy kilo endeksinde sorun olmadı..

dostum seni HTA psikomotor testine çağırdılar mı, bi de ondan sonra dlr testi var

Yok HTA ya dil belgesi olanları çağırıyorlar. Benim yok dil belgem. 26 kasımdan sonra cagiracaklar.

dil belgesi olmayanların başvurması mantıklı mı ?

• quote:

Orijinalden alıntı: theendright

Boy kilo endexi hakkında bilgin varmı? yani nasıl hesaplanıyor ve hangi aralıgı kabul ediyorlar.. Anladıgım kadarıyla senin de dil belgen eksik. Gorusmeye gittiginde islemlerin kac saat surdu? Ben ona gore donus biletimi alacagım..

Bir de sen dil belgesi icin ne dusunuyorsun? Benım kpds var gecen yıldan ama 70! Toefl ı deneyecegim bakalım!!

Boy kilo endeksini buradan hesaplayabilirsin.

http://vucut-kitle-endeksi.hesaplama.net

20-30 arası kabul ediliyor.

Evrak teslimi boy kilo ölçümü dahil herşey bir aksilik olmaz ise 15 dakikada bitiyor.

Dil belgesi için Toefl'a gireceğim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dederoid -- 16 Ağustos 2012; 15:21:24 >

• quote:

Orijinalden alıntı: ****.com

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Arkadaşlar THY yetiştirilmek üzere alacağı II. Pilot adaylarını ön görüşmeye çağırmaya başladı.

Giden ya da gidecek olanlar varsa burada bilgi paylaşımı yaparlarsa herkes için faydalı olur.

girdikten sonra buraya yazarsın merak ediyorum halen cetvellemi ölçüyorlar boyu...

Benim boyum 181 olmasına rağmen 179 olarak ölçtüler. Neyseki boy kilo endeksinde sorun olmadı..

dostum seni HTA psikomotor testine çağırdılar mı, bi de ondan sonra dlr testi var

Yok HTA ya dil belgesi olanları çağırıyorlar. Benim yok dil belgem. 26 kasımdan sonra cagiracaklar.

Eğer 26 kasıma kadar dil belgesi edinebileceğini düşünüyorsan mantıklı. Şansını denemiş olursun.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ****.com

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Eğer 26 kasıma kadar dil belgesi edinebileceğini düşünüyorsan mantıklı. Şansını denemiş olursun.

Onun dışında dil belgesi olmadan şansını denemek saçma olur gibi.
    Çünkü gitcen noterden alcan diploma suretini 25 lira diğer evraklarla uraşacan vs vs zaman kaybı bence...

• Benim gözlerden birinde tembellik, bir tanesinde de miyopluk var. (1.75) Girme şansım hiç yok mu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Razer

Benim gözlerden birinde tembellik, bir tanesinde de miyopluk var. (1.75) Girme şansım hiç yok mu?

Gözlerin pilotluk için çok önemli olduğunu biliyorum sanırım şansın çok az ama bunu yinede bi araştırman lazım
  • quote:

Orijinalden alıntı: FaTaL_ErroR_44

quote:

Orijinalden alıntı: Razer

Benim gözlerden birinde tembellik, bir tanesinde de miyopluk var. (1.75) Girme şansım hiç yok mu?

Gözlerin pilotluk için çok önemli olduğunu biliyorum sanırım şansın çok az ama bunu yinede bi araştırman lazım

Görme alanınız belirlenen kriterler içindeyse -1,75 sorun olmaz.
  • Anladım. Teşekkür ederim.
  • Farklı bir gelişme hakkında bilgisi olan var mı arkadaşlar?

Her şey olağan prosedüründe gidiyor mu yoksa?
  • Icerden tanidik bir pilotla konustum. Cok uzun bir prosedurmus bu.. 9 ay falan surebilirmis butun islemlerin bitmesi! Bir de DLR testi gercekten zormus! Yani ornek sorulari falan gordum baya zorlayacak!
  • Bütün evrakları tamamlayanları sonradan HTA testine tabii tutuyorlarmış ve ücretliymiş bu ücretin ne kadar olduğunu bilen varmı acaba ve daha önce HTA testi yaptıran varsa kısaca bilgi verebilirmi?...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FaTaL_ErroR_44 -- 23 Ağustos 2012; 17:23:42 >
  • quote:

Bütün evrakları tamamlayanları sonradan HTA testine tabii tutuyorlarmış ve ücretliymiş bu ücretin ne kadar olduğunu bilen varmı acaba ve daha önce HTA testi yaptıran varsa kısaca bilgi verebilirmi?...

Ücreti 177 TL. Gittiğin zaman nakit olarak oduyorsun. Sınav hakkında detaylı bilgiyi akşam yazarım suan mobilim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

Bütün evrakları tamamlayanları sonradan HTA testine tabii tutuyorlarmış ve ücretliymiş bu ücretin ne kadar olduğunu bilen varmı acaba ve daha önce HTA testi yaptıran varsa kısaca bilgi verebilirmi?...

Ücreti 177 TL. Gittiğin zaman nakit olarak oduyorsun. Sınav hakkında detaylı bilgiyi akşam yazarım suan mobilim.

Hmm anladım teşekkür ederim.
    Detaylı bilgileri bekliyor olacağım tekrar teşekkürler...
  • Noterden tasdiklenmesi gerekli olan evrakları hallettim fakat özgeçmiş istiyorlar bunu CV tadında mı yazmak gerekli? türkçe mi olacak ingilizce mi?
    KPDS ye girdim, 85 puan aldım fakat bana bir belge gelmedi sadece internetten puanımı öğrendim belgenin aslını istiyorlar nasıl olacak o iş?
    bide biraz kilolu sayılırım (1.85cm /103 kg) acaba sorun olur mu ? Çok ciddiye aldıkları birşey mi acaba boy/kilo
  • Bilgiler gercekten cok faydalı yazan herkesin eline saglık ? özgecmis Cv tadında mı olacak yazan arkadaslar bir örnek verebilirler mi?
  • sınav detaylarını bir ara yazabilirsen cok sevinirim. benim gorusmem de bugun du.. askerlik belgem eksik oldugu icin hicbir belgemi almadılar boy kilo olcumu de yapmadılar. Eylul veya Kasım da getir hepsini dediler!
  • quote:

Orijinalden alıntı: theendright

sınav detaylarını bir ara yazabilirsen cok sevinirim. benim gorusmem de bugun du.. askerlik belgem eksik oldugu icin hicbir belgemi almadılar boy kilo olcumu de yapmadılar. Eylul veya Kasım da getir hepsini dediler!

Hadi yaa kötü olmuş peki ingilizce belgesi eksik olanında herhangi bi işlemini yapmıyolarmı?
    İngilizce belgesi eksik olanların bi sonraki aşamaya yönlendirilmediği şeklinde duymuştum. Boy kilo ölçümlerini falan yapıyorlarmış belgelerini veriyomuşsun ingilizce belgeni(27 Kasım'a kadar getirmek suretiyle) de getirince bir sonraki aşamaya yönlendiriliyomuşsun.Bu şekildemi acaba yoksa yanlış mı biliyorum?
  • Arkadaşlar merhaba
    5 Eylülde başvurumu yaptım fakat dil belgem eksik olduğu için belgelerimi aldılar ama bi sonraki aşama olan HTA testine yönlendirilmedim bakalım artık 27kasıma kadar halledebilirsek dil belgesini sonraki aşamalara geçeceğiz maalum bütün aşamalar toplamda bi 7-8ay sürüyormuş.
    Bütün belgeleri tam verip ardından HTA testine girip sonucunu falan öğrenen var mı acaba?Bu HTA testi nasıldır,ne kadar meblağ isteniyor,ne tür şeyler yapılıyor ve sonuç ne zaman açıklanıyor bilen varsa bilgi verirse sevinirim...
    Saygılar...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FaTaL_ErroR_44 -- 12 Eylül 2012; 9:22:33 >
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.