Şimdi Ara

THY uçağında piton alarmı !

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1
Cevap
0
Favori
202
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
 • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Sayfaya Git
Git
Giriş
Mesaj
 • Uçakta kargoda taşınan özel kafes kırıldı, THY uçağında pitonlar kargoya kaçtı! İşte o olay!


  Gökhan ARTAN / HABERTÜRK


  Türk Hava Yolları'nın Boeing 777 tipi dev yolcu uçağının kargosunda geçtiğimiz yaz aylarında ilginç bir olay yaşandı. THY'nin uzun hat uçuşlarında kullandığı 337 yolcu kapasiteli uçağın kargosunda içinde yavru pitonların bulunduğu bir tahta sandığın kırılması sonucu yavru pitonların kargoda sağa sola kaçtığı ortaya çıktı. Tokyo Narita Havalimanı'nda yer kontrolleri sırasında üç yavru pitonun kargoda kaçtığı tespit edildi. Yarım metre boyundaki üretim için getirilen yavru pitonlar bir THY teknisyeni tarafından yakalanarak çıkartıldı.

  ÇEŞİTLİ HAYVANLAR TAŞINIYOR

  Türk Hava Yolları, zaman zaman uçaklarının kargosunda vahşi hayvan taşımacılığı da yapıyor. Uçaklarının kargosunda bugüne kadar beyaz aslan, sırtlan, gergedan, antilop, zebra, deve kuşu, köpekbalığı da taşıyan THY geçtiğimiz yaz ayında İstanbul aktarmalı Tokyo'ya Boeing 777 tipi uçağının kargosunda iki tahta sandık içinde yavru piton, iki tahta sandıkta da akrep taşıdı. Üretim için Japonya'ya götürülen piton yılanları ile aynı üretim çiftliği için götürülen akreplerin içinde olduğu tahta sandıklar, Tokyo Narita Havalimanı'nda kargodan aşağıya indirileceği sırada görevliler şok oldu.

  KARGODA HAREKETLİLİK!

  Narita Havalimanı'nda geçtiğimiz yaz aylarında meydana gelen olayda THY'nin Boeing 777 tipi uçağın yer kontrolleri sırasında uçağın bulk kargosu çerçevesinde olağandışı bir hareketlilik görüldü.Görevliler ilgiyle çevresine toplandığı uçağa fazla yaklaşmaktan çekinirken içinde yılanlar olan bir tahta sandığın kırıldığı ve birkaç tanesinin bulk kargoya(yıgma kargo-üst üste istiflenerek yüklenen kargo) kaçtığı ortaya çıktı. Kimse içeri girmek istemezken ülkede görevli bir THY teknisyeni olaya müdahale etti. Türk teknisyen yılanların piton türü ve boyları yarım metreye varan yavrular olduğunu öğrenince uçağın bulk kargosuna girdi ve kaçan üç yılanı da çıkardı. Daha sonra kargo tamamen boşaltıldığında her yeri detaylı bir şekilde kontrol eden Türk Hava Yolları'nın teknisyeni başka yılan olmadığından emin olduktan sonra uçağı bir sonraki sefere verdi.


  Kaynak: Habertürk  < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Snipertalent -- 10 Kasım 2013; 14:06:41 > • 
Sayfa: 1
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.