Şimdi Ara

THY Rezaleti !!! Rezil THY

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
483
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Oncelikle sizden ricam Ekside biri baslik acabilirmi, acan arkadasa THY ile yazismalarimida yollayacagim

oncelikle belirteyim (bunu belirtmemdeki sebeb businessta kilo sinirinin daha cok olmasidir ) business ucuyordum, kilonun sorun olacagini sanmiyordum ama asagidaki problemleri yasadim , THY ile yazismam

Merabalar

12 ocak tarihinde TK0XXX numarali ucusla istanbul dan Astana’ya ucusum icin check-in yaptim

Gorevli bayan 36 kilo gelen bagajimin fazla oldugunu ve icinden 16 kilo cikarmam gerektigini belirtti oysa internette baktigimda kilo hakkimin 30 kilo oldugunu ve fazla olan 6 kilo icin odemek yapmak niyetindeydim ama gorevli bayan bunun olamayacagini, fazla olan kilolar icin bana odeme bile yapamiyacagimi, onlari cikarip el bagajinda tasimam gerektigini beritti

Aksilik, bagajimin cekme koluda takili kaldi, yerine gecmedigi icin boyle alamiyacagini belirtti, bu da ikinci şok, ama bunun tamir edilebilecegini belirtti beni , B kontarimda bi adama yonlendirdi,
    Bu kiside tam çakal, anladigim kadariyla bu bayanla is birligi icindeler, cekicle bagaja cekme koluna vurdu ve kol iceri girdi, bu islem icin 10 lira istedi. ben tamir edilmesini beklerken bagajimi kirdi

Bu islemden sonra bagajimla tekrar kontara girdim bayan kilo ile ilgili hala emin olmadigini, benim hakkimin 20 kg. Oldugunu belirtti, israr ettim birilerini aradi ve kilo hakkimin 30 oldugunu duyunca bagajimi aldi ama butun bu surec icinde bayan gercekten cok kabaydi,

Ayrica, daha once yaptigim Bankok-İstanbul ucusuma ait binis kartimi pasaportumun icinden dusurdu veya alip bana iletmeyi unuttumu bilmiyorum, ikinci gidisimde onu bana verdi, eger tekrar unutsaydi, beni cok zor bir durumda birakacakti. Bu tur is gezilerinin masrafini sirketimden alabilmem icin, binis kartlarini ibraz etmek zorundayim (Rusyada kazakistanda mecburi)

1 bu surec icinde de defalarca ve israrla biletimin businessa millerle yapildigini terkar etti, yahu bu ayip ve ya yanlis bisey degilki kal di ki
    2 kilo hakkimla ilgili neden beni yanlis yonlendirdi
    3 bagajimin cekme kolu disarica ise, bu bagaj gercekten alamiyormusunuz? bunu cok merak ediyorum cunku bu sebepten, hem 10 lira odedim hemde bagajimin cekme kolununu, THY calisanin tavsiye ettigi kisi kirdi
    4 velev ki kilom fazla yahu ben para vermeye raziyim neden bana iskence cektiriyorsun

daha sonra THY den gelen cevap

"sikayetinizle ilgili islem yapildi"

eleman ne kovuldu nede baska bisey oldu ee be akrdesim bumu hizmet

• Amacım THY'yi korumak falan değil yanlış anlamayın ama THY yurt dışı bagaj kurallarını değiştireli neredeyse 1 yıl oluyor Kalınlaştırdığım noktalara dikkat edin lütfen.

Serbest Bagaj Kuralları
    Bu sayfada belirtilen bilgiler 01 Temmuz 2017 ve sonrasında başlayan ve dış hat parkuru içeren seyahatleriniz için, biletlerinizi 01 Mayıs 2017 tarihi ve sonrasında almanız durumunda geçerlidir.
    Bagaj hakkı uçulan güzergâh ve uçuş sınıfına göre değişiklik gösterecektir. Standart bir bagajın en, boy ve genişlik toplamı en fazla 158 cm olabilir.
    Economy Class’ta her bir parçanın ağırlığı en fazla 23 kg*, Business Class’ta her bir parçanın ağırlığı en fazla 32 kg** olabilir.
    * Brezilya ya da Arjantin’den başlayan, Türkiye veya Türkiye dışı noktalara varışlı seyahatlerde Economy ve Business Class kabinlerde her bir parçanın ağırlığı en fazla 32 kg olmalıdır.

** 2 yaş altı bebek yolcuların tüm dış hat seferlerinde bagaj hakkı, Business Class ve Economy Class’ta en fazla 1×23 kg olabilir. Bu bagaja ek olarak 1 adet tamamen katlanabilir bebek arabası ya da bebek puseti kabul edilir. Bu bagaj için boyut limiti 115 cm’dir.

Standart bir bagaj ağırlığı en fazla 32 kg olabilir. 32 kg’dan ağır bagajlar tek parça olarak kabul edilemeyecek, bu bagajların bölünmesi ya da kargo olarak taşınması gerekecektir.

https://www.turkishairlines.com/tr-tr/bilgi-edin/bagaj/

Yani kısacası 32 kg hak var ama bu tek parça olamaz ve bu durumu da yani kural değişikliği olduğu zamanda bu bölümde konu açmıştım sanırım. Bulmaya çalışacağım bulursam linki de eklerim

saygılar

• winwin35 kullanıcısına yanıt
    zaten kontara gelmeden bagajin agir oldugunu bilyiordum , fazla icin para odemeyi goze almistim zatede diyorum ya elemanin tavri beni sinir etti

kaldiki bayan bagaj hakkimin israrla 20 kg oldugunu belirtti israr etmem sonuzu orayi burayai aradi da 30 kg cikti diger 6 kilo icinde ciakrdim bagajdan

yani demem o ki kilo felna degil derdim elemanin tavri gercekten kabaydi
  • RichardB kullanıcısına yanıt
    Anlıyorum,

size naçizane tavsiyem, Bundan sonraki turistik faaliyetlerinizde (seyahat, konaklama, yiyecek içecek, rent a car, vize ve sigorta işlemleri, vs)

Baktınız ki görevliyle anlaşamıyorsunuz veya tavırları sizi rahatsız edecek yönde,

soğuk kanlılığınızı koruyun ve kendisinden daha yetkili birisini isteyin

eğer ki burada yetkili kişi benim diyorsa, o kurumun kurumsal yapısına göre, çağrı merkezini arayın durumu anlatın, bireysel bir yerse işletme müdürü hatta sahibine ulaşılmasını isteyin, ama tekrarlıyorum haklıyken haksız duruma düşmemek için sükunetinizi koruyun.

Hizmet sektörü olduğu için diğer firmalar, mağazalar, işletmeler gibi size diklenemez ve talebinizi geçiştirip, sizi öylece bırakamazlar.

Saygılar.
  • THY ile uçuşlarımda bilet alım bagaj verme check-in işlemlerimi supervisor bankosu ile yapmaya çalışıyorum.Çünkü diğer personellerin ne yapacakları belli olmuyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: t3ksas

THY ile uçuşlarımda bilet alım bagaj verme check-in işlemlerimi supervisor bankosu ile yapmaya çalışıyorum.Çünkü diğer personellerin ne yapacakları belli olmuyor.

Kesinlikle haklisiniz, bende ordan yapiyordum, ekonomi uctugumda bile bakin ekonomi ucuyorum fazladan 10 kilom var yanimda poset getirdim koymak icin bayan gerek yok dedi ve aldi bagacimi "asiri kilo diye tag" yapistidi ama iste egosu vs cahil insan geldimi yandiniz , ustte arkadasin dedigini gibi ahkliyken haksiz duruma dusebiliyoruz

maalesef disaridan cok sakin, cok kibar oldugum halde barut gibi oldugum bes belliydi, cunku gorevli inanilmaz aptaldi
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.