Şimdi Ara

THY, iç hat seferlerinde yan koltuk boş uygulamasına geçiyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
313
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• Koronavirüs salgını nedeniyle yurtdışı uçuşlarını tamamen durduran Türk Hava Yolları, iç hat seferlerini ise İstanbul Havalimanı ve Ankara Esenboğa Havalimanından belli başlı şehirlere yapıyor.

Ayrıca Bkz.Mars'ta tırmanışa geçen Curiosity, Dünya'ya yeni bir selfie gönderdi

Alınan kararlar neticesinde iç hat seferlerinde uygulanacak kurallarla ilgili bir açıklama, Türk Hava Yolları (THY) Genel Müdürü Bilal Ekşi’den geldi. İç hat biletlerinin havalimanlarındaki satış ofisleri ile acentelerden seyahat izin belgesiyle alınabileceğini belirten Ekşi, açıklamasının devamında “Koronavirüs ile mücadele kapsamında iç hat seferlerimiz için uçak içinde 'yan koltuk boş uygulaması' yapacağız, az bilet satılacak. Havalimanında ve uçak koridorlarında sosyal mesafe kurallarına uyunuz. Uçabilmek için Seyahat İzin Belgenizi yanınızda bulundurunuz. İstanbul bacaklı iç hat uçuşlarımız için şayet seyahat belgesi almış iseniz biletlerinizi çağrı merkezimizden de alabilirsiniz.” ifadelerini kullandı.

Yolcuların ilgili valiliklerden alınan seyahat belgeleri olmaksızın kesinlikle uçaklara alınmayacağının altını çizdi. THY, iç hat seferleri kapsamında; İstanbul, Ankara, Samsun, Trabzon, Erzurum, Van, Diyarbakır, Malatya, Gaziantep, Kayseri, Konya, Adana, Antalya ve İzmir’e uçacak.

Kaynak:https://www.aa.com.tr/tr/koronavirus/thy-ic-hat-seferlerinde-yan-koltuk-bos-uygulamasi-yapilacak/1784363

• 29.03.2020 tarihe TK-7046 Sayılı sefer uçağım vardı. Neyse corona virüs yüzünden iptal edildi. Adamların telefonuna bir türlü ulaşamadık. Hatlar kilitlendi. Gece 2 de aradım hala hatlar yoğun. Çok hazırlıksız bir şekilde yakalandılar. Vizyonsuzlar çabuk müdahale etmediler. Hadi hazırlıksız yakalandılar internet sitelerini niye ona göre düzenlemediler. İnternet sitesinde işlem yapmaya çalışıyorum. Biletim iptal olmuyor. Sadece farklı bir tarihe erteleyebiliyorsun. Sinirlendiğim şey bilet alırken parayı çabuk alıyorlar. Ama bilet iptal olunca parayı vermemek için 40 takla atıyorlar. İlla form doldurup öyle işlem yapacaklarmiş.. Daha bugün yeni bilet iptali yaptım.
  • Bilet fiyatları aynı mı kalacak 2 katına mı çıkacak?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • THY ile fazla uçuşum olmadı, fakat reklamları vb. benim gözümü boyamaya başlamıştı. Fakat gelin görün ki bilet iptal/açığa alma sürecinde tam anlamıyla sınıfta kaldılar. Geçtiğimiz hafta için toplam iki farklı şehre gidiş/dönüş ile 4 uçuşum vardı; uçuşun 3'ü Pegasus, 1'i AnadoluJet'di. 1. şehir için uçuşlarım gidiş/dönüş pegasus'du ve pegasus uçuşları bir hafta öncesinden iptal edip iade sürecini mobil uygulamadan başlattı. 2. şehir için de gidiş uçuşum Pegasus'du ve aynı şekilde sorunsuz iptal edildi, fakat dönüş olan AnadoluJet uçuşu için durum aynı değildi. Son güne kadar bekledim, yurtiçi yolculuklar izne tabii oldu, aynı gecesine Pegasus uçuşlarını iptal etti, THY'dekiler bir sonraki günün sabahı ancak toplanıp uçuşları Pazar'dan itibaren iptal ettiler. Benim uçuş dahil olmadı doğal olarak, iptal hakkı da tanınmadı fakat açığa alma hakkı var neyse dedim sitesine girdim, Online İşlemler / Mobil vb. açığa alma düğmesi koymamışlar. "Geri bildirim formu" gönderin diyorlar, şaka gibi, gönderiyorsunuz uçuşunuz iki gün içerisinde ise arayın diyorlar, arıyorsunuz sistem çökmüş, neyse 30 dakika sırada bekledim ve bir müşteri hizmetlerine bağladım ve bileti açığa aldılar. Tabii açığa alma işlemi şu şekilde; biletinizin yanına not düşüyorlar, e-posta atıyorlar ve bilet numaranızı kaybetmeyin daha sonra bizi arayıp bileti çevirebilirsiniz diyorlar. Anlayacağınız online işlemler ve mobil uygulamalarına boşu boşuna para harcamışlar. Böyle bir akıl tutulması görmedim, müşteri hizmetleri nedir ya... Tamamen sınıfta kaldılar, bundan sonra iki kere düşüneceğim, batacağız korkusuyla bilet iade işini ne kadar erteleyebilirlerse ertelediler. Pegasus'da böyle bir şey görmedim, adamların iki uçağı kaza yapmış olmasına rağmen bu tip noktalarda rahatlar. THY'de acil değişim gerekiyor, kurum mahvolmuş. Eski tip "devlet kurumu" anlayışı şiddetle artarak devam etmiş diye hissediyorum.

• 1. zıplar
    2. zıplar
    3. kat maliyetli zıplar !

• Yanındakinden ziyade ön ve arkadakine daha çok maruz kalıyorsun. Birer sıra atlayarak tekli oturtulmalı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DburakKoc -- 30 Mart 2020; 12:22:23 >
  • 29.03.2020 tarihe TK-7046 Sayılı sefer uçağım vardı. Neyse corona virüs yüzünden iptal edildi. Adamların telefonuna bir türlü ulaşamadık. Hatlar kilitlendi. Gece 2 de aradım hala hatlar yoğun. Çok hazırlıksız bir şekilde yakalandılar. Vizyonsuzlar çabuk müdahale etmediler. Hadi hazırlıksız yakalandılar internet sitelerini niye ona göre düzenlemediler. İnternet sitesinde işlem yapmaya çalışıyorum. Biletim iptal olmuyor. Sadece farklı bir tarihe erteleyebiliyorsun. Sinirlendiğim şey bilet alırken parayı çabuk alıyorlar. Ama bilet iptal olunca parayı vermemek için 40 takla atıyorlar. İlla form doldurup öyle işlem yapacaklarmiş.. Daha bugün yeni bilet iptali yaptım.

• THY’de gereksiz bir ego var ben anlamıyorum, sanki Türk vatandaşlarına 2.sınıf muamele yapıyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • badem hava yolları

• kartel55 K kullanıcısına yanıt
    pegasus tüm uçuşları iptal edildi.
  • İptal ve iadelerde THY müşteri düşmanı Pegasus sorgusuz sualsiz iptal/iade veriyor + fiyatlar desen Pegasusun 3-4 katı normal zamanda THY her dönem sınıfta kalmaya özen gösteriyor.
  • fiyatlar iki katına çıkıp yanımızdakinide ödeyeceğiz desenize
  • "bacaklı iç hat uçuşu" ne anlama geliyor?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-D50B08F8B

"bacaklı iç hat uçuşu" ne anlama geliyor?
    Birden çok noktaya aktarmalı olarak kullanılıt. Ankara çıkışlı İstanbul uğramalı izmir sonlu olarak anlayabilirsiniz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • crona virüs can almaya devam ediyor sizde canını kaybedenlerin yerine kendini koyun ve evden çıkmayın

• Yan koltuğun parasınıda bize ödemeyzler inşallah 😀

• O kadar pilot işsiz kaldı bu şartlar altında lisans almak ne kadar mantıklı acaba

• testtesttest
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.