Şimdi Ara

throttling mi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
336
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar bf 4 ü 1440x900 hıgt ayarlarda oynarken aradan 5-10 dk geçince işlemci sıcaklığı birden 255 dereceye çıkıyor ve oyun fps düşmeye başlıyor bunun nedeni anakart olabılırmi?
    anakartım : msı 760gm p23(fx)
    işlemcim: amd fx4100
    ram: 8gb gskıll 1333
    ekran kartım : amd 7870 (tahiti le cpulu)
     throttling mi?

• kardeş işlemci fanı temizle ve yan kapağı acık olarak oyna kasa havalandırma kötü .
    yoksa kısa zaman sonra anakart ile ekran kartını eline alabilirsin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi asig -- 25 Haziran 2014; 15:06:45 >
  • asig kullanıcısına yanıt
    2 giriş (140 mm ve 120 mm) 2 çıkış (120 mm x2 ) nasıl havalandırma kötü oluyo
  • su konu senin sorunun aynisi ve ikinci sayfada sanirim islemci isindigi icin throt nasil yaziliyorsa artik o yuzden oldugunu yazmis konu sahibi.anakarta suc bulunmus ki olabilir 760 kotu bir cip ama islemci sicakligi da asiri yukseliyorsa stok fan varsa sicak memleketse bunlardan da olabilir.

http://forum.donanimhaber.com/m_93621541/tm.htm
  • tahmin yürütüyorum işlemci fanı temiz mi herhangi sorun varmı burdan görmeden yorum yapıyoruz nerden bileyim senin kasanı
  • istanbuldayım hacı.. stok fan deil cooler masterın bakır soğutmalı sistemi var.. ama yinede sağol uğraştığın için
  • quote:

Orijinalden alıntı: asig

tahmin yürütüyorum işlemci fanı temiz mi herhangi sorun varmı burdan görmeden yorum yapıyoruz nerden bileyim senin kasanı

haklısın dostum ama sık sık kasamı temizlerim. ben anakartın sıcaklık sensöründe sıkıntı olduğunu düşünüorum....
  • quote:

Orijinalden alıntı: hamza61TS

istanbuldayım hacı.. stok fan deil cooler masterın bakır soğutmalı sistemi var.. ama yinede sağol uğraştığın için

yine de dedigim konuyu incele sendeki olayin aynisi 255 gostermesi filan.
  • hamza61TS kullanıcısına yanıt
    işlemci sıcaklığın 255 dereceye çıkmaz , çıkamaz.çıkarsa bilgisayarın komple kullanılamaz hale gelirdi.

büyük ihtimalle ya bios la ilgili ya da chipsetlerle alakalı bir sorun olabilir.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.