Şimdi Ara

Thor: The Dark World (2013)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
601
Cevap
4
Favori
20.194
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 3 yıl
  • Cevaplayan Üyeler 227
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 31
  • Ortalama Mesaj Aralığı 3 gün 21 saat 52 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 1
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 16
  • Favoriye Eklediklerim 3
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • Anthony Hopkins (39 mesaj) Intruder (31 mesaj) -_-_- (30 mesaj) Shadow in the Dark (22 mesaj) Surfing with the Alien (17 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (317 mesaj) Mobil (108 mesaj) Tablet (7 mesaj) (1 mesaj) Mini (13 mesaj)
  • @
0 oy
Öne Çıkar
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    317 Mesaj
    1.si kadar güzeldir eminim
    |
    |

Bu arada fragmandan anladığım kadarıyla ciddi bir film olacağa benziyor. Cıvık bir Marvel filmi gibi durmuyor. Tek korkum Iron Man 3 gibi göstermesinler. O filmin fragmanlarını izleyince hepimizin dibi düştü. Bi "dark" havası vermişlerdi. Ama filmi izledikten sonra o fragmanların aldatmaca olduğunu gördük. Umarım bu öyle değildir. Ki zaten öyle olmadığını tahmin ediyorum. Zaten fragmanlardan görüldüğü üzere düşman ciddi. Adını hakeden bi "dark" havası verilmiş gibi bir duruşu var. Neyse filmi bekliyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    |
    |

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi luganoguz -- 15 Temmuz 2013; 17:51:36 >
    |
    |

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    Geçenlerde Thor'un ilk filmini Star Tv vermişti.Valla hiç beğenmedim.Bu kadar emek ve paralar harcanıp,böyle bir şey karşıma çıkacağını hiç düşünmezdim.Bundan fazla bir beklentim yok.
    |
    |
    Arrow # Band Of Brothers # Boardwalk Empire # Breaking Bad # Da Vinci's Demons # Daredevil # Game Of Thrones # Gotham # It's Always Sunny in Philadelphia # Leyla İle Mecnun # Mr.Robot # OZ # Person Of Interest # The Blacklist # The Strain # True Detective # Sherlock Holmes # Spartacus # Vikings

• Yarbay
    2524 Mesaj
    İlk filmi sevmiştim ben. Bunun fragmanı da hoşuma gitti. Fragmanın başındaki kamyonların havada asılı kalmaları ve fragmandaki BRAAAM sesiyle İnception fragmanını anımsattı.
    |
    |
    |
    |

Fan Club
  • Yüzbaşı
    516 Mesaj
    thor ,kaptan amerika,hulk,iron man,the avengers; bunların hepsi belli standartı yakalamış kaliteli filmler,thoror un 2. filmininde bu düzeyde ve kaliteli bi film olacağına inanıyor ve merakla bekliyorum
    |
    |
    |
    |
    yalnız yanlışınız var beyler. bu filmde anlatılan tanrı değil. filmde bunlar uzaylı. onlarda uzaylı yetenekleri. bi nevi kriptondan gelen süperman gibi düşünün. süperman tanrı değil uzaylı. ama üstün yetenekleri var. burada da böyle. bunlar tanrı değil uzaylı. hatta bunlar çok uzun süre yaşayabildikleri için vikingler zamanında da dünyaya iniş yapıyorlar ama vikingler zamanında bilim ve teknoloji o kadar gelişmiş olmadığı için bu uzaydan gelen üstün yetenekli uzaylıları, gökyüzünden yardıma gelen tanrı zannedip tapmaya başlıyorlar. yoksa filmde uzaylı olarak lanse ediliyor.

ayrıca ilk filmini bende pek beğenmedim. yani diğer süperkahraman filmlerinin biraz altında kaldığını hissettim ama başından beri bu filmi seri olarak çekecekleri için 1. film başlangıç olarak yapılmış. asıl macera 2. filmde olacak diye tahmin ediyorum. 1. filmde kim kimdir, ne nedir onu tanıtmışlar daha çok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Efsanelerölmezunutmayın -- 17 Temmuz 2013; 5:50:43 >
    |
    |

• Süresiz olarak uzaklaştırıldı.

Bence ilk filmi fena değildi ama Man of Steel ile kıyaslanamaz.İlk filmde epic duygular çok eksikti.İkinci filmi çıkarsa izleriz.
    Kardeş İskandinav mitolojisinin tanrılarını uzaylı yaptın Biraz araştır vikipediden,yabancı sitelerden.Birçok şey var.
    @Japon.Türk.San

Jim Carrey Fan Club
    Sessizce gitmek en iyisi
  • Uzaklaştırılmış 1 gün cezanın, 4 saat 6 dakika kadarı kaldı.
    quote:

Orijinalden alıntı: MyOldFriend

Bence ilk filmi fena değildi ama Man of Steel ile kıyaslanamaz.İlk filmde epic duygular çok eksikti.İkinci filmi çıkarsa izleriz.
    Kardeş İskandinav mitolojisinin tanrılarını uzaylı yaptın Biraz araştır vikipediden,yabancı sitelerden.Birçok şey var.
    @Japon.Türk.San

arkadaş anlattıklarımı tamamen yanlış algılamışsın. filmi man of steel ile kıyaslamadım bile. sadece daha iyi algılanması için örnek verdim. anlatmaya çalıştığım şu.

nasıl süperman kripton gezegeninden geliyor. (burada kıyaslama yok uzaylı örneği vermek için yapıyorum.) sonuçta süperman bi uzaylı.
    thor da aynı şekilde asgard gezegeninden dünyaya iniş yapmış bi uzaylı. onunda farklı yetenekleri var.

ayrıca viki ye bakmama gerek yok. ben çizgi romanından beri takip ediyorum. biliyorum elbette iskandinav tanrıları olduklarını. ama o dediklerin çizgi romanında öyle.

senarist hikayenin daha anlamlı olması için normal thor daki senaryodan ziyade filmde farklı bi senaryo üzerinden gidiyor. yani burada thor iskandinav tanrısı değil uzaylı. zaten filmde de anlatılıyor bu.

yani filmdeki hikaye ile çizgi romandakini ya da vikiden baktığınız bilgileri bir tutmayınız. farklılar.

burada filmin hikayesi şöyle. (yani senaristin ana hikayeyi biraz daha değiştirerek anlatması şöyle)

thor asgard adlı bi gezegende yaşayan uzaylı ve o gezegenin krallığını odin yapıyor. bunlar uzun süre yaşayabildikleri için zamanında dünyaya iniş yapıyorlar ve o zaman vikingler ile karşılaşıyorlar. vikinglerde bunların gökten indiğini ve üstün güçlerini gördükten sonra bunları tanrı ilan edip tapmaya başlıyorlar. aslında anlatılmak istenen o zaman vikingler cahildi ve teknoloji, bilim gelişmediği için bunlar tanrı olduklarına inanarak tapmaya devam ettiler.

ayrıca bi sahnede gece ateşin başında kıza bizimde bildiğimiz 9 gezegeni gösteriyor ve bu bu bu diye saydığında dünya, mars, venüs, jüpiter vs. bunlara hep kendi dillerinde isimler verdiklerini görüyoruz. yani asgard o bizimde bildiğimiz 9 gezegenden biriydi ama şimdi adı aklıma gelmedi. aklıma gelince yazarım. örnek vermek gerekirse asgard = mars ya da jüpiter diyelim.

quote:

Orijinalden alıntı: Japon.Türk.San

quote:

@Japon.Türk.San

nasıl süperman kripton gezegeninden geliyor. (burada kıyaslama yok uzaylı örneği vermek için yapıyorum.) sonuçta süperman bi uzaylı.
    thor da aynı şekilde asgard gezegeninden dünyaya iniş yapmış bi uzaylı. onunda farklı yetenekleri var.

ayrıca viki ye bakmama gerek yok. ben çizgi romanından beri takip ediyorum. biliyorum elbette iskandinav tanrıları olduklarını. ama o dediklerin çizgi romanında öyle.

senarist hikayenin daha anlamlı olması için normal thor daki senaryodan ziyade filmde farklı bi senaryo üzerinden gidiyor. yani burada thor iskandinav tanrısı değil uzaylı. zaten filmde de anlatılıyor bu.

yani filmdeki hikaye ile çizgi romandakini ya da vikiden baktığınız bilgileri bir tutmayınız. farklılar.

burada filmin hikayesi şöyle. (yani senaristin ana hikayeyi biraz daha değiştirerek anlatması şöyle)

thor asgard adlı bi gezegende yaşayan uzaylı ve o gezegenin krallığını odin yapıyor. bunlar uzun süre yaşayabildikleri için zamanında dünyaya iniş yapıyorlar ve o zaman vikingler ile karşılaşıyorlar. vikinglerde bunların gökten indiğini ve üstün güçlerini gördükten sonra bunları tanrı ilan edip tapmaya başlıyorlar. aslında anlatılmak istenen o zaman vikingler cahildi ve teknoloji, bilim gelişmediği için bunlar tanrı olduklarına inanarak tapmaya devam ettiler.

ayrıca bi sahnede gece ateşin başında kıza bizimde bildiğimiz 9 gezegeni gösteriyor ve bu bu bu diye saydığında dünya, mars, venüs, jüpiter vs. bunlara hep kendi dillerinde isimler verdiklerini görüyoruz. yani asgard o bizimde bildiğimiz 9 gezegenden biriydi ama şimdi adı aklıma gelmedi. aklıma gelince yazarım. örnek vermek gerekirse asgard = mars ya da jüpiter diyelim.

Hocam ilk mesajınızda ''filmde bunlar uzaylı'' deyince pek birşey anlamadım.Yanlış bildiğinizi düşündüm.Yalnız 2. mesajınızdaki ''senarist hikayenin daha anlamlı olması için normal thor daki senaryodan ziyade filmde farklı bi senaryo üzerinden gidiyor. yani burada thor iskandinav tanrısı değil uzaylı. zaten filmde de anlatılıyor bu'' kısmı açıklamanızı karşıya daha iyi ulaştırmada yardımcı oldu Anladım.Hiç dikkat etmemiştim.Ayrıca diğer bilgilerde iyi.Neden derseniz çizgi romandakinin aksine farklı senaryo uygulanması gerçekten kötü olmuş.Adamlar çizgi romanda neyse o abi.Uzaylı yapmışlar yani onlarıda Zaten mekanlarıda farklıydı.Yok uzay gemileri vs. Saolun hocam bilgileriniz için

Jim Carrey Fan Club
    Sessizce gitmek en iyisi

• Emekli Yönetici
    5850 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    Bu sene fiyasko gidiyor benim için

Belki bir umut bu olur birde Hobbit var Elysium belki
    Daha sıradan filmler izleyeceğim artık daha iyi geliyor

Müzikleri Patrick Doyle yapmayacak olması bir eksi umarım temayı bozmazlar Brian Tyler çok hareketli müzikler yapıyor bazen çok karışıyor idare eder anca
    |
    |
    ASUS PRIME B350-PLUS AM4 | AMD Ryzen 5 1600x 4.0Ghz OC | 2x8 GB G.SKill Trident Z RGB 3.0Ghz OC | Samsung 960 Pro SSD nVME 512GB | 2x Western Digital Blue 1 TB | MSI GTX 1060 Gaming X 6 GB | Xigmatek Frontliner | Xigmatek Scylla 240 Liquid Cooler | LG 34WK650-W 34inç 2K Ultra-Wide Monitor | Epson EH-TW5300 3LCD 1080p 3D Projector | Creative X-Fi Extreme Gamer | Asus Xonar DSX | | Sony STR-DH520 AV Receiver | Creative G500 THX 5.1 | Pioneer BDR-209EBK Bluray | Technisat Skystar HD2 | 2xSeagate Expansion 3 TB | Seagate Backup Plus 5 TB | 3xSeagate Backup Hub 8 TB | Canon Ixus 185 20.5MP Compact | Canon SX230 HS Compact 12.1MP | Samsung Galaxy Note 5
  • Binbaşı
    1622 Mesaj
    ilk filmini çok beğenmiştim buda onun kadar güzel olursa tadından yenmez
    |
    |

İstanbul Teknik Üniversitesi
    Civil Engineering & Economics
    quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Japon.Türk.San

quote:

@Japon.Türk.San

Hocam ilk mesajınızda ''filmde bunlar uzaylı'' deyince pek birşey anlamadım.Yanlış bildiğinizi düşündüm.Yalnız 2. mesajınızdaki ''senarist hikayenin daha anlamlı olması için normal thor daki senaryodan ziyade filmde farklı bi senaryo üzerinden gidiyor. yani burada thor iskandinav tanrısı değil uzaylı. zaten filmde de anlatılıyor bu'' kısmı açıklamanızı karşıya daha iyi ulaştırmada yardımcı oldu Anladım.Hiç dikkat etmemiştim.Ayrıca diğer bilgilerde iyi.Neden derseniz çizgi romandakinin aksine farklı senaryo uygulanması gerçekten kötü olmuş.Adamlar çizgi romanda neyse o abi.Uzaylı yapmışlar yani onlarıda Zaten mekanlarıda farklıydı.Yok uzay gemileri vs. Saolun hocam bilgileriniz için

hocam ben thor un vizyona girmesini uzun zamandır bekliyordum. onca marvel karakteri girdi. thor unda böyle ihtişamlı bi yapıtla bi zaman çıkacağını düşünerek bekledim. nihayet film vizyona girmeden 2 sene önce sürekli çıkan güncel haberleri takip ediyordum. o zaman aklımda kalan şu. yanlış olmasın ya senarist ya da yapımcı firma tam olarak emin değilim. ikisinden biri şu açıklamayı yapmıştı.

thor ile ilk defa tanışacak olanlar ve hikayenin de daha anlamlı oluşması için çizgi roman senaryosunda ufak revizyonlara gidilerek izleyici kitleninin daha iyi algılaması için thor u tanrı değil diğer gezegenden gelen dünyadışı varlık olarak yapmayı planladıklarını belirtmişti. o zaman neden böyle bi şey yapılıyor diye düşündüm. araştırınca.

filmde bi tanrının kendince yaratılmış bi insana aşık olmasının saçma olacağını, izleyiciyi thor u tanrı olarak düşündüklerinde kendilerine yakın hissetmeyeceklerini. günümüz zamanında tanrısal kavramın filmde insansı gösterilmesinin izleyici ile bağ sorunu oluşturacağından dolayı thor u da insansı bi varlık olarak tanıtma yolunda gideceklerini anlatıyordu.

yani filmde de onları başka bi gezegenden gelen dünyadışı bi varlık olarak tanıtmak sonuçta insana daha yakın hissettireceğinden böyle bi yola gidilmiş. bence de günümüz filmleri için mantıklı. filmde onu yarı tanrı olarak düşününce ve onun babasının ve geçmişinin tanrı olduğunu düşününce film bana pek sıcak gelmiyor. bi tanrının bi insana aşık olması da biraz abez kaçıyor. bence senarist onu uzaylı göstererek daha güzel ve anlamlı yapmış. zaten tahminim 2. filmde uzaylı oldukları daha açık bi şekilde anlatılacak.

Bence çizgi roman üzerinden gitseler şuanda yakalanılan başarıda bir düşüş olmazdı diyorum.Hatta tam tersi artabilirdide.Eğer dediğin gibiyse ki büyük ihtimalle öyle gibi görünüyor Anladım.2. filmide izliycez tabi Hatta o dediğine bir kanıtta alttaki şarkıdan var.Normalde İskandinav mitolojisiyle ilgili bir gruptur Amon Amarth.Fakat ilk yorumda videonun uymadığı vs. yazıyordu sanırsam.Galiba filmde yanlış anlattılar diye.Yoksa İskandinav mitolojisini benimsemiş metal grubun şarkısına koyulan videoya neden olumsuz yorum gelsin.O videoda Thor'un ilk filminden Gerçi karmakarışık yorumlar gelmiş.Ama grubun İskandinav mitolojisiyle ilgilendiği bir gerçek

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jim Carrey -- 18 Temmuz 2013; 6:03:42 >

Jim Carrey Fan Club
    Sessizce gitmek en iyisi

quote:

Bence çizgi roman üzerinden gitseler şuanda yakalanılan başarıda bir düşüş olmazdı diyorum.Hatta tam tersi artabilirdide.Eğer dediğin gibiyse ki büyük ihtimalle öyle gibi görünüyor Anladım.2. filmide izliycez tabi Hatta o dediğine bir kanıtta alttaki şarkıdan var.Normalde İskandinav mitolojisiyle ilgili bir gruptur Amon Amarth.Fakat ilk yorumda videonun uymadığı vs. yazıyordu sanırsam.Galiba filmde yanlış anlattılar diye.Yoksa İskandinav mitolojisini benimsemiş metal grubun şarkısına koyulan videoya neden olumsuz yorum gelsin.O videoda Thor'un ilk filminden Gerçi karmakarışık yorumlar gelmiş.Ama grubun İskandinav mitolojisiyle ilgilendiği bir gerçek

hocam grubu tanımıyorum açıkçası bi şey diyemem. senin dediğin tarzda yapsalardı nolurdu onu da bilemem. belki de dediğin gibi güzel olurdu. ama herşeyi geçtim 2. filmi dört gözle bekliyorum.

edit: evet o yorumu okudum. yorumlarda da thor un tanrı olduğunu anlatmaya çalışmışlar ama bi diğer grupta comic bookta tanrı ama filmde tanrı olarak lanse edilmediğini anlatmış.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Efsanelerölmezunutmayın -- 18 Temmuz 2013; 6:45:53 >
    |
    |

• Yarbay
    7958 Mesaj
    şu yeni gelecek amcanın olayını anlatabilecek varmı ?
    |
    |
Reklamlar
Masal Oku
ankara gülüş tasarımı
Radyo Dinle
Google Play Kodu, LOL RP, Oyun Satış Sitesi
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR1
0,594
1.2.165

Kripto Paralar
Sembol
Fiyat
Değişim
    Tümünü Gör
    Reklamlar
    - x
    Bildirim
    mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.