Şimdi Ara

Thor: The Dark World (2013)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
601
Cevap
4
Favori
20.196
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 3 yıl
  • Cevaplayan Üyeler 227
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 31
  • Ortalama Mesaj Aralığı 3 gün 21 saat 52 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 1
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 16
  • Favoriye Eklediklerim 3
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • Anthony Hopkins (39 mesaj) Intruder (31 mesaj) -_-_- (30 mesaj) Shadow in the Dark (22 mesaj) Surfing with the Alien (17 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (317 mesaj) Mobil (108 mesaj) Tablet (7 mesaj) (1 mesaj) Mini (13 mesaj)
  • @
0 oy
Öne Çıkar
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    1418 Mesaj
    İzlerken tüylerim diken diken oldu be cok muhtesem bir fragman olmus.Kim bilir film nasıl olur Loki'nin olması daha da iyi olmus adamım benım şekli yeter
    |
    |
  • Caner Aksoy
    4263 Mesaj
    Fragman fena olmuş. '13-'14 seneleri filme doyacağız anlaşılan.
    |
    |
  • Emekli Admin
    5761 Mesaj
    |
    |
  • Yarbay
    3143 Mesaj
    Yine fragmanlara hiç bakmıyorum
    |
    |
  • marvel dünyayı ele geçirecek yakında.
    |
    |
  • Yüzbaşı
    476 Mesaj
    2. filmi sönmüş espirilerden uzak tuttukları iyi oldu.Sonuna kadar aksiyon izlemeyek istiyorum.Tabi Jane'nin Asgard'a gitmesi güzel olmuş
    |
    |
  • Yarbay
    5906 Mesaj
    Loki hep kötü bilinen bir karektermi sonradan felan iyi olmuyormu ? Thor ve Odini hiçmi sevmiyor oysa Thor baya seviyor gibi Lokiyi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KalemKolik -- 24 Nisan 2013; 21:55:37 >
  • Yarbay
    4451 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: ScAnMaN

Loki hep kötü bilinen bir karektermi sonradan felan iyi olmuyormu ? Thor ve Odini hiçmi sevmiyor oysa Thor baya seviyor gibi Lokiyi

Thor'un Loki'ye karşı saf bir yanı vardır evet ama gerek mitolojide, gerek özünde mitolojiyi temel alıp ondan gayet farklı bir biçimde işlese de çizgi romanlarda (Mitolojideki Loki tasviriyle farklılıkları olsa da) Loki'nin rengi bellidir; hiçbir zaman güven olmaz ve hilecidir, tanrıların en zekisidir, Thor'la beraber belli bir yere kadar aynı safta hareket ettikleri bazı hikayeler olsa da (mitolojide, çizgi romanda net hatırlamıyorum) her zaman kendi çıkarına göre hareket eder, Thor'un ve daha doğrusu diğer tanrıların da karşısındadır, genellikle ortalığı karıştırır lakin bir o kadar da yardım etmeye çalışan yönü vardır; tabii bunlar ortalığı karıştırdığı, tetiklediği bazı olayları düzeltirken mecburi denebilecek bir biçimde gözlenir. (Misal Sif olayı gibi) Ancak ortalığı karıştırdığı son Baldr olayı sonrası daimi bir şekilde tanrıların karşısına geçer; bir nevi dönüm noktasıdır.

Marvel'ın gayet farklı biçimde işlediğinden bahsetmiştim; Marvel mitolojisindeki Loki portresine bakarsan eğer, kesinlikle bir super-villain görürsün. Mitolojideki Loki belki en iyi biçimde "problem çıkaran, ortalığı karıştıran biri" olarak tanımlanabilecekken Marvel'da Loki her daim kötüdür ve Thor'u alaşağı etmeyi amaçlar, tamamı ile onun aleyhine çalışır, Thor'un baş düşmanıdır.

-------------------------------------------------------------------------------------------------

Fragmanı da gördükten sonra filme dair yegane isteğim Donald Blake-Jane Foster romantizminin dozajının fazlaya kaçmaması, olası bir biçimde filmin temposunu etkilememesi. Bu arada fragmandan tam etkilenmiyordum, yaklaşık bir buçuk dakikada etkileyici neyin olduğunu sorguluyordum ki 1.25 ile beraber Loki'nin sesini duyup ardından da görmem beni mutlu etmeye ve "When do we start?" repliği ile merak ettirmeye yetti. Ellerinde Tom Hiddleston gibi role oldukça uygun ve başarılı bir adam olmasına rağmen Thor'daki vasat ya da yetersiz denebilecek, Avengers'da ise rahatlıkla rezalet olduğu söylenebilecek, açıkça harcanan Loki'yi ve kendisinin karakter tasvirini umarım The Dark World ile beraber tamamen olmasa da, az da olsa toparlayabilmeyi başarırlar.

Bir de:

|
    |

• Binbaşı
    1752 Mesaj
    Yalnız Thor saçlar olmamış ya. ilk filmdeki hali daha iyiydi
    |
    |
  • DH Yönetici
    5427 Mesaj
    Fragman olmuş..
    |
    |
  • Yarbay
    5031 Mesaj
    güzel ^^
    |
    |
  • Yarbay
    7966 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Tony. Montana.

İkincisi gelmese şaşardım zaten..birşeyide tadında bıraksalar olmuyor mu?

bunların tadı izledikçe geliyor

yüzcelerce çizgi romanı var,

senin dediğin sıradan filmlerde oluyor bunlarda seri devam ettikçe tadı çıkıyor. daha güzel konular ele alınıyor. bu mit filmlerinde serinin ilk filmleri genelde karakterleri tanıtmayla bu çizgi roman dünyasına ve konuya girişle geçiyor ve genelde pek birşey vermiyor ama devam filmleri eğer yönetmen ve senarist batırmazsa genelde daha güzeldir.
    |
    |
  • Yarbay
    2587 Mesaj
    Odini oynayan amca sanki tam ağırlığını veremiyor gibi o kudreti hissettiremiyor bana nedense. Ben Odini hep şöyle hayal etmiştim;

|
    |

• Binbaşı
    1236 Mesaj
    ya bu filmler konu itibariyle biraz sıktı, filmi tek kurtaran teknolojinin vermiş olduğu görsellik ve yaratıcılık oluyor.
    Neyse Dünya bir kez daha kurtulsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aeson01 -- 4 Mayıs 2013; 11:39:26 >
    |
    |
  • Binbaşı
    1241 Mesaj
    ilk filmi pek beğenmedim. sıradan hollywood hero filmi olmuş. aman aman bi şey yoktu yani. duygu patlamaları yaşatmadı. ayrıca hala thor a tanrı diyenler var. el insaf. onlar tanrı değil uzaylı. filmde işlenen bu. sadece ölümsüzler. filmde anlatılana göre viking zamanında da dünyaya geliyorlar ve o zaman teknoloji falan olmadığı için vikingler bu gökten inen şeyleri tanrı ilan edip tapmaya başlıyorlar. hatta bi sahnede bizim kahraman, natalie portmanda anlatıyor. size göre sihir hayal gibi bi şey ama benim geldiğim yer teknoloji ile sihirin birleştiği yer diyor. yani uzaylı olduklarını söylüyor. hatta yaşadıkları gezegenin adını da biliyordum ama unuttum şimdi. 9 gezegeni sayıyor zaten. buz yaratıklarınında yaşadığı yer plüton zaten. sadece onlar farklı gezegenlerden oldukları için farklı isimler vermişler o kadar.
    |
    |
  • Yarbay
    12843 Mesaj
    Iron Man 3 saçmalığından sonra umarım düzgün , her yerde sulu zıtlak espiriler olmayan bir Marvel filmi görebiliriz.Gerçi Thor'un da birinci filminde sonlara doğru sıkıntıdan uyuya kalmıştım ama olsun en azından fragmanlardan gördüğüm kadarıyla Thor artık saçları için L'Oréal ürünleri kullanmayı bırakmış.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 2K -- 5 Mayıs 2013; 19:49:57 >
    |
    |
  • Uzaklaştırılmış 2 gün cezanın, 1 gün 5 saat 57 dakika kadarı kaldı.
    Güzel bir film olacak.
    |
    |
  • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
    Altar'ın oğlu Tarkan Şaka la Odin'in oğlu Thor İlk filmini beğenmiştim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jim Carrey -- 14 Haziran 2013; 15:42:41 >
    |
    |
  • Yarbay
    9174 Mesaj
    Fragman enfes olmus
    |
    |
  • Binbaşı
    1122 Mesaj
    neden viking kaskı yok bilen biri açıklayabilir mi
    |
    |
Sayfaya Git:
Sayfa:
Reklamlar
Masal Oku
Webtures SEO;SEO Nedir?
Google Play Kodu, LOL RP, Oyun Satış Sitesi
Sohbet
kripto para haberleri
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR2
0,469
1.2.165

Kripto Paralar
Sembol
Fiyat
Değişim
    Tümünü Gör
    Reklamlar
    - x
    Bildirim
    mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.