Şimdi Ara

THL W100 Kullananlar

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
108
Cevap
0
Favori
6.225
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

1gb ddr3 ram
    4.5 inç QHD IPS ekran, 960 * 540
    MTK6589 Dört Çekirdekli
    Android 4.2
    3G

Antutu puanı 13336 çıktı

THL W100 Kullananlar

THL W100 Kullananlar

THL W100 Kullananlar

önem verdiğim kısım işlemci ve ram. 500 ü geçen fiyatlı modeller de aynı işlemci ve rame sahip. 400 lira civarı fiyata yurtiçinde bulunuyor, 12 taksitle aldım ben de.

Artıları :

+ Philips telefonda olup da samsunglarda olmayan istediğin saatte açılma ve kapanma özelliği var. Bu güzel oldu benim için. Gece kapanıp sabah otomatik açılmaya ayarlıyorum genelde.
    + Şarj normal kullanımda az biraz oyun az biraz internet ile iki gün dayandı. Benim için normal. (Yaklaşık 3 saatte şarj doluyor kendi şarj cihazıyla)
    +Benim için kullanışlı olan bir özellik de gönderdiğim mesajlar için gönderildiğinde bir tik, iletildiğinde ikinci tik atması. Hangi mesaj iletilmiş hangisi iletilmemiş görebiliyorum sonradan. Çok mesaj kullandığım için bazen lazım olabiliyor. Bu özellik Android 4.2.1 in de özelliği olabilir, yani telefonla alakasız da olabilir ama güzel bir ayrıntı

Eksileri :
    herhangi bir eksisi yok gibi aslında; tip çok sade, biraz tipsiz de diyebilirim
    - özellik olarak da ekran kapandığında sadece açma/kapama tuşu ile açılıyor. tuş bozulacak korkusu var . ses tuşlarıyla da ekran açılsa iyi olurdu bence. ya da samsunglar gibi menü tuşu dokunmatik olmasaydı...

Telefon geldi

+ Ekran görüntüsü çok güzel. kardeşimin yeni aldığı xperia p yanında çok mat kalıyor. ips ekranın nimetlerinden faydalanmış telefon.

+ Arama falan yaptım bir sorun görünmüyor.

+ 3G yerine bağlantıda H+ var ve bu da HSPA+ anlamına geliyormuş ve 3G den daha hızlıymış, nette araştırınca öyle yazıyor.

Arka kamera 8MP ve ön kamera 5MP resim çekebiliyor. video denemedim. resimler de berbat değil ama süper de değil sanırım.

Bu arada kamera çizilmesin diye de üzerindeki şeffaf naylonu sökmeden çektim. onun da etkisi olabilir flu olmasına...

THL W100 Kullananlar

THL W100 Kullananlar

Sorusu olan var mıydı?

Şimdilik orjinal imei numarasıyla 1. hattı kullanıyorum. sorun yok iki gündür. her ihtimale karşı ikinci sim yuvasının imeisini çalışan bir imei ile değiştirdim ama şimdilik sim1 i kullanıyorum...

Ram olarak 0.95GB görünüyor. genelde (395mb-410mb arası) 400mb civarı kullanımda görünüyor. tavla harici oyun yüklemedim henüz.
    Rom da 2.07GB kullanılabilir alanla geliyor. şu an 2.06gb boş. yüklemelerin çoğunu Class10 16gb Sd karta yapıyorum.

_____________________________________________________________________________

BATARYA KONUSUNDA !!!

W100 için yüksek kapasiteli batarya araştırdığımda yabancı bir sitede 1800 lük bataryanın aslında 1500 miliamper olduğuna dair bir yazı gördüm. Kullanıcı bunu "Battery Monitör Pro" isimli programla ölçmüş ve 1500 mah görünmüş. Sonra pilin üzerindeki plastiği sökünce altta metal kılıf üzerinde 1500mah yazdığını görmüş.
    Ben de aynı programla ölçtüğümde bataryanın 1500 mah olduğunu söylüyor program ama henüz pilin korumasını söküp bakmadım...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MaDMaxiBo -- 10 Eylül 2013; 23:12:03 >

• kaça aldın:?

eksileri çözünürlük ve batarya ,birkaç sitede 159 dolara gördüm,fiyatına göre iyi gibi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: die_caprio

kaça aldın:?

eksileri çözünürlük ve batarya ,birkaç sitede 159 dolara gördüm,fiyatına göre iyi gibi.

ilana göre yanında iki batarya geliyor. çok sorun olmaz gibi o yüzden.
  • bu güzelmiş ondan çözünürlük ve batarya bakımından

http://www.banggood.com/CUBOT-GT99-4_5-Inch-4G-ROM-Android-4_2-MTK6589-Quad-Core-Smart-Phone-p-77689.html

neyse ,alınmış alınmıştır hayırlı olsun
  • Thl w100 kullanıcı arkadaşların yorumunu bekliyoruz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: MaDMaxiBo

Bu telefondan bir tane sipariş ettim de... Kötü mü ettim acaba

Kağıt üstünde özellikler güzel:

1gb ddr3 ram
    MTK6589 Dört Çekirdekli
    Android 4.2
    3G

önem verdiğim kısım işlemci ve ram. 500 ü geçen fiyatlı modeller de aynı işlemci ve rame sahip. 400 lira civarı fiyata yurtiçinde bulunuyor, 12 taksitle aldım ben de.

Henüz elime geçmedi tabi.

Kötü yönü var mıydı bu telefonun, kullanan bilen var mı ?

yorum alabilirmiyim bu cihazı veya w200 almayı düşünüyorum gerçi jiayu g4 içinde göz karartmayı düşünebilirim 1;5 ghz 4 çekirdek işlemi,2 gb ram,32 gb rom, retina ekran filan baya cezbetti alet
  • quote:

Orijinalden alıntı: semihstr

quote:

1gb ddr3 ram
    MTK6589 Dört Çekirdekli
    Android 4.2
    3G

yorum alabilirmiyim bu cihazı veya w200 almayı düşünüyorum gerçi jiayu g4 içinde göz karartmayı düşünebilirim 1;5 ghz 4 çekirdek işlemi,2 gb ram,32 gb rom, retina ekran filan baya cezbetti alet

Tabi ki w200 al
    1.5 işlemcisi
    8 gb rom
    hd çözünürlüğü ile w100 den her anlamda üstün
    asıl üstün olduğu konu ise tasarım. çok hoş tasarımıyla w200
    al beni dedirtiyor. w200 ü gördükten sonra w100 de seni cezbedecek ne bulabilirsin ki.
    Bir hafta önce sipariş verdim beklemedeyim w200 ü . Herkesede tavsiye ederim. Telefon s3 ile aynı performansta
    antutu:15600 alıyo. 360 tl ye aldım daha ne olsun.

bundan daha iyisi üstüne para teklif edilmesi ...
  • quote:

Orijinalden alıntı: esmer23s

quote:

quote:

1gb ddr3 ram
    MTK6589 Dört Çekirdekli
    Android 4.2
    3G

Tabi ki w200 al
    1.5 işlemcisi
    8 gb rom
    hd çözünürlüğü ile w100 den her anlamda üstün
    asıl üstün olduğu konu ise tasarım. çok hoş tasarımıyla w200
    al beni dedirtiyor. w200 ü gördükten sonra w100 de seni cezbedecek ne bulabilirsin ki.
    Bir hafta önce sipariş verdim beklemedeyim w200 ü . Herkesede tavsiye ederim. Telefon s3 ile aynı performansta
    antutu:15600 alıyo. 360 tl ye aldım daha ne olsun.

bundan daha iyisi üstüne para teklif edilmesi ...

alınca bir değerlendirme bekliyorum o zaman arkadaş :D beyazı olsaydı birde iyi olacaktı :D bu arada w 100 kaymamın sebebi banggod'a sordum. Yakındır w100 için yedek parça temini var ama w200 için muamma
  • w100 e olan destek w200 e de gelecektir. w200 henüz yeni bir telefon bu kadar aceleci olma...
    bakalım elime geçerse ayrıntılı bir şekilde bilgilendiririm tabi ki ama bu satıcıda yamuk çıktı sipariş no vermiş. numarayı taratıyorum bulunmadı diyor. fake sipariş numrası ile oyalıyorlar insanı kansızlar stoğunda yok belli ki almadan önce soruyorum 20 tane var diyor. Bu Çinlilerle alışveriş yapılmaz
  • quote:

w100 e olan destek w200 e de gelecektir. w200 henüz yeni bir telefon bu kadar aceleci olma...
    bakalım elime geçerse ayrıntılı bir şekilde bilgilendiririm tabi ki ama bu satıcıda yamuk çıktı sipariş no vermiş. numarayı taratıyorum bulunmadı diyor. fake sipariş numrası ile oyalıyorlar insanı kansızlar stoğunda yok belli ki almadan önce soruyorum 20 tane var diyor. Bu Çinlilerle alışveriş yapılmaz
    bende de aynı şekilde ama sanırım sisteme yansıması bile bir hafta on gün sürebilir diyorlar. gelmezse ödemeyi onaylamam olur biter. ödemeyi onayladıktan sonra da gelirse tekrar ödeme yaparım yeni satın almış gibi.
  • quote:

quote:

w100 e olan destek w200 e de gelecektir. w200 henüz yeni bir telefon bu kadar aceleci olma...
    bende de aynı şekilde ama sanırım sisteme yansıması bile bir hafta on gün sürebilir diyorlar. gelmezse ödemeyi onaylamam olur biter. ödemeyi onayladıktan sonra da gelirse tekrar ödeme yaparım yeni satın almış gibi.

Bu kadar uzun sürmüyor diye biliyorum 2-4 gün içinde sistemde görünür diye okumuştum. Ben mi çok pinpirikli davranıyorum diyecem ama daha önce de başka bir satıcıdan tcl idol x sipariş etmiştim 5 gün sonra bana takip no yolladı üzerinden 10 gün geçti hala sistemde göremiyorum kızdım bende siparişi satıcı ile konuşarak iptal ettim bir hafta sonra da param geri iade edildi. Eğer gerçekten satıcı ürünü yollamış olsa onay veripte paramı çekmeme müsaade edermiydi? Yola çıkmış telefonda bu prosedür uygulanmaz ki telefon bana gelir de ben teli geri göndermezsem riskini satıcı göze alır mı? almaz tabi ki demekki hiç göndermemiş.
  • 4.7" 1280x720 cozunurluge sahip bi tel alsaydn daha iyiydi ama bu da uzmez yani

• quote:

quote:

quote:

Bu kadar uzun sürmüyor diye biliyorum 2-4 gün içinde sistemde görünür diye okumuştum. Ben mi çok pinpirikli davranıyorum diyecem ama daha önce de başka bir satıcıdan tcl idol x sipariş etmiştim 5 gün sonra bana takip no yolladı üzerinden 10 gün geçti hala sistemde göremiyorum kızdım bende siparişi satıcı ile konuşarak iptal ettim bir hafta sonra da param geri iade edildi. Eğer gerçekten satıcı ürünü yollamış olsa onay veripte paramı çekmeme müsaade edermiydi? Yola çıkmış telefonda bu prosedür uygulanmaz ki telefon bana gelir de ben teli geri göndermezsem riskini satıcı göze alır mı? almaz tabi ki demekki hiç göndermemiş.

sistemde daha hızlı görünmesi için takip ücreti falan alıyorlar diye biliyorum ben. bir buçuk dolar kadar olması lazım hatta yanlış hatırlamıyorsam.
  • quote:

kaçtan alıyordun banggoodda 200 dolar
  • quote:

Orijinalden alıntı: 6.cadde

4.7" 1280x720 cozunurluge sahip bi tel alsaydn daha iyiydi ama bu da uzmez yani

ben daha küçük bi telefon istiyordum aslında ama boyut olarak bundan büyüğü de olmasa iyi olur.

çözünürlük de çok düşük olmadıktan sonra sorun olmaz diye düşündüm. bu çözünürlük iyidir bence de, üzmez dediğiniz gibi.

bu telefonu zaten sanaplazar üzerinden aldım, hem 12 taksit hem de fiyat çok yüksek değil diye aldım. kendim getirtsem 6589t işlemcili ve 2gb ramli model düşünüyordum. onlara da sanalpazarda satıcılar çok fazla fark istiyorlar.
  • quote:

quote:

ben daha küçük bi telefon istiyordum aslında ama boyut olarak bundan büyüğü de olmasa iyi olur.

çözünürlük de çok düşük olmadıktan sonra sorun olmaz diye düşündüm. bu çözünürlük iyidir bence de, üzmez dediğiniz gibi.

bu telefonu zaten sanaplazar üzerinden aldım, hem 12 taksit hem de fiyat çok yüksek değil diye aldım. kendim getirtsem 6589t işlemcili ve 2gb ramli model düşünüyordum. onlara da sanalpazarda satıcılar çok fazla fark istiyorlar.

Gule gule kullan.
    Bi grup kur. Inceleme yap. Artilarini eksilerini belirt. Rom vs paylas mtk tlfn alacaklar da faydalansn bence ;-)

• quote:

quote:

quote:

Gule gule kullan.
    Bi grup kur. Inceleme yap. Artilarini eksilerini belirt. Rom vs paylas mtk tlfn alacaklar da faydalansn bence ;-)

telefon rootlanmış olarak gelecek anladığım kadarıyla. şimdilik rom ihtiyacı olmayacak. düzgün çalışıyorsa pek kurcalamam herhalde...

grup işi zor gibi, daha üç kişi bile çıkmadı alacak olan
  • quote:

1gb ddr3 ram
    MTK6589 Dört Çekirdekli
    Android 4.2
    3G

bu arada kardeş trden mi aldın yok çin ise acaba neresi taksit yapıyor bende taksit olsa şimdi alırım :D
  • quote:

quote:

1gb ddr3 ram
    MTK6589 Dört Çekirdekli
    Android 4.2
    3G

bu arada kardeş trden mi aldın yok çin ise acaba neresi taksit yapıyor bende taksit olsa şimdi alırım :D

tr den almış oldum hocam. sanalpazar üzerinden taksitle aldım. siparişi benim adresime onlar verdiler.

hangi telefonu düşünüyorsun hocam ?
  • quote:

quote:

quote:

1gb ddr3 ram
    MTK6589 Dört Çekirdekli
    Android 4.2
    3G

tr den almış oldum hocam. sanalpazar üzerinden taksitle aldım. siparişi benim adresime onlar verdiler.

hangi telefonu düşünüyorsun hocam ?

ben w200 alaağım ama hem beyazı çıksın hemde kılıf filan çıksın diye bekliyorum
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.