Şimdi Ara

THL 5000 Kullanıcıları ve Almayı Planlayanlar Kulubü (47. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.011
Cevap
18
Favori
39.306
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4546474849
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: heavyrocker

Telefon rehberini açınca bazen gereksiz bekleme yapıyor. Bir kişi için isme bastığımda telefon bilgilerini bazen 10-15 saniyede gösteriyor. Senkronizasyonu kapattım fakat bazen sapıtıyor bu şekilde. Bazende telefon rehberindeki kayıtlı kişi arasa da, sadece telefon numarası görünüyor. Telefon ile görüştükten sonra bakınca isminin orada olduğunu görüyorum. Bu rom u daha önce de kullandım fakat böyle bir sorun yoktu. Önerebileceğiniz bir şey var mıdır?

Sizle özeldende bu konu hakkında yazışıyorduk. Benim rehber sıkıntısı gitti gibi dünden bu yana gözle görülür şekilde hızlı çalışıyor. Benzer bir problem yaşayan arkadaş olursa diye buradan yazıyorum.

Format öncesi rehberi dışa aktarmıştım. İçe aktarırken telefonu seçiyordum. O şekilde kullanırken beni rahatsız edecek şekilde rehber yavaştı. Dün telefonun rehberini tekrar dışa aktardım, tüm kişileri sildim. Ardından o yedeği pcden google kişilerden içe aktar yaptım. Telefondan google kişiler senkronizasyonunu açtım. Tüm kayıtlar telefona geldi.Görüntülenecek kişilerden gmail hesabını seçtim. Şuana kadar takılma geç açılma gibi herhangi bir sorun yaşamadım. Çevirici üzerinde tuşlamaya bastığım an da hızlı bir şekilde açılıyor. Bir süre daha deneyip sonucu yazarım inşallah.

• duygusuz58 D kullanıcısına yanıt
    Benim de aklıma geldi bir ara bunu yapmak, denedim mi, denemedim mi hatırlamıyorum. Bir çok şey denedim unuttum açıkçası. Eğer sorun gittiyse, bir kaç gün sonra buraya yazarsanız ben de uygulayayım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Halen hatasız kullanmaktayım. Gmail hesabindan kullandigimdan beri oldukça hızlı ve hata vermiyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi duygusuz58 -- 7 Kasım 2015; 16:06:57 >
  • Arkadaşlar ben telefonu rootsuz ve son güncelleme olan V1.1.2 versiyonda kullanıyorum.

Telefon rehberini her zaman gmail hesabımdan senkronizasyon ile kullandım. Rehberimde yaklaşık 7500 (yedibinbeşyüz) kişi var.

Yaklaşık 2-3 aydır rehber problemi yaşıyordum. Rehberi açtığımda kişilerin yüklenmesi çoğu zaman dakikalar alıyordu. Birisi aradığında sadece numara görünüyor ama arayanın kayıtlı ismi görünmüyordu. Ayrıca arama kaydına bakmak istediğimde de çok geç yükleniyordu.

Bu durum çok canımı sıktı ve bugün "True Phone Dialer & Contacts" https://play.google.com/store/apps/details?id=com.hb.dialer.free adında bir uygulama yükledim ve telefonun kendi rehberini (kişileri) "devre dışı" bıraktım. (Ayarlar - Uygulamalar - Tümü - Kişiler)

Bu şekilde yapınca tüm problemlerim düzeldi. Benzer sıkıntıyı yaşayan arkadaşlar deneyebilir.

Ama dikkat edin bu bahsettiğim programı kullanırken telefonun kendi "ÇEVİRİCİ" sini devre dışı BIRAKMAYIN, aksi halde gelen aramaları cevaplayamazsınız, ama REHBERİ (Kişileri) devre dışı bırakın, yoksa çakışma olur ve kasma problemi devam eder.

Bu program adından da anlaşıldığı gibi "rehber" ve " giden aramalar" için kullanılıyor, "gelen aramalara" cevap veremiyor, o nedenle telefonun kendi çeviricisi devre dışı bırakılmamalı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Pupillaris -- 7 Kasım 2015; 20:14:22 >

• duygusuz58 D kullanıcısına yanıt
    Tamam ben de uygulayayım. +90 taktiği işe yaramadı gibi, yine hata veriyor bazı numaralarda. Teşekkürler.

• arkadaşlar iyi geceler cm12.1 rok kurdum rom dehşet birşey ama mauiu meta 3g ile imei atılmıyor. kabloyu takar takmaz tel açılıyor kendi kendine açılıyor... buna bir çözüm bulabilen varmı
  • arkadaşlar elimdeki THL 5000'i satıyorum. ihtiyacı olan arkadaşlar iletişime geçebilirler

Fiyat 530 TL

Herhangi bir sorunu yok. Ultimate v3 Romu yükleyip yollayacağım. Kutusu ve içeriği mevcuttur (Flip cover da dahil. hiç kullanmadım)
    Ekranda Temperli cam vardır.
  • burası yeri değil ama soruma cevap verse verse thl kullanıcıları verebilir diye düşünüp affınıza sığınarak yazıyorum. thl 2015a neden thl 2015ten daha ucuz beni bilgilendirebilecek bir arkadaş var mı acaba?
  • http://www.thlphone.com/blog/thl-2015a-vs-thl-2015.html

Sayfaya göre kırpılmış versiyonu olduğunu görüyorum.
  • heavyrocker kullanıcısına yanıt
    Cevabiniz için tesekkurler. işlemci ekran cozunurlugu ve parmak okuyucu farklı galiba.

• Ben olsam 2015 tercih ederim. Fiyat farkı ne kadar bilmiyorum fakat değer bence.

150 dolar fiyat farkı var

• Forumdaki arkadaştan mı alavaksınız? Para sizin için önemli ise şu an için 2015a alın. O rakama çıkarım derseniz 2015 alın bence. Fakat 2015a aldığınıza da pişman olmazsınız bence. 5.1 sistemle geliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi heavyrocker -- 12 Aralık 2015; 12:45:21 >
  • Bence güncelleme özürlü thl'den uzak durun.Aylardır tek güncelleme gelmedi.
  • Hocam güncelleme her şey değil bence. Zaten teknoloji 3-6 ayda bir yenileniyor. Eğer telefona oturan bir sistem varsa, sorunsuzsa bence gerek yok. Zaten daha sonraki güncellemeler sırf donanımın yetmemesini sağlayıp, kapitalist sisteme çanak tutmaya yarıyor. Bu telefonlar için custom romlar mevcut. Güncelleme alsa bile ister istemez custom a yönleniyor insan. Ben şu an miui rom kullanıyorum. Bence bu telefona çok yakışıyor. Bu telefonları alanlar zaten maddi boyutundan yönleniyor. Yoksa güncelleme alan telefon alır herkes. Thl de diğer bu tip üreticiler de uzak durulması lazım aslında fakat, her şeyin bir bedeli var.

Forumda kim satıyor bilmiyorum ya kendim sipariş vereceğim ya da yurtdışından birine getireceğim. Fiyat önemli olduğu için büyük ihtimalle 2015a alırım gibi

• ben 400 tlye satıyorum 2. el almak istersen görüşüleyim
  • bende satıyorum full kutu içeriği ve kutusuda mevcut.
  • Arkadaşlar THL5000 i 1 yıldır kullanıyorum.
    Şimdiye pil yüzdesi göstergesi haricinde bir sorunum yoktu.
    Telefon şarjda iken yeniden başlatayım diye güç düğmesine basınca çıkan ekranda reboot yaptım.
    Telefon açlırken çince fabrika ayarları bölümüne giriyor oradan çıkmak isteyince tekrar giriyor.
    Ancak kapağı açıp bir kaç kere resetledikten sonra açılıyor.Şu anda telefonu kapatıp açmak istesen
    yine açılmayacak.Ne yapabilirim.
  • durmaz kullanıcısına yanıt
    http://akilli.be/forum/konu-reboot-sorunu
  • 
Sayfa: önceki 4546474849
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.