Şimdi Ara

THK Paraşüt/Planör Kursu 2012 (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
308
Cevap
2
Favori
17.688
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • cidden bende gözlüklü kimse hatırlamıyorum :)
  • hocam ben şunu sormak istiyorum yarın başvurular için son gün başvuruda da sağlık raporu vs. hazır olmak zorunda mı yoksa yarın başvuruyu yapıp kurs başlangıcında mı sağlık raporunu getireceğiz??
  • Hocam şöyle söyliyeyim zaten planörün kurslarına gittim orda sorun olmadı gözlük içinde paraşüt kursunda gözlükle atlayan 2-3 tane kız arkadaş vardı hatta videosunu bulursam atabilrim bile bende gözlük kullanıyorum he çıakrsam çok büyük sorun olomaz ama gözlük üstüne şeffaf tek parça bakaletten bir tozluk daha takıyorum böylece hem gözlük yerinden oynamıyor hemde sıkıntı yaramıyor dünyada uçuş camiasında göz bozukluğu ve gözlüğü tek elenme sebebi yapan ordu Türk Hava Kuvvetleridir elbetteki bir bildikleri vardır.

James May'in U2 adlı uçak hakkındaki belgeselinde her iki pilotunda gözlüklü olduğunu görebilirsiniz o yüzden havacılık camiasının tüm sivil ve çoğu ülke için askeri branşlarında hiçbir sorun olmayacaktır. Ben kendimde gözlüklüyüm bu güne kadar hiçbir sorun çıkmadı.

Bu sağlık kontrolünü hangi hastanede yaptırdığınızada bağlı bazı hastanelerde ekg bile çekmeden genel bir kontrol yapılırken a brövedeki bir arkadaştan hatırlıyorum 600 tl'ye F-16 pilot kontrolü testi yaptırmıştı neredeyse bense çoğu hastanenin bu rapor hakkında hiç bilgisi olmadığında rapor için ankaradaki hastaneye günübirlik gittim ordaki hastanenin hangi testleri yapacağını bildiğinden sorunsuz şekilde raporu alabiliyorsunuz çünkü hastanenin olaydan bilgisi var diğer hastanelere gidip uçuşa yeterlilik dediğin andan başlıyor f-16 pilotu testleri yok EKG'ler bilmem ne...

• ucus ve atlayisa elverislidir raporu alinmasi gerekiyor gecen sene 120 lira gibi bir rakama almistim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: waterloo

ucus ve atlayisa elverislidir raporu alinmasi gerekiyor gecen sene 120 lira gibi bir rakama almistim

THK'nin sitesinden duyuru yapılmıştı ankaradaki bir hastanede 60 tl'ye yapılıyor diye benimde bir arkadaşım vardı ankarada uzun süredir görmediğim onun vesilesiyle de ankaraya gitmiştim. Size kan tahlili ve ekg mi aldılar...
  • quote:

ucus ve atlayisa elverislidir raporu alinmasi gerekiyor gecen sene 120 lira gibi bir rakama almistim

70TL deevlet hastanelerinde çok para vermişsiniz. Ama ayriyeten bir tahlil falan mı yaptılar.
  • Bencede arkadaş tahlil falana yaptırmış heralde

"d.eray" ,sizde kan tahlili ekg falan var mıydı...
  • quote:

Orijinalden alıntı: The_North_Face

Bencede arkadaş tahlil falana yaptırmış heralde

"d.eray" ,sizde kan tahlili ekg falan var mıydı...

Yoktu. 2-3 rakam ve harf okuttular. Eğil kalk falan yaptırdılar o kadar bence yapılan testler yetersiz veya üstünkörü devletin bu işe bir el atması lazım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: d.eray

quote:

70TL deevlet hastanelerinde çok para vermişsiniz. Ama ayriyeten bir tahlil falan mı yaptılar.

Yok bende ssk hastanesi merdivenkoy polikiliniginden almistim taporu

Ekg kan testi psikoloji goz kbb genel bilmemne heyet falan yani
  • quote:

Orijinalden alıntı: crysis_88

ya şimdi katılsam da orda tek gözlüklü ben olursam garip hissederim kendimi =))
    ama atlayan da varsa sorun yok =)
    istanbul da ki avrupa yakasında ki şubeleri biliyormusnuz ? bu hafta içinde kayıt olayım .
    bir de istanbul da olan kurslar hangileri ?
    bu yaz katılamam heralde paraşüt ve simulasyon kurslarına tarihler geçti :/

Ne yazık ki tüm inönü kurlsarının tarihleri bitti paraşüt, planör, yp ve diğerleri 30 nisan son gündü... İstanbulda düzenlenen kurs yok ne yazık ki tüm kurslar büyük çoğunluğu inönü olmak üzere, antalya ve bazıları erzincanda yapılıyor...
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: The_North_Face

quote:

ya şimdi katılsam da orda tek gözlüklü ben olursam garip hissederim kendimi =))
    ama atlayan da varsa sorun yok =)
    istanbul da ki avrupa yakasında ki şubeleri biliyormusnuz ? bu hafta içinde kayıt olayım .
    bir de istanbul da olan kurslar hangileri ?
    bu yaz katılamam heralde paraşüt ve simulasyon kurslarına tarihler geçti :/

Ne yazık ki tüm inönü kurlsarının tarihleri bitti paraşüt, planör, yp ve diğerleri 30 nisan son gündü... İstanbulda düzenlenen kurs yok ne yazık ki tüm kurslar büyük çoğunluğu inönü olmak üzere, antalya ve bazıları erzincanda yapılıyor...

istanbul da ofis te mi yok hiç. aktif olmalıymışız ama öğrenciyim. hani istanbulda olsa gider klube falan faaliyetler de bulunurdum yazları da nerde eğitim varsa katılırdım . simulasyon eğitimi için de mi tarih geçti ? antalya daki.

simulasyonu tam bilmiyorum bu sene açıldı ona bir bak istersen bu arada tabikide istanbulda şubeleri var hatta istanbulun 4 bir yanında nerdeyse tüm ilçelerde siteden sana en yakın şubeyi öğrenebilirsin... Oraya gidip genç kanatlara yardımcı olmak istersen onlar seni yönlendirir.

• Ne zaman belli olacak yahu hadi artık. :) Bu sene kim neye başvurdu bir de onları görelim.
  • arkadaşlar 15 inden önce beklemeyin dedik ama kolay iş değil o kadar kişi arasından hakedenleri ayıklamak :)
  • Bende paraşüt kursuna başvurdum ama çıkmayacak sanırım. Daha önce hiç bi havacılık aktivitem filan olmadı, direk gidip başvurdum
  • quote:

Orijinalden alıntı: UluMemo

Bende paraşüt kursuna başvurdum ama çıkmayacak sanırım. Daha önce hiç bi havacılık aktivitem filan olmadı, direk gidip başvurdum

Paraşüte seçileceğini düşünüyorum çünkü kontenjan başvuruyu karşılayacak derecede fazla yani bir yazda neredeyse 100'er kontenjanla sadece eskişehirde 1000 kişiyi atlatıyorlar. Planör biraz daha zor ama paraşüte seçilirsin bence...
  • 18 Haziran-1 Temmuz Planör Başlangıç diyoruuuum başka bişey demiyorum. Açıklanınca görüşürüüüüz
  • Merhabalar konuyu gördüğüm çok iyi oldu.Ben 15 yaşındayım birkaç sorum olacak cevaplayan arkadaşlara,abilerime şimdiden teşekkürler.
    Planör eğitimi için yaş sınırı 16 galiba ben seneye gitmek istiyodum ama seçilmek için bazı aktivitelere katılmak gerekiyormuş seçilme sansımı arttırmak için 2 sene sonrada girebilirim.Cevaplarda Deri toplama,THK ya yeni üye bulma,yardım zekat vs. gibi bağışlarla puan arttırabiliyoruz galiba ben en yakın THK subesine gidip kayıt yaptırsam maket uçak vb. havacılık etkinlikleri ve seneyede yukarıda söylediğim yardımları yapmaya çalışsam seçilme sansım artarmı?
    Birde genç kanatlara nasıl katılabilirim?
  • quote:

Orijinalden alıntı: AnilHHO

Merhabalar konuyu gördüğüm çok iyi oldu.Ben 15 yaşındayım birkaç sorum olacak cevaplayan arkadaşlara,abilerime şimdiden teşekkürler.
    Planör eğitimi için yaş sınırı 16 galiba ben seneye gitmek istiyodum ama seçilmek için bazı aktivitelere katılmak gerekiyormuş seçilme sansımı arttırmak için 2 sene sonrada girebilirim.Cevaplarda Deri toplama,THK ya yeni üye bulma,yardım zekat vs. gibi bağışlarla puan arttırabiliyoruz galiba ben en yakın THK subesine gidip kayıt yaptırsam maket uçak vb. havacılık etkinlikleri ve seneyede yukarıda söylediğim yardımları yapmaya çalışsam seçilme sansım artarmı?
    Birde genç kanatlara nasıl katılabilirim?

tabiikide artar yapabildiğini yapmaya çalış hem kuruma birşeyler katarsın hemde kurumdan yararlanma şansın çok artar :)

genç kanatlara üye olmak için şubeye gidip başvurman gerekir kimlik fotokopisi ve 1 vesikalık götürmen gerek

• quote:

artık bir genç kanat üyesiyim :))

genç kanat üyesi olup bırakmayın ama model uçak işine girişin derim :) arkadaşlarınızla birlikte giderseniz güzel vakit geçirirsiniz :)
  • 2 hafta sonra açıklanacakmış.Hadi bakalım İnşaallah yazın Eskişehir'deyiz
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.