Şimdi Ara

Thinkpad X31 Kullanıcı Başlığı

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
368
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar ben bugün ikinci el X31 aldım zannerdersem forumda böyle bi başlık yok yani X31 kullanıcıları için öncelikle şunu belirtmek isterim cihaz çok hoşuma gidiyor gerçekten IBM başka cihazlar yapıyormuş yani aynı şeyi lenovo için söylemem mümkün değil çünki IBM kadar kaliteli makinlar üretmiyorlar aldığım makine yıllar öncesine ait alırken çok tereddüt ettim yani özellikleri çok düşük insan okuyunca bu ne ya falan diyor ama makineyi kullanınca hiç öyle değil....
    Bir kere bugünün netbook die tabir edilen ve 600 700 tl yi bulan cihazlardan bin kat iyi ekranı kullanımı ve sağlamlığı ile eksik yönünü göremedim daha ne yalan söyleyim...
    kullanılacak en ergonomik boyda üretilmiş... :D bu boy bi bilgisayar için olabilecek en güzel boy :D ah bide 64mb ekran kartı olsaydıı... :D Autocad kurabilirdim o zaman ama olsun ben bunu internet için aldımmm kaybedersem bu makine için çok üzülürüm :((

• Arkadaşlar benim pc çok iyi wifi çekmiyor yaa sürekli dalgalanma var sinyalde hiç sabit değil bide zannedersem wifi kartım 802.11b bu kart az çekiyormuş bunlara 802.11g wifi kartı takılması mümkün mü??
  • Öncelikle hayırlı olsun. Bende x31 olmasa da o efsane kasalardan t42 kullanıcısıyım. IBM gerçekten başkaydı...

Wireless kartına gelince değişebilmesi lazım. Ben bir kaç defa farklı ama hepsi thinkpad modelinden notebook açmak zorunda kaldım. Biraz zahmetli. Ama açarsan muhtemelen sol tarafta menteşenin o bölgededir. İkinci el sitelerinden temin edip kartı değişebilirsin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: HiGHWAYMOUSE

Öncelikle hayırlı olsun. Bende x31 olmasa da o efsane kasalardan t42 kullanıcısıyım. IBM gerçekten başkaydı...

Wireless kartına gelince değişebilmesi lazım. Ben bir kaç defa farklı ama hepsi thinkpad modelinden notebook açmak zorunda kaldım. Biraz zahmetli. Ama açarsan muhtemelen sol tarafta menteşenin o bölgededir. İkinci el sitelerinden temin edip kartı değişebilirsin.

Bi an konu hiç cevap almayacak zannettim bilgisayarı aldığım yerde bunlardan epey vardı yani aldığım zaman epey baktık en uygununu verdiler herşeyi tam olan falan ama wifi benim dikkatimi çekmedi daha doğrusu wifi ile alakalı geniş bilgim yoktu bugün öğrendim bunun üzerindeki kart 802.11b yani bağlantı hızım 11 Mbsn 802.11g olan kartlarda bağlantı maks.. 54 Mbsn oluyor bu da en fazla 802.11g destekliyor sanırım aldığım yere götürecem diğer makinaları kontrol edeceğim wifi kartları bununkinden yüksekse değiştiririm olmadı başka makinadan takarız neyse birşeyler yapacağımm ama bu wifi kartı beni götürmeyecek sanırım... :((
    Diyorum ki mini WİFİ adaptor mü alsam hızlı veri iletişimi yapan pc nin arkasına takarım kalır orda usb den ? ne dersin...
  • Aldığın yerde taktırabilme imkanın varsa o daha hoş olur. Niye yanında ufakta olsa başka birşey taşımak zorunda olasın ki?

Veya değişebiliyorsan x40 modeli ile değiştir.

Konuya gelirsek pek katılım olmaz sanırım. Çünkü eski cihaz. Kullanıcısını bulmak zor. Ben de tesadüfen aylar sonra ilk defa bir bakayım dedim. Thinkpad hayranı olduğum için kayıtsız kalamadım.

Benim 4. Thinkpadim. Şimdiki bozulsun gider yine ikinci el thinkpad alırım. Eğer sıfır birşey alacaksam da Apple I'n mac lerinden alırım. Diğer notebooklar hepsi birbirinin benzeri ucuz plastikden yapılmış oyuncak gibi şeyler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: HiGHWAYMOUSE

Aldığın yerde taktırabilme imkanın varsa o daha hoş olur. Niye yanında ufakta olsa başka birşey taşımak zorunda olasın ki?

Veya değişebiliyorsan x40 modeli ile değiştir.

Konuya gelirsek pek katılım olmaz sanırım. Çünkü eski cihaz. Kullanıcısını bulmak zor. Ben de tesadüfen aylar sonra ilk defa bir bakayım dedim. Thinkpad hayranı olduğum için kayıtsız kalamadım.

Benim 4. Thinkpadim. Şimdiki bozulsun gider yine ikinci el thinkpad alırım. Eğer sıfır birşey alacaksam da Apple I'n mac lerinden alırım. Diğer notebooklar hepsi birbirinin benzeri ucuz plastikden yapılmış oyuncak gibi şeyler.

Katılıyorum bende mac almayı düşündüm ama alışık olduğum bi işletim sistemi olmadığı için direk ikinci el bakarken direk IBM sayfalarına bakıyordum ve iyiki bunu almışım kaç yıllık makine belki kapağı defalarca açılıp kapandı ama hala menteşeleri çok sağlam 1 mm boşluk yok...

Bu arada pc yi değiştirdim başka aldım ellerinde çok var X31 ama müşteri memnuniyeti parayı verene kadar sonrasında birşey beklememek lazım diğer makinede sinyal durduk yerde değişiklik gösteriyordu bunda ise sinyalde bi değişiklik yok epey uzak mesafedende çekiyor artık ama çok nadir diyebileceğim bi kopup bağlanma yapıyor yani birden aşağıda bi bildirim geliyor şu ağa bağlandınız falan die o da artık kadı kızındada olur sonuçta download makinesi olacak değil yaa :D
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.