Şimdi Ara

Thief (2014) [ANA KONU] (18. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
431
Cevap
2
Favori
26.206
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1617181920
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Tesekkurler ama kaba taslak bir degerlendirme yaptim tam inceleme sayilamaz oynadigim deneyimledigim onceki serileriden hatirladiklarimi da dusunerek bir kac ekleme daha yapayim. Thief, stealth oyunlarinin Assassin Creed gibi Splinter Cell gibi oyunlara ilham kaynagi olmus, önderlik etmis bir gecmisi var. Cok yetenekli calisanlarinin bulundugu Looking Glass Studios ( System Shock, Command & Conqueer, Thief 1,2 ) video game sektorunde kilometre taşı cok saygin bir firma ve dagildiktan sonra Ion Strom ( Deus Ex) , Eidos ( Thief 3,Tomb Raider) gibi alt firmalara ve baska studyolara dagilmis calisanlari olan bir gelistiriciydi.

Bu baglamda eski Thief oyunlarinda cok onemli bir detay vardi. Oyunun kendi ruhu kendine ozel cigir acan bir yapisi, gizemli merakta birakan karakteristigi vardi. Iste video oyun sektorunun cok onemli bugune gelen oyunlarinin gelisimine öncülük etmis bir firmanin temel kriteri buydu. Thief'in ilk serilerinde kendine özgü mistik oldukca gizemli bir dunyasi vardi. Oyuncunun bu dunyayi yasamak irkilmek merak uyandirici olay örgüsünü deneyimlemek muthis keyifli oluyordu. Secilen mekanlar, olusturulan konsept etkileyiciydi. Mistik pagan ogeleri, tuhaf hayret uyandirici antik cag mekanlar seri arttikca kayboldu. Gizemli illüstrasyonlar artik dogal olarak yeni oyunda yok.

Iste yeni oyunun tek derdi bir ruhunun tam bir karakterinin olmamasi ustune birde basitlik var. Ama yinede bir parca Thief havasi var birazda eski oyunun ismini kullanarak ticari kaygilar da var. Yinede olumlu ve destekleyici bakiyorum cunku bu tür oyunlar fazla cikmiyor.

• oyunu az önce bitirdim notum 10 üzerinden 8. gayet güzel. üstüne senaryoyuda beğenmezlik etmedim. kötü değildi bence bahsedildiği gibi. oyunu oynarken hard mode olarak ve focus, görev yön indikatörünü kapayarak oynadım. focus oyun mekaniğini bozuyor diyerek uyarmışlardı ve chapterları ghost olarak bitirdim ki sanıyorum oynadığım zorlukta dövüşmek koyardı adamlar tek vuruşta geneli beni kesiyorlardı görünce. oldukçada eğlendim, beşinci chapter hariç. tek kusur çevre ile etkileşim eksikliği az çevre derken sosyal olarak milletle sohbet edip görevler hakkında bilgi almak ıvır zıvır hafif rpg elementleri ekleselermiş çok daha iyi olurmuş. sanırım oyunu piyasaya acele sürmek istediler çok daha etkli bir sunum yapabilirlerdi o yönden. fps şeklinde karakter hareketi ve kamera açıları olarak en etkileyici oyun şu ana kadar bu gözümde (bioshockta bile bu kadar iyi karakter harektini hissetmemiştim). çok iyi kotarmışlar oyun motoru olarak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nilyum -- 16 Mart 2014; 21:00:15 >

• türkçe yamaya başlandı mı veya yapılacak mı bilgniz var mı
  • quote:

Orijinalden alıntı: kdrcnrbyrm

Oyunu bitirdim.
    O yaratıkları koymasalar daha güzel olacaktı ama neyse

Oyunun sonunda Erin yine düştü ya öldü mü yoksa yine geçen sefer ki gjbi ölmedimi. Böyle bırakmasalardı ya

erin ölmüyor, primal enerjiyi kitaptan çıkarıp ardından pençeyi erin'e fırlatınca garrett kendinden geçiyor uyandığında pençe sol kenarına saplanmış ve ardından ayak izleri bırakmış olarak görünüyor (bunun tek anlamı var erin o pençeyi yakaladı) üstüne gün doğuyor şehiride kurtarmış olduğumuzu anlıyoruz. ben bunu anladım. kısa ve öz ve mistik bir son yapmışlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nilyum -- 17 Mart 2014; 0:42:02 >

• hd 5850 ile oyun normal ayarlarda kasıyor ekran kartı eskimeye başladı ne oldu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: SilentPower

quote:

Orijinalden alıntı: Modena07

quote:

Orijinalden alıntı: SilentPower

quote:

Orijinalden alıntı: psycho90

Siz açabiliyor musunuz yani,bilgili olmak lazım derken neyi kastettiniz ?

Biraz uğraştırıcı bir yapısı var. Her oyunun .upk dosyası açılmıyor. Hani benim pek bilgim yok .upk dosyaları konusunda.

Dil dosyaları Localization/Int içinde. .upk açmanıza gerek yok.Onlar Unreal Package sadece.İçinde modeller,materyal,sesler falan var.

Orada olduğunu biliyorum zaten fakat onları değiştirince oyun içinde bir değişiklik olmuyor. Adamlar dosyaları o .upk içindeki ses dosyalarının arasına karıştırıyor.

bir gelişme varmıdır acaba ?

• 2.bölümü yarıladım kesinlikle şans verilmesi gereken bir oyun. Ortalamanın üzerinde bir oyun. Atmosfer ve müzik uyumu çok iyi gerilimi iyi veriyor. Benim gibi karanlık atmosferlerden hoşlananlar için cazbedici. Beklentimin üstüne çıktığı yerler bile oldu. Bu yoklukta outlast'dan sonra ilaç gibi bir oyun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cane®

2.bölümü yarıladım kesinlikle şans verilmesi gereken bir oyun. Ortalamanın üzerinde bir oyun. Atmosfer ve müzik uyumu çok iyi gerilimi iyi veriyor. Benim gibi karanlık atmosferlerden hoşlananlar için cazbedici. Beklentimin üstüne çıktığı yerler bile oldu. Bu yoklukta outlast'dan sonra ilaç gibi bir oyun.

Şu an piyasadaki birçok oyundan çok daha kaliteli ve yer yer buram buram sanat kokan bir oyun. Saçma sapan düşük puan verenlere bakmamak lazım, en az 80 - 85'i hakediyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi musAKka -- 19 Mart 2014; 10:55:16 >
  • Oyunu dün Steam 'den oynamaya başladım çok akıcı ve çok güzel Böyle bir oyun olduğunu hiç düşünmemiştim..
  • Ya beyler oyun bende durmadan HDD'den okuyor. Sağa dönüyorum donuyor, sola dönüyorum donuyor iki adımn atıyorum donuyor. Anlık donmalar. 1-2 saniye donup devam ediyor, iki adım atıyorum çat yine donuyor. HDD ışığı full yanıyor hep bir okuma telaşı içerisinde.

Pencereden atlayacam böyle gıcık bir sorun olur mu ya. Yıl olmuş 2014. Oyun kasmıyor akıcı full ayarlarda. Ama durmadan bir şeyler yüklemeye çalışırken takılıp takılıp duruyor. Allahını seven üzerime anti-donma atsın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dante

Ya beyler oyun bende durmadan HDD'den okuyor. Sağa dönüyorum donuyor, sola dönüyorum donuyor iki adımn atıyorum donuyor. Anlık donmalar. 1-2 saniye donup devam ediyor, iki adım atıyorum çat yine donuyor. HDD ışığı full yanıyor hep bir okuma telaşı içerisinde.

Pencereden atlayacam böyle gıcık bir sorun olur mu ya. Yıl olmuş 2014. Oyun kasmıyor akıcı full ayarlarda. Ama durmadan bir şeyler yüklemeye çalışırken takılıp takılıp duruyor. Allahını seven üzerime anti-donma atsın.

oyunu 32 bitte çalıştırmayı denedinizmi. sizinki kadar olmasada bende de takılmalar oluyordu, 32 bitte çalıştırınca büyük oranda geçti.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sarisakal

quote:

Ya beyler oyun bende durmadan HDD'den okuyor. Sağa dönüyorum donuyor, sola dönüyorum donuyor iki adımn atıyorum donuyor. Anlık donmalar. 1-2 saniye donup devam ediyor, iki adım atıyorum çat yine donuyor. HDD ışığı full yanıyor hep bir okuma telaşı içerisinde.

oyunu 32 bitte çalıştırmayı denedinizmi. sizinki kadar olmasada bende de takılmalar oluyordu, 32 bitte çalıştırınca büyük oranda geçti.

Maalesef düzelmedi :(

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Sarisakal

quote:

Maalesef düzelmedi :(

ben 64 bit shipping exe den başlatıyorum. optionsdan da 32 biti tıklıyorum. böyle baya akıcı oldu oyun. bide Thief v1.3 build 4118.5 update i çıktı. oyun orjse zaten direk steam indirir. değilse malum yerlerde bulursunuz. bide 1.3 update ini deneyin.

• bende shuttering yaşıyorum oyunda sağa sola dönüşlerde habire kasım kasım kasılıyor
  • Evet 1.3 update ile düzeldi takılmalar bende. Çok çok nadir takılıyor artık. Bir yere ilk geldiğimde mesela anlık birkaç kere kere tık ediyor. Sonra bitiyor.

@Sarisakal @Jakoß
  • quote:

Orijinalden alıntı: QuickTR

Oyunu dün Steam 'den oynamaya başladım çok akıcı ve çok güzel Böyle bir oyun olduğunu hiç düşünmemiştim..

Ps4 konsol için tavsiye eder misin
  • İnceleme sitelerinin verdiği puanları hiç dikkate almam, CoD gibi saçma oyunlara 85-90 veriyorlar, Thief bence de başarılı bir devam oyunu.
  • Oyunu master zorluk derecesinde oynayınca tam tadı çıkıyor ve eski Thief oyunlarına daha yakışır bir oyun oluyor. Zaten karakterin sesini kapatma seçeneğinin bile olduğu ayaları kurcalayarak daha çok eski Thief ruhuna yakın bir oyun deneyimi yaşayabilirsiniz. Görevleri bitirmenin birden çok yolu var ve eğer her yeri göreyim çalınacak her şeyi çalayım diye kasarsanız oyun süresi bildiğiniz iki katına çıkıyor, oyunu bitirdikten sonra farklı yollar deneyerek tekrar bitirmeyi düşünebilirsiniz. Gerçekten bu kadar düşük puanları hak etmeyen bir oyun. Son olarak da sanırım bu zamanda (oyuncuların zevkleri böyleyken) eski Thief oyunlarına bu kadar yakın başka bir oyun yapılamazdı.
  • İyi ki inceleme puanlarına aldırış etmeden almışım şu oyunu.Yaklaşık 3 saattir oynuyorum ve kesinlikle çok hoşuma gitti oyun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kkratoss -- 23 Mart 2014; 0:47:41 >
  • 
Sayfa: önceki 1617181920
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.