Şimdi Ara

THERMALTAKE VA4000BWS SViking (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
54
Cevap
0
Favori
1.230
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • slm.hatipoglu kardes trojene karsi tarama yapti ama bissii cikmadi anlamad1m yinede tesekkurler,kasan1n melzemesi güzel ama on kapai hariç,kasanin içi.fanlari.pencere kismi güzel fakat ön kapak gercekten cok kalitesiz,ben bugun saat 6 g1b1 ugrad1m yeni geldi dediler BORA agb1 war orda onunla b1rl1kte depodan c1kartip heycanla act1k kutusunu icinden bi toolbox c1k1yo malzemelr icin dedigim gibi on kapagi inceleyene kadar cok guzeld1 ama ön kapaga bak1nca detayl1ca ikimizimde kasaya olan sempatimiz bitti yani gercekten sakat bi durum menteseler1n plast1k olmas1 cok saglam gozukmed1 gözümüze yar1n 1stersen bakab1l1rs1n gidip.ben almaya düsünmüyorum acikcas1 tt tsunami dream düsünüyorum biraz pahal1 ama tsunami dream da sadece su slot kapaklar1na tak1ld1m plast1k onlar kolay k1r1lab1l1r.sen ne dersin tt tsunami hakk1nda...
  • TT'nin diğer kasalarını pek alıcı gözle incelemedim. Gördüğüm kadarıyla tt'nin hemen hepsinde cd-rw vb aygıtlara ulaşmak için önkapak açıp kapatmak gerekiyor. Onlarda daha mı farklı bir menteşe sistemi ya da farklı malzeme var?

Bir de Tsunamide ekzoz fanının arkasındaki ızgaralar çok küçük delikli değil mi sizce? SViking'de ne güzel kocaman kocamandı :)

Ben de kararsızım şimdi, ama daha pahalı bir kasa alamam. Olmazsa daha hesaplı bir şey alıp modifiye edebilirim, bakalım. Benim için önemli olan çok iyi soğutma+sessizlik. Görünüş filan ikinci planda.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hatipoglu -- 30 Aralık 2004, 5:45:18 >
  • svikingde ki mentese olayı bole tırnaklı plastık gıbı bıssı yanı kullanıslı degıl gıbı duruyor.tt tsunamide kapaklrı tutan kısımlar metal ve vidalı falan oldukca saglam duruyo(incelemelerdekı resımlere bakarak konusuyorum tt tsunamiyi henuz ıncelemedım) tt lerde bırde su eksıklık war speaker yok,sviking kötü bir kasa değil hatta guzel diyebiliriz ama kapak kısmı cok basıt duruyor ve kırılma ıhtımalı fazla + ısı gostergesıde cok ıyı sayılmaz ısterseniz gidip kasayı inceleyin .daha sonra yorumlarını yazabilirsen cok ii olur.
  • çok güzel kasa al derim
  • Gittim gördüm bence gayet güzel, her an alabilirim, tek endişem anakart ile güç kaynağı arasında kalacak mesafe Zalman fan sığar mı diye kıllanıyorum.

Büyük olasılıkla yarın alacağım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hatipoglu -- 30 Aralık 2004, 19:09:27 >
  • ben pek begenmedım dedıgım gıbı yanı kapak elınde kalacakmıs gıbı bırde ondekı gostergenın kabloları ortalıkta cok cırkın duruyo tabı sız bılırsınız sonucta fıyat olarak uygun dıger tt lere oranla
  • $@|<@ G1b1 ....
    RESİM GÜZELMİŞ
  • Beyler evet ön kapak manuel açılıyor. Kapak sağlam TT alıyosun yahu. Adamlar malzemeyi iyi yapmış. 5 yıl garantisi var Dijitalcenterde. Benim anakartım psu arasında 1 cm fazla mesafe kalıyor. Evde ölçmem gerek. Ama baya bi boşluk var. 89+ kdv'ye aldım DC'den. Fanları minimumda tutuyorum sesleri çıkmıyor. Fiyatı çok uygun bence. O paraya daha iyi bir kasa alınamaz.
  • Kasa montajı yeni bitti, yeni kasaya taşınmış bulunuyorum.

Fanları en düşük devire getirince ses epey azalıyor gerçekten. Yine de zeminde bir uğultu oluşmakta.

Zalman fan da rahat sığdı bu arada. Hatta arkasından Zalman kontrolcüsü Fanmate2'yi kasa dışına uzatacak bir formül de buldum, gayet iyi oldu.

Bu arada zannederim Mavi Bilgisayar henüz bir tane getirmiş olsa gerek ki, teşhir için koyduklarını paketleyip verdiler :)
  • Yeni satın aldığım Thermaltake SViking kasa biri önde diğeri ekzozda olmak üzere iki adet 120mm fan içeriyor. Fanların önpanelden ayarlanabilir hız kontrolü var. Ancak en düşük devirde bile bir uğultu hissettiğimden biraz kurcaladım ve arkadaki fanın fişini çektiğimde uğultunun kesildiğini farkettim. Öndeki fan ile tamamen aynı olmasına rağmen neden arkadaki fanın böyle bir uğultu yaptığını merak ediyorum. Arkadaki fan kasada şöyle duruyor:

THERMALTAKE VA4000BWS SViking

Mümkün olduğunca vidasız montajı hedefleyen bir kasa olduğu için fanlar vidalanmamış, görmüş olduğunuz mavi plastik kafesle kasaya tutturulmuş, gayet de sıkı tutuyor.

Bu plastik çerçeve içerisinde olduğundan böyle bir titreşime yol açma olasılığı olsa da, önpaneldeki fan da aynı çerçeveye oturtulmuş durumda ve onda bu ses yok. Yine de her iki fanın bulunduğu konum yapısal olarak farklı. Bu fanı bir de vidalayarak aynı uğultu var mı diye deneyeceğim.

Bu arada öndeki fanın 4 pin elektrik kablosu gayet güzel monte edilebilmesine rağmen arkadaki fanın bağlantısı çok zor giriyor, sonuna kadar itemiyorum. Pek ihtimal vermiyorum ama bununla bir alakası olabilir mi?

Bir de ilk kez 120mm'lik bir ekzoz fanı kullanıyorum Belkide böyle bir ortamdan hava çeken bir fanın böyle bir uğulu oluşturması normal olabilir? 120mm ekzozo fanı kullanan başka arkadaşlar varsa, böyle bir problemleri oldu mu?

Bu arada fanın, resmi web sayfasında belirtilen özellikler şöyle:
    120 x 120 x 25 mm,
    1300 ~ 2800rpm, 21dBA

• ben aopen b600h-13 almaya karar werdım gıbı bıssıı yada su akrılık dedıklerı (yanlıs yazmıs olabılırım)tamamen cam olanlar nedersınız kullanan arkadaslar warmı .
  • quote:

Orjinalden alıntı: hatipoglu

Zalman fan da rahat sığdı bu arada. Hatta arkasından Zalman kontrolcüsü Fanmate2'yi kasa dışına uzatacak bir formül de buldum, gayet iyi oldu.

bende yeni sistem toplucamda bu kasa işide bayagı karısıkmıs.Bu fan olayının kasaya uyumluluk diye bi problemi varmı ya arkadaslar.Boş bi kasa alıp Bide psu alırsam ve birbirinede uymazsa elimde patlar diye korkuyorum.Bunu nasıl onceden belirleyebilim?nerden anlarım bana bi yardımcı olabilirmisiniz ?

bu arada feel hurricane nin psu suz modelini almayı dusunuyorum ben.Psu da ya Fsp, tagan ada zalman olabilir.Psu ya fazlasıyla onem veriyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Keşiş -- 20 Ocak 2005, 19:58:57 >
  • kasanın tipi çok kötüymüş.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Keşiş

quote:

Orjinalden alıntı: hatipoglu

bende yeni sistem toplucamda bu kasa işide bayagı karısıkmıs.Bu fan olayının kasaya uyumluluk diye bi problemi varmı ya arkadaslar.Boş bi kasa alıp Bide psu alırsam ve birbirinede uymazsa elimde patlar diye korkuyorum.Bunu nasıl onceden belirleyebilim?nerden anlarım bana bi yardımcı olabilirmisiniz ?

bu arada feel hurricane nin psu suz modelini almayı dusunuyorum ben.Psu da ya Fsp, tagan ada zalman olabilir.Psu ya fazlasıyla onem veriyorum.

..........up!.......
  • cok guzel bir kasa istanbul da bu kasayı bulablecegim bi yer varmı ?
  • quote:

Orjinalden alıntı: flow

arkadaslar kusura bakmayın yanlıs bır resım koymusum sımdı normalını yolluyorum kusura bakmayın

abi biraz dikkat ne o ya öle kıllı mıllı
    kasa çıkcak die bekliyoken nerden çıktı o bıyıklı adam
  • bende bayadır aopen h600b b13 almayı dusunuodum,bu kasayı gorunce fıkırlerım baya bı degıstı.
    Kasayı "pesın fıyatına taksıt" ımkanlı bı yerden almamız mumkun mu?cok sey ıstıosun dıosanız en azından kasayı gorme ımkanım olan bır yer varmı .(ıstanbul)?
    psu su kac watt ben goremedım (ozurlu olabılırım dıkkat:D) ?

-birde kasa montajından hıc anlamam,kasayı DC den almak zorunda kalırsam montajını yaptırabılecegım yada yardım edecek bırılerı tavsıye edermısınız..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi brom -- 26 Ocak 2005, 23:34:38 >
  • dijitalcenter hem inceleyebileceğin hemde kredi kartına peşin fiyatına taksitle alabileceğin bir yer
  • quote:

Orjinalden alıntı: brom

bende bayadır aopen h600b b13 almayı dusunuodum,bu kasayı gorunce fıkırlerım baya bı degıstı.
    Kasayı "pesın fıyatına taksıt" ımkanlı bı yerden almamız mumkun mu?cok sey ıstıosun dıosanız en azından kasayı gorme ımkanım olan bır yer varmı .(ıstanbul)?
    psu su kac watt ben goremedım (ozurlu olabılırım dıkkat:D) ?

-birde kasa montajından hıc anlamam,kasayı DC den almak zorunda kalırsam montajını yaptırabılecegım yada yardım edecek bırılerı tavsıye edermısınız..

1-PSu su yok üzerinde. Fiyat PSU suz fiyat
    2-Montajı gayet kolay. İnan bana kendin yapabilirsin. Kasaya gelince inan bana gayet güzel. Daha 10 gün önce bir adet aldık arkadaşa ve makine topladık. Müthiş kasa diyebilirim. Her bakımdan tavsiye ederim. Fiyat performans olarak ideal bence....
  • ya psu yoksa ne alıcaz buna,350 400W bısey ıstıorum,ama 30-40 dolardan fazlasınıda veremem ya
    Ayrıca DC de baktım su an stokta yok bu kasa,varmı bı bılgısı olan ?

eheh son bı soru,bunun neon lambası varmıdır,yoksa ne almak makbuldur ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi brom -- 27 Ocak 2005, 5:08:19 >
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.