Şimdi Ara

Thermaltake Riing Silent İşlemci Soğutucu Kullanıcı İncelemesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
2
Cevap
0
Favori
485
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Öncelikle ilk incelemem ve eksiklerim mevcut. Kutu açılışı, kutu içeriği ve montaj sırasında çekilen resim ve videolarım hafıza kartı kayıp olduğundan sadece sıcaklık değerlerini paylaşmak zorunda kaldım. Kusura bakmayın. Amaç ve niyetimiz işlemci soğutucu alacak olan arkadaşlara ürün hakkında fikir sahibi olmalarında yardımcı olmak.

Öncelikle ürünümüzü tanıyalım
    http://www.vatanbilgisayar.com/thermaltake-riing-775-115x-1366-2011-am2-am3-am3-12cm-fanli-islemci-sogutucu.html

Uyumlu olduğu işlemci soketleri ve teknik detaylar

Soğutucumuz üzerinde yazdığı gibi 1400RPM hızda dönerken 19db seviyesinde ses çıkarıyor ki ben daha o seviyelere çıktığını göremedim. Soğutma performansı üst düzey olduğundan BİOS ile ayarladığım fan hızları sebebiyle yük altında en fazla 1100RPM civarını gördü ve sesini duymadım. Ses konusunda takıntılı olmama rağmen ben memnun kaldım. 1200RPM ve sonrasında duyabileceğiniz bir ses mevcut ancak rahatsız edici değildi.

AİDA64 ile yaptığım test sonuçlarını inceleyecek olursak malesef işlemcinin stok fanı takılıyken yaptığım testler elimde yok ama stok fan ile yük altında 71 dereceyi gördüğünü söylemeliyim. Thermaltake Riing İşlemci Soğutucu ile yük altında yaklaşık 22 dakika süren testimizde en fazla 53 dereceyi gördük.

Sonuç olarak performansı ve görseli ile orta-üst seviye bir soğutucu olduğunu kanıtlıyor Thermaltake Riing. Crysis 3 oynarken işlemciyi 43 derecede sabitlemeyi başarıyor. Kurulumu gerçekten çok kolay. Kutu içerisinden hem AMD hem de İntel kurulum rehberi çıkmakta. Görsel olarak adım adım çizilmiş, anlatılmış. Ayrıca kutu içerisinden çıkan vida paketleri harf ile kodlanmış. Hangi vidanın hangi alanda kullanılacağını şaşırmanız, karıştırmanız mümkün olmuyor.

Kasa içi görselleri

Dipnotlar:
    -Test sisteminde kullandığım işlemci i5 6600 soğutucuya fazla ihtiyaç duyan bir işlemci değil bana göre. O nedenle OC yapacak arkadaşların daha detaylı incelemelere göz atması önemle rica olunur. Zaten OC ile uğraşanların sıvı soğutma tercih edeceğini düşünüyorum.
    -Yurt dışından satın almayı düşünürseniz yaklaşık 160-170TL civarına alınabiliyor ki bence günümüz şartlarında gayet makul bir fiyat.

Eksiklerim ve yanlışlarım varsa lütfen belirtin, kendimi geliştirmek için ihtiyacım olacak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi draqpit42 -- 31 Mart 2017; 19:21:25 >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.