Şimdi Ara

Thermaltake Commander kasa kesimi yardım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
27
Cevap
0
Favori
1.518
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Arkadaşlar bilgisayarıma Corsair H100i sıvı soğutma sistemi aldım ama malesef kasamın içine sığmadı bu yüzden kasamı kesmek istiyorum ancak nerede ve nasıl yapabileceğim hakkında bilgim yok.
    Resimdeki yerden en ucuz ve e hasarsız nasıl kesebilirim acaba ?

Kasa içi böyle.

Burada eklediğim resimdeki yerlerden kesmek istiyorum

Soğutma sistemide bu.

Soğutma sisteminin radyatörünün hortumunun geçebileceği kadar kasanın üstünü keserek kasa dışına monte etmek istiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rorschach1v4n -- 6 Ekim 2013; 4:13:07 >

• Kasa içini gösteren bir resim soğutma parçalarını gösteren bir resim ve tam olarak nasıl monte etmek istediğini yazarsan forumdan daha ço yararlanabilirsin belki orayı kesmen gerekmeyebilir ve Ankara'daysan yardımcı olurum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: volkov_19

Kasa içini gösteren bir resim soğutma parçalarını gösteren bir resim ve tam olarak nasıl monte etmek istediğini yazarsan forumdan daha ço yararlanabilirsin belki orayı kesmen gerekmeyebilir ve Ankara'daysan yardımcı olurum.

Kasa içi böyle.

Burada eklediğim resimdeki yerlerden kesmek istiyorum

Soğutma sistemide bu.

Soğutma sisteminin radyatörünün hortumunun geçebileceği kadar kasanın üstünü keserek kasa dışına monte etmek istiyorum.

• quote:

Kasa içini gösteren bir resim soğutma parçalarını gösteren bir resim ve tam olarak nasıl monte etmek istediğini yazarsan forumdan daha ço yararlanabilirsin belki orayı kesmen gerekmeyebilir ve Ankara'daysan yardımcı olurum.

Ankara'da olmayıda çok isterdim :/
  • O rayı neden kesmek istediğini halen anlamış değilim elinde montajı aşırı basit (zaten hazır montajlı) bir soğutucu var neden işleri zorlaştırıyorsun ki ?

Dvd rw en alta al arka fanı sök 240lık radyatörü drek tavana içerden monte et bloğuda işlemcinin üzerine tak başka birşey yok.

Kasa resimlerinde pek detay göremiyorum ama radyatör içeriye pek sıfacak gibi görünmüyor, sığmıyorsa kasanın üst tarafına fan ve radyatörü dışardan monte et ve sadece hortumların geçeceği 2 küçük delik aç bloğu işlemcinin üzerine yerşetir bitti.
  • quote:

O rayı neden kesmek istediğini halen anlamış değilim elinde montajı aşırı basit (zaten hazır montajlı) bir soğutucu var neden işleri zorlaştırıyorsun ki ?

Dvd rw en alta al arka fanı sök 240lık radyatörü drek tavana içerden monte et bloğuda işlemcinin üzerine tak başka birşey yok.

Kasa resimlerinde pek detay göremiyorum ama radyatör içeriye pek sıfacak gibi görünmüyor, sığmıyorsa kasanın üst tarafına fan ve radyatörü dışardan monte et ve sadece hortumların geçeceği 2 küçük delik aç bloğu işlemcinin üzerine yerşetir bitti.

Kasanın içine sığmıyor radyatör fanlarıda takmaya kalkınca zaten öyle bir imkan yok.Benimde amacım radyatörün borularının geçebileceği kadar delik açıp soğutma sisteminin dışına monte etmek.

• Kasayı alıp bir tornacıya falan gitmeni tavsiye edebilirm aklıma bu geliyor herhangibiyerde fortumların geçebileceği kalınlıkta matkap ucu bulmakta zorlanabilirsin

tornacılarda bacağım kalınlığında matkap bile bulman mümkün olabilir (tabi buna gerek yok) hortumların geçebileceği genişlikte 2 küçük delik açtırman senin için yeterli olucaktı o büyüklükte saçma sapan bir kesime gerek yok.
  • quote:

Kasayı alıp bir tornacıya falan gitmeni tavsiye edebilirm aklıma bu geliyor herhangibiyerde fortumların geçebileceği kalınlıkta matkap ucu bulmakta zorlanabilirsin

tornacılarda bacağım kalınlığında matkap bile bulman mümkün olabilir (tabi buna gerek yok) hortumların geçebileceği genişlikte 2 küçük delik açtırman senin için yeterli olucaktı o büyüklükte saçma sapan bir kesime gerek yok.

Hortumların ucundaki aparat çıkmıyor bildiğim kadarıyla o yüzden o kadar kestirmek zorundayım.
  • Hortumların oralardan çıkmaması mümkün değil bu konu hakkında arabam üzerine bahse bile girerim!
  • quote:

Hortumların oralardan çıkmaması mümkün değil bu konu hakkında arabam üzerine bahse bile girerim!

Hiç görmedim ve malesef duymadım eğer bir bilginiz var ise paylaşırsan çok sevinirim(Youtube linki filan çok güzel olur).
  • quote:

Hortumların oralardan çıkmaması mümkün değil bu konu hakkında arabam üzerine bahse bile girerim!

Bu arada arabaya gerek yok büyük bir kasa alırsan bana daha makbule geçer :P
  • Şuan dolabıma baktım; aliminyum yapıda ince 120mm CM, bakır yapıda kalın 120mm AQUA ve bakır yapıda kalın 240mm AQUA radyatörüm var diğer parçaları saymıyorum topladığım sıvı soğutmalardan bahsetmiyorum çok sayıda blok çatlatacak kadar sıvı soğutma kullandım

ve sadece şunu söylememde yeterli olabileceği görüşündeyim metal yapıda bir radyatöre kauçuk yapıda bir fortum kalıcı olarak hiçbir zaman sabitlenemez ve bu konu hakkındada arabam üzerine bahse girerim!

son zamanlarda çıkan bu hazır sıvı soğutma sistemlerinden hiç elime almadığım için rakor modellerini bilmiyorum sistem elindeyse bir incelemeni tavsiye ederim o hortum ordan çıkmıyorsa sana söz veriyorum cinsiyetimi değiştiricem!
  • quote:

Şuan dolabıma baktım; aliminyum yapıda ince 120mm CM, bakır yapıda kalın 120mm AQUA ve bakır yapıda kalın 240mm AQUA radyatörüm var diğer parçaları saymıyorum topladığım sıvı soğutmalardan bahsetmiyorum çok sayıda blok çatlatacak kadar sıvı soğutma kullandım

ve sadece şunu söylememde yeterli olabileceği görüşündeyim metal yapıda bir radyatöre kauçuk yapıda bir fortum kalıcı olarak hiçbir zaman sabitlenemez ve bu konu hakkındada arabam üzerine bahse girerim!

son zamanlarda çıkan bu hazır sıvı soğutma sistemlerinden hiç elime almadığım için rakor modellerini bilmiyorum sistem elindeyse bir incelemeni tavsiye ederim o hortum ordan çıkmıyorsa sana söz veriyorum cinsiyetimi değiştiricem!

Tabiiki de kalıcı olarak sabitlenmiş olamaz ancak çıkaranı ne duydum nede gördüm.Hatta garanti dışına çıktığı bile söylendi.Hortum normal yollarla çıkmıyor malesef.

• quote:

Şuan dolabıma baktım; aliminyum yapıda ince 120mm CM, bakır yapıda kalın 120mm AQUA ve bakır yapıda kalın 240mm AQUA radyatörüm var diğer parçaları saymıyorum topladığım sıvı soğutmalardan bahsetmiyorum çok sayıda blok çatlatacak kadar sıvı soğutma kullandım

http://forum.donanimhaber.com/m_57324799/tm.htm

Bu linkteki konuda hortumların tak çıkar olmadığından bahsedilmiş.Dediğim gibi arabaya veya cinsiyet değiştirmene gerek yok daha büyük bir kasa alsan bana yeterli :D

• quote:

Orijinalden alıntı: qnedim

Bildiğim kadarı ile bunların hortumları sabit,tak-çıkar değil.Radyatörü(ismini unuttuğunuz parça :)dışarı takmak için kasada modifiye yapmak(hortumların geçebileceği kadar, kasanın arka kısmını eğer varsa hortum deliklerine kadar yanlamasına kesmek)gerekir kanımca.
    Not:Hortumların da boyu yeterse tabi.

Sanırım bu mesajdan yola çıkarak msj yazmışsın zaten konudaki diğer mesajlardada ya bu mesajdan alıntı var yada hiç bilgi yok

cümleyede zaten bildiğim kadarı ile....... şeklinde başlamış eleman yani kesin bilmediği ortada ben ise cinsiyet değiştirmekten bahsediyorum, hangisi daha inandırıcı ?
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: qnedim

Bildiğim kadarı ile bunların hortumları sabit,tak-çıkar değil.Radyatörü(ismini unuttuğunuz parça :)dışarı takmak için kasada modifiye yapmak(hortumların geçebileceği kadar, kasanın arka kısmını eğer varsa hortum deliklerine kadar yanlamasına kesmek)gerekir kanımca.
    Not:Hortumların da boyu yeterse tabi.

Sanırım bu mesajdan yola çıkarak msj yazmışsın zaten konudaki diğer mesajlardada ya bu mesajdan alıntı var yada hiç bilgi yok

cümleyede zaten bildiğim kadarı ile....... şeklinde başlamış eleman yani kesin bilmediği ortada ben ise cinsiyet değiştirmekten bahsediyorum, hangisi daha inandırıcı ?

quote:

Orijinalden alıntı: Nm1

Hortum kadar yetmez ya işlemciye gidecek soğutucu kısmının geçebileceği kadar delik a.mak lazım ya da yan ya da üst tarafta radyatörün oturacağı kadar alan kesilmeli. Hortum kadar delik açmanın tak çıkar olmadığından oraya sokmayacağımız için faydası yok. Bu durumda da kasa kapağından geöili bir vaziyetteyken nasıl montaj yaparsın o da ayrı bşr problem Velhasıl küçük kasalar iöin değil yeni kasa almak lazım.

sayın qnedim
    Yok anlamadığım doğru bende kendi kasama uygun bir çözüm düşündüğümden, kendi küp kasama nasıl monte ederim ona kafa yoruyordum, yeni kasa almanın daha mantıklı olduğuna karar verdiydim. Kusura bakmayın. Keşke sakılıp takılabilir olsalardı şu hortumlar.

Bu mesajdı kastettiğim

• Kasteddiğin mesajda @qnedim cvb olarak yazılan bir mesaj yani benim yaptığım alıntı mesajdan yola çıkılarak yazılmış bir cvb

sonuç yine değişmedi.
  • quote:

Kasteddiğin mesajda @qnedim cvb olarak yazılan bir mesaj yani benim yaptığım alıntı mesajdan yola çıkılarak yazılmış bir cvb

sonuç yine değişmedi.

Benim amacım herhangi birşeyi ispatlamak yada inandırmak değil öncelikle onu belirteyim daha öncede dediğim gibi daha çıkaranını görmedim de duymadım da.Olabilir de olmayabilirde o yüzden yardım etmeni istedim.
  • Keşke Ankara'da olsaydında şu sistemin montaşını bukadar tartışmak zorunda kalmadan en güzel şekilde keserek ben yapsaydım, ozaman bukadar tartışmaya gerek kalmazdı.

Sistem sendeyse sökülüp sökülemediğini kontrol et sende değilse önce sistemi al, daha sonra kasanı delicekmisin yoksa ziyanmı ediceksin buna sen karar ver.

Bu cümleleri yazarken şu saniye kafamda bir kısadevre oldu sanırım bu saatlerde beynim durmuş olmalıki bukadar saçmaladık marş bastığıma göre daha düzgün bişey öneriyim ;

tavanı neden radyatör büyüklügünde komple kesmiyorsunki ? Bu hem saçma bir kesimi önler hemde sorun çözülür.

Tek yapman gereken 240mm mesh boyunda tavanı kesmek (vida deliklerini bırakmayı unutma).
  • yorumları okumadım yanlız sıvı soğutmanın hortumları sökülmüyor diye biliyrum yanlışım varsa düzeltin o zaman sadece hortum geçecek kadar değil cpu bloğununda geçecek kadar yeri kesmen lazım ama kesmeden ancak radyatör içerde fanlar dışarda şeklinde yapabilirsin.kesim yapan biryer bulun götürün dikdörtgen biçimde kestirin bence dvd tarafına değilde tavanın en dibinden kestirin sonra cam filiti takın orjinal bir görüntü sağlarsınız
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.