Şimdi Ara

## Thermaltake Armor+ VH6000 CLUB ## (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
370
Cevap
0
Favori
31.227
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: major24

sağolasın program için

bende bunlar yazdı. ekran kartı felanda var seninkinde ben onları çıkartabilirmiyim ?

## Thermaltake Armor+ VH6000 CLUB ##

o programı yapanların kendi sitesine koymuş olduğu örnek foto, benim sistemim o değil.. kendi sistemimin ısı değerlerini ekliyorum.. ekran kartının sıcaklık değeri bende otomatik olarak çıktı.. extra bir işlem yapmaya gerek yok yani.. sende neden çıkmamış olabilir inan bilmiyorum..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi c.alkan -- 17 Şubat 2008; 21:53:17 >

• Yanda ki cam kapağına hayran kaldım.
    Maşaallah !
  • arkadaslar kasa gerçekten çok iyi fakat benim fikrim kasanın ARMOR+ VH6000BWS modeli yani üstteki resimlerde gördüğünüz kasa nın çelik olması
    çelik : hızlı ısınan ve ısındığı zaman geç soğuyan bir madendir.

oysaki bukadar para verip alınan bu kasa biraz daha üstüne ekleyip ( ki bu kadar para veren 20$ - 30$ daha fazlasını verir ) ARMOR+ VH6000SWA modelinin alınmasını tercih ederdim.
    bu kasanın özellikleride diğeri ile aynı fakat yapısı alüminyum yani ısınması hızlı ama soğuması bir okadar daha hızlı olan bir madendir. bunu bilirsiniz.

Şahsen su an ben ARMOR+ VH6000SWA modelini kullanıyorum

tabiki bu karşılaştırmayı yaz aylarında birlikte yaparsak aradaki farkı hepiniz görüceksiniz.

yanlış anlaşılma olmasın her iki modelde süper a ' dan Z ' ye kasa ya verilecek parayı hakediyor. Bu tip bir kasanın cooler tipi kasa ile karşılaştırılma yapılmasını istemem

kasayı alan arkadaslara hayırlı olmasını dilerim Ama alacak arkadaslarada ARMOR+ VH6000SWA modelini tercih etmelerini isterim. ( bence esas geleceğin kasası budur şimdiki devirde sıcaklık çok önemli bilmem ilerki yıllarda ne olur )

• ewt yani arkadaşın bahsettiği model benimkinin metalik gri olanı ve o full aluminyum kasa.. peki hocam şu andaki sıcaklık değerlerini yukarıda belirttiğim Hardware Monitor 1.07 adlı program ile bizimle paylaşabilir misin?
  • arkadaşlar bu arada madem bu kadar sayıca arttık.. bende başlığı değiştirip Thermaltake Armor+ VH6000 CLUB olarak değiştirdim.. tüm sorunlarımızı ya da görüşlerimizi bu başlıkta toplayalım istedim..

bilgilerinize...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi c.alkan -- 17 Şubat 2008; 23:43:10 >
  • Su power tusundaki mavi led bende yanmiyor onu nasil uapacaz.

Ayrica uste fan takilamiyor yani ustte tel var o cikmiyor haliyle vidalar olmuyor
  • quote:

Orjinalden alıntı: killnOd

Su power tusundaki mavi led bende yanmiyor onu nasil uapacaz.

Ayrica uste fan takilamiyor yani ustte tel var o cikmiyor haliyle vidalar olmuyor

hehehe ilk yaptigimda bendede yanmamisti.. bu power led kablosunun beyaz olanini eksiye yesil olani artiya gelecek sekilde connectore baglarsan calisir...
  • Merhabalar

Ben aldım ve bugun kurulumum bitti. Kasa büyük ferah ve hoş bunlara diyecek pek bişe yok. Penceresi mükemmel malzeme kalitesi boyası çok güzel ama açıkçası ben aradığımı bulamadım. Benim için sessizlik çok önemli kasa kesinlikle sessiz değil buna göreceli demeyelim çünkü kasa bal gibi gürültülü. Plexi kapakta olan 23cm lik tam bir fiyasko hava felan çektiği yok elinizi koyarsanız net şekilde anlaşılıyor buna rağmen inanılmaz gürültülü ben kablosuna direnç taktım devirini %50 düşürdüm ama hala sessiz diyemem. Öndeki 14cm lik fan kasadaki en sessiz fan olmasına rağmen oda bayağı gürültülü onu henüz yavaşlatmadım ama onada bir çare bulacam. Arkadaki fanda çok gürültülü kasayı gürültüsüz bulanlar ya sesli bir ortamda kullanıyorlar yada bundan önceki kasaları çok gürültülüydü. Ben bundan önce Aopen H600 kullandım ve fan kontrolcüm vardı onda 4 adet 80mm fan + CPU + NB(Epox 9NPA+ Ultra gürültüsü ile meşhur) fanı vardı ama bundan ÇOK daha sessizdi.

Kasayı sessizleşirmek için çalışmalara başladım ama bana pahalıya maal olacak arkadaki fanı kesin değişeceğim öndekinni yerine 14cm bulmak zor olmadı onuda 12cm yaparım yan fanında devirini düşürdüm ama belki hepten iptal edebilirim birde fan kontrolcü almak lazım ama bu kasaya yakışmaz fan konrolcü ne alabiliriz fikri olan varmı?

Ayrıca birde kasa ''bana toz girsin'' diyor her tarafı delik değiş üstten alttan ve önden çok rahat toz alacak ve çok erken temizlemek gerekecek bu yönüde çok çok çok kötü almayı düşünenlere kasayı önermiyorum PSU suz 350-400 lira olan bir kasadan ben ÇOK daha fazlasını beklerdim. En kaliteli fan ne kadarki? 15$ bundanmı kaçmış thermaltake?

• dediklerinde haklilik payi war ama seninde söyledigin gibi sessizlik göreceli bir kawram.. benim 23cmlik fanim cok cok az ses cikariyor.. yrn birgun degistirmeye kalkarsam degistirecegim tek fan war. o da arkadaki egzoz fan..

fanlari degistireceksen marka önerim silenx olacaktir..
  • Buyrun bu resimlerde benden olsunnnn !!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Penryn -- 18 Şubat 2008; 10:37:10 >

• quote:

Orjinalden alıntı: c.alkan

dediklerinde haklilik payi war ama seninde söyledigin gibi sessizlik göreceli bir kawram.. benim 23cmlik fanim cok cok az ses cikariyor.. yrn birgun degistirmeye kalkarsam degistirecegim tek fan war. o da arkadaki egzoz fan..

Hocam sizi 23cm lik fanın dönüş hızı rahatsız etmiyorsa sıkıntınız olmaz sesten dolayı. Ben yanında 10 dakika duramam o fanın üstelik ses yapıp hava üflese amenna oda yok fan nerdeyse üflemiyor zira kanat yapısıda çok saçma onu yavaşlattım ama yinede istediğim sessizlikte değil. Arka fan facia zaten. Bu kadar pahalı bir kasada bunlar büyük sorun bence... Arka fan içinde akasa aldım 2 adet ama oda çare olmadı şimdi farklı fan bakınıyorum birde cold katod ışık ve uv led alacam bakalım yavaş avaş oturtacaz sistemi ama ilk olarak ses sorununa çare bulmak lazım birde kasanın sağını solunu kapatmak lazım. Bu şekilde hele kasa içeririnde hava akışı olursaki olacak çok zor çeker. İşlemler bittimi bende fotoğraf ekleyecem...

• quote:

Orjinalden alıntı: sarpuli

quote:

dediklerinde haklilik payi war ama seninde söyledigin gibi sessizlik göreceli bir kawram.. benim 23cmlik fanim cok cok az ses cikariyor.. yrn birgun degistirmeye kalkarsam degistirecegim tek fan war. o da arkadaki egzoz fan..

Hocam sizi 23cm lik fanın dönüş hızı rahatsız etmiyorsa sıkıntınız olmaz sesten dolayı. Ben yanında 10 dakika duramam o fanın üstelik ses yapıp hava üflese amenna oda yok fan nerdeyse üflemiyor zira kanat yapısıda çok saçma onu yavaşlattım ama yinede istediğim sessizlikte değil. Arka fan facia zaten. Bu kadar pahalı bir kasada bunlar büyük sorun bence... Arka fan içinde akasa aldım 2 adet ama oda çare olmadı şimdi farklı fan bakınıyorum birde cold katod ışık ve uv led alacam bakalım yavaş avaş oturtacaz sistemi ama ilk olarak ses sorununa çare bulmak lazım birde kasanın sağını solunu kapatmak lazım. Bu şekilde hele kasa içeririnde hava akışı olursaki olacak çok zor çeker. İşlemler bittimi bende fotoğraf ekleyecem...

23cmlik fan zaten hızlı dönmediğinden ses yapmıyor.. ama kasaya hava açısından katkısı var şüphesiz..

• Slm arkadaşlar hepiniz gülerek kullanın,bende dün sipariş verdim bu linktenhttp://www.hepsiburada.com/productdetails.aspx?categoryid=1013&productid=bd850113
    şimdi gelmesini bekliyorum merakla umarım yanlış karar vermemişimdir.Şimdi yeni sistemimi toplayacagım ürünlerimin gelmesini bekliyorum.Kasam bu, işlemci E8400 intel-Anakart MSI P35 Platınum-A-Data 2*800 mhz ddr2 ram-Tagan 420 watt power-Sapphire X800GTO2 256 Mb ekran kartı-200 gb sata NCQ HDD-Asus DWDRW Kasam ile işlemci ve anakartım gelecek daha sonrada ekran kartımı değişcem sistemim hakkındada yorumlarınızı bekliyorum.
    Benim sormak istediğim bişey var alt-üst veya yanlarda kaç fan ekleme yeri var ve kaç cmlik fanlar takabiliyoruz.Bu konu hakkında yardımcı olursanız sevinirim.
    Saygılar

• hocam sistemin iyi, kasanda hayırlı olsun ama gözüme takılan 2 şey oldu..

ilk olarak ekran kartın neden X800GTO2?
    ikincisi bence işlemcini E8400 alma ısı sensörü problemli diyorlar... çekirdeklerden birisi 30 dereceyse diğer 40 derece fln çalışıyormuş bu da genel olarak işlemci ısısını yükseltiyormuş.. bence onun yerine Q6600 GO Revision al.. hem 4 çekirdekli hem de çok olgunlaşmış yani problemi olmayan bir işlemci..

burada hiçbirimizin parayı sokağa atma gibi bir lüksü olduğunu düşünmüyorum.. bence sen ekran kartında ve işlemcinde acil değişiklik yap..
  • quote:

hocam sistemin iyi, kasanda hayırlı olsun ama gözüme takılan 2 şey oldu..

ikincisi bence işlemcini E8400 alma ısı sensörü problemli diyorlar... çekirdeklerden birisi 30 dereceyse diğer 40 derece fln çalışıyormuş bu da genel olarak işlemci ısısını yükseltiyormuş.. bence onun yerine Q6600 GO Revision al.. hem 4 çekirdekli hem de çok olgunlaşmış yani problemi olmayan bir işlemci..

burada hiçbirimizin parayı sokağa atma gibi bir lüksü olduğunu düşünmüyorum.. bence sen ekran kartında ve işlemcinde acil değişiklik yap..

Sistem güzel işlemci konusunda E8400 alın bunu araştırırsanız zaten hiçbir core2duo işlemcilerinin ısısını gerçekten bilmediğimizi öğrenirsiniz ütselik işlemci hemen hemen hiç ısınmıyor ama anakartların okumasında şimdilik anormalikler var ama bu da zamanla düzelecektir. Ekran kartı konusunda sanıyorumki elinizde var bahsi geçen kart şimdilik devam edin sorun olmaz. PSU içinde Tagan yerine FPS 500W Bluestorm II alabilirsiniz bellek olarakta Corsair XMS2 PC6400 ver. 5.1 bulabilirseniz alın olmadı a-data da olur... Anakart için ben aldım MSI P35 Plat. hala bazı problemleri ama yakında çözülür fiyatına göre sağlam oard ama yerine gigabyte ds4 de düşünülebilinir fiyat farkı önemli değilde..

Armor+ ya gelirsek 23cm fan nasıl yavaş dönüyor diyorsunuz hayret. Bunu bir video ile gösterecem çekebilirsem;)

• Arkadaşlar öncelikle yorumlarınız için teşekkür ederim.Yanlız yanlış anlaşılan bir iki bişey var benim ekran kartım,ram,power,elimde olan ürünler bunları yeni almadım yani,ekran kartımı ve power ıda değiştirecem ama ilerde malum ekonomik sebeplerden dolayı ben şu anda sadece işlemci anakart ve kasayı yeni aldım.Ekran kartımın bu sisteme yakışmadını biliyorum ama bir süre sonra onuda değişcem.
    Arkadaş E8400 de ısı problemi oldunu yazmış evet forumlarda da okumuştum Q6600 e param yetmedi bunu aldım ve bunuda bilgisayarcı arkadaşım getirtecek sorun çıkarsa değiştirmem kolay yani sorun çıkmaz,bilgisayarcı arkadaşımada bahsettim bu ısınma sorununu ama oda ısınma sorunu olcanı zannetmedini ısısına baktımız programlarda sorun olabileceni söyledi.Herkese teşekkür ederim yorumlarından dolayı.
  • gule gule kullan
  • quote:

Orjinalden alıntı: sarpuli

quote:

hocam sistemin iyi, kasanda hayırlı olsun ama gözüme takılan 2 şey oldu..

Sistem güzel işlemci konusunda E8400 alın bunu araştırırsanız zaten hiçbir core2duo işlemcilerinin ısısını gerçekten bilmediğimizi öğrenirsiniz ütselik işlemci hemen hemen hiç ısınmıyor ama anakartların okumasında şimdilik anormalikler var ama bu da zamanla düzelecektir. Ekran kartı konusunda sanıyorumki elinizde var bahsi geçen kart şimdilik devam edin sorun olmaz. PSU içinde Tagan yerine FPS 500W Bluestorm II alabilirsiniz bellek olarakta Corsair XMS2 PC6400 ver. 5.1 bulabilirseniz alın olmadı a-data da olur... Anakart için ben aldım MSI P35 Plat. hala bazı problemleri ama yakında çözülür fiyatına göre sağlam oard ama yerine gigabyte ds4 de düşünülebilinir fiyat farkı önemli değilde..

Armor+ ya gelirsek 23cm fan nasıl yavaş dönüyor diyorsunuz hayret. Bunu bir video ile gösterecem çekebilirsem;)

Core 2 Duo, Quad ya da Extreme modellerinin arasında sadece C2D E8400'ün ısı sensöründe problem olduğunu ve çekirdeklerin sıcaklıkları arasında fark olduğunu forumu biraz dolaşırsanız görebilirsiniz zaten.. anakartların okumasında pek problem olduğunu söyleyemeyiz çünkü gerekli BIOS güncellemeleriyle bu problemlerde aşılıyor..

birde sormak istediğim şey şu.. neden tagan yerine fps önerdiniz?? f/p ürünü olduğunu düşündüğünüz için mi??

bu arada konuyu fazla dağıtmayalım (ben kendimide uyariim )!!! konumuz donanım ürünleri değil Armor+

• Arkadaşlar bir soru sormuştum ama soruma cevap alamadım,Tt Armorda alt üst ve yanda kaç fan yeri var ve buralara kaç cm lik fanlar ekleyebiliyoruz?
    Yorumlar içinde teşekkür ederim
  • kasanın tabanında 2 tane hdd yeri var.. oraların vidalarını söküp oraya 14cmlik 2 fan koyabilirsin en fazla..

üstte sanırsam fan yer yok.. ama yapanlar yapıyor.. tellere kabloyla fln tutturuolar fanı oluo bir şekilde ama vidalı fln düşünürsen yok.. varsa da ben göremedim..
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.