Şimdi Ara

THERMALTAKE ARMOR+ CLUB (15. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
391
Cevap
3
Favori
51.678
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1314151617
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Takılabilmesi gerekir normal olarak, ama yinede bunu yapmış, denemiş, sonucu olumlu olmuş birisi cevaplasa daha uygun olur! Benim böyle bir deneyimim olmadı şimdilik!
  • Oldukca zahmetli iş hocam o ... deliklerini yerlerini tam tuturma falan kırmıcan başka çare yok.
  • O kadar para veriyoruz kasaya, biraz dikkat edicez artık
    Bu kasayı çok istiyorum ama gereksiz büyük ve pahalı ya.Bi karar veremedim
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tnevel-levenT

O kadar para veriyoruz kasaya, biraz dikkat edicez artık

Bilgisayar müptelası iseniz sadece içi değil dışıda adamı yakmalı. :)

Armor kesinlikle adamı yakıyor. :)))

Yinede karar sizin..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tnevel-levenT

O kadar para veriyoruz kasaya, biraz dikkat edicez artık

bende full tower kasa bakıyorum,armutun sapı üzümün çöpü derken bir türlü karar veremedim.

Cosmos s 1100 baktım, kule tipi fan soğutucu kasaya sığmıyor,Fan cooler max 14cm olmalıymış yoksa yan kapak kapanmıyormuş.

Cosmos 1000 baktım, fan sesi ve soğutmadan şikayet ediliyor

Haf 932 baktım, fanlarda toz filtresi yok ve kasanın tipi hoşuma gitmedi

TT armor baktım, üstteki plastik kısım ve ön kapaklar dandik duruyor

Cm stacker stc baktım, hem fan sayısı az hemde mod ile uğraşmadığımdan fazla sade geldi

Cm nvidia edition baktım, 9 tane fan almam lazım eder 100 lira ve yeşille pek aram yok

gigabyte mars baktım,kasanın önündeki çıkıntı ve kablo saklama hoşuma gitmedi.

Sanırım benim için ideal kasa daha üretilmedi

Normalde böyle sinameki değilimdir ama bu kasa konusunda takılıp kaldım

• Bende takılıp kaldım ya.Bu kasa en fazla 350TL olsa alırdım hemende 400TL bir kasa için cidden çok ya.Haf932nin toz sorunu var ve tipinide hiç sevmedim.Full tower olarak zaten ikisi var alabileceğim.Yani ya VH6000BWS alıcam yada Haf932.En azından ben bunları biliyorum en çok tercih edilenler olarak.Başka varsa lütfen söyleyin.
    Siz bana birkaç tane önersenizde ben hepsini araştırıp aralarından seçsem olurmu
  • Barku, bu kadar nakavt olmuş kasayı birarada hiçbir yerde görmedim valla! Her dediğinde doğru ama yinede bir yerlerden başlamak gerekir ve iyi bir kasada iyi bir başlangıç olur sanırım!
    Bende Armor+ nın plastik kısımlarından hoşlanmıyorum, yan paneldeki büyük fanın yedeğinin henüz olmamasından, yan paneldeki büyük fanın genişliği yüzünden ana işlemci soğutucusunun boyunun en çok 14cm. olabilmesine, ve daha uzun birşey takılacaksa bu fanın çıkartılması gerekliliğine, ve ön kapaktaki sünger filtrelerin büyük boy ve kolayca tek defada çıkartılmamasından, beraber geldiği Thermaltake fanların kaliteli olmayışlarından, Thermaltake'in birsürü vida verip hangisinin ne işe yaradığını tam olarak ifade etmemesinden kullanım klavuzlarında şikayetçiyim! Ama yinede Armor+ aldım ve eski kasam Kandalf'ı da satışa çıkardım!
    yinede iyi bir kasa ile hayat daha güzel olur!

• Nasıl yani, Akasa nero işlemci soğutucusu uymaz mı acaba? Birde plastik kısımları nereleri ve çokmu dandik? Siz bu kasayı kullanan biri olarak bu kasayımı yoksa başka kasayımı önerirsiniz?

Akasa Nero -http://www.sanalmarketim.com/urun/f0de98b48dbed86444b3314912c97bd4
  • Valla ben Kandalf kasadan yurtdışı incelemelerde birkaç tane zorla eğilip bükülmüş işlemci soğutucusu resmi görünce vaz geçtim! Ve Armor+ aldım! Armor+ nın plastik kısımları aslında çok da dandik değiller, ama belki başka bir malzeme ( Kevlar! mesela! ) olsa daha iyi olurdu sanırım! Sonuç olarak Armor+ almaktan herşeye rağmen ben memnunum! Sahi ben kasayı aldım ama içinin dolması birkaç ay alacak! şayet verdiğiniz Akasa işlemci soğutucuyu kullanacaksanız almayabilir, ve yan fanı çıkartmak zorunda kalabilirsiniz. Thermaltake'nin kendi web sitesinde " 165mm. den daha uzun olmayan soğutucu alır, fan kullanılıyorsa bu kasa 140 mm.den uzun olmayan soğutucu alır" yazıyor! Bence yan fanı çıkartmamaya çalışın, anakartın soğumasına epey yardımı oluyor! Soğutucularda son zamanlarda iyice ...Ki Armor+ piyasada bulunabilecek en geniş birkaç kasadan birisi! Yan paneldeki fan çıkartılırsa ancak o zaman sağı-solu ezilip bükülmeden ancak olabilir sizin soğutucu!

• Off şimdi iyice aklım karıştı ya.Cidden öyle bir sorun varsa çok kötü
  • @neommy

hocam Thermaltake in sitesinde nerede yazıyor en fazla kaç cm yükseklikte soğutucu kullanılabileceği ben göremedim de

bende kısa süre önce aldımda armor+ bu yüzden soruyorum yakında cpu soğutucuda alacağım ona göre dikkat edeyim
  • http://www.thermaltakeusa.com/Product.aspx?S=1226&ID=1408#Tab6
    FAQ kısmında Armor+ 'nın... Ama tabii denemek ve daha büyük bir soğutucu kullanabilen varsa ona sormak gerekir! Başka bir markanın web sitesinde de 23cm yan fan (Armor+ 'da olduğu gibi!) kullanılmasının 16.5 cm. soğutucu kullanılmasını olanaklı kıldığı yazıyordu, belki Armor+ daki fan da bu yüzden 23cm. dir... En iyisi 16-16.5 cm. yükseklikteki soğutucuyu Armor+ 'da deneyen bir arkadaş görüşlerini yazsa da herkes rahatlasa!

• Yaklaşık 1 aydır bu kasayla birlikte Ocz Gladyator Max işlemci soğutucusunu kullanıyorum.Soğutucunun boyutları 63 x 120 x 165mm şuanda hiçbir sıkıntı yok..Hatta ben yandaki 23 lük fanın sesini kesmek için biraz daha uzun vidayla yan panelden uzaklaştırmıştım buna rağmen bir sıkıntı olmadı...

http://img132.imageshack.us/i/cimg0256u.jpg/
    http://img24.imageshack.us/i/cimg0257pbp.jpg/
    http://img195.imageshack.us/i/cimg0247c.jpg/

• @thunderbolt

yanıtınız için teşekkürler hocam aydınlattınız bizi
  • quote:

Orijinalden alıntı: OVERCLOCKM@NI@

@thunderbolt

yanıtınız için teşekkürler hocam aydınlattınız bizi

Rica ederim sorun değil...
  • quote:

Orijinalden alıntı: neommy

Takılabilmesi gerekir normal olarak, ama yinede bunu yapmış, denemiş, sonucu olumlu olmuş birisi cevaplasa daha uygun olur! Benim böyle bir deneyimim olmadı şimdilik!

ben denedim biraz aceleye getirdiğim ve gerekli araçları bulamadığım için istediğim gibi olmadı özellikle fan yuvasında çok zorlandım acryan 5mm panel ile yaptım bu denememi orjinalini bozuğum için değişmem gerekti şuan orjinal takılı akasa 22cm fan taktım birkaç delik açarak

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sewger -- 9 Ağustos 2009; 13:52:42 >
  •  THERMALTAKE ARMOR+ CLUB

beni de ekleyin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi davidddd -- 12 Ağustos 2009; 14:21:51 >
  • Herkese Merhaba, Benide Ekleyebilirsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KaNKaWaReZ -- 15 Ağustos 2009; 22:10:16 >
  • Benide ekleyin arkadaşlar
  • Herkese Merhaba, Bende Armor serisi kasa kullanıcısıyım benide ekleyebilirsiniz .
  • 
Sayfa: önceki 1314151617
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.