Şimdi Ara

THERMALTAKE ARMOR+ CLUB (14. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
391
Cevap
3
Favori
51.678
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar bugün bende termaltake armor vh6000bws modelini alarak aranıza katıldış bulunmaktayım sistemi daha yeni monte ettim...
  • arkdaşlar elimdeki zalman zm mfc1 fan kontrolcüyü bu kasaya nasıl monte edebilirim?Fan kontrolcünün yan tarafındaki demir kısımlar kısa olduğu için kasanın kilit mekanizmasına denk gelmiyor bunun bir çözümü varmı?
  • Kilit mekanızmasına odaklanmayın.Aynı sorun benimde başıma geldi ve ordaki kilit mekanizmalarını kullanmadım ve normal vidalama ile sorunu çözdüm.Bİraz dikkatlice bakarsanız vida takacak bir mesafe bulursunuz mutlaka.Bazen böylesi aparatlar armora uymayabiliyor,bizde en basit yöntemle bağlamaya çalışıyoruz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DARTH_BLACK -- 2 Temmuz 2009; 21:15:00 >
  • Teşekkürederim en sonunda bugün çözdüm biraz oynama var ama çok iyi oldu yanlız zalman zm mfc1 kasanın yanındaki dev fanı kontrol edemedi maalesef,tahminimce gücü yetersiz geliyor...Böyle bir kasada sistemi monte etmek gerçekten de çok kolaymış...Hiç zorluk çekmedim yanlız power msj led jumperi üçlüydü ordaki kısımı da boştu ortakadaki kısmı kırmak zorunda kaldım diğer türlü kasaya güç getiremedim...Tek kelimeyle mükemmel bir kasa yakında sıvı soğutmaya geçeceğim için kasamı bununla değiştirdim.Daha önceden rc 690 kullanıyordum...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi thunderbolt -- 2 Temmuz 2009; 21:42:33 >
  • Hayırlı olsun kardeş, kasa gerçekten çok güzeldir, iyi bir tercih yapmışsın RC-690' ı niye değiştirdin onu merak ettim.....
  • quote:

Orjinalden alıntı: TURK-ŞAD

Hayırlı olsun kardeş, kasa gerçekten çok güzeldir, iyi bir tercih yapmışsın RC-690' ı niye değiştirdin onu merak ettim.....

Teşekkürederim yakında kendim sıvı soğutma için parçalar düşünüyorum bu kasa geniş olduğu için çok hoşuma gitti videosunuda izledim ve böyle bir karar aldım...Yoksa rc 690 çok iyi bir kasa halen duruyor belki ikinci sistem için kasayı tutabilirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi thunderbolt -- 3 Temmuz 2009; 11:36:52 >
  • bende de bu ikis kasada mevcut RC-690 da AMD sistemli oyun PC si olarak düşündüm, (HD 4850 ileCF düşünüyorum) bu kasada da Intel tabanlı daha çok günlük kullanım amaçlı kullanıyorum, bence RC-690 ı değerlendirmen daha mantıklı olabilir..... tabi bütçe meselesi, ben elimde kalan eski donanımlar vardı bir kaç parça daha aldım ve sonra bu RC-690 kasayı görünce aşık oldum resmen şimdi mutlu mesut geçiniyoruz...
  • quote:

Orjinalden alıntı: thunderbolt

Teşekkürederim en sonunda bugün çözdüm biraz oynama var ama çok iyi oldu yanlız zalman zm mfc1 kasanın yanındaki dev fanı kontrol edemedi maalesef,tahminimce gücü yetersiz geliyor...Böyle bir kasada sistemi monte etmek gerçekten de çok kolaymış...Hiç zorluk çekmedim yanlız power msj led jumperi üçlüydü ordaki kısımı da boştu ortakadaki kısmı kırmak zorunda kaldım diğer türlü kasaya güç getiremedim...Tek kelimeyle mükemmel bir kasa yakında sıvı soğutmaya geçeceğim için kasamı bununla değiştirdim.Daha önceden rc 690 kullanıyordum...

TT armor+ kasanın kendisi ile gelen hiçbir fanı fan kontrolcü ile kontrol edilemiyor zira bu fanların devir ayarlı modeller olmadığı için böyle bir kontrol etme imkanımız yok dolayısı ile kapak tarafındaki fanı kontrol etmek isterseniz açma-kapama anahtarlarından kullanın derim,bir örneğini kendi kasamda yaptım ve şimdi dilediğim zaman fanı açıp kapatabiliyorum.Kendi tasarımım olan bu sistemi imzamdaki linkten bakabilirsiniz.

• ESA e780 su soğutucu gerekli mi sizce i7 950 ya da 965 cpu için? tanıtım broşüründe lga775 ve amd soket yazıyor sadece???
  • Bence gereksiz.Su soğutma yapmayı düşünseniz bile e780 gibi tt nin kalitesiz bir ürünü kullanmassınız.Bence aşırı gereksiz bir model esa.
    Normal düz armor + alın,su soğutma düşünürseniz bile bu model zaten ihtiyaçlarınızı karşılayacakdır.bende su soğutmalı bir sistem kullanıyorum ve normal armor modeli fazlasıyla işimi görüyor..( imzamdan bakabilirsiniz)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DARTH_BLACK -- 11 Temmuz 2009; 16:25:54 >
  • Arkadaşlar
    sonunda bende aranıza katıldım. tek kelime ile muhteşem bir kasa herkeze tavsiye ederim. imkanı olan almalı bence.
    yakında resimleri de eklerim.
  • tt nin armor serisi kasalarının yaklaşık 10 tip modeli var. en çok önerebileceginiz modeli nedir?
  • THERMALTAKE VH6000BWS ARMOR ATX KASA...Başka deyişle Armor+, yani bu forumun açılmasına neden olan kasa tabii ki! Veya THERMALTAKE VH6000SWA ARMOR ATX KASA, aynı modelin Alüminyum olanı, 1-2 derece daha iyi soğutma ve biraz daha fazla ses ve 70-80 YTL. fiat farkı ile! Diğer Armor modeller genellikle eski denilebilecek modeller! Ayrıca ESA gibi ek özellikleri olan, (önceki sayfalarda açıklanmış) ama verilecek fiat farkına haklı olarak değmez bulunmuş modelleride var! İyi seçimler!
  • Cooler master Haf932 mi yoksa Thermaltake armor VH6000BWS mi? VH6000BWS 70TL kadar daha pahalı.Bende bu kasanın tipine aşığım.Eğer VH6000BWS almaya değer derseniz hemen alıcam.
  • quote:

Orijinalden alıntı: neommy

THERMALTAKE VH6000BWS ARMOR ATX KASA...Başka deyişle Armor+, yani bu forumun açılmasına neden olan kasa tabii ki! Veya THERMALTAKE VH6000SWA ARMOR ATX KASA, aynı modelin Alüminyum olanı, 1-2 derece daha iyi soğutma ve biraz daha fazla ses ve 70-80 YTL. fiat farkı ile! Diğer Armor modeller genellikle eski denilebilecek modeller! Ayrıca ESA gibi ek özellikleri olan, (önceki sayfalarda açıklanmış) ama verilecek fiat farkına haklı olarak değmez bulunmuş modelleride var! İyi seçimler!

sanırsam esa dediğiniz tam model numarası olarak VH6001BWS (Armor+ ESA Edition )
    http://www.thermaltakeusa.com/Product.aspx?C=1277&ID=1806

aliminyum kasa dediğiniz de model numarası VH6000SWA ( Armor+ )
    http://www.thermaltakeusa.com/Product.aspx?C=1277&ID=1409

Armorlarin vh6... serisinden bu iki modelden başka;

VH6000BWS (Armor+ ) :http://www.thermaltakeusa.com/Product.aspx?C=1277&ID=1408

VH600LBWS (Armor+ LCS) :http://www.thermaltakeusa.com/Product.aspx?C=1277&ID=1480

Bu 4 model karşılaştırıldıgında fiyatiyla ve özellikleriyle ortaya çıkan ürün nedir?

(Ayrıca sitesinden baktığımda 4 model içinde alüminyum olduğu yazıyor.)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi wagg1sch -- 2 Ağustos 2009; 14:40:32 >

• VH600LBWS (Armor+ LCS) :http://www.thermaltakeusa.com/Product.aspx?C=1277&ID=1480, sıvı soğutmalı model.
    VH6000BWS (Armor+ ) :http://www.thermaltakeusa.com/Product.aspx?C=1277&ID=1408, sıvı soğutmada monte edilebilen, hava soğutmalı model.
    VH6000SWA,(sondaki A: Alüminyum anlamına): tamamen Alüminyum olan kasa, diğer modellerde yan kapaklar vs. çeliktir. Bu model diğerlerine göre çok hafif tamamen alüminyum olduğundan.
    Tüm Armor+ modelleri arasında öne çıkma diye birşey söz konusu olamaz çünkü hepsi de hemen hemen aynı kasa mimarisine sahipler. Sıvı soğutma-hava soğutma için ise geniş bir seçenekler dizisi var, yani ille de Thermaltake sıvı soğutma olmak zorunda değil. Hava soğutma içinde Thermaltake'in fanları yerine daha kaliteli fanlar kullanılabilir örneğin. Bu yüzden ben VH6000BWS aldım, içini istediğim malzemeyle donatabilmek için uygun fiatlı bu modeli tercih ettim.
    HAF 932'de güzel ama benimki yinede Armor+, VH6000BWS!:) Seçimde herkese iyi şanslar!

• Teşekkürler neommy ilgin için.
    Dediğin gibi esa lcs modellerinin pek bi işe faydaları yok fiyatlarına nazaran. 6000bws modelini alıp kendim modifiye edicem.
  • arkadaşlar tt armor+ için orjinal plexi panel nerden bulabiliriz
  • Armor+ nın stratejik sorusu! Cevabıda: Hiçbiryerden! Bildiğim kadarıyla şayet Thermaltake armor+ 23.cm fanlı, yan paneli soruluyorsa, Thermaltake henüz bunun yerini tutacak birşey çıkartmadı! Ve eski Armor (+ değil ama lütfen dikkat! ) yan panelleri bunun yerine kullanılabilirler mi bu konuda bir bilgim yok ( eski armorların 25 cm. fanlı yan panelleri zaman zaman geliyor Vektron ve Vega bilgisayarlara!)...Bu konuyu bilen birileri cevaplasa çok memnun olurum çünkü yan paneldeki 23.cm. fan bozulduğu zaman veya kaza ile pleksi kırıldığında tam olarak değişim yapabileceğimiz bir yan panel olmaması çok aptalca! Bu konuda önceden de bu forumda cevapsız şikayetler var!

• quote:

Orijinalden alıntı: neommy

Armor+ nın stratejik sorusu! Cevabıda: Hiçbiryerden! Bildiğim kadarıyla şayet Thermaltake armor+ 23.cm fanlı, yan paneli soruluyorsa, Thermaltake henüz bunun yerini tutacak birşey çıkartmadı! Ve eski Armor (+ değil ama lütfen dikkat! ) yan panelleri bunun yerine kullanılabilirler mi bu konuda bir bilgim yok ( eski armorların 25 cm. fanlı yan panelleri zaman zaman geliyor Vektron ve Vega bilgisayarlara!)...Bu konuyu bilen birileri cevaplasa çok memnun olurum çünkü yan paneldeki 23.cm. fan bozulduğu zaman veya kaza ile pleksi kırıldığında tam olarak değişim yapabileceğimiz bir yan panel olmaması çok aptalca! Bu konuda önceden de bu forumda cevapsız şikayetler var!

plexi kırılırsa düz plexi kestirip kapağa takılabilirmi?

• 
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.