Şimdi Ara

THERMALTAKE ARMOR+ CLUB (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
391
Cevap
3
Favori
51.678
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 2008 ocaktan bu yana Armor + kullanıcısıyım benide ekleyin resimleri yakında buradan paylaşıcam
  • quote:

Orjinalden alıntı: metinolampx

arkadaşlar vh8000bws yi önerirmisiniz peki , bu kasanın eksileri nelerdir ?

bu kasa armor+ ya göre boyutları daha küçük mid tower ama mid towerların çoğundan büyük

yakın bi zamanda sistem topluyacağım bu kasadan alıcam
  • cevabın için teşekkürler ali

arkadaşlar haftasonu vh8000bws yi aldım, mavi ışık çok iyi görünüyor ama hdd led ışığını tam karşıdan dikkatli baktığımda anca görebiliyorum bu ışık neden çok az yanıyor bunun bi çözümü varmı acaba ?
  • quote:

Orjinalden alıntı: ali277

quote:

arkadaşlar vh8000bws yi önerirmisiniz peki , bu kasanın eksileri nelerdir ?

bu kasa armor+ ya göre boyutları daha küçük mid tower ama mid towerların çoğundan büyük

yakın bi zamanda sistem topluyacağım bu kasadan alıcam

Bir sorum olacaktı VH6000BWS ile VH8000BWS arasında boyut farkı var ama özellik farkı var mı yanni mesela 6000de şu özellikler var;
    Sıvı ve Hava soğutma için özel optimize edilmiş dizayn
    Şık dizayn, güçlü soğutma
    Tepedeki kayar kapaklı alet kutusu ile sıvı soğutmaya yükseltilebilir
    Özellikle QUAD EKRAN KARTI sistemleri için özel 10 PCI-E slot
    5.25" ve PCI-E yuvaları için vidasız sistem
    Kayan anakart yuvası
    Birbirinden bağımsız işlemci,ekran kartı ve anakart soğutması
    Kasa içi hava akışı için kablo toplama sistemi
    Aynı özellikler 8000 modeli içinde aynı mı ?

• Benide ekleyin
  • Armor sahiplerine soracak olursam?

Sizce kasanın size göre bi eksisi oldumu arkadaşlar? Yoksa hakketen iyikide almışım diyormusunuz her baktığınızda ?
  • Tears acıkcası ben cok mutluyum tek sorunum var biraz fazla agır olması daha hafif olmalıydı bence nese güzel kasa ön tarafa asagıdaki hdd fanını söktüm yerlestirdim cok hos duruyor cpu sogutmam ocz vendetta olunca [büyük olan] ve arkasınada egzos fanı gelince öne taktıgım bu fanla tam bir 3 lü oldu ve direk iletim yapıyor cok rahat kurulum falan ayrıca moduler psu kullanırsan asırı derecede güzel bir halde kablo toplama yapabilirsin
  • Yorumun için çok teşekkür ederim dostum...Peki bişi daha sorucam? Ben şimdi Power Supply olarak Enermax Galaxy 1000W alıcam..Fazla terim bilmediğim için "modüler" terimin ne anlama geliyor bilmiyorum ama bu terime uyuyormu? Bide modüleri açıklarsan çok mutlu olurum..Bu konudaki bilgisizliğimi maruz gör Benim için ağırlığı önemli değil..Performanslı olması ve sorunsuz olması önde geliyor o yüzden o konularda bir sorun yoksa benim kriterlerime uyuyor demektir.. Bide HDD kızağını ve fanını sökmüşsün anladığım kadarıyla dimi? o kasanın zemininde bulunan 2 li yerden birini ya da ikisini kullanıyorsun o zaman sanırım ?
  • Arkadaşlar Armor plus içerisinde her yere fan takmak doğru bir mantık değil.İçeri giren hava çıkan havadan daha fazla olursa ısınma sorunları yaşarsınız.Önde bulunan mavi ledli fan içeriye soğuk hava vererek harddiskleri soğutur.Cfm'i düşüktür.Yaklaşık 50cfm gibi.Yan panel fan 25cm'dir.Üfleyebildiği hava kapasitesi 40cfm'dir.Arka turbo fan eksoz görevi görür.O da 50cfm gücündedir.Şimdi bu kurulum standart bir sistemi soğutmak için kullanılır.Ekran kartınız eğer çok ısınıyorsa harddisk bölümünün hemen önüne kutudan çıkan plastik bir aparatla 140 yada 120mm'lik bir fan bağlayabilirsiniz.Bu en önden giren havayı hızlandırarak harddiskin daha verimli soğumasına ve ekran kartına giden havayı arttırır.Ama ekstra bir hava girişi yapmayacağı, sadece önden giren havayı daha iyi bir biçimde içeri alacağı için eksoz fanında bir değişikliğe gitmeye gerek kalmaz.Ama tabana yerleştireceğiniz fanlar direkt olarak içeri taze hava sokacağı için evet ekran kartınız serinleyecektir ama tek bir eksoz olduğu için psu-cpu ve eksoz fan arasında kalan bölgede hava kendi içerisinde bir dönme hareketi yaparak o bölgede fazla bir ısınma gerçekleşecektir.Yani siz ekran kartını soğutayım derken sistem genel sıcaklığını arttıracaksınız.Bunu engellemek içinde kasanın en tepesinde 120 yada 140mm fan takacağınız bir eksoz bölümü var.Buraya erişmek içinde kasanın üst bölümünü kasadan ayırmak gerekir.Kasanın içinde altta vidaları var.Onları sökün, üstteki plastik parçayı kasanın önüne doğru itin.İçeri eğer taze hava alacaksanız mutlaka eksoz fanlarınız güçlü ve fazla sayıda olmalı.Çıkan hava girenden 1.5 kat fazla oldumu o sistem kesinlikle soğur.Havuz musluk hesabı tamamiyle.Eksoz fanların üst bölümlerden hava almasını engelleyin ki aşağıdaki sıcak hava daha verimli bir biçimde vakumlanabilsin.Yani kıssadan hisse çok fan iyi soğutma değil fazladan sestir sadece.Yandaki 25cmlik fan bu arada sadece anakartı serinletmek içindir.Bence bu fanı iptal etmeyin.Bu fan 5 derecelik bir iyileştirme yapıyor anakart bileşenleri üzerinde.
    Bu arada küçük bir not.Kasanızın arka tarafı duvara bakıyorsa ve çok yakınsa eksozdan çıkan sıcak hava 25cmlik büyük fan tarafından vakumlanıp sistemin ısısını arttırabiliyor.Haberiniz olsun.
    Diğer bir not : Power supply'nizi kasaya monte ederken psu'nun fanı aşağıya bakmalı.Eğer sisteminizin ısısı yüksekse psu'nunda fanı yukarıya bakıyorsa sisteminiz ciddi anlamda ısınmaya başlıyor.Eğer sisteminiz su soğutmayla soğuyor ise psu'nuz sadece kendini soğutabilir.O yüzden psu fanı yukarıya bakabilir.Ama sisteminiz normal fanlarla soğuyor ise mutlaka ama mutlaka psu fanı aşağıya doğru baksın.Çünkü psu fanıda eksoz görevi görür.

Bende de Thermaltake Armor Plus Esa var.
    Sistem sıcaklıklarım
    Anakart 29-30 (P5b)
    Cpu 35idle, 43load (Core 2 duo 2.2)
    Ekran kartım 75idle, 87load (Sapphire Hd4850) - En kısa zamanda kurtulmayı düşünüyorum!
    Hd 32.(250Gb Seagate Sata2)

Sizler de buraya bu kasada aldığınız sıcaklık değerlerini yazarsanız herkese referans olur...

Kolay gelsin...

• quote:

arkadaşlar haftasonu vh8000bws yi aldım, mavi ışık çok iyi görünüyor ama hdd led ışığını tam karşıdan dikkatli baktığımda anca görebiliyorum bu ışık neden çok az yanıyor bunun bi çözümü varmı acaba ?
  • quote:

Orjinalden alıntı: Tears of ice

Yorumun için çok teşekkür ederim dostum...Peki bişi daha sorucam? Ben şimdi Power Supply olarak Enermax Galaxy 1000W alıcam..Fazla terim bilmediğim için "modüler" terimin ne anlama geliyor bilmiyorum ama bu terime uyuyormu? Bide modüleri açıklarsan çok mutlu olurum..Bu konudaki bilgisizliğimi maruz gör Benim için ağırlığı önemli değil..Performanslı olması ve sorunsuz olması önde geliyor o yüzden o konularda bir sorun yoksa benim kriterlerime uyuyor demektir.. Bide HDD kızağını ve fanını sökmüşsün anladığım kadarıyla dimi? o kasanın zemininde bulunan 2 li yerden birini ya da ikisini kullanıyorsun o zaman sanırım ?

Moduler denen terim psu daki kabloların rahatca sökülür takılır olmasıdır. Psu tarafından kabloyu rahat sökebilir bu sayede daha rahat yerlesim saglayabilirsin gereksiz kablolarda cıkartılabilir tabi bu sayede ve tek bir yerden değil genis alandan cıkıs saglıyacagı icin daha rahat olur yerlesim icin ;) HDD olayında ise direk olarak yere koydum orda sökünce siyah plastik kalıyor onun üzerine siyah kızakla koydum tamamen o bölge bos gerek ana hdd bölümü gerek 2 tane olan diğerleri.

Bu arada clie eger bana diyorsan acıkcası bir artıs görmedim sıcaklıkta. Direk olarak kısıtlı bile olsa o gecisi saglamak acısından tam karsısına fan koymam iyi oldu direk olarak sirkülasyon saglıyor giris-hızlı gecis-cıkıs bu 3 ü saglanmıs ve ayrıca yukarda mavi lediyle daha güzel görünüs sagladı.

Speed fan olcumleri:
    Temp1 40
    Temp2 23
    Temp3 -2
    Temp 2
    HD0 35
    Corelar ise 44-50 arası

CPU kullanım durumu bu esnada 11/100

İşlemc: Core2Quad Q9300 standart hız voltaj 1.49 soğutucu ocz vendetta [büyük olanı 12cm lik] ve herhangi bir hız değişikligi ya da fan değişikliği yapmadım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi St Batuhan -- 8 Şubat 2009; 13:23:47 >

• quote:

quote:

Aslında o kırmızı ışık cok fazla yanıyor ama cok geride led bundan dolayı yandan fazla anlasılmıyor
  • arkadaslar benide ekleyin yavf
  • quote:

Orjinalden alıntı: St Batuhan

quote:

quote:

Aslında o kırmızı ışık cok fazla yanıyor ama cok geride led bundan dolayı yandan fazla anlasılmıyor

Kırmızı led'de yanıyor ama dediği gibi çok geride kalıyo heralde. Tam karşısından bakmayınca belli olmuyor, bunu da yanıp sönüp kullanıcıyı fazla rahatsız etmesin diye düşünmüş olmalılar...

• quote:

Orjinalden alıntı: Pir

Kırmızı led'de yanıyor ama dediği gibi çok geride kalıyo heralde. Tam karşısından bakmayınca belli olmuyor, bunu da yanıp sönüp kullanıcıyı fazla rahatsız etmesin diye düşünmüş olmalılar...

Bak bu da mantıklı fazla rahatsız etmesin dikkat dağıtmasın diye olabilir [bu arada resimdeki adam pb deki sapık mı :?: ]
  • ekleyin lütfen...
  • quote:

Orjinalden alıntı: clie

Arkadaşlar Armor plus içerisinde her yere fan takmak doğru bir mantık değil.İçeri giren hava çıkan havadan daha fazla olursa ısınma sorunları yaşarsınız.Önde bulunan mavi ledli fan içeriye soğuk hava vererek harddiskleri soğutur.Cfm'i düşüktür.Yaklaşık 50cfm gibi.Yan panel fan 25cm'dir.Üfleyebildiği hava kapasitesi 40cfm'dir.Arka turbo fan eksoz görevi görür.O da 50cfm gücündedir.Şimdi bu kurulum standart bir sistemi soğutmak için kullanılır.Ekran kartınız eğer çok ısınıyorsa harddisk bölümünün hemen önüne kutudan çıkan plastik bir aparatla 140 yada 120mm'lik bir fan bağlayabilirsiniz.Bu en önden giren havayı hızlandırarak harddiskin daha verimli soğumasına ve ekran kartına giden havayı arttırır.Ama ekstra bir hava girişi yapmayacağı, sadece önden giren havayı daha iyi bir biçimde içeri alacağı için eksoz fanında bir değişikliğe gitmeye gerek kalmaz.Ama tabana yerleştireceğiniz fanlar direkt olarak içeri taze hava sokacağı için evet ekran kartınız serinleyecektir ama tek bir eksoz olduğu için psu-cpu ve eksoz fan arasında kalan bölgede hava kendi içerisinde bir dönme hareketi yaparak o bölgede fazla bir ısınma gerçekleşecektir.Yani siz ekran kartını soğutayım derken sistem genel sıcaklığını arttıracaksınız.Bunu engellemek içinde kasanın en tepesinde 120 yada 140mm fan takacağınız bir eksoz bölümü var.Buraya erişmek içinde kasanın üst bölümünü kasadan ayırmak gerekir.Kasanın içinde altta vidaları var.Onları sökün, üstteki plastik parçayı kasanın önüne doğru itin.İçeri eğer taze hava alacaksanız mutlaka eksoz fanlarınız güçlü ve fazla sayıda olmalı.Çıkan hava girenden 1.5 kat fazla oldumu o sistem kesinlikle soğur.Havuz musluk hesabı tamamiyle.Eksoz fanların üst bölümlerden hava almasını engelleyin ki aşağıdaki sıcak hava daha verimli bir biçimde vakumlanabilsin.Yani kıssadan hisse çok fan iyi soğutma değil fazladan sestir sadece.Yandaki 25cmlik fan bu arada sadece anakartı serinletmek içindir.Bence bu fanı iptal etmeyin.Bu fan 5 derecelik bir iyileştirme yapıyor anakart bileşenleri üzerinde.
    Bu arada küçük bir not.Kasanızın arka tarafı duvara bakıyorsa ve çok yakınsa eksozdan çıkan sıcak hava 25cmlik büyük fan tarafından vakumlanıp sistemin ısısını arttırabiliyor.Haberiniz olsun.
    Diğer bir not : Power supply'nizi kasaya monte ederken psu'nun fanı aşağıya bakmalı.Eğer sisteminizin ısısı yüksekse psu'nunda fanı yukarıya bakıyorsa sisteminiz ciddi anlamda ısınmaya başlıyor.Eğer sisteminiz su soğutmayla soğuyor ise psu'nuz sadece kendini soğutabilir.O yüzden psu fanı yukarıya bakabilir.Ama sisteminiz normal fanlarla soğuyor ise mutlaka ama mutlaka psu fanı aşağıya doğru baksın.Çünkü psu fanıda eksoz görevi görür.

Bende de Thermaltake Armor Plus Esa var.
    Sistem sıcaklıklarım
    Anakart 29-30 (P5b)
    Cpu 35idle, 43load (Core 2 duo 2.2)
    Ekran kartım 75idle, 87load (Sapphire Hd4850) - En kısa zamanda kurtulmayı düşünüyorum!
    Hd 32.(250Gb Seagate Sata2)

Sizler de buraya bu kasada aldığınız sıcaklık değerlerini yazarsanız herkese referans olur...

Kolay gelsin...

Dostum bildiğimden sormuyorum ama sorumu maruz gör...Bi yandan daha fazla bilgim olması açısından söylüyorumda?

Benim burda anlamadığım psu kendi ısısını dışarı atmak için o fan'ı kullanmıyormu? Yeni kasalarda da psu'nun üstlerde olanlarının yukarı bakan ızgarası,altlarda olan (genellikle cooler masterlarda) ızgaraları sıcak havayı dışarı atmak için yapılmamışmı? O halde psu yu senin dediğin gibi takarsak bu ızgaralara değil kasanın içine doğru bakması gerekiyor yanlış anlamadıysam? Doğrusu hangisi?

• gerekli eklemeler yapılmıştır
  • Bende Thermaltake M9 var. Armor+ almaya param yetmedi. Fahri üye olarak kabul edecekseniz birkaç foto ekleyebilirim.
  • Beyler benide eklemeyi unutmayın Termaltek Armar MX+
  • 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.