Şimdi Ara

The Witcher Son Dilek Kitabının Çıkış Tarihi ve Fiyatı Açıklandı (5. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
124
Cevap
3
Favori
6.269
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar birisi kitaptan bir kaç sayfa paylaşabilir mi? Biz de çeviri kalitesini görmüş oluruz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yarın veya Cumartesi gelecek inşallah.
  • Beyler Bioshock'ın kitabı nasıl oyun kadar etkili mi ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emretor23 -- 3 Şubat 2017; 0:9:16 >
  • Oyun kadar iyiyse her türlü okunur bu kitap.

• emretor23 kullanıcısına yanıt
    Oyun kadar etkili olmasa da Rapture ın nasıl meydana geldiğini, nasıl inşaa edildiğini ve nasıl oyunda gördüğümüz hale dönüştüğünü güzel ve akıcı bir şekilde anlatıyor. Başta Andrew Ryan olmak üzere, Tenenbaum ve Fontaine gibi karakterlerin hikayesini okumak keyifli ama ardından insanın Bioshock oynayası geliyor ...tavsiye ederim..
  • kitapyurdu şaşırtıp ayın 1'inde gönderdi dün hemen ilk bölümü okudum çevirisi güzel şimdilik 55 sayfa içinde rahatsız olduğum çeviri küfürü "onun bunun çocuğu" olarak yazmaları , akıcılık güzel önde sözlük var yaratık isimleri türkçeleştirilmemiş, kitabın ön sözünde kitap çıkış sıralamasının oyun baz alınarak kitapların çıkarılacağı yazıyor, mesela aard büyüsü yaptığı yazıyor ama aard büyüsünün ne olduğu ne sözlükte ne de kitapda şuan için var (ilk 55 sayfa için konuşuyorum)
  • emretor23 kullanıcısına yanıt
    Hocam ben çok beğenemedim o kitabı. İlk 2 oyunu oynamıştım. Kitabın yarısından fazlası bitti ama çok büyük bir zevkle okudum diyemeyeceğim. Ama dediğim gibi henüz bitmedi, sadece %70'lik kısmı okudum.
  • gultekinlive kullanıcısına yanıt
    teşekkürler hocam
  • gultekinlive kullanıcısına yanıt
    kitaptaki betimlemer ingilizcesinde de çok garip ve anlaşılmaz duruyordu. muhtemelen almanca ve ingilizce dahil, hiçbir dil adam akıllı çeviremedi lehçeden. hele ki bizimki de çevirinin çevirisi olunca, işler daha da karışmıştır
  • Kitabın önsözünde niçin almanca dan çevirdiklerini açıklamışlar.
    Dili akıcı, çeviri sorunsuz.
    Fantazi edebiyatı konusunda sağlam arşivi olan biri olarak diyebileceğim, gideri var ama fiyatı biraz daha düşmeli.

Bunun fiyatı düşene kadar buradan, ( http://www.ucuzkitapal.com ) 2 tl lik kitapların içinden birkaç sağlam unutulmuş diyarlar veya ejderha mızrağı serisinden kitap alıp okuyun.
    Onlar bitene kadar bunun fiyatı düşer, her türlü win win olur sizin için.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nømad -- 3 Şubat 2017; 17:33:18 >
  • molmehmet M kullanıcısına yanıt
    kummbara kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler cevap için arkadaşlar

• Witcher 3' ü oynamadım ilk oyunu oynadım sadece sizce kitabı alayımmı
  • quote:

Orijinalden alıntı: Özgür1616

Witcher 3' ü oynamadım ilk oyunu oynadım sadece sizce kitabı alayımmı

Kitap ilk oyunun demosundaki striga avını anlatan hikaye ile başlıyor.
    Hani şu tombul adamın yem olduğu, Grealt ın mahluku her silahıyla dövdüğü demo.
    O demonun bir hikayesi var, güzel de bir hikaye.
    Foltest ve Prenses Adda nın olayını da öğreniyorsun bu hikayede.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nømad -- 4 Şubat 2017; 9:11:39 >
  • Sadece 3. oyunu oynadım sizce alıp okumalı mıyım?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Antrim

40 sayfa okuyabildim kitap beklentimi aşdı,şaşkın ve mutluyum. Çeviride bir anlatım bozukluğu ile karşılaşmadım yer yer Arapça kökenli Türkçe kelimeler var ilerleyen sayfalarda umarım aynı özeni korumuşlardır. Evrendeki canavar isimleri Türkçeleştirilmeden bırakılmış ve sözlük eklenmiş. Hikayede ise ilk oyundaki açılış sahnesinde gördüğümüz olayları güzelce anlatıyor. Eğer oyunların hikayesini beğenmişseniz kesinlikle alıp okuyun

Witcher 3mü anlatıyor kitap ?

• Hayır kitap oyunlardan öncesini konu ediniyor. Örneğin bir hikayede Geralt'ın nasıl blaviken kasabı lakabını aldığını okuyoruz.
  • Okuduktan sonra satmak isteyen varsa mesaj atsın.

• Satmak isteyen varsa mesaj lütfen.

< Bu ileti BölümSonuCanavarı sitesinden atıldı >
  • Muhtemel yarına, kötü senaryoda salı gününe biter kitap.
    Satılıktır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Nømad

Muhtemel yarına, kötü senaryoda salı gününe biter kitap.
    Satılıktır.

Yolla bana üstad alayım ben.
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.