Şimdi Ara

The Witcher Kitap Serisi Ana Konu (60. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.451
Cevap
43
Favori
111.262
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5859606162
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    6'yı okumadım ama bana göre şu an en akıcı kitap 5nci kitap. 4'ü okuması çok ağırdı mesela.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Seri toplam kaç kitap olacak arkadaşlar.
  • Şu an olarak 8 kitap var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-A84B2128D

Seri toplam kaç kitap olacak arkadaşlar.
    Ana kitap serisi 7 kitap, yazarın çıkardığı 8. kitabın ana konuyla pek bir alakası yok. Geçmiş zamanla ilgili olaylar anlatılıyor.
  • Merhaba! Witcher serisini Türkçe e-kitap olarak satın alabileceğimiz bir yer var mı?

• quote:

Orijinalden alıntı: Trise

Ana kitap serisi 7 kitap, yazarın çıkardığı 8. kitabın ana konuyla pek bir alakası yok. Geçmiş zamanla ilgili olaylar anlatılıyor.

Alıntıları Göster
    Anladım, teşekkürler....

ilk 6 kitabı çıktıkça aldım ve okumak için seri tamamlansın diye bekliyordum, yavaştan okumaya başlayayım, 7. kitapta 1 seneye kalmaz çevrilir o halde.
  • Beyler 1. kitabı yeni bitirdim ama beni pek etkilemedi. Daha çok oyunda geçen yan görevlere benziyordu. Serinin diğer kitapları nasıl?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kendomen

Beyler 1. kitabı yeni bitirdim ama beni pek etkilemedi. Daha çok oyunda geçen yan görevlere benziyordu. Serinin diğer kitapları nasıl?
    İlk kitap zaten kontratlar şeklinde ama diğer kitaplar birbirinin devamı şeklinde 3.kitap ilk roman girişi zaten.
  • quote:

Orijinalden alıntı: -Bane

İlk kitap zaten kontratlar şeklinde ama diğer kitaplar birbirinin devamı şeklinde 3.kitap ilk roman girişi zaten.

Alıntıları Göster
    O zaman 2. kitabı atlayıp direkt 3'e mi geçeyim?
  • Kendomen kullanıcısına yanıt
    2nci kitap hatırladığıma göre bayağı iyiydi. Oku bence. Atlama herhangi bir kitabı.

Not: Something More hikayesi var ikinci kitapta. Çok güzeldir mesela.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Chris Traeger -- 4 Eylül 2019; 10:57:9 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Chris Traeger

2nci kitap hatırladığıma göre bayağı iyiydi. Oku bence. Atlama herhangi bir kitabı.

Not: Something More hikayesi var ikinci kitapta. Çok güzeldir mesela.
    Anladım teşekkürler.
  • arkadaşlar kitapları en ucuz nereden bulabiliriz mümkünse 6 lı set alacağım. ucuz diye sahtesine denk gelmekten korkuyorum n11 de felan

şu link güvenilir midir?https://urun.n11.com/roman/the-witcher-serisi-ozel-kutulu-set-6-kitap-P368708712

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Darion -- 25 Eylül 2019; 12:42:30 >
  • Darion kullanıcısına yanıt
    Evet, satın alabilirsin
  • Darion kullanıcısına yanıt
    Güvenilir hocam satan pegasusyayinlari . Şimdiden hayırlı olsun .
  • Teşekkür ederim arkadaşlar

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: -Bane

Şahane haber.

6 kitabı biraz önce bitirdim şahaneydi dayanamadım beklemeye.

6.Kitapla ilgili;

Zaman atlamaları çok fazla. Kitabın başı sonunu gösteriyo sonu da baş kısımların nasıl geliştiğini anlatıyor. Eredin kitapda azda gözükse baya etkili yerlerde çıktı. tamamen Ciri üzerine odaklanılmış hikaye çok iyi işlenmiş. Kitabın sonlarına doğru Yennefer'in neden Geralt'a kıl gittiğini daha iyi anlayıp hak verdim.
    Katılıyorum kitabın sonu çok iyiydi. Hatta kitabın büyük bölümünde tempo hiç düşmedi, yazar sadece zaman zaman arka planda dönen oyunları izah etmek için farklı yerlere bizi götürdü. Evrene ilişkin ayrıntı verdi.

İlk kitap ile 6. kitap arasında ciddi manada anlatım farkı var. Sapkowski kendini geliştirerek yazmaya devam etmiş. Zaten malum Lady of the Lake en iyi kitabı derler.

Yorumlara göre kimisi 4. kitabı kimisi 5. kitabı beğenmemiş. Hikayede ağırlık verilen karakteri beğenip beğenmemek ile alakalı olabilir, sevdiğiniz karakter üzerinden gidiyorsa kitap çok akıcı bir şekilde okunuyor. Mesela son kitap Ciri'ye yoğunlaştı Geralt'ı veya Yennefer'ı nadiren gördük.

Geralt-Yennefer

Yennefer'ı okumak ayrı keyifli. Oyunun ne kadar başarılı adaptasyon yaptığını da anlıyorsun. Netflix dizisi gereksiz şekilde güçlü kadın propagandasına girmek için geçmişini gösterecek. Hiç gerek yok, büyük ihtimal batıracaklar karakteri de rezil edecekler. Düzgün şekilde yansıtsalar bile Yennefer'in en büyük özellği o gizemi, hem geçmişi hem aklındakilere ilişkin kapalı kutu olması. Sapkowski bile o kadar karizmatik gösterdiği kadının geçmişi hakkında çok az bilgi veriyor.

Hocam Geralt kitap sonunda Ciri'nin gördüğü gibi Fringilla Vigo ile yatağa giriyor. Yalnız fark ettiyseniz Geralt yer tespiti büyüsüyle kendisini Nilfgaard'a satan kişinin Yennefer olduğunu zannediyor. Henüz bilmiyor Yennefer'ın işkence altında olduğunu.

• M.Riddle kullanıcısına yanıt
    2 aya yeni kitabı okuyor oluruz bende merak ettim Lady of the Lake'yi.

Ben yer tespiti konusunda Geralt'ın kendini Yennefer'in sattığını düşünmemiştim hiç aklıma gelmedi, hatta direk şu Nilfgaard'lı büyücüvardı adı aklıma gelmedi Ciri'nin buzda parmaklarını kestiği onun yaptığını anlamıştır diye düşündüm. Çünkü yarı elf eleman filan hep onun adına çalışıyordu. Eğer tarif ettiğin gibiyse sonraki kitapda aralarının düzelmesini okuruz daha güzel olur birazda 2.kitapdaki gibi Geralt-Yennefer ilişkisine odaklanmış olur.
  • Son kitap hakkında gelişme var mı acaba?
  • Lady of the lake ile ilgili sanırım bi r gelişme yok daha.keşke 7. kitabında çıkmasını bekleyip öyle başlasaydım.
  • 
Sayfa: önceki 5859606162
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.