Şimdi Ara

The Witcher Kitap Serisi Ana Konu (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.451
Cevap
43
Favori
111.252
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: adnan mersedes

Hocam konuştuğu kişide kader vs referansları vardı bunları düşünerek ciri diye düşündüm ama o da imkansız.

Triss'in ismi sodden anıtında nasıl olabiliyor?

Onu bende anlayamadım. Oyunda bahsedilen sodden savaşı ile kitapta ki farklı olabilir. Son bölümü hızlı hızlı okumak zorunda kaldığım için biraz havada kaldı doğrusu.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar witcher kitap serisi forumun fantastik ve bilim kurgu topluluğu listesine eklenmiş. Katılmak isteyen arkadaşlar varsahttps://forum.donanimhaber.com/fantastik-ve-bilim-kurgu-toplulugu-guncel-topluluk-113-uye--113978206
    konunun linki burada katılabilirler.

Bu arada bugün kader kılıcı bölümünü okudum.

Ciriyle Geraltın kaderlerinin bir olması. Tek kelimeyle harika. Kitapta ilk başta iri gözlü kül saçlı kız diyince hüzünlenmedim değil doğrusu. Bu bölüm bence tamamıyla mükemmele yakındı. O yüzden ayrıntılara fazla girmiyorum ama kafama takılan birşey var. Bu kral şimdi tacirlere bir komplo düzenliyor. Bu komplo dryadlarla insanlar arasında savaş çıksın diye mi ?
    yoksa ciriyi kendi oğluna almak için mi ? bunu anlamadım.spoiler] Bu arada şuana kadarki okuduğum en iyi bölümdü bu bölümden sonra dopplerlerin bolca bulunduğu bölüm 2 numara olabilir. Gerçi daha final bölümünü okumadım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ceyhunceyhan -- 28 Mayıs 2017; 23:56:7 >

• Gwynbleidd. kullanıcısına yanıt
    Hocam fikirlerinize katılıyorum. Kader meselesi güzel işlense bile çok havada kalmış, ayrıca o kızın kim olduğunu anlamak için çok düşündüm fakat aklıma biri gelmedi.

Onun haricinde son diyalog beni etkilemeyi başardı.

• Sevgili dostlar. İkinci kitaba ( kader kılıcı ) yeni başladım. Last wish şuana kAdar tüm oyunları oynamış biri olarak oldukça hoşuma gitti. Merak ettiğim Pegasus tüm kitapları çevirecek mi Türkçeye ? Yani diğer kitapları çok bekler miyiz dersiniz ?

• arslanut kullanıcısına yanıt
    last wishi çıkartırken satış rakamlarına göre devam edeceğiz demişlerdi. Şubatın başlarında kitap satılmaya başlandı martın sonlarında sword of destinynin satışa sunulacağı haberi geldi. Büyük ihtimalle seriyi tamamlarlar gibi duruyor
  • Oyunu ne zamandir almak istiyordum gecen steam indirimiyle cüzi bir miktara witcher 1-2 ve witcher 3 GOTY aldim. Oyunu daha oynamaya baslamadim lys gectikten sonra oynamaya baslicam. Aldiktan sonra oyunun kitap serisi oldugunu duydum. Acikcasi pek kitap okuyan biri degilim ilgimi ceken bi roman cikarsa arada okuyorum ama bu oyunu hikayesi ve open world'u icin aldim. Bi kac sorum var.

Simdi kitap siralamasi 1.kitap 1.oyun 2.kitap 2.oyun seklinde mi gidiyor.

Birde sizce kitaplari okuyup mu oyun serisini oyniyim yoksa oyunlari oynadiktan sonra mi kitaplari okuyim. Serisi tam olarak cevrilmedigi icin oyunlari oynadikta sonra okumayi dusunuyorum ama sizede bi sormak istedim.

• quote:

Orijinalden alıntı: Candance

Oyunu ne zamandir almak istiyordum gecen steam indirimiyle cüzi bir miktara witcher 1-2 ve witcher 3 GOTY aldim. Oyunu daha oynamaya baslamadim lys gectikten sonra oynamaya baslicam. Aldiktan sonra oyunun kitap serisi oldugunu duydum. Acikcasi pek kitap okuyan biri degilim ilgimi ceken bi roman cikarsa arada okuyorum ama bu oyunu hikayesi ve open world'u icin aldim. Bi kac sorum var.

Simdi kitap siralamasi 1.kitap 1.oyun 2.kitap 2.oyun seklinde mi gidiyor.

Birde sizce kitaplari okuyup mu oyun serisini oyniyim yoksa oyunlari oynadiktan sonra mi kitaplari okuyim. Serisi tam olarak cevrilmedigi icin oyunlari oynadikta sonra okumayi dusunuyorum ama sizede bi sormak istedim.

Sıralama öyle gitmiyor. Oyun, tüm kitap serisinin sonrasından başlıyor ( kurmaca ve karma şeklinde) yani olayların hepsi oyunda anlatıldığı gibi değil ve anlatılmayan bir çok şey de var, ve yine atıyorum 1. oyunda ki bir şey 5. kitaptan alınmıştır mesela...

6 kitabın türkçe çıkması baya zaman alır. Pek kitap okuma alışkanlığın olmadığı için tavsiyem önce oyunu oyna. O zaman kitap daha bi zevkli gelecek okurken. Zaten önsözünde de yazmışlar; kitabı okurken, oyunu aklınızdan çıkarın diye

• Son Dilek Kitabını okuyan arkadaşlar bakarsa sevinirim.
    Kitabın sonunda Iola ya neler oluyor ?
  • Konuya denk geldiğim süper oldu ikinci kitabı biraz önce bitirdim biraz bişeyler karalamak istiyorum,ikinci kitabı bitirmeyen açmasın bol spoilerlı ;

-İlk ejderhalı bölümde Yen ile yaşadıkları romantizm dakikalar tartışmaları filan çok güzel etkiledi beni çok yalın ve güzel bir anlatım vardı.Okurken aşık oluyo insan Yen'e adeta.Biraz çapkınlığı var ama Geralt'da sütten çıkma değil
    -Buz parçası olayında Geralt'ın gece vakti acayip adamlara kendini dövdürmesini intahar etmek olarak düşündüm ben.Silahsız olarak çıkıyor yola büyücü ile Yen'in olayını öğrendikten sonra.Aynı şekilde büyücü de bir sonraki gün kavgaya büyü kullanmadan kılıçla geliyor.Çünkü biliyor ki bit witcher'a karşı özellikle bir büyücünün büyü kullanmadan savaşması intahar demektir.Yen'in hasreti ile kendini öldürtecekti ama Geralt bir gece önce kendine söylenen şeyi büyücü için söyledi.Yen onları terk etmişti ve o an boş yere birini öldürmek istemedi.Bu şekilde anladım o kısmı.Ayrıca duygularını ifade ederken kendi için kullandığı sözler '' boş bir kuru kafadan çıkan ruhsuz sözler vs.'' çok duygu yüklüydü.
    -Sonunda Geralt, Yen'in neden öyle davrandığını anlıyor Essi olayında.Essi hikayesi muazzam trajikti sonunda göz yaşlarımı tutamadım desem abartı olmaz.
    -Son kısımda 14 büyücü kısmında Triss'in adını geçtiğini görünce biraz irkildim, daha ikinci kitapdan birden öldürüleceği aklıma gelmemişti.En azından bir iki hikayesini okusaydık iyi olurdu.Tek sıkıntım yazar zamanlar arasında çok çabuk değişim yapıyor ne olup bittiğini anlamıyorum defalarca okuduğum oldu.Özellikle son kısım ciri ile karşılaşma kısmında tacir ile şehre dönerlerken birden geralt öncesindeki bir olayı anımsayıp hikayenin devamı gibi sunulması o kısım beynimi yaktırdı.Sonra ordan geriye bağladı.Şuan aklımda birkaç soru var.Özellikle 14 büyücünün anıtının olduğu kısımda geralt rüyaya dalmıştı.Orda mavi gözlü sarışın bir kızın gelip
    onunla konuştuğunu gördü.Geralt ondan ömrü boyunca korktuğunu söyledi.Hatta ölülerin arasında Yen'in ismini gördü.Neden Yen çıktı ordan geralt'ın en büyük korkusu Yen'i kaybetmek olduğu için mi onu öyle gördü ve o kız kimdi? Ciri olamaz çünkü mavi gözlü diyordu.
    -Diğer bir soru Duny (kirpi) bu kişinin emhyr olduğunu biliyoruz ama calanthe, pavetta ve kirpinin öldüğünü söyledi bu imkansız değil mi? Bence orda geralt'a yalan söyledi veya öldüklerini sandı.Duny daha sonra Nilfgaard'ın başına geçti ve Calantheyi öldürmek için döndü.Ciriyi bulamadığı için bizi tuttu diye düşündüm ben.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi -Bane -- 11 Haziran 2017; 14:54:20 >

• quote:

Orijinalden alıntı: -Bane

Konuya denk geldiğim süper oldu ikinci kitabı biraz önce bitirdim biraz bişeyler karalamak istiyorum,ikinci kitabı bitirmeyen açmasın bol spoilerlı ;

-İlk ejderhalı bölümde Yen ile yaşadıkları romantizm dakikalar tartışmaları filan çok güzel etkiledi beni çok yalın ve güzel bir anlatım vardı.Okurken aşık oluyo insan Yen'e adeta.Biraz çapkınlığı var ama Geralt'da sütten çıkma değil
    -Buz parçası olayında Geralt'ın gece vakti acayip adamlara kendini dövdürmesini intahar etmek olarak düşündüm ben.Silahsız olarak çıkıyor yola büyücü ile Yen'in olayını öğrendikten sonra.Aynı şekilde büyücü de bir sonraki gün kavgaya büyü kullanmadan kılıçla geliyor.Çünkü biliyor ki bit witcher'a karşı özellikle bir büyücünün büyü kullanmadan savaşması intahar demektir.Yen'in hasreti ile kendini öldürtecekti ama Geralt bir gece önce kendine söylenen şeyi büyücü için söyledi.Yen onları terk etmişti ve o an boş yere birini öldürmek istemedi.Bu şekilde anladım o kısmı.Ayrıca duygularını ifade ederken kendi için kullandığı sözler '' boş bir kuru kafadan çıkan ruhsuz sözler vs.'' çok duygu yüklüydü.
    -Sonunda Geralt, Yen'in neden öyle davrandığını anlıyor Essi olayında.Essi hikayesi muazzam trajikti sonunda göz yaşlarımı tutamadım desem abartı olmaz.
    -Son kısımda 14 büyücü kısmında Triss'in adını geçtiğini görünce biraz irkildim, daha ikinci kitapdan birden öldürüleceği aklıma gelmemişti.En azından bir iki hikayesini okusaydık iyi olurdu.Tek sıkıntım yazar zamanlar arasında çok çabuk değişim yapıyor ne olup bittiğini anlamıyorum defalarca okuduğum oldu.Özellikle son kısım ciri ile karşılaşma kısmında tacir ile şehre dönerlerken birden geralt öncesindeki bir olayı anımsayıp hikayenin devamı gibi sunulması o kısım beynimi yaktırdı.Sonra ordan geriye bağladı.Şuan aklımda birkaç soru var.Özellikle 14 büyücünün anıtının olduğu kısımda geralt rüyaya dalmıştı.Orda mavi gözlü sarışın bir kızın gelip
    onunla konuştuğunu gördü.Geralt ondan ömrü boyunca korktuğunu söyledi.Hatta ölülerin arasında Yen'in ismini gördü.Neden Yen çıktı ordan geralt'ın en büyük korkusu Yen'i kaybetmek olduğu için mi onu öyle gördü ve o kız kimdi? Ciri olamaz çünkü mavi gözlü diyordu.
    -Diğer bir soru Duny (kirpi) bu kişinin emhyr olduğunu biliyoruz ama calanthe, pavetta ve kirpinin öldüğünü söyledi bu imkansız değil mi? Bence orda geralt'a yalan söyledi veya öldüklerini sandı.Duny daha sonra Nilfgaard'ın başına geçti ve Calantheyi öldürmek için döndü.Ciriyi bulamadığı için bizi tuttu diye düşündüm ben.

Mobil de spolier butonu çalışmıyor işe bak

Her zamanki bozuk dh, pardon hocam.Mesajı silim mi? Ama belki bi cevaplayan çıkarsa soruları diye merakla bekliyordum.
  • quote:

Her zamanki bozuk dh, pardon hocam.Mesajı silim mi? Ama belki bi cevaplayan çıkarsa soruları diye merakla bekliyordum.

Yok öyle değil, ben cevap yazdım yazdım sonra spolier içine alayım dedim ama buton çalışmıyor senin yazdığın spolier içinde sıkıntı yok
  • quote:

Orijinalden alıntı: Gwynbleidd.

quote:

Konuya denk geldiğim süper oldu ikinci kitabı biraz önce bitirdim biraz bişeyler karalamak istiyorum,ikinci kitabı bitirmeyen açmasın bol spoilerlı ;

Mobil de spolier butonu çalışmıyor işe bak

Alıntıları Göster
    ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gwynbleidd. -- 12 Haziran 2017; 14:47:10 >

• quote:

Kitapları okuduktan sonra Yen'in hareketleri daha mantıklı geldi, daha iyi anlıyorum. Kitaplardan önce oyunda, Yen'in hal ve tavırları tuhaf geliyordu.

Buz parçası için önceden yorum yazmıştım. Buz parçası 3ü ne de saplanmış durumda :) İntihar olayı şeklini düşünmemiştim aynen olabilir.

Zaman aralıkları hakkında katılıyorum. Özellikle son bölümün sonları çok karışık geldi anlayamadım. Şimdi kitaba göre triss Sodden savaşında ölmüş oluyor ??? O zaman sonraki kitaplarda Triss'i geçmiş hikayelerden tanıyacağız diye tahmin ediyorum

Ben en başından demiştim Yenn reyiz diye.Şimdi kitabı okuyunca hak veriyolar bana Çünkü sıradan biri değil kendininde dediği gibi.

Bir sabah baş ucunda bir demek çiçekle terk edebileceği sıradan bir kadın olmak istemiyor Geralt'ın hayatında.Yen'in aşk olayına pek inancı olmamasının nedeni de şuana kadar ne kadar insan tanıdıysa hepsinin cadılardan nefret eden,lanetliyen ( Tıpkı diğer insanların Geralt'dan mutant diye ettiği gibi) kişiler olması veya bir gecelik seks arkadaşı olması.Yenn, Geralt ile tanışana hatta son dilek olayına kadar ilişkileri sadece bir gecelik sevişme olarak görüyor.Fakat geralt'ın o dileğinden sonra baya bir şaşırıyor kendininde belirttiği gibi ama kendine güvenemiyor birine bağlanmak konusunda ve bağlandığında da o kişiye koşulsuz sevgisinden dolayı kontrolde tutmak istiyor.Bunu yapma sebebi onca zamandan sonra kendine ilk defa bu kadar değer veren birini görüyor hemde bir gecelik olarak değil.Kendi ideali uğruna Geralt ile arasına mesafe koymaya çalışıyor(doğurganlık meselesi) çünkü biraz özveri verse geralt'ın onun için neler yapabileceğini biliyor (tıpkı essi daven'in geralt'in geralta ilgisi gibi,hatta bu olaydan sonra Geralt'da Yenn'e hak veriyor anlıyor) Biraz reddite dolayıp beyin fırtınası yaparak bu sonucu çıkarttım ben.
    Triss olayında bende şaşırdım kitapları okuyan bir arkadaşıma sordum az spoilerlı olarak söylemişti bana eğer merak ediyorsan söyleyebilirim

• Witcherların bu ejderha öldürmeme prensibinin nedeni ney? İkinci oyundada geçiyordu bu muhabbet. Ejderhalar aklı başında varlıklar mı? Yoksa çok güçlü olduklarından mı ?
    Birde
    Geraltın annesi çıktı ya meydana Şimdi bu kadın büyücüyse nasıl çocuğu oluyor? İstisna bir durum mu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ceyhunceyhan -- 12 Haziran 2017; 19:17:35 >

• ceyhunceyhan kullanıcısına yanıt
    Bikaç nedeni var;
    -Geralt sadece canavarları ve zararlı yaratıkları öldürüyor ( nekker gibi vs.)
    -Ejderhaların soyu tükeniyor
    -Bazılarının çok ender ve bilge olduklarını düşünüyor.

Büyücülük konusu dediğin gibi istisna çocukları da olabiliyor ama çok zor bunları başarabilmeleri.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi -Bane -- 12 Haziran 2017; 19:45:50 >
  • Büyük bir keyifle oynuyorum Witcher'ın ilk serisini. Oyunun üç serisini de bitirdikten sonra kitaplara başlamayı düşünüyorum. Böylelikle hem sonlanmasını istemediğim bu evrenden uzaklaşmamış olucam, hem de -varsa- hikâyenin de öncesini öğrenicem. Witcher serisi bu konunun görselindeki gibi 7 kitaptan mı oluşuyor?
  • quote:

Ben en başından demiştim Yenn reyiz diye.Şimdi kitabı okuyunca hak veriyolar bana Çünkü sıradan biri değil kendininde dediği gibi.

Bir sabah baş ucunda bir demek çiçekle terk edebileceği sıradan bir kadın olmak istemiyor Geralt'ın hayatında.Yen'in aşk olayına pek inancı olmamasının nedeni de şuana kadar ne kadar insan tanıdıysa hepsinin cadılardan nefret eden,lanetliyen ( Tıpkı diğer insanların Geralt'dan mutant diye ettiği gibi) kişiler olması veya bir gecelik seks arkadaşı olması.Yenn, Geralt ile tanışana hatta son dilek olayına kadar ilişkileri sadece bir gecelik sevişme olarak görüyor.Fakat geralt'ın o dileğinden sonra baya bir şaşırıyor kendininde belirttiği gibi ama kendine güvenemiyor birine bağlanmak konusunda ve bağlandığında da o kişiye koşulsuz sevgisinden dolayı kontrolde tutmak istiyor.Bunu yapma sebebi onca zamandan sonra kendine ilk defa bu kadar değer veren birini görüyor hemde bir gecelik olarak değil.Kendi ideali uğruna Geralt ile arasına mesafe koymaya çalışıyor(doğurganlık meselesi) çünkü biraz özveri verse geralt'ın onun için neler yapabileceğini biliyor (tıpkı essi daven'in geralt'in geralta ilgisi gibi,hatta bu olaydan sonra Geralt'da Yenn'e hak veriyor anlıyor) Biraz reddite dolayıp beyin fırtınası yaparak bu sonucu çıkarttım ben.
    Triss olayında bende şaşırdım kitapları okuyan bir arkadaşıma sordum az spoilerlı olarak söylemişti bana eğer merak ediyorsan söyleyebilirim

Biri mutant diğeri cadı... çok çektiler ama sonunda gerçek aşkı buldular.

Yok kardeş sağol. Triss olaylarını kitaplar çıktıkça öğrenirim.

• quote:

Orijinalden alıntı: ceyhunceyhan

Witcherların bu ejderha öldürmeme prensibinin nedeni ney? İkinci oyundada geçiyordu bu muhabbet. Ejderhalar aklı başında varlıklar mı? Yoksa çok güçlü olduklarından mı ?
    Birde
    Geraltın annesi çıktı ya meydana Şimdi bu kadın büyücüyse nasıl çocuğu oluyor? İstisna bir durum mu?

Geralt'ın annesine bende çok şaşırdım. Oyun ve 2 kitapla o kadar haşır neşir oldum ama bir kere bile aklıma Geralt'ın anne ve ya babası kimdir diye bir soru gelmemişti açıkçası

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.