Şimdi Ara

The Witcher Kitap Serisi Ana Konu (22. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.451
Cevap
43
Favori
111.268
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Oyunda neden öyle beyaz saçlı yaptıklarını bilmiyorum ama eminim CDPR açıklama yapmıştır. Tahminim; kitapları okumadan oyunu oynayanlar için Geralt ile Ciri arasındaki baba ve kız bağını gözle görülür biçimde pekiştirmek olabilir. Aslında oyunda da konuşmalar içinde "mausy blonde" diye geçiyor, blonde sarışın demek, hatta üç Crones'un (kocakarılar) verdiği görevde, Ciri'den bahsederken kocakarılardan birisi mausy blonde diye bahsediyor. Kısacası Ciri sarışın.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Usbehci kullanıcısına yanıt
    Kitapta Ciri'nin saçı mysi (mousy) and popielaty (ashen) olarak geçiyor.Annesi Pavetta ve büyükannesi Calanthe'nin saç rengi de aynı. Lehçe'de bu tasvir sarının bir tonu olarak geçiyor. Sanırım bu yüzden çevirilerde direkt sarışın denmiş. Bununla birlikte tam spoiler sayılmaz ama yine de alayım son kitaptan.(Lady of the Lake)

Uzun bir aradan sonra Ciri'yle karşılaşan Geralt, Ciri'nin saçında gri şeritler farkedip üzülüyor. Muhtemelen yaşadığı travmalardan ve stresten ortaya çıkmış.

Oyunlar kitaplardan sonra geçtiğine göre kül rengi/gri karışımının doğru bir renk olduğunu düşünüyorum kitaplara göre.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Oromë -- 30 Aralık 2017; 1:27:32 >

• Oromë kullanıcısına yanıt
    Olabilir en son yayınlanan kitabı okumadım. Keşke uyarıya son kitap derken Türkçe kitaptan bahsetmediğini söyleseydin hocam. Çok önemli bir konu değildi ama yanlış anlaşılmaların önüne geçilmesi için gerekli

• Kitap ve oyuna göre uyuşmayan tek karakter Triss sanırım? Oyuna aktarırken değiştirmişler baya, Yennefer varken beni ilgilendirmiyor o ama öyle göründü gözüme
  • Usbehci kullanıcısına yanıt
    Saol hocam blondenin sarışın olduğunu söyledigin icinde ayrı teşekkür ederim

• https://dontfeedthegamers.com/witcher-netflix-series/

Beyler ,şöyle bi haber var içerikte resim de var
  • Ne zaman çıkacak 4. Kitap. Bekle bekle bi hal oldum

• Bardeos B kullanıcısına yanıt
    Biz de bekleye bekleye bir hal olduk ama elden bir şey gelmiyor hocam, bekleyeceğiz mecburen :(

• Bu ay çıkması gerekiyordu
  • Önceki mesajlara hızlı hızlı baktım, gözden kaçırmış olabilirim. 4. kitabın ne zaman yayınlanması planlanıyor ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Trise

Önceki mesajlara hızlı hızlı baktım, gözden kaçırmış olabilirim. 4. kitabın ne zaman yayınlanması planlanıyor ?

1-2 ay içerisinde
  • silinebilir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-C3B427E7B -- 9 Haziran 2018; 14:57:45 >
  • iyi forumlar. okula gidip gelirken her gün izmir metrosunu baştan sona geçiyorum. ve türkçeye çevrilen 2 kitabı metroda okumuştum. şimdi deliler gibi 3. kitabın pdf ya da epub dosyasını arıyorum. ingilizcem iyi ama bu kitap bir leh tarafından yazıldğı ve hardcore ortaçağca konuşulduğu için ve ben de bu kitabı metroda 500 kişiyle itişirken okuyacağım için onu çevirmekle uğraşmak istemedim. elimde ingilizce pdf var onu nasıl çevirebilirim ya da sizde türkçesi var mı?
  • cidden bunun sahte oldugunun farkında değil misin ? Bu arada 3. kitabı satın aldım okumak için sabırsızlanıyorum, yeni kitap gelecek mi bilgisi olan var mı?
  • frkndgnr kullanıcısına yanıt
    Bu ay gelmesi gerekiyor, bekliyoruz
  • quote:

Orijinalden alıntı: -Bane

Bu ay gelmesi gerekiyor, bekliyoruz

vay bee gerçekten mi, çok sağol. peki yeni kitabın adı nedir?
    bu arada elflerin kanı kitabımda gelmiş, başlandı.

• Birde sormak istedigim birşey var oyun serisinde en sevdigim karakter olan Triss Merigold'a ait çok az şey vardı ilk 2 kitapta ve 2. kitabın sonlarında öldüğüne dair şeyler yazıyordu nedir ne değildir bu mevzu
  • frkndgnr kullanıcısına yanıt
    1- The Last Wish
    2- The Sword of Destiny
    3- Blood of Elves
    4- Times of Contempt
    5- Baptism of Fire
    6- The Tower of the Swallow
    7- The Lady of the Lake

Bu şekilde gidiyor, yeni yılın ilk ayında gelecek diyolardı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: frkndgnr

Birde sormak istedigim birşey var oyun serisinde en sevdigim karakter olan Triss Merigold'a ait çok az şey vardı ilk 2 kitapta ve 2. kitabın sonlarında öldüğüne dair şeyler yazıyordu nedir ne değildir bu mevzu

Devam et okumaya spoiler olur
  • Konuda bahsedilmemiş ama bir de Season of Storms adlı bir kitap bulunmakta. Geralt'ın Striga'yla olan savaşının öncesinde geçen bir hikayeyi anlatıyor.

• 
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.