Şimdi Ara

The Witcher Kitap Serisi Ana Konu (18. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.451
Cevap
43
Favori
111.262
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1617181920
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Kitap bitsin bende bakacağım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Gwynbleidd.

Okumaya Çok fırsatım olmadığı için anca bölüm 6 ya gelebildim. Bölüm 5 e kadar olayların gidişatı biraz yavaş ve yavan gelmişti ama bölüm 5 de biraz hareketlilik kazandı. Yine bu bölümle beraber oyundan tanıdık kişiler ve yerler olması iyice okuma şevkini arttırdı. Bakalım neler olacak...

@Deandre bence pişman olmazsın

Bölüm 7'ye bayılacaksın
  • The Witcher Kitap Serisi Ana Konu

Okuyun
  • -Bane kullanıcısına yanıt
    Hmmm 🤔 kitapların hepsini okumak lazım cevap vermek için.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gwynbleidd. -- 18 Ekim 2017; 9:28:17 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: -Bane

The Witcher Kitap Serisi Ana Konu

Okuyun

Ne diyelim hocam, çoğunluk haklı tabi

• -Bane kullanıcısına yanıt
    Şaşırtmadı.

• Merhaba,

Seriyi baştan sona okumak için Amazon üzerinden sipariş vermiştim. Ancak İngilizce kitapların ne yazık ki kapağı iyi değil. Bu kitapların diğer kapaklarının vektörel halini nasıl bulabilirim? Bayağı araştırdım ama hiç vektörel hali yok. Diğer dildeki Wiedzmin kapakları hoşuma gitti. Ama bulamadım. Yönlendirebilecek bir arkadaş var mı? Eğer bulamazsam son çare olarak kapağı ben tasarlayacağım. :( Teşekkürler,

Aradığım kapaklar bunlar;

The Witcher Kitap Serisi Ana Konu

• RC-1138 kullanıcısına yanıt
    Benim bildiğim kadarıyla bizim ülkedeki ile amerikada ki tasarım aynı.Polonya'da olan versiyonunda belki bulabilirsin ama oda böyle değil her kapakta geralt yok.
  • Spoiler

bi yerde denk gelmiştim . Ya bu forumda yada baska yerde . Bazı insanlar kitabın ana karakterinin geralt değil ciri oldugunu iddia ediyolarmış . 2. Kitabı yeni bitirdim yarın 3. Kitaba baslicam . Sıkıntı şu . Ciriden pek haz etmiyorum . Diger kitaplar hakkında bilgisi olan birisi cevap verebilirmi : artık her kitapta ciri geralt kadar ön planda olucakmı ?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • RC-1138 kullanıcısına yanıt
    Mevcut ingilizce baskıların tamamı türkçe serinin kapak tasarımında. Siz dili ingilizce olsun kapağıda resimdeki gibi olsun mu istiyorsunuz, yoksa dili önemli değilde sadece kapağımı önemli? Gösterdiğiniz tasarımları ben bir dönem kitapları araştırmış biri olarak ilk defa gördüm. O tasarimdan bulmak biraz zor. Fakat oyun görseli olmayan ingilizce baskılar ebayde mevcut.

http://www.dr.com.tr/ekitap/the-last-wish-1 mesela last wishin ilk ingilizce baskilarindaki kapaklardan biri budur.

Mesela buda sword of destinynin

http://www.dr.com.tr/ekitap/sword-of-destiny

Bunlar haricindede özgün kapaklar pek bulunmuyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ceyhunceyhan -- 23 Ekim 2017; 1:57:59 >

• quote:

Orijinalden alıntı: .Mockingbird.

Spoiler

bi yerde denk gelmiştim . Ya bu forumda yada baska yerde . Bazı insanlar kitabın ana karakterinin geralt değil ciri oldugunu iddia ediyolarmış . 2. Kitabı yeni bitirdim yarın 3. Kitaba baslicam . Sıkıntı şu . Ciriden pek haz etmiyorum . Diger kitaplar hakkında bilgisi olan birisi cevap verebilirmi : artık her kitapta ciri geralt kadar ön planda olucakmı ?

Spoiler var millet..

Bence bu serinin zaten iki ana karakteri var, ciri ve geralt. 3.kitapta ciri geralttan daha ön planda. Diğer kitapları okumadım ama olay örgüsünden haberdarım, neredeyse eşit yer kaplayacak bu iki karakter. Sonuçta ciri bu hikayenin temelinde var. Onun az yer almasını bekleme derim ben, en az geralt kadar yer tutacaktır, hatta ona ısınmaya çalışmak daha iyi bir çözüm olabilir :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GwynSomething -- 23 Ekim 2017; 3:45:38 >

• Cidden üzüldüm şuan . Neyse tesekkür ederim

• quote:

Cidden üzüldüm şuan . Neyse tesekkür ederim

Rica ederim, ama ciri mis gibi karakter yahu, sevilmez mi :D

• Isınanadım ya . Belki oyunlardan dolayıdır bilmiyorum

• Seti kronolojik olarak sıralayabilir misiniz acaba ilk kitap ikinci kitap :)

• 4. Kitaptan haber varmı

Diğer sayfalarda gördüm çeviri hazırlıklarına başlanmış fakat nezamana biter çeviri ne aşamada vb ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kiivii -- 28 Ekim 2017; 15:13:58 >
  • quote:

4. Kitaptan haber varmı

Diğer sayfalarda gördüm çeviri hazırlıklarına başlanmış fakat nezamana biter çeviri ne aşamada vb ?

Çevirinin ne aşamada olduğunu bilemeyiz, pegasusa sorarsanız bir şey söylerler belki.

Kitabın çıkışı da yaklaşık 2 veya 3 ayda bir oluyor(3.kitap 4 ay aradan sonra çıkmıştı), benim tahminim ocak ama inşallah daha erken görürüz 4. kitabı.

• quote:

Orijinalden alıntı: srhn10

Seti kronolojik olarak sıralayabilir misiniz acaba ilk kitap ikinci kitap :)

1. Sayfadaki gwynbleidd hocamın gönderisine bak istersen, ben yazayim tekrardan buraya;

The Last Wish(Son Dilek)

The Sword of Destiny(Kader Kılıcı)

Blood of Elves (Elflerin Kanı)

Time of Contempt

Baptism of Fire

The Tower of Swallow

The Lady of the Lake

Seasons of Storms

Sadece ilk üçü türkçeye çevrildi şu an.

• İlk iki kitabını bitirdim. 3. Kitap pazartesi elime ulaşacak. İlk defa bir kitabı böyle akıcı bir şekilde okudum. Umarım serinin tamamını çevirirler

• Bardeos B kullanıcısına yanıt
    Hoşgeldin hocam, forum ölüydü ne zamandır, sayende bi uyanmış olduk, her gün bi umutla kontrol ediyorum buraları

Bu seriyi okurken aynısını ben de hissetmiştim, umarım olabildiğince çabuk ve az hatayla çevirirler tüm seriyi :)

• 
Sayfa: önceki 1617181920
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.