Şimdi Ara

The Witcher Kitap Serisi Ana Konu (71. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.451
Cevap
43
Favori
111.259
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 6970717273
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Seriyi bitirdim. Yazacaklarım spoiler içerir:

Hayal kırıklığına uğradım, bir yandan da çok buruk içim.
    Şimdi Geralt ve Yennefer çok kolay harcanmıyor mu?
    Ciri hikaye anlatımında Galaharda evlendiler diyor. Tüm dostları düğünlerine geldi diyor. Yada bu cenaze töreniydi? Hepsi mi öldü? TÜM DOSTLARI? NASIL?

Kitap bi ara okadar sıkıcı oluyor ki, siyasi olaylar çorba gibi karışıyor. Salgın hastalıkların bağlamaları güzel olmuş yalan yok. Ama bir seri ancak bu kadar kolay hiç edilebiliyormuş meğersem.

Abi Sapkowski kesinlikle paragöz bunağın teki. Witcher oyunları için CDPRED e telif hakkını satan, oyun patlama yapınca bana az para verdiler diye kuduran, mahkemeye giden bir bunak. Netflişke bayıla bayıla sattı ama hikayeyi, kaç para aldıysa.. Zenci elfiyle mutlu mudur acaba CDPRED senden 100 kat daha iyi iş çıkartmış ama emin ol emmi dayı.. Söyleyeceklerim bu kadar.

edit imla.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CaptainJack -- 24 Mayıs 2020; 14:26:53 >

• Arkadaşlar en son Elflerin Kanını çok uzun bir süre önce okumuştum. Şu sıralar da GWENT'e sardım kalan kitapları bitirmek istiyorum. Sizce Pegasus'dan almaya değer mi? Ayrıca Türkçe pdfleri mevcut mu kitabın?
  • Sp!deR kullanıcısına yanıt
    Bildiğim kadarıyla türkçe pdfleri yok, kitaplar kesinlikle almaya değer. Özellikle son 2 kitap çok sürükleyici
  • quote:

Orijinalden alıntı: CaptainJack

Seriyi bitirdim. Yazacaklarım spoiler içerir:

Hayal kırıklığına uğradım, bir yandan da çok buruk içim.
    Şimdi Geralt ve Yennefer çok kolay harcanmıyor mu?
    Ciri hikaye anlatımında Galaharda evlendiler diyor. Tüm dostları düğünlerine geldi diyor. Yada bu cenaze töreniydi? Hepsi mi öldü? TÜM DOSTLARI? NASIL?

Kitap bi ara okadar sıkıcı oluyor ki, siyasi olaylar çorba gibi karışıyor. Salgın hastalıkların bağlamaları güzel olmuş yalan yok. Ama bir seri ancak bu kadar kolay hiç edilebiliyormuş meğersem.

Abi Sapkowski kesinlikle paragöz bunağın teki. Witcher oyunları için CDPRED e telif hakkını satan, oyun patlama yapınca bana az para verdiler diye kuduran, mahkemeye giden bir bunak. Netflişke bayıla bayıla sattı ama hikayeyi, kaç para aldıysa.. Zenci elfiyle mutlu mudur acaba CDPRED senden 100 kat daha iyi iş çıkartmış ama emin ol emmi dayı.. Söyleyeceklerim bu kadar.

edit imla.
    Ben anladığım kadarını anlatayım bunu forumdan bir arkadaş ile de konuşmuştuk;

Geralt ile Yennefer maalesef ölüyolar, Ciri zaman ve mekanda değişiklik yapabilecek yetenekte olduğu için tek boynuzun da yardımı ile onları ordan kaçırıyor başka bir boyuta götürüyor iyileşmeleri için. Yaşadıkları dünyada ölüyolar yani başka bir boyutta onları bir araya getiriyor. Kendinin sürekli boyut değiştirmesi olayı gibi, onları hep yaşamak istedikleri bir evrende bırakıp kendi yoluna ayrılıyor orda. Yazar biraz okuyucuların ağzına bir parmak bal sürmek istemiş belli ki. Çünkü kaç kitapdır bir araya gelme hayali kuran karakterleri oracıkta öldürse pek iyi bir son olmayacaktı. Bir yandan da dramı üst seviyeye çekmeye çalışıp onları yaşadıkları dünyada öldürüp diğer yandan başka bir evrende bir araya getirmiş.

• -Bane kullanıcısına yanıt

Valla hocam sapkowski artık bitireyim de ne olursa olsun diyerek yazmış son bölümü. Sıkıldı heralde. Sonrada kendi kendine demiş ulan yok bu böyle olmadı, şöyle yapayım en iyisi. O salyangoz masasında çene çalınacağına daha farklı bir birleşme, ne bileyim farklı bir ortam yazılırmış.
    Ne olursa olsun yine de seviyoruz Witcher evrenini. Keşke Cyberpunk sonrası ( ki Ciriyi bu oyunda görücez yüzde binbeşyüz eminim) yeni bir Witcher oyunu haberi çıksa. Kudursun bunak
  • 7. kitap ve Witcher Evreni kitapları da az önce elime ulaştı. Geriye 6., 7. kitaplar ve Witcher Evreni kitapları kaldı okumadığım. Sevinsem mi üzülsem mi bilemedim.

Witcher hikayesinden daha çok ben evrenin içeriği ile ilgili yeni bir seri gelmesini çok istiyorum. Şahsi kanaatime göre oyundaki krallıklar lorları çok iyi. Genişletilirse çok güzel olur. Çok övülen Zaman Çarkı'nın yalnızca ilk kitabını okuduğumdan bir kenara ayırmakla beraber, eğer genişletilirse, Witcher'daki krallıkların lorlarının LOTR'un hemen altına konumlandırılmayı hak edebilecek kadar potansiyel sahibi bir içerik olabileceğine inanmak istiyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba, sanırım 7 kitap çıktı, seri tamamlandı mı? Yarım seri almak istemiyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: The Mandalorian

Merhaba, sanırım 7 kitap çıktı, seri tamamlandı mı? Yarım seri almak istemiyorum.
    1 kitap daha var ama ana serimiz yani geraltın hikayesi tamamlandı 7. kitapla

8. çıkacak kitap 1. ve 2. kitabın arasında geçiyor. daha çıkmayan bu. ama 1'i okuduktan sonra bunu okumazsan bir şey kaybetmiyorsun hikayede ciddi anlamda. o yüzden onu beklemeseniz, sonra alsanız da olur
  • quote:

Orijinalden alıntı: BlackLead

1 kitap daha var ama ana serimiz yani geraltın hikayesi tamamlandı 7. kitapla

8. çıkacak kitap 1. ve 2. kitabın arasında geçiyor. daha çıkmayan bu. ama 1'i okuduktan sonra bunu okumazsan bir şey kaybetmiyorsun hikayede ciddi anlamda. o yüzden onu beklemeseniz, sonra alsanız da olur

Alıntıları Göster
    Teşekkürler, sanırım o kitap 2013 çıkışlı olan.

Açıkçası Buz ve Ateşin Şarkısında o hataya düştüm, çok zevkli kitap ama devamı yok, dizi bitti kitap hala yok, her taraftan spoiler yedim ama hala kitap yok. Yine çok beğenilen bir seri vardı 2 kitap çıktı son kitabı 6-7 yıldır çıkmadı, bitmemiş seri almamaya dikkat ediyorum.

• Arkadaşlar Batman çizgi romanı alıyorken Witcher'a denk geldim. Önerir misiniz çizgi romanını güzel midir? İlk 2 kitabı okumuştum. Oyunu da oynadım

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• 6. kitabı da bitirdim dün. Bana kalırsa ilk 6 kitabın en zayıf halkasıydı. Konuyu boş yere uzattığı gibi bir izlenime kapıldım. O hiç sevmediğim ve hatta belki de nefret ettiğim tabirle ifade etmem gerekirse sanki biraz boş yapıyordu. 550 sayfa kitap okuyorum; 5. kitabın ortalarından beri Ciri'nin peşindeyiz. E artık hedefe ulaşalım demi? Yeter, 800 sayfa oldu. Bir yazar koyduğu hedefe okuyucusunu 800 sayfada ulaştırmaz mı? Veya geçici hedefler koy ki o hedefe ulaşma tatminini alalım. Sürekli Ciri'den bahseder ve bana istediğimi vermezsen canımı sıkarsın!

Bu serinin parasal kaygılardan ötürü gereksiz yere uzatıldığını düşünüyorum. 1, belki 1.5 kitap daha kısa olması gerekirdi bu serinin. Sapkowski'nin ne kadar paragöz bir adam olduğunu göz önüne alırsak iddiama hafif bir destek bulmuş olurum.

6. kitap ile beraber "iyi ki 7'de bitmiş" diyorum şuan. Ana hikayeye yan hikayeler ekleyip kitabı daha da genleştirmenin pek bir anlamı yokmuş. Ana hikaye, bitir artık beni, diye feryat ediyor bence. Sonuma, sınırıma geldim, uzatma, diyor sanki...

Edit, ek:

Pek çok kez bahsettim oyun serisi mi yoksa kitap serisi mi daha iyi karar veremiyorum diye. 6. kitap ile beraber kesin kararımı verdim. Boynuz kulağı geçer misali, oyunların kitaplardan üstün olduğunu söyleyebilirim artık rahatlıkla. Dünyanın en iyi uyarlamalarından biri olsa gerek Witcher oyun uyarlaması -Elbette LOTR'dan sonra-. Kitapları olduğundan daha da iyi resmetmiş CDPR. 8'lik bir kitaptan 10'luk bir oyun yapmaları takdire şayan. Oyunlarla kitaplar arasında tercih yapmak zorunda bırakılsaydım oyunları tercih ederdim. Net.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lifeless. -- 30 Haziran 2020; 12:22:0 >

• 7. kitabı da okudum ve seriyi bitirdim:

Serinin sonunu beğenmedim. Çok dandik bir sona bağlamış bence. Gerçekçilik gerçekçilik diye diye yüreğimizi kapkara ettiler. Kötü sonlardan usandık be artık. Maestorunuz Tolkien'den hiç mi feyz almadınız?

Zamanında Yüzük serisi kötü sonla mı bitseydi acaba diye düşünürdüm. Aman aman aman aman... Ciğerimiz soldu...

• Devam hikayesi var aç internetten oku mutlu son

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Beni boş verin siz devam edin

Devam hikayesi var aç internetten oku mutlu son
    Witcher oyunları hakkında ÇOK CİDDİ SPOİLER içerir!!!

Oyunlar sayesinde gördük zaten o mutlu sonu. Beni de zaten o tatmin etti biraz da. Sapkowski'nin gider ayak batırdığını oyunlar ile CDPR gayet güzel toparlamış. Ama onlar da oyunun sonunda üstü biraz kapalı mutsuz sonu dayamasaylardı eyiydi....
  • Witcher Evreni'ni de okudum ve geriye bir şey kalmadı. Witcher Evreni kitabını basım kalitesi açısından çok beğendim. İçerik açısından ise beğendim diyebilirim. Önerir miyim evet öneririm, ama 100 lira fazla. Ben manyağı olduğum için karşı koyamadığımdan aldım. 60 bilemediniz 70 lira ederi olmalıydı bence.

Bizden bir elçi Sapkowski'ye ulaşıp "krallıklar üzerinden kitap yaz ulan" diye tehdit etseydi eyi olurdu.

Edit: Şimdi en sevdiğim şeyi yapacağım. Bütün spoiler butonlarını açıp deli gibi okuyacağım.

Edit 2: Spoiler butonu bulunan çok az yorum vardı. İnsanların düşüncelerini okumak istiyordum ama içimde ukte kaldı biraz. Olanlar ise genel manada benimle benzer düşünüyorlardı. Ben de aynı şekilde, kitabın vadettiklerini veremediğini düşünenlerdenim. Hayal kırıklığına uğradım diyemem ama beklentilerim çok daha yüksekti sanırım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lifeless. -- 17 Temmuz 2020; 17:18:46 >

• 8. Kitap olan yani 1.5 olan kitabın çeviri durumu nedir acaba ? 8 li kutu almak istiyorum sonradan bir daha kutuya para vermek istemiyorum
  • Serinin son kitabındayım.Ne yalan söyliyim beklentimi tam karşılamadı.Yani oyundaki evren beni içine çekmişti.İlk 2 kitapta fena değildi.Hele son dilek hikayesi güzel işlenmişti.

Bakalım 6 kitap çok durağan ve yavan geçti.Bazı karakterler derinliklerinde ne var çözemedim.Bakalım tüm seri bitince tekrar yazcam.

• ,

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sahinssahin54 -- 29 Eylül 2020; 3:41:18 >
  • 7 kitabıda Trendyoldan para vermeden aldığım seridir seri bitince oyunlara geçeceğim

• 8.kitap ne oldu.seriyi unuttum neredeyse.var mı bir haber yada çıkarackmı pegasus 8.kitabı?

• 
Sayfa: önceki 6970717273
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.